Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tube vs. SS
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2022 19:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Benma: probaj si predstavljat da velikost piksla predstavlja maksimalno frekvenco sistema (manjsi pisel = visja frekvenca) in bo lazje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2022 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="anzec"][quote="benma"][quote="anzec"][quote="benma"]
anzec je napisal/a:

En piksel ne prispeva nic, vec skupaj pa. In ce je pikslov vec na celotni sliki to opazimo. Se pa celo enako rece tem zadevam v zvoku in sliki ... resolucija.

PrimerjaÅ” jabolka s hruÅ”kami. Za oboje se enako reĆØe, da je to sadje.

P.S. Da ne bo pomote, zelo cenim, da si pripravljen deliti svoje pozitivne izkuÅ”nje z lampaÅ”i z nami. Edino ta primerjava se mi ni zdela najbolj posreĆØena.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2022 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="benma"][quote="anzec"][quote="benma"][quote="anzec"]
benma je napisal/a:
anzec je napisal/a:

En piksel ne prispeva nic, vec skupaj pa. In ce je pikslov vec na celotni sliki to opazimo. Se pa celo enako rece tem zadevam v zvoku in sliki ... resolucija.

PrimerjaÅ” jabolka s hruÅ”kami. Za oboje se enako reĆØe, da je to sadje.

Seveda primerjam jabolka in hruske, ampak neka podobnost je. Meni je predatavljiva, seveda pa se zdalec ni to enako.

Hotel sem povedati samo, da te frekvence nad 20k nekako zaznamo v zvoku (jaz tako smatram, ni pa nujno), se sploh pa tihe malenkosti v muziki (izveni in podobno). Ce sem dal slabo primerjavo s sliko ali pa si kdo tako ne predstavlja pa jebat ga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
suntrace1



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 20:52
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2022 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kateri SS pa bi najbolje povzemal zvok tube predojaĆØevalca?
IÅ”ĆØem nekaj za gledat filme, da ne troÅ”im lamp zaman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2022 20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

suntrace1 je napisal/a:
Kateri SS pa bi najbolje povzemal zvok tube predojaĆØevalca?
IÅ”ĆØem nekaj za gledat filme, da ne troÅ”im lamp zaman.

Sugden iz mojih izkusenj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2022 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jo: iniciator teme - pa par dni spustil - BAD Wink Torej za zaĆØetek, neka izjava/mnenje gosopda ing. ƈoviĆØa iz 70-ih/80/ih - ki sem jo od zaĆØetka nekako težko razumel - jo pa sedaj zelo - je bila v smislu : "Hi-Fi se ne more sliÅ”ati tako kot glasba v resnici, ampak naj naredi VTIS, da se sliÅ”i kot v resnici" - in razlika - pojmovna je tu precejÅ”nja,... Za debato !
Kar se pa konkretnih komponent/primerjav tiĆØe gre pa za McIntosh zadeve - C50/452 SS C70/2152 Tube - na Mt5/Cd500 & B&W800D2 - AQ Sky & Oak kabli. Bolj "pravilno" se sliÅ”i na SS - bolj "ĆØustveno" - (za kar tule seveda gre !) pa na Tube - žena potrdila Wink Wink Wink LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2022 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:
Benma: probaj si predstavljat da velikost piksla predstavlja maksimalno frekvenco sistema (manjsi pisel = visja frekvenca) in bo lazje...


koliko pa je dimenzija pixla? Laughing
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2022 16:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:
Benma: probaj si predstavljat da velikost piksla predstavlja maksimalno frekvenco sistema (manjsi pisel = visja frekvenca) in bo lazje...

NaÅ”e oĆØi pri zdravem vidu zmorejo neposredno zaznati (videti) vsak posamezni 4k pixel (velikost 4k piksla na TV diagonale 50" znaÅ”a cca. 0,3 mm), frekvenc 20khz+ (da ne govorim o Å”e viÅ”jih) pa naÅ”a uÅ”esa preprosto ne morejo zaznati.
Zato pravim, da primerjaÅ” neprimerljivo.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2022 17:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
anzec je napisal/a:
Benma: probaj si predstavljat da velikost piksla predstavlja maksimalno frekvenco sistema (manjsi pisel = visja frekvenca) in bo lazje...

NaÅ”e oĆØi pri zdravem vidu zmorejo neposredno zaznati (videti) vsak posamezni 4k pixel (velikost 4k piksla na TV diagonale 50" znaÅ”a cca. 0,3 mm), frekvenc 20khz+ (da ne govorim o Å”e viÅ”jih) pa naÅ”a uÅ”esa preprosto ne morejo zaznati.
Zato pravim, da primerjaÅ” neprimerljivo.


Morda imas prav. Bi bila bolj pravilna primerjava z ultra vijolicno in infra rdeco barvo, ki pa jo ne zaznamo, tudi ce jo je veliko.
Ampak recimo, ce gre sistem res visoko v frekvencnem obmocju (pravilno), obstaja vecja verjetnost, da bo bolj natancen tudi pri slisnem obmocju. Tej natancnosti pa lahko recemo resolucija, kar pa seveda nima veze z mojo primerjavo.
Hotel sem povedati (pa se. zasel), da je pomembno da sistem igra dobro tudi potiho, saj tihi detajli v sicer glasnem poslusanju dajo svoj pecat k naravnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2022 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mlada zdrava uŔesa tudi lahko sliŔijo 20kHz oz. malo viŔje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2022 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Mlada zdrava uŔesa tudi lahko sliŔijo 20kHz oz. malo viŔje.

Nekako je bilo govora o frekvencah+, ki je vec ne slisimo ali jih morda zaznamo ce jih je mnogo v okolju. Logicno ni, morda pa jih...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2022 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Mlada zdrava uŔesa tudi lahko sliŔijo 20kHz oz. malo viŔje.


Men je star Sansui s Heco bookshelfi, Yamaho 390 CD in Technics 1210mkII s Stantonko 505 zvenel fantastiĆØno. Ker sem bil star 16 do 20 let Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2022 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Mlada zdrava uŔesa tudi lahko sliŔijo 20kHz oz. malo viŔje.


Men je star Sansui s Heco bookshelfi, Yamaho 390 CD in Technics 1210mkII s Stantonko 505 zvenel fantastiĆØno. Ker sem bil star 16 do 20 let Laughing

ƈe ne veÅ”, ne pograÅ”aÅ”.

Sicer moj mlajÅ”i brat (kateremu glasba s telefona zveni fantastiĆØno) se je enkrat zaĆØel dreti naj neham ko sem za par sekund predvajal 20kHz (ali celo malo viÅ”je). Jaz nisem seveda niĆØ sliÅ”al.
VĆØasih sem sliÅ”al 19kHz (veĆØ takrat nisem mogel probati). Sedaj že 16kHz težko sliÅ”im.

VĆØasih celo pomislim, da je to prednost da ne sliÅ”iÅ” tako dobro visoke, ker mojstri v studijih tudi pogosto ne in nekateri navijejo visoke. Potem pa ljudje najdejo reÅ”itev v "toplem" LP/tube zvoku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2022 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Vidim, da je Ŕe vedno "sploŔno pojmovanje", da je lampa topla szi okroglim nedefiniranim basom...
KakÅ”en zvok bo iz SS ali lampaÅ”kega ojaĆØevalca, je bolj ali manj posledica koncepta in filozofija proizvajalca...
Tako se že lampaÅ”i tako zelo razlikujejo, da jih ne prepoznaÅ”, ĆØe jih ne "vidiÅ”", ker naprimer omenjeni lampaÅ”ki VTL zveni zelo, zelo tranzistorsko trdo, svetlo bolj kot marsikateri SS ojaĆØevalec...
Se pa kar nekaj SS ojaĆØevalcev približuje zvoku lampaÅ”ev szi svojo zraĆØnostjo, tridimenzionalnostjo in jih moraÅ” spet videt, da verjameÅ” da ni lampaÅ”, da ne govorimo o "hibridih", szi dobrim konceptom povzamejo pozitivo szi obeh svetov...
Ja seveda so pa Å”e vedno tipiĆØni lampaÅ”i, ki so "ozko" namenjeni poganjanju visokoobĆØutljivih zvoĆØnikov in SS monstrumi za zelo "lene" zvoĆØnike, ja teh seveda ne moreÅ” dat v isto vreĆØo valda, ker so si res vsak sebi...
Ko sliŔiŔ marsikaj, je potem vse stvar okusa Wink


vs

_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2022 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
KakÅ”en zvok bo iz SS ali lampaÅ”kega ojaĆØevalca, je bolj ali manj posledica koncepta in filozofija proizvajalca...

Seveda, ampak taki so stereotipi. Verjetno se da tudi ojaĆØevalec na elektronke naresti (za veliko denarja) da zveni pravilno kot SS, ampak kaj je fora potem.

ajka je napisal/a:
VTL zveni zelo, zelo tranzistorsko trdo, svetlo bolj kot marsikateri SS ojaĆØevalec...

To mora pa grozno zveneti.
PopaĆØenje lahko naredi zvok svetel, ampak obiĆØajno se to pri elektronkah kompenzira z viÅ”jo izhodno impedanco in manj visokimi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 3 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe