Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zamenjava chipov z Burr Brownovimi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2009 08:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DIL podnožja sem ti predlagal zato, ker omogočajo enostavno menjavo čipovja - kot bi lampice menjal. Ko boš vtaknil noter nekaj različnih opajev boš hitro videl (slišal) kam pes taco moli....

Govorim iz lastnih izkušenj, ker sem se pred časom lotil drobovja mojega Victor K2 cedeja:
.

Vsi originalni čipi so bili OPA2604/OPA604.

Med ostalim sem poskusil tudi z OPA637, ki me je na začetku izjemno očaral z bogatim a malce temnim zvokom. (ProJetu že takoj niso bili všeč Wink ) Po nekajtedenskem poslušanju in večkratnih primerjavah z originalnimi 604 sem opazil, da jazz preko 637 ne zveni tako agilno kot bi si želel. Tenor saks je bil sicer realistično bogat, je pa zato ritem sekcija igrala, kot da bi se nažrla apaurinov.
Eksperimetiral sem tudi z eliminacijo izhodnega tranzistorskega bufferja in je 637/604 direktno gnal predojačevalec a se tudi to na dolgi rok ni obneslo...

Kasneje se je izkazalo, da sem bistveno več pridobil, ko sem zamenjal vse obstoječe elektrolite z novimi. Čeprav sem vedel, da 7-8 let stari elektroliti nemorejo biti na vrhuncu svoje moči sem bil vseeno zelo šokiran, ko sem slišal igrati obnovljeno mašino.

V mojem primeru sem se torej vrnil na izhodišče in mašinco obnovil le z novimi elementi (tudi 2604/604 sem le posodobil) in od takrat je razlika med Rego P5 in Victorjem z vidika podajanja glasbenih užitkov postala praktično zanemarljiva. (Nekateri prijatelji celo preferirajo Victorja)

Kot je že ProJet omenil je za resne predelave potrebno temeljito naštudirati topologijo in opajem omogočiti optimalno delovanje. Če nimaš časa, volje ali znanja a imaš šolde, lahko namesto tebe naredi to tudi Swoboda, ki mu izkušenj ne manjka saj je že več kot desetletje uradni sonyjev tweaker...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2009 13:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ReturnToForever

hvala za podrobno razlago ! Exclamation
na žalost nisem usposobljen za tovrstne posege, pa tudi 'šoldov' ni nikoli preveč tako, da bo morala osvežitev 'mrcine' verjetno še nekaj časa počakati !

menda pa je tako obnovljen SONY v končni fazi primerljiv celo z Rego Saturnom !?

se mi zdi pa precej drzno CDP (pa čeprav obnovljen) primerjati z Rego P5 ! Wink

Very Happy
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2009 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
se mi zdi pa precej drzno CDP (pa čeprav obnovljen) primerjati z Rego P5 !


Če sem odkrit, so dnevi, ko ne zaleže nič drugega kot dobra stara vinilka in so dnevi, ko se vrtijo le cdjke. Zelo sem vesel, da lahko uporabljam dva odlična vira glede na trenutno razpoloženje.
Seveda pa dejstvo, da lahko primerjam Victorja z Rego samo po sebi govori o njegovi kakovosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2009 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReturnToForever je napisal/a:
Citiram:
se mi zdi pa precej drzno CDP (pa čeprav obnovljen) primerjati z Rego P5 !


Če sem odkrit, so dnevi, ko ne zaleže nič drugega kot dobra stara vinilka in so dnevi, ko se vrtijo le cdjke. Zelo sem vesel, da lahko uporabljam dva odlična vira glede na trenutno razpoloženje.
Seveda pa dejstvo, da lahko primerjam Victorja z Rego samo po sebi govori o njegovi kakovosti.


Bo že držalo !

Peace brother ! Wink
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe