Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dayton Audio SD270A-88 sub
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 04, 2022 17:38    Naslov sporočila: Dayton Audio SD270A-88 sub Odgovori s citatom

Driver: Dayton Audio SD270A-88
Material je 16mm MDF.
Bo zaprta škatla in je takih dimenzij kot je prostora, kjer bo stal ne glede na to kako ne-optimalno je. Za finiš bo pohištvu ujemajoč furnir.





Slikano v ležečem položaju brez ene stranice da se vidi, kako je notri.
Zgornji predel je ločen prostor za ojačevalec. Spodaj bodo izrezane odprtine tako da bodo ostale samo "noge".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
WaltZucher



Pridružen/-a: Pon Dec 2022 12:05
Prispevkov: 8
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 10:30    Naslov sporočila: Re: Dayton Audio SD270A-88 sub Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Driver: Dayton Audio SD270A-88
Material je 16mm MDF.
Bo zaprta škatla in je takih dimenzij kot je prostora, kjer bo stal ne glede na to kako ne-optimalno je. Za finiš bo pohištvu ujemajoč Atelier rebul https://www.shopsy.si/Shopsy_Zaledna_Pisarna/.





Slikano v ležečem položaju brez ene stranice da se vidi, kako je notri.
Zgornji predel je ločen prostor za ojačevalec. Spodaj bodo izrezane odprtine tako da bodo ostale samo "noge".


6mm MDF je dobra izbira za zaprto škatlo, saj je MDF trden in stabilen material, ki se dobro obdeluje in oblikuje. MDF je izdelan iz mešanice lesnega prahu in lepil, zaradi česar je zelo trden in odporen na vlago.

Pri obdelavi MDF materiala je pomembno, da upoštevate, da je občutljiv na vlago in se lahko deformira, če ga izpostavite preveč vlagi. Zato je pomembno, da pred nanosom furnira dobro posušite MDF in da priporočeno debelino furnira ne presežete.

Upoštevajte tudi, da se MDF lahko obrabi in poškoduje, zato je pomembno, da ga dobro zaščitite. Lahko ga premažete s premazom ali pa ga prekrijete z ujemajočim furnirjem, ki bo dodatno zaščitil MDF in dal pohištvu lepši videz.


Nazadnje urejal/a WaltZucher Pon Feb 13, 2023 14:09; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslovTelefon: 4235
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 13:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Težko razvozlam, kaj je pri tej konstrukciji škatle mišljeno. Inertnost in način infinity baffle z ojačitvami razumem, ustreznega BR porta pač ni, kot je vidno le ena luknjica. Potem je brez veze spodnji predal, samo stvar je še mnogo težja. MDF je bolano težak, to pa je resnica.
Tudi plehnati driver bi raje vzel mnogo boljši alugus Audax s Fs 25Hz, če že sub delaš:
https://www.audax-speaker.de/index.php?module=shop_articles&index[shop_articles][action]=details&index[shop_articles][category]=5&index[shop_articles][data][shop_articles_id]=30
Še kar nekaj dela te čaka za balans zvoka. Drugače pa čestitke, se vsaj spraviš to delat. Ni podatka o kretnici, DSP ali aktivni kretnici.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tista luknjica je samo za kabel. Zaprta škatla bo (za BR ni dovolj prostora). Tisti predal je zgoraj in je namenjena ojačevalcu. Z ojačitvam sem morda pretiraval, bi bilo verjetno bolje pustiti več volumna. Ni tako težko, ker ni velik.

Driver ni bil moj izbor in tudi izvedba ojačevalca (jaz ga ne bi noter tlačil) ni moj izbor. Iskreno mi ni všeč in ne pričakujem prav veliko. Vse premajhno. Take so bile zahteve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 20:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne dolgo nazaj sem zase izdelal nekaj podobnega. Imam tudi filtre, če rabiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2023 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A Linkwitz transform?
Bom videl kako bo. Ne vem če se sploh splača, ker ni tako zmogljiv driver. Qtc kolikor se spomnim tudi ni tako zelo previsok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Tista luknjica je samo za kabel. Zaprta škatla bo (za BR ni dovolj prostora). Tisti predal je zgoraj in je namenjena ojačevalcu. Z ojačitvam sem morda pretiraval, bi bilo verjetno bolje pustiti več volumna. Ni tako težko, ker ni velik.

Driver ni bil moj izbor in tudi izvedba ojačevalca (jaz ga ne bi noter tlačil) ni moj izbor. Iskreno mi ni všeč in ne pričakujem prav veliko. Vse premajhno. Take so bile zahteve.


Ce mislis da je skatla na premajhni strani, zakaj ze pri nacrtovanju nisi uposteval vseh subtract-volumnov kot so ojacitve...
Ojacitve se ponavadi postavljajo nesimetricno zato da dobimo vec ploskev z razlicnimi resonancnimi frekvencami,....s tvojim nacinom si dobil 8 ploskev z enako resonanco.

Ce imas v startu premajhno skatlo bi bila resitev isobaroc skatla z dvema driverjema ....
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@lightbit - z vsem spoštovanjem do projekta, ampak - driver ni tvoja izbira, ojačevalca ne bi tlačil v kišto, velikost je neprimerna, ampak - bo, kar bo…

Škoda se mi zdi vloženega truda, ki ga ni malo, gre pa v smer kilavega izplena. Pri teh majhnih, bogih driverjih nekaj malega lahko pomaga litraža, v nasprotnem primeru pa, saj najbrž veš sam.

Sicer pa - upam na najbolje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vecja litraza sigurno pomaga do neke mere pri "nizini", vendar s povecevanjem litraze pada QTC in pa power handling, saj bo driver prej dosegel x-max/x-sus.
Nekaj malega bo pomagalo DownFiring ohisje, prav veliko pa tudi ne.
Amp bi bilo bolje dati nekam na zadnjo steno ohisja kjer bi bilo hlajenje precej bolje reseno kot pa da je amp zaprt v kisti
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 14:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Težko razvozlam, kaj je pri tej konstrukciji škatle mišljeno. Inertnost in način infinity baffle z ojačitvami razumem, ustreznega BR porta pač ni, kot je vidno le ena luknjica. Potem je brez veze spodnji predal, samo stvar je še mnogo težja. MDF je bolano težak, to pa je resnica.
Tudi plehnati driver bi raje vzel mnogo boljši alugus Audax s Fs 25Hz, če že sub delaš:
https://www.audax-speaker.de/index.php?module=shop_articles&index[shop_articles][action]=details&index[shop_articles][category]=5&index[shop_articles][data][shop_articles_id]=30
Še kar nekaj dela te čaka za balans zvoka. Drugače pa čestitke, se vsaj spraviš to delat. Ni podatka o kretnici, DSP ali aktivni kretnici.


Joztom,
omenil si super driver, ki pa nikjer ni na zalogi. Če ga kje najdeš, daj mi pošlji link. Sem interesent za 4 kose.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
Ce mislis da je skatla na premajhni strani, zakaj ze pri nacrtovanju nisi uposteval vseh subtract-volumnov kot so ojacitve...

Saj sem jih.

LBaudio je napisal/a:
Ojacitve se ponavadi postavljajo nesimetricno zato da dobimo vec ploskev z razlicnimi resonancnimi frekvencami,....s tvojim nacinom si dobil 8 ploskev z enako resonanco.

Resonanca predvidevam da je precej višje (majhne ploskve) od območja delovanja suba. Če bi bilo nesimetrično bi bila resonanca največje ploskve malo nižja, ampak še vedno bi bila višja. Poleg tega je zaprta škatla tako da bo itak nafilana. Je pa dobro ker bom morda lahko podprl driverjev magnet na ojačitev (košara iz plehca).

LBaudio je napisal/a:
Ce imas v startu premajhno skatlo bi bila resitev isobaroc skatla z dvema driverjema ....

Nimam dveh.

LBaudio je napisal/a:
Vecja litraza sigurno pomaga do neke mere pri "nizini", vendar s povecevanjem litraze pada QTC in pa power handling, saj bo driver prej dosegel x-max/x-sus.

Drži, ampak bi dobil več basa, če bi bil recimo transmission line. Samo za to bi potreboval več prostora.

LBaudio je napisal/a:
Amp bi bilo bolje dati nekam na zadnjo steno ohisja kjer bi bilo hlajenje precej bolje reseno kot pa da je amp zaprt v kisti

Jaz bi ga imel kar v svojem ohišju.
Ena stranica bo kovinska in imela luknje (morda ventilator).


Nazadnje urejal/a LightBit Sre Jan 04, 2023 14:50; skupaj popravljeno 4 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
@lightbit - z vsem spoštovanjem do projekta, ampak - driver ni tvoja izbira, ojačevalca ne bi tlačil v kišto, velikost je neprimerna, ampak - bo, kar bo…

Škoda se mi zdi vloženega truda, ki ga ni malo, gre pa v smer kilavega izplena. Pri teh majhnih, bogih driverjih nekaj malega lahko pomaga litraža, v nasprotnem primeru pa, saj najbrž veš sam.

Sicer pa - upam na najbolje!

Alternativa je da driver leži zapakiran v omari in ni suba. Sicer pa rad lepim.
Mogoče bo pa vseeno koristen dodatek 6,5" driverjem v TL.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.audax-speaker.de/index.php?module=shop_articles&index[shop_articles][action]=details&index[shop_articles][category]=5&index[shop_articles][data][shop_articles_id]=70
je na zalogi. To je po moje vrhunska roba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
joztom je napisal/a:
Težko razvozlam, kaj je pri tej konstrukciji škatle mišljeno. Inertnost in način infinity baffle z ojačitvami razumem, ustreznega BR porta pač ni, kot je vidno le ena luknjica. Potem je brez veze spodnji predal, samo stvar je še mnogo težja. MDF je bolano težak, to pa je resnica.
Tudi plehnati driver bi raje vzel mnogo boljši alugus Audax s Fs 25Hz, če že sub delaš:
https://www.audax-speaker.de/index.php?module=shop_articles&index[shop_articles][action]=details&index[shop_articles][category]=5&index[shop_articles][data][shop_articles_id]=30
Še kar nekaj dela te čaka za balans zvoka. Drugače pa čestitke, se vsaj spraviš to delat. Ni podatka o kretnici, DSP ali aktivni kretnici.


Joztom,
omenil si super driver, ki pa nikjer ni na zalogi. Če ga kje najdeš, daj mi pošlji link. Sem interesent za 4 kose.


https://www.toutlehautparleur.com/univers-des-marques/audax/haut-parleurs/24-25-cm.html
https://www.toutlehautparleur.com/univers-des-marques/audax/haut-parleurs/24-25-cm/haut-parleur-audax-pr240m6-8-ohm-279-mm.html
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2023 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
kalimero je napisal/a:
joztom je napisal/a:
Težko razvozlam, kaj je pri tej konstrukciji škatle mišljeno. Inertnost in način infinity baffle z ojačitvami razumem, ustreznega BR porta pač ni, kot je vidno le ena luknjica. Potem je brez veze spodnji predal, samo stvar je še mnogo težja. MDF je bolano težak, to pa je resnica.
Tudi plehnati driver bi raje vzel mnogo boljši alugus Audax s Fs 25Hz, če že sub delaš:
https://www.audax-speaker.de/index.php?module=shop_articles&index[shop_articles][action]=details&index[shop_articles][category]=5&index[shop_articles][data][shop_articles_id]=30
Še kar nekaj dela te čaka za balans zvoka. Drugače pa čestitke, se vsaj spraviš to delat. Ni podatka o kretnici, DSP ali aktivni kretnici.


Joztom,
omenil si super driver, ki pa nikjer ni na zalogi. Če ga kje najdeš, daj mi pošlji link. Sem interesent za 4 kose.


https://www.toutlehautparleur.com/univers-des-marques/audax/haut-parleurs/24-25-cm.html
https://www.toutlehautparleur.com/univers-des-marques/audax/haut-parleurs/24-25-cm/haut-parleur-audax-pr240m6-8-ohm-279-mm.html


JozTom je omenjal AUDAX PR240Z2, ta je 4 Ohm, z dvema po kanalu dobiš v relativno mali škatli (caa 60litrov) zelo veliko. Jaz bi to kombiniral z škatlo basrefleks 2 enoti po kanalu - do 300Hz in nato gor en FR driver (Sonido SWR-096A) kot open baffle. Občutljivost bi bila verjetno okoli 93dB. Povesem dovolj za 300B.
Zato sprašujem za AUDAX PR240Z2.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe