Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Se splaèa servisirati Technics SU-V3?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vladej



Pridružen/-a: Tor Feb 2022 13:20
Prispevkov: 38
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 09:38    Naslov sporočila: Se splaèa servisirati Technics SU-V3? Odgovori s citatom

Zdravo,
na vikendu imam ojaèevalec Technics SU-V3 iz 80ih let. Z njim poganjam prav tako stare Wharfedale Laser 130 zvoènike.
Ker sem prvi lastnik obojega in na nek naèin sentimentalno vezan, me zanima ali se mi splaèa ojaèevalec servisirati ali enostavno kupim enega vintage Denona na bolhi za 200 EUR?
Zakaj sprašujem? Ker imam to na vikendu in poslušam omejen èas in ker imam obèutek, da ojaèevalec ne dela veè tako èisto kot je vèasih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joĹľe



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojaèevalec Technics SU-V3 po podatkih zgleda OK in ne bi smel biti niè slabši od kakega starejšega Denona iz Bolhe. Tudi ojaèevalec z Bolhe ni siguren, prav lahko se zgodi da ga boš tudi moral poservisirat.
Verjetno bi bilo dobro v Technics SU-V3 zamenjat elektrolite, èe še niso bili menjani, potem bo še naprej dobro delal. Zanj se dobi tudi servisni manual
https://www.hifiengine.com/manual_library/technics/su-v3.shtml

lp JoĹľe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preglej še suspenzije na zvoènikih, morda so razpadle ali odlepljene. Ojaèevalec pa na osciloskop, bo hitro pokazal, èe je kaj narobe. Ta serija Technicsov je bila kar posreèena, je najveèkrat izhodni rele potreboval èišèenje ali zamenjavo.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, èe ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vladej



Pridružen/-a: Tor Feb 2022 13:20
Prispevkov: 38
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 13:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvoèniki so v redu, pred kratkim testirani na domaèem sistemu.
Na ojacevalcu pa še ni bilo niè menjanega.

Kakšen cenovni razred pa je menjava elektrolitov?
50-100 EUR?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 03, 2022 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta ojaèevalnik ima samo dva srednjevelika elkota in pešèico malih.
Jaz ponavadi tavelike elkote samo pomerim, se mi veèkrat zgodi, da tastari kažejo boljše kot novi, pa jih pustim. Tamali pa ja, jih je pametno zamenjati, celo s takimi, ki so namenski za audio, bo za mali denar precej boljši zvok. Mali denar!
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, èe ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe