Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Klipsch RP-600M mod

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 15, 2022 22:21    Naslov sporočila: Klipsch RP-600M mod Odgovori s citatom

Da ne bom smetil sosednje teme, kjer smo nekaj govorili o Klipsch RP-600M. Skratka šel sem v upgrade samega ohišja ter kretnic.

Ohišje samo je iz bolj tankega mdf-a, zato je kar lahko in ne deluje prav kvalitetno. Notranjost sem oblepil s CTK premium 4mm antivibracijskim materialom, ki se ga da zelo fino oblikovati in se poda površini, kotom in "oviram". Dobil sem ga po 6€/plošèo (ker je bil v akciji), porabil sem pa dobre 3 plošèe. S tem sem oblepil tudi bass reflex tubo. Po tem je sama škatla delovala dosti bolj težko in solidno. Nato sem notranjost obdal še z "acoustilux"-om, to je material od Jantzena, ki mi je ostal od Gravesen projekta. Že prej je bil v notranjosti podoben material, ampak ga je bilo bolj za vzorec, pa tudi taki bolj "jeftini" je bil, skratka Jantzenov je definitivno bolj gost in kvalitetnejši.

Nato sem naredil še kretnice z boljšimi materiali. Modificiran naèrt sem dobil na Klipsch forumu. V grobem se rez basa malce poviša ter zgladi tisto luknjo. Uporabil sem Jantzen air core špule, Jantzen supreme kondenzator za visoke in Clarity Cap CSA za bas. In potem še Janzen copper/silver ožièenje, ki mi je prav tako ostalo od prejšnjega projekta.

Zvok je na obèutno višjem nivoju, bolj nežen, bolj linearen in lahkoten. Nisem upal preveè prièakovati, zato sem bil še toliko bolj preseneèen. Vsekakor je vredno tega dobrega stotaka kolikor je bil vložek.

Peace. G





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 16, 2022 11:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlièna predelava, èestitam.
Z malo korajĹľe in trme se pride do pravih rezultatov.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, èe ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 16, 2022 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje si pa ves ta material dobil za stotaka?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 16, 2022 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

U Hoferju, po Hofer cenah… Smile

Pa sej je povsod isto:
Superior Z cap 2 x 16€
Clarity cap 2 x 8€
Spula 2 x 4€
Spula 2 x 9€
Upor 2 x 2,5€
Ttl 79€
Pa se mal postnine
Damping plosce sem pa v lju za 24€ (4 kose).

Sem hotel vse pri Mars audio, pa je zal neodziven.
Aj’
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 17, 2022 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To bi bilo pa res super, èe bi v Hoferju to prodajali. Bi šel lahko peš kupit. Very Happy
Nekako sem mislil da so ti kondenzatorji še dražji.

Od Marsa jaz še niè nisem uspel kupiti, ker je neodziven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 17, 2022 12:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede Mars-a, škoda ja. Pred leti je èisto normalno funkcioniral, sem kupil par lamp, kondije itd., skratka vse ok, cene korektne. Potem je zmrznil. Ne vem kaj se je zgodilo, ampak oèitno nisem osamljen primer.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 17, 2022 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Glede Mars-a, škoda ja. Pred leti je èisto normalno funkcioniral, sem kupil par lamp, kondije itd., skratka vse ok, cene korektne. Potem je zmrznil. Ne vem kaj se je zgodilo, ampak oèitno nisem osamljen primer.


19.12.2021 sem mu oddal povpraševanje in potem naroèilo v enem tednu sva vse uredila , za ntrenutno stanje pa res ne vem.

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 17, 2022 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zgodilo se mi je ze drugic v zadnjem obdobju. Poslal sem mu mail s konkretnim povprasevanjem, nato sem ga nasl. jutro klical, na klic ni odgovoril, mi je pa poslal sms, da ne more govoriti, potem sem mu odgovoril, da sem mu poslal mail in bi rad nekaj narocil. To je to, magla. Prav ekstra prosil pa ne bom… In prijatelj ima podobno izkusnjo. Pred leti pa sem imel par nakupov vse b.p. Ok, razumem, da niso to neki miljonski biznisi, ampak vseeno…
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klipsch



Pridružen/-a: Pon Mar 2022 8:46
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 24, 2022 16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo èestitam
_________________
Gt350
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe