Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Atmos izvori: upmixing, remixing, objektni zvok
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 00:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jože je napisal/a:
ico je napisal/a:
jože je napisal/a:
Ne vem kakšen sondbar imaš, nekateri sondbari imajo več HDMI priključkov.
Na vsak način TV in sondbar povežeš na TV na HDMI 1 tam kjer je ARC in na sondbaru tudi na ARC. Če ima sondbar še dva HDMI vhoda potem ne rabiš HDMI razdelilca ker imaš to že rešeno na sondbaru. Če pa sondbar nima HDMI vhodov, boš pa moral nabaviti razdelilec HDMI.

Povezal sem z hdmi ARC IN tv ARC,ko pa povežem oz.prenesem sliko iz računalnika na tv pa saoudbar ne zazna zvoka.Probal sem že skoraj vse kar ponuja daljinec od zvočnika pa mi nikakor ne uspe.zvok iz tv programov T2 pa zazna.povezal sem pa tako kot ste opisali.ali je še kakšna nastavitev v tv meniju mogoče?pod menijem zvok imam na voljo tv sistem ali zvočnik.


- Ali si povezal računalnik in TV z HDMI ali pa računalnik s sondbarom?
- Ali predvaja TV računalniški zvok, če računalnik povežeš direktno na TV?
- Po vsej verjetnosti, ti računalnik ne daje zvoka v HDMI, potem moraš nastaviti na računalniku, da gre zvok preko HDMI povezave! (običajno W10 in 11 avtomatsko zazna povezavo s TV in posreduje zvok v HDMI, če ne zazna, moraš nastaviti ročno)
- V primeru, da povežeš računalnik preko HDMI na sondbar, bi moral sondbar avtomatsko zaznati zvok v HDMI povezavi in ga tudi predvajati.
- Dokler ni zvoka v HDMI povezavi, ne moreš nič nastavljat na TV oziroma na sondbaru.

sem povezal ja eno in drugo varjanto
ne, soundbar ne zazna zvoka tudi z povezavo direktno iz rač.na tv.,zvok dobim z to povezavo le iz starega načina povezave pred nakupom soundbara,na stereo zvočnike preko receiverja.Receiver pa imam z računalnikom povezavo z optičem kablom,samo to nebi smelo igrati kake vloge saj je vse ločeno ali pač.?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 00:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CRV je napisal/a:
Med tv in sounbarom daj optićen kabel za zvok.

Jaz imam iz neota z hdmi v tv in iz tv na resiver optiko,ker drugače ni zvoka.

Tudi to sem povezal in nič.Ena finta more bit ,pa je še ne vem kje tiči...he
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ena varianta je, da nimaš na računalniku nastavljen avdio izhod (TV), druga pa, da tv nima ARC HDMI izhoda.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 09:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Ena varianta je, da nimaš na računalniku nastavljen avdio izhod (TV), druga pa, da tv nima ARC HDMI izhoda.

tv ima ARC izhod.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem moraš na računalniku nastavit audio izhod. Poglej ali računalnuk sploh vidi TV kot avdio napravo.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem imaš navadno še na TV kup nastavitev (CEC, Audio Reciever...
Če nimaš navodil jih poišči na netu za ta model TVja.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Potem moraš na računalniku nastavit audio izhod. Poglej ali računalnuk sploh vidi TV kot avdio napravo.

So to te nastavitve?

Pri prejšnji povezavi sem lahko tv povezal z receiverjem samo preko izhoda slušalk na receiver da sem dobil zvok iz tv-ja.Oz.ko sem sliko prinesel na tv iz računalnika je bil tudi zvok normalno delovalo brez sprememb nastavitev v računalniku glede zvoka.Mislim da bi moral soudbar zaznati zvok ko sem prenesel sliko iz rač.na tv.sej ni taka umetnost pri povezavi.sem že marski kaj vezal tu me pa malo heca...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klikneš un zvočnik spodaj desno v task baru in izbereš kot avdio izhod tvoj TV.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
Potem moraš na računalniku nastavit audio izhod. Poglej ali računalnuk sploh vidi TV kot avdio napravo.

So to te nastavitve?

Pri prejšnji povezavi sem lahko tv povezal z receiverjem samo preko izhoda slušalk na receiver da sem dobil zvok iz tv-ja.Oz.ko sem sliko prinesel na tv iz računalnika je bil tudi zvok normalno delovalo brez sprememb nastavitev v računalniku glede zvoka.Mislim da bi moral soudbar zaznati zvok ko sem prenesel sliko iz rač.na tv.sej ni taka umetnost pri povezavi.sem že marski kaj vezal tu me pa malo heca...


Če se prav spomnim, moraš imeti HDMI povezavo računalnik - sondbar ali TV (sondbar, TV mora biti prižgan, ne samo v pripravljenosti), potem odpri ta meni, ki ga omenjaš, računalnik naj bi samodejno zaznal sondbar ali TV in ti prikazal tudi to napravo v tem meniju, sedaj jo moraš še aktivirati, da bo kljukica ob napravi.
Če računalnik ni zaznal HDMI vhoda, ga bo verjetno treba poiskati v dodaj napravo.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 23:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jože je napisal/a:
ico je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
Potem moraš na računalniku nastavit audio izhod. Poglej ali računalnuk sploh vidi TV kot avdio napravo.

So to te nastavitve?

Pri prejšnji povezavi sem lahko tv povezal z receiverjem samo preko izhoda slušalk na receiver da sem dobil zvok iz tv-ja.Oz.ko sem sliko prinesel na tv iz računalnika je bil tudi zvok normalno delovalo brez sprememb nastavitev v računalniku glede zvoka.Mislim da bi moral soudbar zaznati zvok ko sem prenesel sliko iz rač.na tv.sej ni taka umetnost pri povezavi.sem že marski kaj vezal tu me pa malo heca...


Če se prav spomnim, moraš imeti HDMI povezavo računalnik - sondbar ali TV (sondbar, TV mora biti prižgan, ne samo v pripravljenosti), potem odpri ta meni, ki ga omenjaš, računalnik naj bi samodejno zaznal sondbar ali TV in ti prikazal tudi to napravo v tem meniju, sedaj jo moraš še aktivirati, da bo kljukica ob napravi.
Če računalnik ni zaznal HDMI vhoda, ga bo verjetno treba poiskati v dodaj napravo.


Žal ga ne zazna oz.ne najde ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 13, 2022 23:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Klikneš un zvočnik spodaj desno v task baru in izbereš kot avdio izhod tvoj TV.

Računalni ne zazna zunanjo enoto(soundbar)oz.je sploh ne najde
Če pa datoteko (napr.film skopiram na usb ključ in predvajam film iz tv-ja ,to pa zazna zvok,zanimivo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2022 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
Klikneš un zvočnik spodaj desno v task baru in izbereš kot avdio izhod tvoj TV.

Računalni ne zazna zunanjo enoto(soundbar)oz.je sploh ne najde
Če pa datoteko (napr.film skopiram na usb ključ in predvajam film iz tv-ja ,to pa zazna zvok,zanimivo...


Imaš računalnik povezan s soundbarom ai s TVjem?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2022 09:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
ico je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
Klikneš un zvočnik spodaj desno v task baru in izbereš kot avdio izhod tvoj TV.

Računalni ne zazna zunanjo enoto(soundbar)oz.je sploh ne najde
Če pa datoteko (napr.film skopiram na usb ključ in predvajam film iz tv-ja ,to pa zazna zvok,zanimivo...


Imaš računalnik povezan s soundbarom ai s TVjem?

Probal sem eno in drugo...Trenutno z soundbarom.
Igra kakšno vlogo ko imam še povezano z seceiverjem in računalnik?(optika)pomoje da ne saj je trenutno receiver ugasnjen.

tudi tu ga ne zazna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2022 10:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda moraš kakšne driverje naložiti. Ampak te naprave so običajno plug & play.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 14, 2022 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-hdmi-monitor-has-no-sound-after-windows-10-upgrade/

How to Fix HDMI No Sound after Connecting Computer to Monitor and TV
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 5 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe