Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prošnja za pomoč pri nakupu sistema - cca 5 k EUR
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam, napišete svoje sisteme, ceno in vse dobre in slabe lastnosti in kaj bi zamenjali oz.nadgradili. Po mojem je bolj relevantno, da se primerjati, kot pa nekaj kaj ste videli, oz. brali teste v raznih revijah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bi rad lepe zvočnike in da seveda odlično igrajo, poglej Usher in Sonus Faber. Ampak ne vem, kje jih boš pri nas dobil. Sonusi so res dragi, Usher pa za določeno vsoto težko kateri drugi povozi.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Itak mora sam probat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Predlagam, napišete svoje sisteme, ceno in vse dobre in slabe lastnosti in kaj bi zamenjali oz.nadgradili. Po mojem je bolj relevantno, da se primerjati, kot pa nekaj kaj ste videli, oz. brali teste v raznih revijah.


Jaz sem recimo antikrist in trenutno za stereo uporabljam kar AV reciever, streamam pa glasbo prek kompa/USB na DAC in potem v reciever. Zvočniki so eni od zgoraj omenjenih + dva suba Embarassed Pač nimam niti financ niti prostora za ločena sistema, je pa ta kompromis zelo presegel pričakovanja. Zelo. Uživam v glasbi in filmih. Med tem ko nekateri tu filozofirajo o molekularnem hi-endu itd. Vsakomur svoje Wink
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Denon40



Pridružen/-a: Ned Jan 2022 20:44
Prispevkov: 12
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Predlagam, napišete svoje sisteme, ceno in vse dobre in slabe lastnosti in kaj bi zamenjali oz.nadgradili. Po mojem je bolj relevantno, da se primerjati, kot pa nekaj kaj ste videli, oz. brali teste v raznih revijah.



To sicer ni tema, bo kdo dejal, ali, da moram sam slišat.
Ok, zastopim.

Ampak gledano širše, se mi pa zdi to super ideja.
To bi bila prava enciklopedija sistemov.

Surprised Surprised Surprised
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 25, 2022 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bi zdaj z izkušnjami, ki jih imam, kupoval sistem za 5k, bi kupil DAC/streamer, aktivne zvočnike in morda tudi CD transport.

Ker imam zelo dobre izkušnje z Dynaudio zvočniki, bi doma najprej testiral njihove aktivne zvočnike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Predlagam, napišete svoje sisteme, ceno in vse dobre in slabe lastnosti in kaj bi zamenjali oz.nadgradili. Po mojem je bolj relevantno, da se primerjati, kot pa nekaj kaj ste videli, oz. brali teste v raznih revijah.

Glede na to, da imam doma dva sistema - prejšnjega in sedanjega, pri čemer je drugi 2x dražji, lahko v kratkih potezah opišem razlike.
Zvoka obeh zvočnikov sta si presenetljivo podobna (oba sta zelo linearna) po tonalnem balansu in tudi nasplošno ni toliko opaziti da je prvi (cenejši) klasični floorstander, drugi pa dipol. Ob površnem poslušanju vsevprek bi nekdo rekel da je vse isto. Tudi ekstenzija na base je samo malo v prid dipolu (bolj zatrese na 35Hz). Od splošnih ugotovitev še to, da je max glasnost dipola nekaj dB nižja - se ne da tako nabijati.

Razlika med njimi postane očitna ob zahtevnejšem zvočnem materialu - bistveno bolj bogat zvok z mikrodetajli, teksturo, ambienco.. Pravilnost in kompletnost timbrike akustičnih instrumentov - ugotoviš da violina ni samo strune, je tudi drgnjenje loka, zvok trupa in odmev vsega tega. Skratka dosti bolj kompleten in bogat zvok.

Nadalje so zanimiva pihala - saksofon in pozavne kako polno 'prdijo' (sori, ne vem kako bi drugače opisal) in bolj podobno kot v resnici zvenijo. Ta del kompletno izpade pri dinamičnem floorstanderju te klase.

Pri stereo odru dipol vodi s 3:0, pri čemer je potrebno povedati da gre zasluga tudi elektroniki - končna stopnja (8k€ novo) proti integriranem ojačevalcu (2,5k€ novo) - slednji je pač ploščat, bolj zrnat. Tudi če zamenjam vloge še vedno ostane 1:0 v prid dipolu.

Tukaj zaključim. Isto se da živeti s prejšnjim, cenejšim sestavom. Emocije glasbe so tu in tam. Oboje se da maratonsko poslušati.
Če povabim ženo zraven je odločno za dipole - igrajo mehkeje in bolj gladko v smislu da nimajo tistih malih resonančic in malih izpadov dinamičnega zvočnika te klase (2,5k€) ki jih avdiofil gladko ignorira, za eno žensko so pa moteči in odbojni.

Mislim da sem dovolj slikovito prikazal kaj dobiš več od že dobrega sestava če greš naprej. Da je že poprej bilo dobro pove dejstvo da je tonalni balans ostal identičen tudi kasneje.
Če bi poslušal samo Dire Straits in njim podobne, bi zadevo najbolje povzel parafraziran naslov 'Money for nothing' - si fuknu dnar stran za nič.
Ravno zaradi te zadnje ugotovitve in vehementnih zadovoljnežev, ki bobnajo kako je konec sveta že pri nekaj tisočakih - sem naredil ta zapis - jim dam prav Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
Če bi poslušal samo Dire Straits in njim podobne, bi zadevo najbolje povzel parafraziran naslov 'Money for nothing' - si fuknu dnar stran za nič.
Ravno zaradi te zadnje ugotovitve in vehementnih zadovoljnežev, ki bobnajo kako je konec sveta že pri nekaj tisočakih - sem naredil ta zapis - jim dam prav Laughing

Dire Straits je še med bolj avdiofilskimi, ampak jasno je da če poslušaš bolj vokalne zadeve z malo dinamike so dovolj kakovostni bookshelfi. Klasika je lahko precej bolj zahtevna. Orgle spet dodajo svoje zahteve.

Če odmislim klasiko in orgle sem bil z prejšnimi DIY zvočniki skoraj bolj zadovoljen (boljša disperzija), pa so me prišli okrog 300€ (visokotonec je bil 12€). Trenutni so me prišli kake 3000€ (visokotonec je bil ~400€). Seveda so oboji grdi in polni pomankljivosti tako kot ojačevalec (Behringer A500, 200€). Izvor je računalnik (glasba v FLAC-ih na disku), kjer je tudi programski DSP.

Če se ne bi lotil DIY, bi težko z 10k€ skozi prišel.
Če ne bi imel zvočnikov in bi jih želel kupiti za zmerno ceno (pod 10k€), bi verjetno kupil Lintone. Dynaudio se mi sicer tudi kar dopadejo (videzno in zvočno). Če ne bi imel ojačevalca, bi zagotovo kupil class D ojačevalec, po možnosti Hypex ali Purifi (če bi bil bolj škrto razpoložen pa Behringer A800). Izogibal bi se napravam z ozemljitivijo (ground loop), kar je kar težko.

Ampak to po moje nič ne pomaga drugim, ker imajo drugačne želje. Je čisto subjektivno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede ojačevalca/stremerja bi lahko pogledal marantz pm7000n. Za moje pojme odličen amp z možnostjo priklopa suba, odziven streamer tudi dosti kvalitetno narejen. Mogoče edino malo podhranjen in pomakanje preouta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 13:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj časa sem se ukvarjal z "Vse v enem" MF M6 Encore 225. Za vložen denar je super naložba. Kvaliteten ojačevalnik, CD player, DAC, streamer.. glasbeni center v enem kosu. Sicer nima vesoljski interface, a je glasbeno - cenovno neprimerno ugoden nakup. A....
Seveda ima tudi slabe strani. Kot sem že omenil, slab interface, daljinec si res ne zasluži besede, stalno mora biti v napajanju, nima stikala za odklop...
Mene je najbolj razpiz.... ko sem se ponoč zbudil in slišim šumenje. Pridem bliže, še bolj. Kaj je to in ugotovim, da se HD vrti. Ne glede, kaj je aktivno,HD je v pogonu. Povprašam prodajalca, seveda, vse je normalno, tako mora biti, saj je to v bistvu računalnik....Normalno, ob predvajanju glasbe bilo iz CD,interneta ali posnetka na HD se ne sliši. Mene je motilo in sem v dogovoru s prodajalcem zamenjal za precej dražji ojačevalnik MF M6Si500.
Vsekakor, vreden nakupa, če odštejem šumenje hard diska in nekaterih glasbeno nepomebnih malenkosti. Cena ca 2500€.
https://hifiplus.com/articles/musical-fidelity-encore-225-streaming-integrated-amplifier/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa bi ja SSD disk not dal???

Vseeno je verjetno bolje ločeno kupiti streamer in DAC. DAC-i so vsako leto 3x cenejši in 3x boljši. Potem si fleksibilen.
Trenutno je vojna med Sabre in AKM, bistvena pa je predhodna stopnja XMOS XU208, še boljši je Amanero, ki deli vhod sočasno na dva DAC-a 2 x ESS ES9038Q2M. Jaz imam za streamer svoj PC (HP), preko USB gre na ta Topping DAC 50s. Lahko pa preko mreže ali WiFi pošiljam fileje iz iPhona ali iPada ali Lenovo Tableta ali PC_ja direkt na končno iz Apple Airport, ki ima kombiniran analogno optični izhod, ki je sicer žal le 16/44, kar pa dela, dela to brez sramu in je priznano med najboljšimi po zvoku (hvala @Submat za predloge).
Pa vse skupaj skoraj nič ne košta.
Za ojačanje pa gre to lahko na aktivne monitorje (ZLX12p) direkt ali čez DIY 2x200W končne stopnje preko kablov Tasker koaksial 2x4mm2 in Klotz signalnih na studijske monitorje Sentry100 ali Sentry500.
Za video filme pa preko Pioneer 5.1 receiverja na 3x EV_Sx80 (L+D+center) + Yamaha sub za plašenje personala.
Vsi vokali so na klasiki pinpoint, beaminga ne poznam in ne raztegnjeni med stene, kot je to žal pri nekaterih elektrostatih. Prezentnost je na panelih, priznam, vrhunska, ti pa odpelje fokus okusa v čudno smer.


Nazadnje urejal/a joztom Sre Jan 26, 2022 14:33; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak poceni prenosnik ima SSD notri (sicer manjši), oni grejo pa HDD (in to 2,5") notri dati za 2,5k€. Za ~100€ ga lahko zamenjaš.
To gre meni na živce pri teh stvareh, ker šparajo tam kjer ne bi smeli. Potem grem raje šparat še bolj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

treba šparat, pa naj stane kolikor hoce, lol
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 27, 2022 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://youtu.be/dh2lq57HvKA

"Ignoring the speakers the room is probably as important as electronics!"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 00:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne seerite, brez veze....če ni možnosti preklopa na trafo, nov trafo te stane cca.40 evrov....in konec debate....ali pa step down trafo...piece of cake....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 6 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe