Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nov sistem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2021 13:27    Naslov sporočila: Nov sistem Odgovori s citatom

En nasvet prosim.



Opremljam stanovanje in kupujem hi-fi. Oziroma najraje bi videl, da je minimalno Ŕtevilo komponent in da je tudi možnost priklopa tv-ja gor.

Idealno bi bla ena komponenta. Surround sound ni obvezen.



ƈe pa ni možno potem so zahteve takÅ”ne:

- internet radio

- dab

- dober zvok

- pod 1000ā‚¬

Oziroma glavna komponenta naj ne bo nad 1000ā‚¬.

Ne bom posluŔal 24/7. Rad bi pa jasno kvaliteto.

ZvoĆØniki bodo bookshelf, ker bom imel v dnevni nizki regal dolg 3m. Gor bo TV, hi-fi, zvoĆØniki.



Na stojalih odpadejo.



ZvoĆØniki bodo:

- DALI SPEKTOR 2

- Q Acoustics 3020i



Ta dva sta izbrana. Bi sicer lahko vzel kakŔen mini hi-fi komplet a dvomim da dobim isto kvaliteto.



https://www.av-planet.si/category/avdio-oprema/izbrani-hifi-kompleti/bookshelf-hifi-set/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2021 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe bo Å”el skozi TV, glej, da boÅ” imel e-arc hdmi porte. V življenski dobi bo Å”el skozi 4K ali celo 8K TV signal.

VeĆØ npr. tu:
https://www.cnet.com/tech/home-entertainment/hdmi-audio-return-channel-and-earc-for-beginners/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 19, 2021 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala!
To sicer ni prioriteta. Bo pa kdaj tudi TV laufal na zvoĆØnike.
Gledam sicer nekaj takega:

https://www.denon.com/sl-si/shop/avreceiver/avrx2700h

Ok?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2021 17:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno bo OK. Denon je priznana firma. Kako boÅ” priklopil 4 zvoĆØnike?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2021 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat bosta samo dva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2021 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tvoje potrebe je kanalov viÅ”ka. Pri cenejÅ”ih modelih rado manjka kakÅ”na funkcionalnost, ki zelo prav pride. Priklopi tretji zvoĆØnik kot center in se poigraj z nastavitvami virtualne viÅ”ine in procentom igranja na centru/LR. S funkcijo straight ali pure direct lahko glasbo posluÅ”aÅ” brez vsakega digitalnega procesiranja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2021 11:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno kupujeÅ” nov sistem za dalj ĆØasa. Jest bi pogledal za kakÅ”nim viÅ”jim modelom denona(3700,4700) ĆØe hoĆØeÅ” avr drugaĆØe pa je boljÅ”e ĆØe hoĆØeÅ” dobro stereo sliko dati za za en stereo ojaĆØevalec toliko kot je model 2700.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2021 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj spodaj lahko primerjaÅ” modele:
https://www.denon.com/sl-si/shop/avreceiver/avrx2700h

Bistvena je samo razlika Audyssey MultEQ XT ali MultEQ XT32.

Sedaj, ali splaĆØa dati toliko veĆØ za xt32, mogoĆØe odgovor tu:
https://www.reddit.com/r/hometheater/comments/ej3fpa/audyssey_xt_vs_xt32_tldr_get_xt32_as_xt_does_it/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 25, 2021 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NaroĆØil Denon DRA-800H.
Upam, da nisem storil napake in da bo ok. Sedaj berem, da je Marantz "toplejŔi", boljŔi?
Sicer pa je Denon ocenjen dobro.

Sedaj pa Å”e izbira zvoĆØnikov.

Izbiram pa med temi:

- Dali Spektor 2 (baje odliĆØni)
- Q Acoustics 3020i
- Wharfedale D320
- Wharfedale Diamond 12.0
- ELAC Debut B6.2

Elac so verjetno dobri samo so tudi najveĆØji. Skorajda preveliki.

So Dali ok?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 25, 2021 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PosluŔat.
PosluŔat.

Po mojem, da posluŔat.
A sem omenil, da je treba posluŔat?

ƈe ti je pa za to vseeno, bo tudi popolnoma vseeno katere boÅ” vzel. Lahko tud kakÅ”en eltax ali auna Confused
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 30, 2021 00:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dali je malo bolj analiticen, qacoustic pa malo bolj topel, oba zvocnika precej ok, ostalih dveh nisem slisal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 30, 2021 10:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro bi bilo predhodno izvedeti kakÅ”en karakter zvoka ima tvoj amp in temu ustrezno izbrati zvoĆØnike. Prodajalec ampa (odvisno od tega kje si ga kupil) ti lahko glede tega najbolje svetuje. Å e bolje bi bilo, ĆØe ti omogoĆØi prezentacije zvoĆØnikov na tvojem ampu.

Morda boÅ” med testi tvojega ampa na internetu (tudi na Amazonu) naÅ”el informacijo o tem, kakÅ”ne zvoĆØnike predlagajo.

Preberi teste zvoĆØnikov in mnenja kupcev na Amazonu. Nekateri napiÅ”ejo na kakÅ”nih ampih jih poganjajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomzzi



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 22:32
Prispevkov: 205

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 30, 2021 21:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem prviĆØ vklopil Denona in na moje razoĆØaranje imam že problem.
ƈe posluÅ”am internet radio recimo se mi po par minutah receiver ugasne!
Komplet.
Ne, da preneha predvajat ampak se prav ugasne. Mislim, da se za internet radio zažene HEOS.

Ko sem pa predvajal MP3, FLAC iz zunanjega diska/usb kljuĆØa pa je delal normalno.
Se mi zdi, da tudi ko je predvajal FM signal. Nisem siguren.

Isto se je zaĆØel ugaÅ”at ko sem zagnal Deezer.
ƈudno.

ECO, stand-by sem izklopil a ni razlike.
Pravtako ob izklopu ne utripa nobena luĆØka ampak se normalno ugasne kot ĆØe bi ga na daljincu izklopil.

Update je zadnji.

KakŔna ideja predno zapakiram in poŔljem nazaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 31, 2021 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preberi navodilo, to je prvo. Marsikaj napiÅ”ejo, mi pa nimamo volje se prebijat ĆØez 300 strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 31, 2021 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno maŔ nekje med vsemi možnimi nastavitvami kakŔno zadevo obkljukano. Malo preglej ker tako se nebi smel ugaŔat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe