Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Samostoječi(dvo) trosistemski zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pravite na glas.trgovino?bi se dalo tu kaj preiskusiti?
http://www.audio-serum.si/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Mislil je seveda različne modele.

Ko sem jaz predlagal Klipsch sem imel v misli večje modele (saj je tudi naslov teme tak). Klipsch-i večinoma ne blestijo v linearnosti, ampak večji modeli se odkupijo z dinamiko.

Za bookshelfe bi jaz verjetno gledal ELAC-e (recimo DBR62).

imam premajhno kvadraturo za večje modele,samo dobrih 14 kvadratov.mislim da bi jih samo preplačal...

Jaz imam še manjšo, pa imam 380mm basovec v 135l neto na vsaki strani.
Ne bi se branil večjih zvočnikov ali prostora (najbolje oboje). Mogoče sem nor, ampak 200mm v 75l preprosto ni bilo vedno dovolj zame.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2022 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
Kaj pravite na glas.trgovino?bi se dalo tu kaj preiskusiti?
http://www.audio-serum.si/


pred vsem, imaš možnost poslušanja....če si resen kupec, tudi, si isposodiš čez vikend....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2022 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
ico je napisal/a:
Kaj pravite na glas.trgovino?bi se dalo tu kaj preiskusiti?
http://www.audio-serum.si/


pred vsem, imaš možnost poslušanja....če si resen kupec, tudi, si isposodiš čez vikend....

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 23, 2022 09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sem kar premleval in preračunal da ko bo čas za menjavo starega marantza raje vzel stereo ojačevalnik,ker mi poslušanje glasbe pomeni več kot gledanje filmov,za te bi pa raje vzel en kvaliteten soundbar bose ali yamaha sta kar visoko ocenjena...Bi bila ta varjanta za srednje zahtevnega poslušalca dobra?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Načeloma so, kar se mene tiče. Če je prostor, da jih postaviš tako kot je treba.
Niso pa vsi samostoječi trosistemci enaki, tako da je težko odgovoriti.

Ker že omenjaš ponesrečen nakup me zanima kaj je pravzaprav problem, da morda vidimo ali bo to kaj rešilo. Ne vem zakaj bi drugače potem vse to omenjal.

prodajalec mi je svetoval da za moj marantz sr 4200 bi bile najbol primerne indiana line tesi 261,razočaranje pa zato ker ni bilo fer ker jih je imel priklopljene na ojačevalec višjega ranga 2000-3000eur in je vedel da bodo na mojem marantzu čisto drugače igrali(lajka je lahko našponati)
P.S. sedaj mi pa ponuja ta komplet a se ne bom še enkrat opekel
zapisal je,za vaš receiver svetujemo zvočnike z mehkejšim zvokom in boljšo odzivnostjo na celotnem frekvenčnem območju. S Klipsci bo zvok kot na tranzistorju,
https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/zvocniki/hi-fi-zvocniki/triangle-zvocniki/triangle-borea/triangle-borea-br03-oreh/
https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/zvocniki/hi-fi-zvocniki/triangle-zvocniki/triangle-borea/dolby-atmos-zvocnik-triangle-borea-dolby-atmos-zvocnik-triangle-borea-bra1-oreh/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 26, 2022 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Karkoli že. Sprobaj doma, da ne bo te dileme.
Prostor ima večji vpliv kot ojačevalec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Karkoli že. Sprobaj doma, da ne bo te dileme.
Prostor ima večji vpliv kot ojačevalec.

verjetno je tudi problem v postavitvi ,ker večina časa poslušam vzporedno z zvočniki ,ker na žalost nimam druge izbire v manjši sobi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pomeni manjša soba? In kaj pomeni vzporedno z zvočniki? Kaj pa slušalke?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 28, 2022 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ico, poglej primer polarnega grafa nekega zvočnika kot je npr. https://dl.dropboxusercontent.com/s/15kz3qfgbkmtmsm/Arendal%201961%20Bookshelf_360_Horizontal_Polar.png?dl=0

Znaš razbrati, kaj boš slišal na recimo 60, 70 ali 80 stopinjskem kotu iz osi zvočnika?

Kar je več kot 20 stopinj kota izven osi zvočnika iz tega primera je že slabo. Poanta je, da si zvočnike usmeri na mesto poslušanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2022 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Ico, poglej primer polarnega grafa nekega zvočnika kot je npr. https://dl.dropboxusercontent.com/s/15kz3qfgbkmtmsm/Arendal%201961%20Bookshelf_360_Horizontal_Polar.png?dl=0

Znaš razbrati, kaj boš slišal na recimo 60, 70 ali 80 stopinjskem kotu iz osi zvočnika?

Kar je več kot 20 stopinj kota izven osi zvočnika iz tega primera je že slabo. Poanta je, da si zvočnike usmeri na mesto poslušanja.

uf hvala ja za tale graf se mi je zdelo ja da bom na modrem polju,stereo sta na komodi proti pojstelji,moje sedišče za računalnikom pa mi žal postavitem omogoča le da sedim vzporedno z njima skoraj da 90˙ jah tako žal omogoča postavite v enosobnem stanovanju.vsekakor pa vem da mora bit vse skupaj proti poslušatelju
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klipsch



Pridružen/-a: Pon Mar 2022 8:46
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2022 08:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo sem nov na forumu sicer ga precej redno prebiram zanima me ico kaj si kupil ker sem imel tudi sam precej neprijetnih izkušenj z raznimi vrlimi prodajalci hifi opreme lp
_________________
Gt350
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2022 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Ico, poglej primer polarnega grafa nekega zvočnika kot je npr. https://dl.dropboxusercontent.com/s/15kz3qfgbkmtmsm/Arendal%201961%20Bookshelf_360_Horizontal_Polar.png?dl=0

Znaš razbrati, kaj boš slišal na recimo 60, 70 ali 80 stopinjskem kotu iz osi zvočnika?

Kar je več kot 20 stopinj kota izven osi zvočnika iz tega primera je že slabo. Poanta je, da si zvočnike usmeri na mesto poslušanja.

Imam nasvet zate --aleksander44 -
kadar svetuješ - si TI tisti, ki zna grafe, Ti si tisti, ki s skupkom svojih znanj ponudi rešitev. Rezultat svetovanja naj bo vsaj smer v kateri iskati, če že nimaš imena, modela..
Živa farsa je stisniti laika v kot z grafi.
Poleg tega, da laiku (pa niti meni, ki nisem ravno od včeraj) itak NIČ ne povejo kako se bo to slišalo na domu na tistem ojačevalcu.
V razmislek:
Obstaja precej studijskih modelov malih aktivnih zvočnikov, ki so na meritvah lučka. Niso pa primerni za domače poslušanje. No, velikokrat niti za studijsko delo. Nekaj se jih proda samo zaradi meritev.
Razlog je v tem, ker se posluša z ušesi, ne z očmi.

Primer je Bowers, kjer modeli izpred 30+ let pokosijo nove serije z grafi kot bi jih z ravnilom, novi grafi so pokveka napram starim - ko poslušaš pa je ravno obratno.

Brez grafov ne gre, brez smiselne razlage ki jih spremlja tudi ne. Predvsem pa en sam graf brez kompletne forenzike ne pomeni prav nič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2022 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@sullly Zgrešil si kaj je želel s tem grafom povedati. Bistvo je da večina zvočnikov ni narejena za poslušanje pod kotom 90° in ne bodo zveneli dobro pa so lahko še tako dobri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2022 03:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
@sullly Zgrešil si kaj je želel s tem grafom povedati. Bistvo je da večina zvočnikov ni narejena za poslušanje pod kotom 90° in ne bodo zveneli dobro pa so lahko še tako dobri.

Kdo pri zdravi pameti ima zvočnike tako, da je kot 90 stopinj? Pomeni da sta zvočnika v ravnini s poslušalcem levo in desno obrnjena nazaj.

Pa ni to edini razlog zakaj sem to pisal.
Naš vrli --aleksander je že pred tem na osnovi enega grafa odsvetoval klipšev zvočnik, ki je prodajna uspešnica po celem svetu. Vse kar je prav - brez poslušanja na osnovi enega grafa ..
Glavni razsodnik je uho in ne graf.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 4 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe