Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MPEG4 in druge najnovejše tehnologije za TV

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rokos



Pridružen/-a: Ned Feb 2009 12:25
Prispevkov: 25
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2009 12:23    Naslov sporočila: MPEG4 in druge najnovejše tehnologije za TV Odgovori s citatom

Mene pa zanima spet eno osnovno vprašanje, ki sem si ga sicer že sam na pol odgovoril ampak vseeno.. Smile

TV bom uporabljal SAMO za gledanje, brez kakšnega procesiranja in brez zvoka.. za zvok bo skrbel AV reciever, izvor slike bo pa blueray, kjer bom priklopil gor vse kar bo pač možno - vključno s kablsko (dokler ne dobim boljšega izvora).

Če torej razmišljam, da bo TV samo prikazoval sliko, kar pač dobi preko HDMI kabla, a to drži, da mu ni potrebno poznati MPEG4 dekodiranja in drugih podobnih tehnologij?

Ker če mi itak blueray podpira mpeg4, pol ne vidim razloga zakaj bi moral to dekodiranje poznati tudi TV - raje ta denar investiram v večji TV.

A razmišljam prav ali se motim? Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drmare



Pridružen/-a: Ned Feb 2009 11:24
Prispevkov: 17
Kraj: Mavčiče

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2009 08:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor jaz pozmam zadevo MPEG 4 rabiš samo za sprejem digitalnega signala - torej preko klasične antene! Za ostalo ni nujno, da imaš MPEG 4!

Določeni TV ji imajo možnost nadgradnje MPEG 2 v 4 preko CI reže - modul stane caa 62€! (Sony, Samsung) V kolikor se ti pojavi potreba, da boš hotel sprejemati digitalne kanale preko navadne antene!

Jaz sem menjal TV, ker tega pri nakupu nisem vedel! Programe sprejemam izključno preko klasične antene, zato je MPEG 4 pogoj! Slika je zelo dobra - običajno je slabša, kadar vrtijo kakšne filme! Lastnao produkcijo, ki jo TV hiše snemajo same pa spremlja odlična slika!

Moje mnenje je, da MPEG 4 TV ni nič dražji od ostalih. Jaz bi na tvojem mestu razmišljal dolgoročno - kaj pa če! TV je ne kupujemo za par let...

PS kupi največjega, ki si ga lahko privoščiš! Jaz imam 52 in sem super zadovoljen! Še bolj pa bom, ko bom nabavil HK!

LP Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
acoustic pref



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 9:01
Prispevkov: 31
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2009 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda ne rabi TV imeti MPEG4 dekoderja, saj lahko imaš zunanjega (kot je to pri digitalni TV), ki bo dekodiral signal.
Važno je da ima zadosti veliko resolucijo za ogled BR filmov ali pač tega kar boš gledal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2009 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo komentar na velikost. Pri nas doma imamo 42", gleda se na kakih, 4-5m, pa mi je ekran občutno prevelik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
roCkY



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 23:43
Prispevkov: 29
Kraj: LJ kotel

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2009 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Delno stvar navade. Ampak dejstvo je da 1920* 1080 ločljivosti dlje kot cca. diagonala * 1,4 oko ne razloči več. Sam sem kakih 1,5 m od 46" LCD pa nonstop vanj lezem. Ekran je sicer primarni monitor in je seveda na njem PC ter PS3 bolj kot ne v vlogi predvajalnika DVD (ima zelo dober upscaling) in BD. Ostalih "igračk" in virov ni potrebe priklapljat. Za kak SD TV se res mal umaknem a dlje kot na 2 m nikoli. Nekateri TV kanali so na Siolu res še vedno precej bogi.

Če ni problem nekaj € bi sam vzel DVB-T mpeg4. Čez 7 let vse prav pride - ko ostalo izpade. V tem cca. letu in pol odkar imam ta ekran je že nekajkrat prav prišla možnost sprejema DVB-T.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jenx



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 17:43
Prispevkov: 24
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2009 13:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

42" na 4-5m prevelik? Maš ti neke čudne standarde Wink Jaz gledam iz ene 4m 50" plazmo in se mi zdi ok. Ko bom menjaval (v daljni prihodnosti) bom verjetno vzel še večjo. Ker za sliko skrbi še Reon, je pa še toliko bolje. Po moje se ti splača dati malo več za tv in vzeti kaj več kot 42", odvisno seveda tudi od razdalje in pa budgeta =)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokos



Pridružen/-a: Ned Feb 2009 12:25
Prispevkov: 25
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2009 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem bil v BB, kjer imajo akcijo za 1300 € - 47' Philips. Ker mi je cena zlo ugodna, sploh ker je bila RES lepa slika... sem gledal kje je štos.. in opazil, da je HD READY (čeprav ima resolucija 1920x..).

V čem je razlika med HD ready in FULL HD?


In spet isto vprašanje, če bom priklapljal na recieverje, potem tega spet ne rabim? Smile

Potemtakem škoda, da ne delajo samo navadnih monitorjev takšnih velikosti, samo za prikazovanje slike.. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2009 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To pa mi je čudno, da ima full HD resolucijo, piše pa HD ready. Ne znam ti razložit..

Ker, HD ready televizijski sprejemnik lahko sprejme sliko polne ločljivosti, potem pa jo zmanjša na velikost matrike. Če pa ima polno ločljivost, jo ne. Čudno vse skupaj..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokos



Pridružen/-a: Ned Feb 2009 12:25
Prispevkov: 25
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2009 16:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem bo pa verjetno kar problem pri prospektu.. Sem šel na internet preverit za isti model, pa piše, da je full HD.

Tak, da bo verjetno kar napaka pri prospektu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
knap



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 7:49
Prispevkov: 1264
Kraj: MIKLAVŽ

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2009 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

slika pove več kot 1000 besed Smile




pa še besede...
http://www.carltonbale.com/2006/11/1080p-does-matter/

jaz imam 42 full hd plazmo oddaljeno cca 3 m in se mi ne zdi prav nič prevelika
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
acoustic pref



Pridružen/-a: Sob Apr 2009 9:01
Prispevkov: 31
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2009 08:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rokos je napisal/a:

In spet isto vprašanje, če bom priklapljal na recieverje, potem tega spet ne rabim? Smile

Če je to mišljeno na resolucijo je zelo pomebno kaj boš na TV priklapljal. Višja je manj boš imel omejitev v bodočnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe