Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SMSL SA300 + ?zvoĆØniki?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fsp



Pridružen/-a: Čet Jan 2021 23:15
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2021 14:17    Naslov sporočila: SMSL SA300 + ?zvoĆØniki? Odgovori s citatom

Ker na knjižni omari ni dovolj globine za standardni ojaĆØevalec sem kupil SMSL SA300.
Prosim za predlog kakÅ”nih zvoĆØnikov do cca 400ā‚¬. Želja je da so visoki do cca 30 cm in globoki do 25 cm. Stali bodo na vrhu omare in nekoliko nagnjeni na vzdol. PosluÅ”am predvsem elektronsko glasbo in bi rad da je kaj basa (kolikor ga iz malih zvoĆØnikov sploh lahko priĆØakujem). ƈe bo pa treba bom dokupil Å”e sub.

Na netu kar koli bereÅ” je vse odliĆØno in najboljÅ”e za ta denar, kritik pa niĆØ Smile

Hvala in LP,
M


Nazadnje urejal/a fsp Sre Sep 29, 2021 20:38; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2021 16:41    Naslov sporočila: Re: SMSL SA300 + ?zvoĆØniki? Odgovori s citatom

[quote="fsp"]Ker na knjižni omari ni dovolj globine za standardni ojaĆØevalec sem kupil SMSL SA300.
Prosim za predlog kakÅ”nih zvoĆØnikov do cca 400ā‚¬. Želja je da so visoki do cca 30 cm in globoki do 25 cm. Stali bodo na vrhu omare in nekoliko nagnjeni na vzdol. PosluÅ”am predvsem elektronsko glasbo in bi rad da je kaj basa (kolikor ga iz malih zvoĆØnikov sploh lahko priĆØakujem). ƈe bo pa treba bom dokupil Å”e sub.

Na netu kar koli bereÅ” je vse odliĆØno in najboljÅ”e za ta denar, kriti pa niĆØ Smile

Hvala in LP,

Pred leti sem imel Qacoustic 2010i krasen zvoĆØnik imel priklopljeno na HK990 je kar dal od sebe glede na velikost oziroma majhnost.

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fsp



Pridružen/-a: Čet Jan 2021 23:15
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2021 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 2010i mi ta podatek ni vÅ”eĆØ:
Frequency Response: 68Hz - 22kHz

ƈe prav razumem, to pomeni, da nizki toni nish globoki?

Sem gledal Ŕe Oberon 1 in imajo Frequency Range (+/-3 dB) [Hz] 51 - 26,000.
Za oberon naj bi bili tudi nezahtevni za postavitev, npr skoraj ĆØisto do stene, jih ni potrebno veliko obraĆØat levo / desno, edino nisem zasledil ĆØe jih je treba veliko po vertikali nagibat, ker bodo na omari, na viÅ”ini cca 2m.

Hvala za odgovor!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fsp



Pridružen/-a: Čet Jan 2021 23:15
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 29, 2021 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe, ĆØe je kdo že posluÅ”al POLK Audio SIGNATURE S15E, kakÅ”en komentar? Jih imam tudi v planu it posluÅ”at... Je tem podatkom za verjet?

Skupni frekvenĆØni odziv: 48Hz - 40 kHz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 30, 2021 08:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fsp je napisal/a:
Je tem podatkom za verjet?

Seveda, to zagotovo drži. Problem je da niso povedali koliko dB odstopa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 30, 2021 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kaj pa kaksni vecji book shelfi in jih polozis,...ni ravno idealno, bos pa na tak nacin prisel skozi z vecjo midbass enoto in posledicno vec bassa
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 30, 2021 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dali Oberon 1: https://www.i-fidelity.net/testberichte/hifi/dali-oberon-1/seite-5.html
Q Acoustics 3020i: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/q-acoustics-3020i-bookshelf-speaker-review.14568/
Polk Audio Signature S15 (brez E): https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/polk-audio-signature-s15-speaker-review.15437/

Oberon 1 ima oĆØitno preveĆØ glasne visoke tone. Q Acoustics 3020i jaz ne bi kar tako odpisal.

Sub bo verjetno potreben v vsakem primeru.

Morda najbolje da greÅ” posluÅ”at kar je na voljo s tvojim ojaĆØevalcem. Vseeno bo doma zvenelo drugaĆØe zaradi prostora (predvsem kar se basa tiĆØe).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 30, 2021 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dodatna možnost za 355ā‚¬ - tukaj:
https://kondric.com/izdelek/bose-301-v-direct-reflecting-stereo-zvocnik-crna-barva/
Bose 301, prostorski zvok povsod po sobi ker ima dva visokotonca od tega je eden odzadaj boĆØno, se postavlja leže in blizu zadnje stene (buukÅ”elf), 25cm viÅ”ine (isto globine) 36cm Å”irina, bass woofer 20cm premera, na voljo v ĆØrni ali beli barvi
Ga z lahkoto požene tudi ojaĆØevalec muha kategorije kot je tvoj, je zelo glasen že z malo vati.
Vse zahteve izpolnjene.
Plus info kupil si ga je prijatelj muzikant, zelo zadovoljen, igra lepo zraĆØno tudi potiho.


Nazadnje urejal/a sullly Čet Sep 30, 2021 10:45; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 30, 2021 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mja, internet je nenaklonjen Bose izdelkom.
Dejstvo pa je da ti zvoĆØniki solidno igrajo v kakih nemogoĆØih situacijah kjer se bistveno boljÅ”i zvoĆØniki zaradi postavitve obnaÅ”ajo slabo. Za ta denar se dobi tudi relativno velik nizkotonec, z neko iluzijo basa - zvoĆØniki ne grejo nizko, imajo pa prijetno glasen midbass. Meni je vÅ”eĆØ kak pritisk naredi kak filmski soundtrack.

Takole imam jaz reÅ”eno, ker mi noben klasiĆØen bookshelf v tej sobi brez veĆØnih posegov ni igral.

Zvok ni vrhunski, je pa dovolj dober.
Serijo 301 razliĆØnih generacij dobiÅ” na bolhi od 150-300ā‚¬, pa tudi prodat se jih da potem naprej. Glede na generacijo bo priÅ”lo do nekih odstopanj koliko odprte stene mora bit zraven zaradi odbojev, visokotonci so razliĆØni.

En hecen bonus je da so sposobni igrat RES glasno.



(ƈe je kdo pripravljen posodit novejÅ”e 301, ali ima boljÅ”i predlog od 301 za to postavitev, lahko na PVT ali spodaj.)
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fsp



Pridružen/-a: Čet Jan 2021 23:15
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 30, 2021 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
kaj pa kaksni vecji book shelfi in jih polozis,...ni ravno idealno, bos pa na tak nacin prisel skozi z vecjo midbass enoto in posledicno vec bassa


Sem pomislil na to, ampak je omara v jedilnici in mora tudi malo zgledat, bi žena rekla Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fsp



Pridružen/-a: Čet Jan 2021 23:15
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 30, 2021 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Tole so dimenzije prostora, zeleno je steklo (južna stena), zvoĆØniki bi bili na omari (una Å”katla na "severu", Å”irine 1,60 m). MogoĆØe ĆØe kar ĆØim manjÅ”e zvoĆØnike pa en sub, ampak kam naj dam potem sub? ob omari verjetno ne bo OK?

Bose 301 in QA3020i bom pa kar na seznam za posluŔat dal. Še kakŔen predlog?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 30, 2021 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fsp je napisal/a:


Tole so dimenzije prostora, zeleno je steklo (južna stena), zvoĆØniki bi bili na omari (una Å”katla na "severu", Å”irine 1,60 m). MogoĆØe ĆØe kar ĆØim manjÅ”e zvoĆØnike pa en sub, ampak kam naj dam potem sub? ob omari verjetno ne bo OK?

Bose 301 in QA3020i bom pa kar na seznam za posluŔat dal. Še kakŔen predlog?


Morda Cabasse iO3 +Pearl sub. ĆØe je nad budžetom, pa Bose 301 in fertik maÅ”a.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fsp



Pridružen/-a: Čet Jan 2021 23:15
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 30, 2021 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se malo nagibam k polk audio s15e in hts 10... ? Je kdo že posluŔal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 30, 2021 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fsp je napisal/a:
Se malo nagibam k polk audio s15e in hts 10... ? Je kdo že posluŔal?

polk audio sem zadnjiĆØ posluÅ”al v Milanu leta 1985. Vem, da danes to ni veĆØ aktualno, ampak....Finta je bila v dveh srednjetoncih na vsakem boksu. Talijani so bili z ocenami pozitivni. Zvenelo je zelo dobro,kot je paĆØ na sejmih z omejitvami.( pod enakimi pogoji je bil infinity katastrofalen=toliko kot je bilo srednjetoncev, je bilo Paco deLucijev=plata Paco plays de Falla) Do danes pa Å”e nisem zasledil slabega mnenja za Polk produkte. So tam nekje v opoziciji, skriti, a vsi vemo, da so dobri in ne razoĆØarajo. Na tebi je, da izvedeÅ” Å”ut-aut ali "kdo bo koga".
SluÅ”aj i uĆØi se!
PS: sem iz firbca pogledal te zvoĆØnike. Vzemi. Tako malo denarja je v igri, da feler zlahka pozabiÅ”.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 30, 2021 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
kaj pa kaksni vecji book shelfi in jih polozis,...ni ravno idealno, bos pa na tak nacin prisel skozi z vecjo midbass enoto in posledicno vec bassa

Glede na to, da jih bo imel 2m visoko, je vsekakor bolje, da jih položi. Jaz sem ponudil moje obnovljene Infinity rs 2001, ki so kompresijski in bi bili za njegovo postavitev zelo primerni in ugodni.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe