Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Shure V15, tip II

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
FirbeC



Pridružen/-a: Sre Jun 2009 10:32
Prispevkov: 48
Kraj: Zagorska dolina

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 01, 2021 16:05    Naslov sporočila: Shure V15, tip II Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Dobil sem glavo SHURE V15 II. Vse je kompletno in v odliènem stanju, glava, embalaža, lesena škatlica, vsi pripadajoèi papirèki. Po èasovnici Shure, so to glavo proizvajali od 1969-1972. Nabavljena je bila v USA. Je pa bila že odprta in ne vem, niti ne morem preveriti, èe je bila že uporabljana ali ne.

Igla na glavi je sigurno originalna. Je mogoèe na vizuelni osnovi brez kakih mikroskopskih posnetkov, na primer s kake dobre makro fotke, ugotoviti vsaj približno, èe je igla ok ali morda obrabljena?

Glavo bi uporabil v kombinaciji s SME3009 II Improved, saj imam trenutno namontirano eno bolj osnovno Stanton (720EE). Bile so Ĺľe debate na forumu, da sta SME3009 & SHURE V 15 dobra kombinacija, se mi zdi. 10 let nazaj je "bado.lambadowski" pisal, da uporablja to kombinacijo, sicer glavo V15 tip III, moja je tip II.

SME nima snemljive školjke, zato ne bi rad demontiral prejšnje glave, preden bom vedel, èe je igla na V15 dobra.



Bom hvaleĹľen za kak nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 02, 2021 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Montiraj.
Se takoj sliši èe je igla ok. Verjetno bo deklasirala sedanjo Stanton in potem si takoj naroèiš rezervno iglo na Jico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 03, 2021 13:52    Naslov sporočila: Re: Shure V15, tip II Odgovori s citatom

FirbeC je napisal/a:
Pozdravljeni,

Dobil sem glavo SHURE V15 II. Vse je kompletno in v odliènem stanju, glava, embalaža, lesena škatlica, vsi pripadajoèi papirèki. Po èasovnici Shure, so to glavo proizvajali od 1969-1972. Nabavljena je bila v USA. Je pa bila že odprta in ne vem, niti ne morem preveriti, èe je bila že uporabljana ali ne.

Igla na glavi je sigurno originalna. Je mogoèe na vizuelni osnovi brez kakih mikroskopskih posnetkov, na primer s kake dobre makro fotke, ugotoviti vsaj približno, èe je igla ok ali morda obrabljena?

Glavo bi uporabil v kombinaciji s SME3009 II Improved, saj imam trenutno namontirano eno bolj osnovno Stanton (720EE). Bile so Ĺľe debate na forumu, da sta SME3009 & SHURE V 15 dobra kombinacija, se mi zdi. 10 let nazaj je "bado.lambadowski" pisal, da uporablja to kombinacijo, sicer glavo V15 tip III, moja je tip II.

SME nima snemljive školjke, zato ne bi rad demontiral prejšnje glave, preden bom vedel, èe je igla na V15 dobra.



Bom hvaleĹľen za kak nasvet.


@bado@tova glava je moja bivša z JICO iglo...dobitna kombinacija...
èe ti ni do demontiranja Stantona, montiraj Shure na drugi headshell in korigiraj težine...pofotkaj obstojeèe, da znaš nazaj vrniti na iste postavke...vseeno preveri z tehtico...iglo pogledaj z navadno lupo, moènejšo...za kak boljši check, boš rabil mikroskop...v glavnem se vidi...predvsem poglej, èe kantilever ni zamaknjen...uf, zdaj vidim da nimaš snemljiv headshell...ni neke filozofije, èe nimaš dve levi...samo mirna roka...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe