Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ADVENT The Loudspeaker (Large Advent)
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
FirbeC



Pridružen/-a: Sre Jun 2009 10:32
Prispevkov: 48
Kraj: Zagorska dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 13, 2021 13:19    Naslov sporočila: ADVENT The Loudspeaker (Large Advent) Odgovori s citatom

V hiÅ”o so priÅ”li podedovani Large Adventi, prvi model s kovinsko koÅ”aro basovca. Starost ~50 let, morda leto,dve manj. Same Å”katle so v mint stanju, lastnik, ženin stric, je zelo pazil nanje, zadnja leta niti ni prav glasno posluÅ”al, je pa posluÅ”al do svoje smrti lani, ko je umrl v starosti 97 let. Bil je svetovljan in je vse tja do njegovega 95. leta obiskoval klasiĆØne, predvsem operne koncerte tudi na Dunaju in v Milanu.

Jasno, obrobe so bile totalno razpadle. NaroĆØil nove ustrezne obrobe iz US in se lotil zamenjave. Malce strahu je bilo prisotno, saj sem to delal prviĆØ. Ampak video navodila s strani Simply Speakers so res "za telebane".

Skratka, delo konĆØano BP. Obrobe sem Å”e premazal z neko žavbo, po predlogu dobavitelja. Tako se kiÅ”te že uigravajo tretji dan. Imel jih bom veĆØ ali manj za posluÅ”anje radija (internet tuner), ki nekako vedno doma brenĆØi.
No ja, vsaj nekaj ĆØasa, morda, morda bi Å”le ĆØez ĆØas tudi v prodajo.

Zvok...? Basov je dovolj, sem preseneĆØen, priĆØakoval sem jih manj. Visoki pa se kljub preklopu na "decrease" zadaj, Å”e vseeno za moj okus malce preveĆØ derejo. Gnani bodo s Sansujem G-901, ki ima dovolj moĆØi. Globiana je dobra tudi pri ĆØisto tihem noĆØnem posluÅ”anju.

Postavitev je le zaĆØasna, na hitro, ĆØeprav mislim, da je kar posreĆØena, vsaj glede na koliĆØino basa, ki ga je s kar nekaj drugimi zvoĆØniki vedno primanjkovalo. Nikakor pa ne bodo ostali na tem mestu prav dolgo.

V kratkem dobim Ŕe AR 4x, tudi v mint stanju, tudi stari okoli 50. So pa model, ki Ŕe nimajo spužvastih obrob, ampak neke tekstilne in so na prvi pogled brezhibni. Nisem jih pa Ŕe mogel posluŔati, le pregledal sem jih na zunaj.

Å e par slikc Adventov:














Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 13, 2021 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ĆØestitke...
take zadeve se ne prodajajo... Very Happy
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2021 02:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Guma original po sliki pride zadaj za membrano. A si zanalaÅ”ĆØ prestavil, da je od spredaj ĆØez?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FirbeC



Pridružen/-a: Sre Jun 2009 10:32
Prispevkov: 48
Kraj: Zagorska dolina

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2021 10:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, originalno je bila zadaj. Sem razmiÅ”ljal, da bi jo dal zadaj, vendar je v navodilih dobavitelja novih obrob konkretno za ta model zvoĆØnika nova obroba lepljena spredaj. Zato sem upoÅ”teval navodila in nisem niĆØ spreminjal. Tudi manj packanja lepila po obrobi je bilo tako.
Vizuelno so sicer že originalne zvoĆØniÅ”ke enote zelo grobo narejene, zapackane koÅ”are..., niso v tistih ĆØasih pri prvih modelih kaj dosti dali na "kliniĆØno vizuelno ĆØiste" detajle, ali pa paĆØ tehnologija tega Å”e ni omogoĆØala za normalno ceno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2021 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Simply Speakers jaz ne maram, nimajo pravih mer za moje driverje. Ko sem obnavljal obrobe sem Å”ele v tretje dobil pravilne mere in kvaliteto. To je nemÅ”ka firma Lautsprecher Technik (https://lautsprecher-technik.com/Speaker-Repair-Parts/). To pa je roba, gre za material Kewlon, stabilnejÅ”i od kitajskih pen. Ne glede na priporoĆØila, je za obrobe najboljÅ”i lim navadni slovenski Mekol. Jaz sem obnavljal 4 kose 12" EV basovcev od studijskih 12" monitorjev.
Å e slike iz tega preciznega in živĆØnega dela, pa sever spet ne dela.

Pred refoamom



OĆØiÅ”ĆØena koÅ”ara in membrana

Popolno ĆØiÅ”ĆØenje enostavno ne obstoja. Alkohol deluje delno, bencin delno, aceton je prehud, toluol enako. Najbolje je v grobem in na hitro z razredĆØilom, nato pa mehansko z brusnim papirjem. V trenutku, ko topilo nažre papirnato membrano, jo nepovratno zmehĆØa in pokoduje.

Zalepljena membrana


ƈakajo montažo, dva v Sentry 500, dva v SX100


Nazadnje urejal/a joztom Pet Jul 16, 2021 11:00; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2021 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

FirbeC,

Vrhunsko obnovljeno! Cestitke!


Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FirbeC



Pridružen/-a: Sre Jun 2009 10:32
Prispevkov: 48
Kraj: Zagorska dolina

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 15, 2021 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne me razumeti, da kaj favoriziram Simply Speakers. Ob iskanju obrob za Advente, sem na njihovi strani naÅ”el najveĆØ informacij in tudi najboljÅ”a navodila. Niti nisem potem iskal kaj naprej. PaĆØ njih sem naÅ”el. Povsem verjetno, da obstaja Å”e veĆØ ponudbikov, boljÅ”ih in tudi slabÅ”ih najbrž.

Same obrobe so pasale v nulo. Sem pred nabavo veĆØkrat meril in preverjal... in se jasno, bal, kaj bo priÅ”lo, ampak je povsem korektno. Zelo mehko so vpete membrane, se lepo premikajo. Se spomnim kakih 20+ let nazaj sem dal v znano delavnico v Gameljne menjat obrobe 20cm basovcev iz Energy boksov. Rezultat je bil porazen, že vizuelno so bile oborobe, preveĆØ naÅ”ponane, mal deformirane, kot bi bile premajhne na notranji strani pa so jih na silo naÅ”ponali. ZvoĆØniki so postali trdi, zvok nikoli veĆØ v redu. Niti nisem imel volje se kaj kregati takrat. Imel sem že druge glavne kiÅ”te in sem tiste Energyje potem paĆØ prodal.

Tokrat je drugaĆØe. Kot sem omenil, sem se sam v obnovo vrgel prviĆØ in iz popolnoma amaterskega vidika. Res se nisem preveĆØ sekiral, ĆØe mi ne bi uspelo, saj je to paĆØ Å”e en dodaten par kiÅ”t doma. Seveda, so legendarni po eni strani, ampak vseeno.

Zato sploh nisem stremel k temu, da bi naredil vizuelno nove oz. boljÅ”e. Ko sem odbrusil staro lepilo iz koÅ”ar, sem razmiÅ”ljal, ĆØe bi jih na novo posprejal s ĆØrno barvo, ampak ne, nisem želel niĆØ olepÅ”evat. Kot reĆØeno v prejÅ”njem mailu, so same enote itak že v osnovi bile zelo grobo narejene.

Predvsem z zvokom sem zadovoljen, res pa je, da ne vem, kako so zveneli novi, v originalu. Ampak to niti ni važno, saj je zdaj ok. ƈe gledam v celoti, sem pozitivno preseneĆØen.

Hvala za odzive, fantje. ƈe bo Å”e kdaj kak sejem v Å”iÅ”ki, kot so bili v letih pred corono, z veseljem prispevam Sansuia in Advente v Ā»vintageĀ« razstavno sobo za tistih par dni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 15, 2021 11:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...pravzaprav je telefon uporaben tudi za take zadeve.. Npr. - poveĆØave fotk...
Sem hotel komentirati že prej, a sem rekel - pusti..
Sedaj pa imamo tu Å”e staliÅ”ĆØe - kao, vrhunsko obnovljeno...
A se tu hecate..?
Wooferja sta prej bila normalno ohranjena, glede na kvaliteto firme in ravnanje lastnika-ov...
Sedaj pa imamo tu nek refoam, ki je zadevo spravil v niĆØ...
Ob odstranjevanju starih obrob so nastale na koŔari vidne praske.. To se tako ne dela..
In Å”e ĆØeÅ”nja na torti - narobe zalepljene obrobe, pa Å”e lepilo napacano po membranah..
Je to vrhunsko - WTF..?
To se da narediti tako, da ni videti razlike od tovarniŔke montaže..
Aja, samo pravi ĆØlovek mora to prijeti v roke.. In seveda taki obstajajo.. Seveda to ni ravno zastonj, je pa vredno zahtevane cene...
Samo moje mnenje... - da ne bo prehude krvi...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
FirbeC



Pridružen/-a: Sre Jun 2009 10:32
Prispevkov: 48
Kraj: Zagorska dolina

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 15, 2021 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upam, da ne bo res kakega krega tule. Ni razloga. Zavestna odloĆØitev je bila, da se ne ubadam z vizuelnimi detajli. Obrobe pa so lepljene spredaj striktno, ker je tako po navodilih dobavitelja.

ZvoĆØniki so na trgu vredni nekaj 100ā‚¬. ƈe bi bili vredni nekaj 1000ā‚¬, potem bi bila to najbrž druga zgodba. Sigurno se ne bi sam podal v to, ampak bi poiskal mojstra, tule vas je kar nekaj takih, ki obvladate bolj od mene.

Zame oz. meni je konĆØni rezultat popolnoma korekten za namen, s katerim sem Å”el v to. Ni pa vrhunsko v nekem top audiofilskem smislu, ali ĆØe bi zdaj želel to prodajati na trgu kot mint restavrirane Advente. Tega pa itak ne poĆØnem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 15, 2021 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...no, seveda, ni problema , pojasnil si svoj pogled na zadevo, tako da - vse ok..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 16, 2021 07:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pinus,

Kdo te razume... A si ze kdaj probal kaj nardit sam?
Drgac so pa slikani na ornh stojalih Wink

Ce bo kdaj prilika, da se najde se en par, bi bil
rad zraven, ko se jih prikljuci 2x stereo.

LP, A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 16, 2021 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...@andrejS - lahko ti povem, da sem kar nekaj stvari (nasploŔno) naredil in ne samo probal narediti sam in to dobro...
- Komentiral sem samo tvojo gornjo izjavo - "vrhunsko obnovljeno"...
Mislim, da je tukaj vsem vse jasno in ni veĆØ kaj dodati...
In Å”e - prikljuĆØitve 2x stereo nimajo nobenega pomena, ker degradirajo zvok, predvsem v segmentu soundstage-a...
Razen, ĆØe nisi mislil na A-B test..


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 16, 2021 10:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pinus,

Za nekoga, ki prvic poskusi menjat obrobe je vrhunsko.
Sel je po navodilih, kjer so ze pred njim pogruntali, da je
tista obroba, prilepljena na tak nacin optimalna. Ni pa isto
kot originalna. Ker je mehko vpetje, se paramteri niso
kaj dosti spremenili. Tudi ce so se, tega ne bos slisal.

Ce bi ze kdaj menjal obrobo, bi vedel, da je najvecje srajne
jo centrirat, da ti ne drsa spula po rezi magneta. In ko mas lepilo ki se susi, obrobo ki se dviguje, in 10 prstov ki delajo po najboljsih moceh,
bos vedu o cem govorim. Kot vidis, so dust cap-i orignialni, kar pomeni da se je gospod zelo potrudil. V kolikor snames dustcap, se zacne cela jeba z odstanejvanjem starega, in lepiljenjem novega. To da so kosare obrusene do zeleza tudi ni nic narobe, vsaj lim prime na gladko podlago. To so kompresijski zvocniki, ne sme puscat!

Torej, vrhunksko in cestitke se enrkat.

Advent one se je velikokrat uporabljal v stack-u, in me znima kako
zveni. Neglede na tvojo apriori teroijo, in nisem mislil A/B.

https://www.google.com/search?q=advent+one+speaker+stack&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjjgpiEkefxAhU7_7sIHRICD4cQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1433&bih=548&dpr=2.4

Drgac pa je cistokrvni vintage zvocnik. Ga slisis, da dela drugace.
Kolega v ameriki jih je kupil za stos in pol obdrzal.

A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 16, 2021 10:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

-- Å”e enkrat - kak namen je imel lastnik, je že sam pojasnil in kako je narejeno se tudi vidi.. Mi je jasno, da se je paĆØ potrudil, kar se je dalo, predvsem pa prihranil glede dela..
ƈe pa je zate to vrhunska menjava obrob - to je tvoja izjava in to sem komentiral - ostaja to tvoje mnenje in pika...
Glede Advent zvoka (- ga na tem mestu ne kritiziram), mi je tudi vse jasno, že prek 40 let... Torej niĆØ novega..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 16, 2021 11:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo vzpodbudno, da kdo kdaj sploh kaj pove, kako se dela in kaj je nastalo. Pri refoamanju je veliko skrivnosti, ki se nerade delijo.
Najprej so tu natanĆØno narejene enake kajle za pod membrano iz pene, ki držijo v ĆØasu lepljenja membrano , da se ne posede. Obenem je nujno izdelati utež iz bencinske gumijeve cevi na natanĆØno mero, do roba krivine na peni obrobe, da sede in obteži lepljeno povrÅ”ino na papirnato membrano. Nato je potreben tanjÅ”i bel gel flomaster ali navaden kuli za oznaĆØevanje na membrani, do kje pride pena na membrano, ker v ĆØasu lepljenja gre vse prehitro za Å”telanje na fino. (govora je o lepljenju z vrha). To je bilo za prvo lepljenje, pena na membrano. ƈe je pena pod membrano je vrstni red zamenjan, najprej na rob okvirja, nato na membrano.



Ko lepiÅ” zunanji rob pene na okvir, podložne pene so ven pobrane in notranji rob je že suh suh, pa je fino imeti tongenerator na ene 30Hz in predel zacvingaÅ” rob in je lepilo Å”e mehko, ga malo nagoniÅ”, da se samocentrira. ƈe popraska Å”e malo prerineÅ”, da je Å”pula res na sredini. Nato skupaj z dihtungami za zunanji rob to simetriĆØno in s ĆØimveĆØ cvingami lepo stisneÅ” in posuÅ”iÅ”. Gre za lepljenje brez folij v Å”puli, veĆØinoma ni potrebno rezati klobuka in centrirati samo za obrobo. Po enem dnevu suÅ”enja gol zvoĆØnik priklopiÅ” na kakÅ”no konĆØno stopnjo, daÅ” tongenerator na ene 30Hz in posluÅ”aÅ”, da sluĆØajno ne praska, mehĆØaÅ” rob in utekavaÅ” zvoĆØnik.
En kup je nepopisnih težav, ĆØe nimaÅ” izkuÅ”enj, zato spoÅ”tujte delo Sandita.


Nazadnje urejal/a joztom Pet Jul 16, 2021 12:03; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe