Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pomoè pri izbiri zvoènika
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 09:29    Naslov sporočila: Pomoè pri izbiri zvoènika Odgovori s citatom

Navelièal sem se 5.1 in grem nazaj na stereo. Tako da kar dobim za kino sistem investiram v zvoènike. Recimo da je budget nekje 500-800€
Doma pa ostaja Sony integriranec TA-FA5ES ki jih bo poganjal, soba je velika 30m+, poslušam pa veè ali manj rock, novi val, yu iz 60-70ih, in sem ter tja kak jazz, kak Saint Germain...skratka bolj vsestranski zvoènik.

Izbranci:

- Dynaudio 42 (naj zvoènik kar sem jih slišal v tudi rangu višje za moj okus, hiter, energièen...)
- Monitor Audio RS6 (nenaporen za poslušat, všeèen v vseh delih glasbenega spektra)
- Klipsch RF-82 ( poceni, in kar sem jih poslušat tam na mp3 in dvd plajerju zanimivi srednji toni, ampak kot že od zaèetka, enostavni ogabni s tisto plastiko in bronz driverji, me zanima kako se obnesejo v vsaj malo zrihtanem stereo sistemu, in èe kina ne prodam tudi možnost na obroke, ker dodatnega budgeta za zvoènike skoraj ni)

Vsak mi je všeè na svoj naèin in se nekako ne morem odloèit, predlogi za kaj drugega dobrodošli.
Mogoèe ima kdo izkušnje za kakega od teh kako bi pasal na Sonyja?

Hvala, lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 10:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za Dynaudio boš rabil konkreten amp, ker so težki za poganjat. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 10:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj to je edina stvar pri Dynaudio katera me skrbi, moèi ima sigurno dovolj, bolj me zvokovno skrbi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Seth



Pridružen/-a: Sob Jun 2008 15:18
Prispevkov: 30
Kraj: SeĹľana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam Rotel ra 1062 in Dynaudio 42.
Ni tako zeloooo težko poganjat ta zvoènik.
Bolj problematièen je 52, da ne govorim o 52SE.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031 780 378
firebat



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 0:05
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 27, 2009 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dynaudio so odlièni zvoèniki, sam imam samostojeèe Audience 70 in 60 za hišni kino ter dva centra C42.
Edinole Sub je Jamo x8, ki pa se ujema z Dynaudio kombinacijo.

Prej sem imel Onkyo ojaèevalec 6x120w pa se mi je zdelo da niso dali vse od sebe, sedaj imam pa že tretje leto Nad T753 http://www.hipposaudiovideo.com/nadt753.htm


Torej NAD proizvede za 6Ohm zvoènike 175w na kanal in še kako prav pride pri filmskem užitku.
_________________
Hell no, HELL doesnt burn, it´s just 2 HOT 2 B there.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preèekiraj tudi FOCAL komercialno paleto zvoènikov, zastopnik Technotop, Ljubljana, Tel: 01 540 87 07, technotop@siol.net Cool

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ampak oni znajo biti malo izven budgeta:D

So pa eni rabljeni Focal med oglasi..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po moje je konzum klasa primerljiva z ostalimi. Diablo sem pripopal zgolj zaradi popestritve. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 22:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=1307

Si slišal kakega cenejšega Focala? Jaz sem hotel it te poslušat.. pa je potem zmanjkalo denarja Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej na Audio Markt oglase od FOCAL-a. Osebno bi se odloèil za rabljene FOCAL Electra florstanderje, ki sem jih imel priliko slišati in jih lahko samo pohvalim.

ELECTRA 926 za 1.345 EUR. Mislim, da lahko zglihaš na 1.200 EUR ali celo manj, èe boš preprièljiv. Very Happy

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berny28



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 11:09
Prispevkov: 97
Kraj: SeĹľana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi na našem forumu najdeš še kar veliko zanimivih zvoènikov v oglasih.
Tudi jaz prodajam ene, ki padejo v tvoj budget naprimer; èe te zanimajo neobièajni zvoèniki.V DIY svetu cenjeni, èeprav namenjeni veèinoma za full range zvoènike, se tudi kot dvosistemci zelo lepo znajdejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2009 08:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za odgovore, žal imam budget le kolikor dobim za hišni kino, katerega ponujam že za dobrih 500€ (nov je bil skoraj 2000€, recesija ali kaj ker zanimanja ni sploh...), tako da bo treba izgleda še malo poèakat, žal.

Kaj pa Kef Reference One? Se prodajajo eni na Bolhi, je to višji rang kar jaz gledam?

Focal se da slišat, imajo kaj razstavljeno?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2009 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kef Reference je itak zgodba zase. Eden mojih kolegov jih ima v sistemu za domaèi kino in se mi zdijo neizkorišèeni, èeprav je to kar visoka klasa. Na dobrem ojaèevalcu pa lepo zapojejo... Te zvoènike (iz Bolhe) grem jaz gledat konec tedna...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2009 10:02    Naslov sporočila: Re: Pomoè pri izbiri zvoènika Odgovori s citatom

Glede na glazbo katero poslusas bi rabil takorekoc univerzalni zvocnik.
V tem primeru je za poslusat OPERO. PRIMA monitor je zelo dobar pa tudi MEZZA in MEZZA GRAND. Niso zahrtevni glede moci in komponent nasplosno. Natancni, prijazni in izredno lepi za pogledat. Vredno poslusat
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2009 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse lepo in prav, ampak budget je še zmeraj okoli 600-700€ max.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe