Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Samostoječi(dvo) trosistemski zvočniki
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2021 00:46    Naslov sporočila: Samostoječi(dvo) trosistemski zvočniki Odgovori s citatom

Pozdravljeni,malo ponesrečen nakup stereo zvočnikov Indiana line(tesi 261) bi rad zamenjal,a bi šel na samostoječe tro(dvo)sistemske.malo me skrbi ker imam sobo samo 15kvadratov.Poganjali bi jih obstoječi že kar v letih marantz SR4200.vem da je primerjava z kompaktnimi boxi kot noč in dan,a ravno to si želim.Vsaj DALI pravi proizvajalec oz.trgovec da so primerni od 15-25 kvadratov.Mi lahko svetujete bi biu nakup tokrat bol uspešen?Lahko tudi svetujete katere bi bile primerne (300-700 eur) hvala

Nazadnje urejal/a ico Čet Dec 02, 2021 09:51; skupaj popravljeno 4 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2021 09:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj te pri trenutnih moti?

Nakup je bolj uspešen, če dobro veš kaj hočeš. To da so zvočniki samostoječi trosistemski je bolj postranski podatek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2021 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Kaj te pri trenutnih moti?

Nakup je bolj uspešen, če dobro veš kaj hočeš. To da so zvočniki samostoječi trosistemski je bolj postranski podatek.

prevelika moč zvočnikov za manjšo kvadraturo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2021 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od viška ne boli glava.

Kaj točno misliš z preveliko močjo? Preveč basa?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2021 13:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Od viška ne boli glava.

Kaj točno misliš z preveliko močjo? Preveč basa?

se strinjam,za base imam woofer
ne vem da ne bo njihova moč samo preplačana za manjši prostor...


Nazadnje urejal/a ico Sre Dec 01, 2021 14:10; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2021 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, samo kaj te potem moti oz. kaj hočeš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2021 14:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
OK, samo kaj te potem moti oz. kaj hočeš?

ne vem da ne bo njihova moč samo preplačana za manjši prostor...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2021 15:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čist si me zmedel. Nekaj omenjaš Indiana Line nekaj DALI, ampak nobenih modelov.

Torej sprašujem, kaj manjka temu kar imaš trenutno (Indiana Line in subu)?
Pa napiši še modele.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 01, 2021 17:04    Naslov sporočila: Re: Samostoječi trosistemski zvočniki Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
Pozdravljeni,malo ponesrečen nakup stereo zvočnikov Indiana line bi rad zamenjal,a bi šel na samostoječe trosistemske.malo me skrbi ker imam sobo samo 15kvadratov.Poganjali bi jih obstoječi že kar v letih marantz SR4200.vem da je primerjava z kompaktnimi boxi kot noč in dan,a ravno to si želim.Vsaj DALI pravi proizvajalec oz.trgovec da so primerni od 15-25 kvadratov.Mi lahko svetujete bi biu nakup tokrat bol uspešen?Lahko tudi svetujete katere bi bile primerne (300-700 eur) hvala


Tudi moja soba ima cca 16m2, pa imam not 2 velika bookshelfa do 38Hz in dva suba. Mogoče pa imaš problem samo v postavitvi, ali pa še kje drugje.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2021 09:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Čist si me zmedel. Nekaj omenjaš Indiana Line nekaj DALI, ampak nobenih modelov.

Torej sprašujem, kaj manjka temu kar imaš trenutno (Indiana Line in subu)?
Pa napiši še modele.

če bi dobro prebral,razumel moj uvod v temo te nebi nič zmedlo...ne vem kaj je tu težko odgovorit če so samotoječi trosistemci,primerni za manjšo kvadraturo,pa res ne znam drugače razložiti...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2021 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

So primerni. Bolj je važna postavitev, oblika ter ostale lastnosti sobe, kot sama velikost.

Je pa res vprašanje kaj ti manjka pri Indiana Line + Sub kombinaciji, pa se potem dela od tam naprej.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2021 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Načeloma so, kar se mene tiče. Če je prostor, da jih postaviš tako kot je treba.
Niso pa vsi samostoječi trosistemci enaki, tako da je težko odgovoriti.

Ker že omenjaš ponesrečen nakup me zanima kaj je pravzaprav problem, da morda vidimo ali bo to kaj rešilo. Ne vem zakaj bi drugače potem vse to omenjal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2021 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
So primerni. Bolj je važna postavitev, oblika ter ostale lastnosti sobe, kot sama velikost.

Je pa res vprašanje kaj ti manjka pri Indiana Line + Sub kombinaciji, pa se potem dela od tam naprej.

osvežitev z novimi zvočniki,malo že naveličal pa tud nisem glih zadovoljen z nakupom že v samem začetku indiana line,nekako ne data vse od sebe,pri višji glasnosti kot mi je svetoval prodajalec iz playrooma(ker jih je priklopil na marantz za 3000eur,doma jih pa poganja moj marantz SR 4200 star 18let.velika razlika)ju pa moja dva stara skurjena Jamo stereo zlahkoto povozita...(z podobno močjo)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan Varjačić Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2021 09:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Čist si me zmedel. Nekaj omenjaš Indiana Line nekaj DALI, ampak nobenih modelov.

Torej sprašujem, kaj manjka temu kar imaš trenutno (Indiana Line in subu)?
Pa napiši še modele.

če bi dobro prebral,razumel moj uvod v temo te nebi nič zmedlo...ne vem kaj je tu težko odgovorit če so samotoječi trosistemci,primerni za manjšo kvadraturo,pa res ne znam drugače razložiti...


Tudi meni je bil uvod in vse nadaljnje pojasnjevanje povsem nerazumljivo! Navedite modele in opišite problem. Trosistemski ali dvosistemski - to je sekundarnega pomena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 02, 2021 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno sta Jamo-ta imela nižjo impedanco in/ali večjo občutljivost.

Predvsem na večjo občutljivost moraš biti pozoren (žal tudi pogosto zavajajo), če želiš da bodo dali več od sebe. Običajno imajo večji zvočniki (površina membrane) večjo občutljivost.

Morda bi bili za ta denar primerni kakšni Klipschi?
Morda tudi menjava ojačevalca (čeprav 70W se ne zdi tako malo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe