Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Sobna akustika
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bla



Pridružen/-a: Čet Apr 2021 20:55
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2021 21:35    Naslov sporočila: Sobna akustika Odgovori s citatom

Zdravo,

Imam par vpraÅ”anj za stare audio maĆØke Very Happy torej: imam 2 bookshelf zvoĆØnika Bowers and Wilkins na stojalih in pripadajoĆØi ojaĆØevalec Marantz PM7000N.

Na novo naseljen v sobo z merami 477cm krat 370cm. Priložena shema.

Stene so zaenkrat prazne, na desni od pozicije za posluŔanje sta okna in balkonska vrata (stena torej skoraj v celoti steklena).

Vem, akustika ne bo nikoli vrhunska. Pa me vseeno zanima, ĆØe ima kdorkoli kakÅ”no idejo kako bi lahko izboljÅ”al vse skupaj?

Zaveso ĆØez okna, ampak kakÅ”no in kje jo dobiti?
Ogromno omaro z knjigami za kavĆØ?
Å e eno nekaj polic z knjigami nad posteljo? Knjig imam res na tone Very Happy
Kaj pa stena za zvoĆØniki?
Nekaj sem prebiral o preprogah na tleh?

Iskreno poznam samo teorijo in Ŕe to le malo nje. Zato bom vesel vsakega odgovora, tudi tistega: preseli se v drugo sobo! LOL

LP, Bla

[img[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 01, 2021 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam squataÅ” to sobo? ƈe ja, potem (ĆØe ima zvok prednost pred kakovostjo spanca) vrži ven posteljo in trosed, ter nabavi kavĆØ ki se transformira v ležiÅ”ĆØe. Itak boÅ” veĆØinoma zaspal v sede, ob posluÅ”anje glasbe.
Tako boŔ dobil veliko boljŔo opcijo za postavitev sistema.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 09:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@bla

ƈe hoĆØeÅ” kaj izbojÅ”ati moraÅ” najprej vedeti kaj ni OK.

ƈe hoĆØeÅ”, da ti mi kaj napiÅ”emo, moraÅ” pa to kar ni OK napisati.

DrugaĆØe paĆØ ne gre.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bla



Pridružen/-a: Čet Apr 2021 20:55
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 10:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

Hvala za odgovora Smile

@Luka79- Sem sam v sobi, ampak ne vedno. Postelja mora ostati, ker trdo treniram in ga ni kavĆØa, ki bi lahko zamenjal kvaliteten jogi. Vem, jebe* biceps, glasba je majka. DrugaĆØe pa shema ni ĆØisto pravlina ker imam demo app, zvoĆØnika sta skoraj enako oddaljena od leve in desne stene in precej manjÅ”a. Omarice za ojaĆØevalec Å”e nimam, je kar na tleh zaenkrat. TV-ja ne bo. Lahko bi recimo, zamenjal kavĆØ in zvoĆØnike, potem bi imel lahko ĆØisto center pozicijo.


@ck- trenutno je najveĆØji problem odmev. Kot sem že dejal, stene so prazne, ker je stanovanje ĆØisto novo. Po kratki internetni raziskavi mislim, da je to najveĆØji problem. Sem pa postavil toliko sploÅ”nih vpraÅ”anj, ker ne vem kje bi zaĆØel po pravici in imam obĆØutek, da me bo lahko tale skupnost vsaj postavila na neko zaĆØetno toĆØko.

Lep pozdrav Smile

Bla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali je možna postavitev kjer je steklena stena za ali pred zvoĆØniki?

Sicer si prav ugotovil. Prazne stene je potrebno zapolniti. Lahko z akustiĆØnimi paneli in difuzorji ali pa omarami s knjigami ...

Ne uporabljati pretankih (manj kot 10cm) akustiĆØnih panelov, ker tako zaduÅ”iÅ” samo visoke tone.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Ali je možna postavitev kjer je steklena stena za ali pred zvoĆØniki?


To sem tudi sam hotel predlagat, ampak nevemo kje Bla pride v sobo, kje so vrata...

@Bla: glej da bo tweeter od zadnje stene odmaknjen nekje 80cm, pa namesto omar daÅ” komot nekaj knjižnih polic, ne v linijo. Tepih si pravilno ugotovil, je fajn, ampak ne twkaĆØ, naj bo visok in gosto tkan. Zavese pa ne tiste prosojne, ampak težke, gosto tkane, debele.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bla



Pridružen/-a: Čet Apr 2021 20:55
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj,

Najprej hvala za odgovore Very Happy

@LightBit- teoretiĆØno je možno, zvoĆØnike prestavim na desno stran (imajo potem steklo za sabo), kavĆØ pa vzdolž postelje z pogledom v smer desno (seveda bi ga dal na sredino in ne ob steno kot posteljo). PosluÅ”alna pozicija je potem skoraj v srediÅ”ĆØu sobe, nekje sem zasledil, da se je temu potrebno na vsak naĆØin izogniti ravno zaradi odmevov...imaÅ” morda kakÅ”en predlog kje dobiti in si ogledati te panele- na googlu sem naÅ”el neke stvari, ki pa se mi zdijo da so bolj za potrebe raznih konferenĆØnih dvoran itd.-bolj industrijsko in ne maloprodajno.

@Luka79- res je, vrata sem izpustil, se pa nahajajo na spodnji stranici, med omaro(zaĆØnejo se tik ob njej) in kavĆØem. Je to tudi edini vhod v sobo. Za lažjo predstavo na shemi, ĆØe kaj pomaga-1 kvadratek je 25cm. Zavese sem malo poguglal in me zanima ali je velika razlika med posebnimi akustiĆØnimi zavesami in obiĆØajnimi (gosto tkanimi in debelimi). Tweeter bo postavljen na neko podobno oddaljenost (80cm), odvisno kako se bo sliÅ”alo. Kar se tiĆØe preproge: jo je potrebno namestiti po celotni povrÅ”ini pred zvoĆØniki (od stene do stene) ali samo med zvoĆØniki in kavĆØem? Spet, malo sem poguglal in je veĆØ razliĆØic na katere ljudje sveto prisegajo in je kar malo težko narediti odloĆØitev vĆØasih.

Hvala vsem za izĆØrpne odgovore Very Happy

LP,

Bla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko se malo poigraÅ” z razliĆØnimi postavitvami. Težko je predvideti, kako bo najbolje. Že centimetri lahko naredijo veliko spremembo.

Panele lahko tudi narediÅ” iz kamene/steklene volne ali akustiĆØne pene. Jaz sem jih iz kamene volne naredil (okvir iz MDF, ovito z ĆØrno kopreno). Kar težko je dobiti kakÅ”ne konkretne panele po nizki ceni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bla



Pridružen/-a: Čet Apr 2021 20:55
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda, definitivno bom preizkusil vse možnosti. Lahko domnevam da, ĆØe je že v osnovi boljÅ”i zvok pri postavitvi X brez panel in difuzorjev, bo tudi potem z dodatki boljÅ”i zvok kot pri postavitvi Y z dodanimi panelami itd.? Nekako se zdi logiĆØno, pa vseeno raje vpraÅ”am.

Sedaj pa konĆØno malo bolj konkretno vpraÅ”anje: Ali potrebujem absorpcijsko peno, leseno ploÅ”ĆØo ali difuzor? So to razliĆØne stvari, ki prinesejo enak rezultat?

Na Muziker SI recimo imajo razpon absorbcijskih pen od 3e pa do 50e za 50*50*7cm- glede na tvoj predlog da naj uporabim debelejŔe od 10cm razumem da ni idealno. Domnevam tudi, da pena, ki stane 3e po kosu ni najboljŔe kvalitete.

Nevem, koliko stene bi moral pokriti z panelami da bi dobil ven dober zvok. ƈe moram pokriti samo mesto "prvega odboja" sta mogoĆØe dovolj 2 paneli na vsaki strani?

RazmiÅ”ljam malo o Do It Yourself ampak imam ogromno pomanjkanje znanja. Pa tudi sem bolj uĆØinkovit pri uniĆØevanju kot sestavljanju haha.

LP,

Bla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti poljaki imajo zanimive stvari (tudi cenovno). Edino niso mi odgovorili na vpraŔanje koliko bi znaŔali poŔtni stroŔki v Slovenijo. Ker gre za dokaj težke izdelke, poŔtnina verjetno ni zanemarljiva.

https://addictivesound.eu/en/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 14:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@benma, zanimivo.
Si lahko nakalkuliras na njihovi strani. Vrzi v kos nekaj panelov pa ti da ceno. Za stiri 100x50 npr. 10ā‚¬, poslano preko GLS. Se mi zdi spodobna cena.
lp, D.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo. Pred kakim dobrim letom, ko sem jih naÅ”el, te opcije v aplikaciji ni bilo. Takrat so v glavnem delali za nemÅ”ki Amazon. Kasneje nisem veĆØ poizkuÅ”al.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 15:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobra informacija ni kej. Sam prenavljam stanovanje, tole bi znalo biti relevantno.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdo ve kaksna je cena perforiranih gips plat? Nikakor ne najdem cene za Knauf Cleaneo https://www.knauf.si/d112-knauf-stropni-sistemi-cleaneo-akustik/ . Vsaj priblizna cena bi mi zadoscala. Verjetno tezje dobavljiva roba? Sprasujem zato, ker sem imel v zacetku plan, da naredim akustcni tretma stene s tem + ustrezna debelina kamene volne. Zdaj glede na tole info pa bi znal drugace resevati reci.
lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown


Nazadnje urejal/a delfinus Pet Apr 02, 2021 15:20; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bla je napisal/a:
Seveda, definitivno bom preizkusil vse možnosti. Lahko domnevam da, ĆØe je že v osnovi boljÅ”i zvok pri postavitvi X brez panel in difuzorjev, bo tudi potem z dodatki boljÅ”i zvok kot pri postavitvi Y z dodanimi panelami itd.? Nekako se zdi logiĆØno, pa vseeno raje vpraÅ”am.


Ti si navleĆØi not kakÅ”no rožo, tepih, naflancaj police s knjigami...detrminiraj toĆØko posluÅ”anja in kje ŽELIÅ  imeti izvor zvoka. Tudi sam bi priporoĆØal levo steno kjer imaÅ” balkon. KakÅ”no sliko obesi, lahko si omisliÅ” tudi kakÅ”nega ogromnega pliÅ”kota Very Happy

Da boÅ” sestavljal neke omare z stekleno volno (ali celo zapravljal za difuzorje in absorberje) , uĆØinka pa na koncu sploh ne bo...razmisli. Naj bo tvoja soba v prvi vrsti bivanjsko okolje. NekakÅ”en hibrid, to je zdaj itak moderno. Pa ko boÅ” povabil punco na seanso se ne bo po"utila kot v laboratoriju ampak nekako bolj domaĆØe. Hitreje se bo sprostila Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe