Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Lyngdorf
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 27, 2023 12:34    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

V sosednji temi sem bral o delovanju Devialet ojaèevalca, pa me je spomnilo na minuli teden, ko sem imel možnost sprobati pri sebi ojaèevalec Lyngdorf TDAI-1120, ki vsebuje t.i. Room Perfect korekcijo.
Po sprobanem in slišanem, meni zelo zanimiva zadeva. Kljub sobi, z do zdaj brez kakršnega vloženega room treatmenta, je razlika v zvoku, prej/potem po korekciji, Zelo velika v pozitivno smer. Primerjava Focus (Room Perfect korekcija) in Bypass (brez kakršnih koli korekcij), je ogromna.
Room Perfect korekcijo umeriš s štiri do petimi poljubnimi pozicijami priloženega mikrofona (sproti javlja koliko je spoznal akustiko sobe), prva pozicija je Focus (poslušalna toèka), ostale poljubne. Po koncu lahko narediš še druge Focus toèke. Meritev sobe traja skupno cca. 20 minut, po koncu meritev, prestavljaš vse z dotikom v aplikaciji telefona/daljinca/raèunalnika. App Lyngdorf odlièen, odziven, brez kakršnegakoli glitcha. Dostop do nastavitev tega mrežnega ojaèevalca je prek browserja na telefonu ali pa raèunalnika, tudi tu odzivnost vmesnika odlièna, sprememba parametrov deluje trenutno ob kliku. Ojaèevalec lahko dela tudi kot predojaèevalec z upoštevanimi vsemi funkcijami, ima odlièno podporo za woofer in še kup zadev. Kar sem pozabil stestirati je Room Perfect pod tišjimi pogoji, da bi videl koliko razlièno korekcijo izvede v glasni (default) korekciji in koliko bi le ta bila v tišjih pogojih umerjanja.
Moèi 2x60W (8ohm), 2x120W (4 (ohm) je bilo v mojem primeru dovolj, zvoèniki obèutljivi (89db), 8ohm. Do rdeèe cone sploh prišel nisem, tam je še rezerve z moèmi. "Hecna" zadevica od 3.3kg, ki pa pokriva noro veliko zadev.
Najprej se posvetim sobi in enem kupu detajlev, katere imam v planu urediti, potem pa se odloèim v svojem primeru kaj/kam bom zajadral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2023 11:02    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Ja, integrircev D klase, ki zdaj vsebujejo streaming platformo, sobno korekcijo itd je zdaj že kar nekaj.

Mene pri takih firmah skrbi predvsem softverski del. Èe imajo težave ogromne kot je npr. Logitech s Squeezeboxom, kako bo potem nek butièen razvijalec z nekaj programerji to razvijali naprej, posodabljal, odpravljal hrošèe... Odhod enega kljuènega programerja lahko pomeni konec podpore. Ti izdelki imajo pogosto tudi storitve pteko strežnikov izdelovalca - kaj od tega bo delovalo, èe oz. ko tega ne bo veè? Marsikaj od tega se ne bo postaralo dobro.

Devialet ima npr. konfigurator celotnega ojaèevalca preko spletne strani, datoteko zapišeš na SD kartico, ojaèevalec pa se potem nastavi glede na to. Brez spletnega konfiguratorja si mrzel - ne moreš prestaviti ne nastavitev gramofonskega ojaèevalca, ne LAN, WiFi nastavitev, katere vhode in izhode imaš vklopljene... To je bilo recimo da sprejemljivo pred 12 leti, ko so platformo razvili. Zdaj v novorazvitih Expert Pro je to dinozavrsko, in nevarno, da ostaneš brez kupa funkcionalnosti, èe firma gavzne.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 28, 2023 12:55    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

V primeru tega Lyngdorfa TDAI 1120 in njegovega veèjega brata TDAI 3400, se vse nastavitve delajo lokalno, prek IP naslova naprave, saj je zadeva mrežna, vse tudi shranjuješ lokalno. Update opcija zgolj preveri verzijo in èe obstaja novejša verzija softwareja se jo povleèe dol ter namesti- Podatki ne gredo niè do proizvajalca, itn. Pri tej 1210ki je recimo Tidal Connect bil softwarski upgrade, procesorska moè naprave je v ozadju brutalna (ADSP-21489 èip - 450 MHz / 2700 MFLOPs), èip naj bi omogoèal še marsikaj, bolj je vprašanje, èe si sam proizvajalec želi skakati v zelje veèjemu, precej dražjemu bratu 3400.

Preveden zapis iz tujega foruma:
Digitalna obdelava zvoka v Lyngdorfu temelji na èipu ADSP-21489. To je zelo zmogljiv èip družine Shark s plavajoèo vejico èetrte generacije. Lahko reèemo, da trenutno še ni boljšega in zmogljivejšega DSP èipa. Ta èip je veliko moènejši od družine ADAU. Ta èip ima oba izhoda PWM in 8 serijskih vrat z ASRC. Verjetno je on modulator za ojaèevalnik. In iz njega se signal sprejme v DAC, ki služi tem istim izhodom analognega signala. Ko sem odprl svoj Lyngdorf in pogledal notri, sem videl, da imam ta èip na glavni plošèi. Nisem še temeljito ugotovil, bom pa zagotovo kmalu. Ker lahko ta èip deluje pod nadzorom programa Sigma Studio ( https://www.analog.com/en/design-center/evaluation-hardware-and-software/software/ss_sigst_02.html#software-overview ), je to samo neverjetno orodje za ustvarjanje kakršnih koli filtrov po meri.

Za brandom Lyngdorf stoji oseba Peter Lyngdorf in Steinway & Sons. Nekaj kratkega o tej zanimivi osebi, ki si je med drugem lastila branda NAD (med leti 91-97) in ustvaril Dali (1983 naprej) ( https://lyngdorf.steinwaylyngdorf.com/the-founder-peter-lyngdorf/ )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe