Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

cd transport ali streamer
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2021 23:44    Naslov sporočila: Re: Cd transport Odgovori s citatom

speci je napisal/a:
Ni mi tale diskusija čisto jasna kolikor sem cd player ali cd transport je razlika v zvoku imel sem na posoji tudi vrhunski CECov transport pa je razlika očitna napram mojemu sony cdp x779es uporabljenem samo kot cd transport,preko zunanjega daca.


Pri testu, ki ga omenjaš, je šlo za dve zelo različni napravi z zelo različnima internima infrastrukturama. SPDIF povezava z DAC-om je bilo edino, kar ju je družilo. Preko te povezave so se na DAC iz vsakega transporta prenašali različni digitalni paketi, saj so bili opremljeni s hardversko specifičnim clockom (posledično z jitterjem) vsake naprave.

Nikakor ne trdim, da je vsak CD transport kot ločena enota enako dober. Govoril sem o transportih (komponentah, ki zgolj vrtijo in odčitavajo zapis na ploščku), ki so vgrajeni neposredno v naprave (cd playerje, streamerje, digitalne hube, ...) narejene iz kakovostnih komponent, ki si z vgrajenim transportom delijo isto infrastrukturo (npr. napajanje, clock, ...). Zato menim, da mora CD plošček iz vrhunsko narejene kombinirane naprave (ne glede na to kakšno CD transport komponento ima vgrajeno) zveneti vsaj enako dobro kakor iz vrhunskega ločenega transporta, povezanega na DAC, streamer,... preko spdif priključka. Razen tega v primeru kombinirane naprave odpade strošek dveh kablov.

Še vedno pa lahko svoje CD-je rippaš in pozabiš na CD transport.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 09:38    Naslov sporočila: Re: Cd transport Odgovori s citatom

speci je napisal/a:
Ni mi tale diskusija čisto jasna kolikor sem cd player ali cd transport je razlika v zvoku imel sem na posoji tudi vrhunski CECov transport pa je razlika očitna napram mojemu sony cdp x779es uporabljenem samo kot cd transport,preko zunanjega daca.

Razlike v zvoku med mehanikami so iz dveh razlogov - ena so drop-out-i, druga je jitter.
Pri prvi tega ne opaziš kot anomalijo, ker CD standard predvideva korekcijo - če pride do drop-outa, potem to luknjo po svoje zakrpa namensko vezje - CIRC (cross-interleaved reed-solomon coding), namenjeno popravilu. Toda zvok ni več korekten.
Druga je jitter/slaba sinhronizacija, ki se ustvari med mehaniko in dacom. Pri jitterju je prva žrtev dinamika in pa ekstenzija na base.

Posledice so razlike v zvoku. Kot boš menjaval mehaniko (in kable!) na istem dacu, se bo zvok menjaval.
---------------------------------------------
Bebavo je bežati od tega, ker so razlike lahko enormne. Naprimer ko sem doma priklopil AudioResearch 7 (top loader z mehaniko CDM2) je tako deklasiral moje playerje doma (Onkyo, Philips) kot še nisem nikoli slišal deklasirati. Pa sem imel kar nekaj CD playerjev doma na probo naprimer svojega časa čislan Marantz CD 17 (ob tej priliki sem samo skomignil z rameni, saj je bolje, a tudi če ostanem pri svojem ni panike).
Tako sem si ustvaril sliko, da prave razlike nastanejo šele med srednjo in top klaso. Kot bi rekel, da so playerji dosti podobni med seboj, dokler ne trčiš v visoko klaso - tam se šele naredi pravi preskok.

Nisem pa imel prilike probavati namenske CD ROM mehanike za vrhunsko reprodukcijo kompakt diskov.
------------------------------------------------
Seveda lahko ripaš CD-je, vendar ne zbežiš drop-outom in jitterju. Ni bližnjic. Če bi te obstajale, bi se vedelo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 10:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AccurateRip

CD Drive Accuracy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 11:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hi all, I have just installed the ASUS - BW-16D1HT internal drive in an external USB 3 enclosure. I am seeing ripping errors all over the place.
Lepo povedal forumaš v linku lightbita.
https://wiki.hydrogenaud.io/index.php?title=AccurateRip
Accurate rip - kako poteka procedura da se to izpelje in kaj potrebuješ za hardware?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za AccurateRip rabiš samo program, ki preveri, če je tvoja kopija enaka večini ripov tega CD-ja v bazi.
Recimo lahko ripaš s tem: Exact Audio Copy

Če je CD v dobrem stanju običajno ni problemov. Včasih se je vse nameščalo iz CD-jev, če bi bile napake tako pogoste bi težko kaj namestili. En bit spremembe z veliko verjetnostjo sesuje program.

Mimogrede, sedaj vem zakaj nikoli nisem maral NEC-ov. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 13:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Accurate rip - kako poteka procedura da se to izpelje in kaj potrebuješ za hardware?

Accurate rip je spletna storitev, ki preveri, če je ok skopirano. Če so težave pri branju CD-ja, potrebuješ program, ki ne bo obupal takoj, ko naleti na težavo. En tak program je dbPoweramp (plačljiva verzija). Uspeh seveda ni 100% zagotovljen, meni pa je že rešil par problemov pri branju in je bil potem Accurate rip test uspešen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, program mi bo povedal, da je moje ripanje zanič.
Kaj storiti zdaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2021 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponovi postopek. Morda očisti CD, bralni laser.
Če to ne pomaga, probaš drug bralnik. Če to ne pomaga, R.I.P. CD.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2021 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Ponovi postopek. Morda očisti CD, bralni laser.
Če to ne pomaga, probaš drug bralnik. Če to ne pomaga, R.I.P. CD.

Kako si lahko pomagam s trditvijo da bit je bit. Razen verbalne pravilnosti - kako to verbalno pravilnost spraviti v digitalno??

Na seznamu testiranih cd romov tule:
https://forum.dbpoweramp.com/showthread.php?43786-CD-Drive-Accuracy-2019
ni enega, ki je 100%
In potem, koliko vpliva povezava eksternega pogona na računalnik na skupni jitter??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2021 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Kako si lahko pomagam s trditvijo da bit je bit. Razen verbalne pravilnosti - kako to verbalno pravilnost spraviti v digitalno??

Ne moreš. Brez konteksta je neuporabna.

ambasador je napisal/a:
Na seznamu testiranih cd romov tule:
https://forum.dbpoweramp.com/showthread.php?43786-CD-Drive-Accuracy-2019
ni enega, ki je 100%
In potem, koliko vpliva povezava eksternega pogona na računalnik na skupni jitter??

Ni CD roma, ki bi prebral vse CD-je v vseh možnih stanjih (spraskane recimo). Tukaj na tem seznamu (gre za statistiko rip-ov uporabnikov programa) je v resnici pod testom celoten računalnik in tudi CD-ji so lahko poškodovani.

Včasih se zgodi da se tudi na računalniku kakšen bit spremeni. Lahko je pokvarjen pomnilnik ali zaradi sončevega izbruha. To prizadane vse ne samo avdio, ki ni tukaj nobena izjema. To se dogaja res izjemoma.

Saj analogno ima tudi wow in flutter pa prah na ploščah. Dejansko če nekaj PCM samplov zmanjka ali se pokvari se sliši majhen pok tako kot manjši prah na plošči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 23, 2021 00:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

In potem, koliko vpliva povezava eksternega pogona na računalnik na skupni jitter??

Pri rippanju CDjev program za rippanje s CDja bere/zapisuje datoteke v okviru računalnikovega operacijskega sistema, ki ima ustrezne mehanizme, da se vsebina datotek vedno prebere in zapiše 100% točno (v kolikor so datoteke na CDju in disk na računalniku/NASu nepoškodovani). Tu načeloma ni nobenega jitterja, ne glede na to kje se nahaja CD, ki ga rippamo.

Zgodilo se mi je že, da je bil CD poškodovan in je pri predvajanju na določenih mestih preskakoval. Včasih je pomagalo, če sem naredil kopijo tega CDja. Kaj je program Nero v tem primeru porihtal, ne vem. Kako je bilo potem z rippanjem tega CDja, se ne spomnim več.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe