Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integr.ojaĆØevalnik do 4Kā‚¬
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 10:31    Naslov sporočila: Integr.ojaĆØevalnik do 4Kā‚¬ Odgovori s citatom

Vsem, ki sodelujete konstruktivno in drugaĆØe, voÅ”ĆØim veseli BožiĆØ.
VpraÅ”anje je v naslovu, Å”e nekaj podrobnosti. Sin si je omislil integrirani ojaĆØevalnik do 4Kā‚¬, novi. Z mojim seznamom in predlogi ni bil preveĆØ zadovoljen pa ajd da razÅ”irimo seznam, zato vpraÅ”anje. Brez DACa, brez phono inputa, HT obvezno, AB razred, cevni nikakor,...ojaĆØevalnik mora imeti dobro dinamiko za poganjanje 4 Ohm 87dB zvoĆØnikov, ki bo že pri tiÅ”jem posluÅ”anju dovolj volumiziran, glasba klasika in jazz. Naj dodam, da vse zvrsti Å”irokopotroÅ”nih imen kot so: Denon,Yamaha,Marantz,Pioneer,Rotel, Fidelity, Cambridge, AudioLab, Nad in podobno odpadejo( se opraviĆØujem tistim, ki to z veseljem uporabljate).
Ni se treba truditi s povzetki testov revij, predvsem lastne izkuŔnje.


Nazadnje urejal/a GoldProf Ned Dec 27, 2020 14:51; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trije predlogi. Za ta denar bi js gledal second hand. Se lahko se prispara in dobi vec kot pa nov za 4k. Novi dobri ampi so doziveli konkretno inflacijo v cenah in pravo muskulaturo, drajv in refiniranost tezko dobis v eni skatli za tako ceno. Mogoce kak digitalc kje, ampak ga lahko potem reze kje drugje. Zgolj moj predlog. Predlagam 3 s katerimi sem imel direktna izkustva.
Vsi imajo karakteristike kot navajas. To so ampi z jajci in ne j***a Smile. So sigurno se kateri drugi, a jih ne bom navajal, ker nisem imel dovolj izkusenj z njimi.

- Modwirght KWI-200
- Electrocompaniet ECI-5 MKII
- Gryphon Callisto 2200, lahko tudi novejsi model Atilla.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede dileme novo/rabljeno naj se sin sam odloĆØi. To, kar je napisal @delfinus, zveni logiĆØno, ampak novo je le novo, sploh kadar gre za amp.

ƈe mora biti nov, bi za ta denar predlagal:

- ATC SIA2-150 MK2
- Luxman L-505uXII

Doma imam Electrocompaniet eci5 mk2 (cena novega je bila ravno 4k) in sem z njim izredno zadovoljen (tudi pri tihem posluÅ”anju zelo dinamiĆØen, Å”e posebej bi izpostavil base, muzikaliĆØen, ni pa ravno za laboratorijsko seciranje glasbe), vendar cena novega modela eci6 mk2 žal presega mejo 4k.


Nazadnje urejal/a benma Pet Dec 25, 2020 13:17; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 11:44    Naslov sporočila: Re: Integr.ojaĆØevalnik za 4Kā‚¬ Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Vsem, ki sodelujete konstruktivno in drugaĆØe, voÅ”ĆØim veseli BožiĆØ.
VpraÅ”anje je v naslovu, Å”e nekaj podrobnosti. Sin si je omislil integrirani ojaĆØevalnik za 4Kā‚¬, novi. Z mojim seznamom in predlogi ni bil preveĆØ zadovoljen pa ajd da razÅ”irimo seznam, zato vpraÅ”anje. Brez DACa, brez phono inputa, HT obvezno, AB razred, cevni nikakor,...ojaĆØevalnik mora imeti dobro dinamiko za poganjanje 4 Ohm 87dB zvoĆØnikov, ki bo že pri tiÅ”jem posluÅ”anju dovolj volumiziran, glasba klasika in jazz. Naj dodam, da vse zvrsti Å”irokopotroÅ”nih imen kot so: Denon,Yamaha,Marantz,Pioneer,Rotel, Fidelity, Cambridge, AudioLab, Nad in podobno odpadejo( se opraviĆØujem tistim, ki to z veseljem uporabljate).
Ni se treba truditi s povzetki testov revij, predvsem lastne izkuŔnje.


Hvala enako , jaz bi Å”el na Vitus pri Kuzmi je rabljen en model prejÅ”e serije nisem ga sliÅ”al pa to verjetno ne bo problem drugaĆØe pa definitivno Grryphon kot je kolega omenil to kar sem sliÅ”al ta model in zvoĆØnike domaĆØe izdelave z enim kondelcem na enoti do sedaj nisem sliÅ”al.EC imam sam in igra ok.

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz predlagam rabljeno robo, ker dobiÅ” za svoj denar bistveno veĆØ.

Jaz navijam za Krell. Imel sem KAV 400 Xi in sem bil zelo zadovoljen. Cene so na hifisharcu od 1000 do 1500ā‚¬.

Trenutno je tam v ponudbi model 550 S, ki je v približno istem cenovnem rangu, vendar je vsaj klaso viŔje po kvaliteti.

Trenutni prvak pa je iz Švedske, model FBI, za med 4 in 5k. To pa je eden najboljŔih integrircev ever. Nov je bil blizu 20k. 300w/8 Ohmih, v A klasi, fully balanced. Zelo težko ga je dobiti in je tudi varno naložen denar.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 15:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem malo pogledal po sharcu.

Krell S-550i je bil za 1220 ā‚¬ in je bil seveda takoj prodan.

Na tvojem mestu bi Ŕel takoj v akcijo za FBI, ki je Ŕe med oglasi. V ponudbi ni dolgo, nekaj dni.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razred AB ga zanima ne A kot mu predlagate.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, sem spregledal. Ne vem pa, zakaj ima @GoldProf zadržke pri A klasi. ƈe je zadržek ta, da so tovrstni ojaĆØevalci obiĆØajno dražji, težji in se grejejo, potem ja. Zvokovno pa so za moj okus boljÅ”i od AB. Sicer pa je to itak njegova odĆØloĆØitev.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lavardin ISx . Nov okoli 4K Eur.
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
orbiter



Pridružen/-a: Sre Feb 2020 15:33
Prispevkov: 49
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 19:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje je kot od delfinus-a.
4000ā‚¬ ni zadosti dandanaÅ”nji za novo napravo, da bo zvok v zadovoljstvo daljÅ”i ĆØas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kraljmatjaz je napisal/a:
Lavardin ISx . Nov okoli 4K Eur.


Francoski ojaĆØevalec Lavarin poznam, imel ga je prijatelj. Zelo dober, ni pa med moĆØnejÅ”imi. Prefinjen sound. Glede na to, da bo poganjal zvoĆØnike z 4 omskim bremenom in le 87 db/w izkoristka, bi znal biti za dinamiĆØno glasbo malce Å”ibek v fundamentu.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nov in skoraj za pol predvidene cene UNISON UNICO DUE Wink
DinamiĆØen, zraĆØen oder !

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poleg nekaterih prej navedenih, malce poglej Ŕe nove:

Musical Fidelity 6500 I
Atoll 400
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa Hegel H190? Sicer ima vgrajen tudi dac in streamer. Morda pa to niti ni tako slabo. Tudi kar moĆØan je (2x150/2x250).

SliÅ”al sem sicer model H390 in mi je bil zvok zelo vÅ”eĆØ.

Katere zvoĆØnike naj bi poganjal ta amp?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lovrencan



Pridružen/-a: Pet Maj 2011 17:08
Prispevkov: 396
Kraj: LNP

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 25, 2020 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

4 Ohm na 87dB, ali gre za Avalon Eidolon?
Jaz bi svetoval Karan, ker nima problema poganjat velikih prikolic...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe