Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofon Technics SL 1210MK3

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
000000



Pridružen/-a: Tor Mar 2009 12:06
Prispevkov: 8
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 12:22    Naslov sporočila: Gramofon Technics SL 1210MK3 Odgovori s citatom

Rad bi si omislil gramofon in po kratkem povprasevanju med znanci prisel do ponudbe tega gramofona za okvirno ceno 300e. Kar sicer pomeni prekoracitev mojega, predhodno zastavljenega izdatka (150-250e), vendar mi ta znanec pravi da je tak nakup res pravi deal. Problem se pojavi samo ker nikoli nisem posedoval gramofona in nekako niti ne vem na kaj moram biti pazljiv pri nakupu tovrsne opreme.

Prav bi mi prislo kakrsnokoli menje o tem gramofonu. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
To so DJ gramofoni, direct drive, konkreten navor. Jaz imam doma 1210 MK2. Moram priznat, da sem ta tip gramofona samo enkrat priklopil na phono in hibridnega Unison Research integrirca, večinoma pa so bili priklopljeni na mešalno, zato je o zvoku težko govoriti, poleg tega pa se je vrtela večinoma elektronska glasba. Sam imam gor privite Ortofon Concorde PRO glave in igle. Kar se elektronske glasbe tiče so kot nek simbol, so pa tu še firme a la westax, ki je tudi med boljšimi na tem področju. Glede robustnosti so to res vzdržljive zadeve.
Lahko se pa zadeva sproba in nastavi pri nekom, ki ima phono predojačevalnik. Lahko pa sprobaš kar direkt v Ambasadi - si blizu Very Happy
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Technics SL-1200 delajo od leta 1972. Zasnovan je bil kot Hi-End Hi-Fi gramofon.
DJ-i so ga posvojili za svojega zaradi robustnosti, direkt drivea in pitch kontrole. Zaradi njih je še vedno v proizvodnji (ker ga kupujejo).

Razmerje cena/kvaliteta je v današnjih časih brez primerjave.

Splošno o gramofonu: http://en.wikipedia.org/wiki/SL1200
zakaj direkt drive in ne belt drive pa: http://www.mds975.co.uk/Content/vinyl01.html (splača se prebrati kako je človek evolviral ...

Ne kupuj rabljenega, ker je lahko zelo star in/ali diskotečni in predvsem predrag, in ker so novi dovolj poceni 420€+.

Nove dobiš tukaj http://www.deejayladen.com/Technics-SL-1210-MK-II-black__sca88.aspx in tukaj http://www.thomann.de/gb/technics_sl_1210.htm, tudi pri Majdiču (www.electronic4you.at)


Lep pozdrav,
Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
000000



Pridružen/-a: Tor Mar 2009 12:06
Prispevkov: 8
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Lahko se pa zadeva sproba in nastavi pri nekom, ki ima phono predojačevalnik.


To ze imam. In vsekakor ga nemravam pred nakupom preizkusiti, vendar bi ze v startu zelel vedeti na kaj moram biti sploh pozoren. Smile


peter_nn je napisal/a:
Ne kupuj rabljenega, ker je lahko zelo star in/ali diskotečni


Kaj tocno imas tukaj v mislih z "diskotecni"?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravi, da ne kupuj tistega s kluba - se uporabljajo za klubske gramofone.
Veliko imaš variant, ko jih imajo nekateri samo za domačo uporabo, take brez problema kupiš. Sicer pa je vseeno, če kupiš MK2, zakaj ravno MK3 ne vem.
LP
Matej
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
000000



Pridružen/-a: Tor Mar 2009 12:06
Prispevkov: 8
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta mi je bil ponujen. Torej moram zbrati se nekaj informacij glede doticnega kosa opreme.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
000000



Pridružen/-a: Tor Mar 2009 12:06
Prispevkov: 8
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2009 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gramofon naj bi bil star leto in pol, ter rabljen natanko trikrat za povsem obicajno poslusanje plosc. Si bom pa zadevo pred nakupom se ogledal v zivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2009 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

000000 je napisal/a:
Gramofon naj bi bil star leto in pol, ter rabljen natanko trikrat za povsem obicajno poslusanje plosc. Si bom pa zadevo pred nakupom se ogledal v zivo.


LP
Pri gramofonu poglej:
1.)Če opleta disk.Se najboljše vidi ko ga pogledaš "s čela"_naris.
Se zelo dobro vidi s prostim očesom.
2.)Konstantnost hitrosti...na stroboskopu
3.)Hrup ležaja.Uho čim bližje disku in poslušaš.
4.)Luft ležajev v ročici.Primeš za shell(kjer se privije odjemna doza).
in rahlo potiskaš naprej_nazaj ter "zaokrožiš" v Lin D...
Se začuti_sliši luft...

Če je vse OK in imaš željo,da gramofon dela za "resno" poslušanje.
Zamenjaš mat s trdim in težjim(karbon,grafit,akril ter clamp na vrhu(medenina,akril,grafit)).Ga postaviš na podlago,ki je vsaj trikrat težja od gramofona.
Če instaliraš "resno" odjemno dozo in "pravilno" "nastaviš" ročko dobiš gramofon,ki bo bistveno bolje delal kot CD !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
000000



Pridružen/-a: Tor Mar 2009 12:06
Prispevkov: 8
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2009 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za te prakticne nasvete.

Bi pa dejansko lahko bil problem dobiti trikrat tezjo bazo, sploh ker naj bi ta zadeva imela dobrih 10kg. Trenutno bi se najraje uporabil eno obicajno racunalnisko mizo, ki je nekoliko predelana za hranjenje ze obstojecih komponent (ojacevalec, tuner, kasetnik). Skupaj z vso ostalo opremo bi morda uspel pridet nekje na kakih 15kg, vendar to nekako ne bi bilo dovolj. Smile

Sem pa ravno, ko sem si nedavno prvic razgledoval forum, opazil da imate tudi nekaj tem o granji omaric, tako da ne bi izkljucil, da bi si sam tudi naredil svojo, ki bi bila iz cesa drugega kot neke poceni iverne plosce.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 04, 2009 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

000000 je napisal/a:
Hvala za te prakticne nasvete.

Bi pa dejansko lahko bil problem dobiti trikrat tezjo bazo, sploh ker naj bi ta zadeva imela dobrih 10kg. Trenutno bi se najraje uporabil eno obicajno racunalnisko mizo, ki je nekoliko predelana za hranjenje ze obstojecih komponent (ojacevalec, tuner, kasetnik). Skupaj z vso ostalo opremo bi morda uspel pridet nekje na kakih 15kg, vendar to nekako ne bi bilo dovolj. Smile

Sem pa ravno, ko sem si nedavno prvic razgledoval forum, opazil da imate tudi nekaj tem o granji omaric, tako da ne bi izkljucil, da bi si sam tudi naredil svojo, ki bi bila iz cesa drugega kot neke poceni iverne plosce.


Lp

Lahko pa daš gramofon posebej na zid...Cca 3-5cm vezana plošča(marmor ali mdf;ne iverka!!!) in močne konzole(trikotne)pomembna je togost...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
000000



Pridružen/-a: Tor Mar 2009 12:06
Prispevkov: 8
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 08:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem si malce bolj podrobno ogledal to mojo famozno mizico in je grajena iz vezane plosce (ker je cenena, sem pac samodejno povezal z iverko). Torej bi vrjetno zadostovalo tudi to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 10:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

000000 je napisal/a:
Sem si malce bolj podrobno ogledal to mojo famozno mizico in je grajena iz vezane plosce (ker je cenena, sem pac samodejno povezal z iverko). Torej bi vrjetno zadostovalo tudi to.


LP
Naredi slikico "mizice"...Bomo videli kaj lahko narediš !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2009 00:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem dal čez nekaj teh kosov gramofonov... Praviloma so dobro ohranjeni, če so uporabljani doma. Večina jih ni nikoli obvladala, tako da ni problema. Tisti iz klubov pa so ponavadi oviti z nikotinsko prevleko, ne dela lučka, pitch potenciometer je zdrsan. Trenutno imam doma dva, kupil sem nova. Cena je trenutno ugodna. Sicer sem imel doma tudi Thorensa in mi je bil zvok bolj všeč, čeprav je bila glava na obeh gramofonih ista. Čeprav je to gramofon, ki je bil v vsaki diskoteki ter v večini studijev, pa imam glede Hi End-a nekoliko pomislekov... Sicer pa je v povprečni klasi sigurno Best buy...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2009 00:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če si ga boš privoščil.... Vzemi si čas in pravilno nastavi težo, antiskating, višino ročke... Pa tudi niveliraj ga pravilno... Večina uporabnikov še danes ne ve, da se da nogice spodaj privijati in odvijati in ga tako spraviš v t. i. "wasser vago"...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe