Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cd player na konèno stopnjo
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2009 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zate je referenca tvoj ... sistem Question Exclamation Twisted Evil Exclamation Question

Lepa referenca audiofilitisa je razvidna iz tvojih fantazijskih zgodbic. Shocked Shocked Shocked

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2009 16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audio_holic je napisal/a:
Sicer ne vem ali sem ontopic ali offtopic...Confused


Dobra ideja Projet. Je ta buffer na zadnji shemi preizkušen tudi v praksi?


Sedaj smo "on topic" ! Wink

100% tested ! Cool

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 17, 2009 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Esoteric CD/SACD transport P-05 in DAC D-05 z regulacijo glasnosti za direktni pogon konène stopnje. QL Cool

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2009 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdo od forumašev poganja konèno direktno s CD predvajalnika. Vtisi? Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2009 22:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz sem se pred nekaj èasa igral in priklopil cdp sony xe 800 -predelan na ecc83 direktno na konèno sonya es 590( vzameš preè mostièke zadaj).
zvok je bil boljši v vseh pogledih ,predvsem se je slišalo veè mikro detajlov na visokih in zvok se mi zdi da je v celoti postal bolj "lampaški " èe se tako izrazim-èistejši.jebi ga ,sej vem pocen roba,a èe je že tuki razlika je najbrž pri boljših konènih še veèja. Rolling Eyes vendar me je motilo ker potem nisem mogel poslušati nanj še gramofona.pa jaz itak kar naprej nekaj preklapljam sem ter tja in probavam . Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domĹľale

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2009 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
Kdo od forumašev poganja konèno direktno s CD predvajalnika. Vtisi? Rolling Eyes

Obèasno poganjam tranzistorsko konèno preko tube DACa in CDPja, nisem pa je še poskusil pognat z Sqeezeboxom, ker èakam na primeren napajalnik zanj.

Zveni zelo "precizno" in malce manj muzikalièno pri akustiènih komadih, kar bi v dobršni meri lahko pripisal tudi lampaškemu zunanjemu ožièenju, ki je iz polne žice, vseeno pa mislim, da bi dober predojaèevalec zvok izboljšal....

Ker kljub "manjku" predojaèevalca konèna odlièno "vozi"tranzijente, zato mi služi, gnana na DAC, za to, da poganja oba bas zvoènika(kretnica je preprosta- pasivna, ker je manj-veè v tem primeru)...


Nazadnje urejal/a mestn pu Ned Jul 19, 2009 22:59; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domĹľale

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2009 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Treba se je vprašat glede Michelangelovih referenc, ko je kiparil Davida in Da Vincijevih, ko je ujel nasmeh Mona Lize na platno.(zanalašè sem navedel dva najbolj znana umatnika in njuni najbolj popularni deli).

Kamen in barve, a v konèni konsekvenci iz obeh del diha življenje na polno...

Oba sta bila vrhunska iskalca in oba sta znala preprièljivo poiskati in ujeti odtenke živega.....

Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 18, 2009 22:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
Kdo od forumašev poganja konèno direktno s CD predvajalnika. Vtisi? Rolling Eyes



Evo te dni se malo igram z temle biserèkom:





Za tiste,ki sluèajno ne poznate, gre za Audioaero Capitole Reference cdplayer v zadnji inkarnaciji. Player ima pod pokrovom Anagramovo tehnologijo v kombinaciji z izhodnimi lampami in stopenjskim attenuatorjem za upravljanje glasnosti. Naj omenim,da je dotièni model lažje modificiran (Mundorf Silver/Gold PP na lampah,druge NOS lampe,Silmic izhodni kondenzatorji,Furotech Rhodium IEC vtiènica,...).
Luštna stvar na tem playerju je (sicer tudi pri veèini drugih v tem cenovnem razredu),da ima, kot sem že omenil pravi stopenjski attenuator za glasnost in pa možnost digitalnih vhodov(coax,tonslink,XLR),tako,da se ga lahko uporabi kot vrhunski D/A pretvornik. Proizvajalec priporoèa,da player dela najboljše spojen direktno na konèno stopnjo,kar pa seveda ni nujno (in se je izkazalo,da v kombinaciji z doloèenimi ojaèevalci to ni res). Dela pa pri meni ta mašinca direktno spojena ekstremno dobro. Zvok je kratko malo fantastièen. Resolucija je dih jemajoèa,ritmiènost vrhunska,dinamiènost enkratna,mikro detajli so taki,da ti sploh ni jasno od kot se jemljejo. Bobni imajo takšno èvrstino in tempo,da ostaneš brez besed.
Je pa player kljub vrhunskemu zvoku malo specifièen in ne bo odgovarjal vsakumor. To so ugotovili že Jazz,Matej S,... Napr. instrumenti se mi zdijo tonsko pravilni,vendar sem pri doloèenih komadih malo v dvomih,širina slike in globina se mi zdita malo omejena (stisnjena),višina je OK. Je pa možno,da do tega prihaja pri meni,ker imam priklopljeno direktno brez predojaèevalca (pri lastniku tega CDja tega ni opazit,ker priklopljen preko vrhunskega lampaškega predojaèevalca).
Skratka poslušat tole zverinco je posebno doživetje in težko mi ga bo vrnit nazaj. Naj še omenim samo to,da po kratkem testiranju uporabljam ta cdplayer kot DAC (tonslink input),ter Apple TV kot transport. Neke bistvene slušne razlike med CD transportom in Apple TV ni zaznat (kar pa ne pomeni,da je mogoèe kdo ne bi opazil).
Še test,èe sluèajno koga zanima http://www.audiopuls.hr/testovi/audioaero_capitole_reference.html

No,pa še mi ostane cca. 10 dni za poslušanje,ko se kolega vrne iz morja Laughing

Lp,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 19, 2009 00:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav...

Goran ... se lahko mogoèe kak dan pridružim, in slišim par taktov te mašince. Sicer pa se dogovarjam že 100 let da ga slišim kar pri Borisu, a do Ptuja nikakor ne pridem. Rolling Eyes
Sicer pa bi mogoèe prinesel s seboj sfriziran Pioneer dvd, z 300ps pod pokrovom, da se malo postavim na realna tla Wink .

L.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 19, 2009 00:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Pozdrav...

Goran ... se lahko mogoèe kak dan pridružim, in slišim par taktov te mašince. Sicer pa se dogovarjam že 100 let da ga slišim kar pri Borisu, a do Ptuja nikakor ne pridem. Rolling Eyes
Sicer pa bi mogoèe prinesel s seboj sfriziran Pioneer dvd, z 300ps pod pokrovom, da se malo postavim na realna tla Wink .

L.p.


Ja,komot. Javi se na zs.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
etapdavid



Pridružen/-a: Sob Okt 2008 9:07
Prispevkov: 24
Kraj: NOVO MESTO

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2009 07:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Goran,
kateri interkonekt in power kabel uporablja tvoj kolega za prikljuèitev CD playerja Audioaero Capitole Reference. Po mojih izkušnjah, imam namreè Audioaero Presige SACD SE player, je Audioaero kar precej "izbirèen" glede kablov.


Toni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 945 456
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2009 19:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

etapdavid je napisal/a:
Goran,
kateri interkonekt in power kabel uporablja tvoj kolega za prikljuèitev CD playerja Audioaero Capitole Reference. Po mojih izkušnjah, imam namreè Audioaero Presige SACD SE player, je Audioaero kar precej "izbirèen" glede kablov.


Toni


1. powercord DIY (kombinacija srebrno/zlatih folij in žic,vtikaèi Oyaide M/F1)
2. interkonekt DIY (kombinacija srebrno/zlatih folij in žic,vtikaèi Furutech XLR Rhodium)

kabli,ki so bili pred tem Ĺľe na playerju:

powercordi:
1. Electraglide Epiphany X
2. Electraglide Ultraman
3. Electraglide Synapses 2
3. Nordost Brahma
4. Acoustic Zen Absolute
5. Elrod Statment
6. Fusion Audio....model?
7. Gryphon Reference
8. Magnan Signature

interconecti:
1. Magnan VI cinch
2. Magnan Signature cinch
3. Gryphon Guadeline Reference XLR
4. Nordost Valhalla XLR

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2009 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gorko1 je napisal/a:


1. powercord DIY (kombinacija srebrno/zlatih folij in žic,vtikaèi Oyaide M/F1)
2. interkonekt DIY (kombinacija srebrno/zlatih folij in žic,vtikaèi Furutech XLR Rhodium)

kabli,ki so bili pred tem Ĺľe na playerju:

powercordi:
1. Electraglide Epiphany X
2. Electraglide Ultraman
3. Electraglide Synapses 2
3. Nordost Brahma
4. Acoustic Zen Absolute
5. Elrod Statment
6. Fusion Audio....model?
7. Gryphon Reference
8. Magnan Signature

interconecti:
1. Magnan VI cinch
2. Magnan Signature cinch
3. Gryphon Guadeline Reference XLR
4. Nordost Valhalla XLR

LP,
Goran


Bom kar tule ponovil moj post iz druge teme:

ali ima kdo ali pozna koga, ki ima katerega od sledecih napajalnih kablov za posoditi, na cisto kratek test:

elrod statement II
harmonix x-dc studio master 350

zgoraj navedeni diy folijasti napajalni kabli in interkonekti bi znali biti zelo zanimivi saj je to podobno konstruirano kot so elrodi. kaksne pa so zvocne razlike, ko se jih primerja?

lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: SeĹľana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 21, 2009 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gorko1 je napisal/a:
etapdavid je napisal/a:
Goran,
kateri interkonekt in power kabel uporablja tvoj kolega za prikljuèitev CD playerja Audioaero Capitole Reference. Po mojih izkušnjah, imam namreè Audioaero Presige SACD SE player, je Audioaero kar precej "izbirèen" glede kablov.


Toni


1. powercord DIY (kombinacija srebrno/zlatih folij in žic,vtikaèi Oyaide M/F1)
2. interkonekt DIY (kombinacija srebrno/zlatih folij in žic,vtikaèi Furutech XLR Rhodium)

kabli,ki so bili pred tem Ĺľe na playerju:

powercordi:
1. Electraglide Epiphany X
2. Electraglide Ultraman
3. Electraglide Synapses 2
3. Nordost Brahma
4. Acoustic Zen Absolute
5. Elrod Statment
6. Fusion Audio....model?
7. Gryphon Reference
8. Magnan Signature

interconecti:
1. Magnan VI cinch
2. Magnan Signature cinch
3. Gryphon Guadeline Reference XLR
4. Nordost Valhalla XLR

LP,
Goran


LP

Kakšen je bil zvoèni namen teh DIY kablov !?
Po konstrukcijski zasnovi bi sodil,da so to bolj kabli za "gladenje" sistema samega kot pa spustit skozi èim bolj neokrnjen, èist, transparenten in hiter signal...
Za napravit dober DIY kabel rabiš dober material, ki ga pa prosto na tržišèu ni, razen, da si sposodiš material od kakšne kabelske firme,èe ti odstopijo material, kar je pa manj možno in zelo drago !!??
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 21, 2009 10:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:

Kakšen je bil zvoèni namen teh DIY kablov !?
Po konstrukcijski zasnovi bi sodil,da so to bolj kabli za "gladenje" sistema samega kot pa spustit skozi èim bolj neokrnjen, èist, transparenten in hiter signal...
Za napravit dober DIY kabel rabiš dober material, ki ga pa prosto na tržišèu ni, razen, da si sposodiš material od kakšne kabelske firme,èe ti odstopijo material, kar je pa manj možno in zelo drago !!??


Zvoèni namen teh kablov je bilo izboljšati performanse zgoraj naštetih kablov. Signal je neokrnjen, èist, transparenten in hiter... pa še kakšna druga pozitivna lastnost bi se našla. Ja,bilo je drago....sploh zato,ker se je ogromno eksperimentiralo in to èisto za lastne potrebe brez kakršnih komercialnih ambicij. Pa tudi material se dandanes da dobit vsemogoè.
Problem nastane ko ta material imaš in ne veš kaj z njim. Lahko imaš folije ali žice nevem kakšne kvalitete,vrhunske izolacije,strašne konstrukcije.....,nato pa konektiraš napaène konektorje in konèaš kot ''gnila hruška''. Zelo pomembno je najti usklajenost vtikaè-vodnik.
Ah,ne bom veè težil,tu bi se dalo razglabljat še in še.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Naslednja
Stran 17 od 18

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe