Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nasvet
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2008 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, seveda je najpomembnejŔi zvok. Pametno pa je pri nakupu gledati Ŕe, da
ima receiver vse najnovejÅ”e dekoderje za DTS HD Master Audio, Dolby True HD, 5.1 Linear PCM,...Ti zvoĆØni formati, sploh zadnji, omogoĆØajo prostorski zvok do 24 bit/192Khz - nekompresiran, torej identiĆØen studijskemu masterju. Kajti v prihodnosti, ko bo cena nižja, boÅ” verjetno posedoval Blu-Ray player, kateri bo uporabljal te standarde.
Danes imajo te dekoderje vgrajene novi viŔji modeli Yamahe, Onkya, Denona, poleti pa pridejo Ŕe Harmani in Marantzi.

Ostali dodatki kot je video pretvorba v HDMI in scaling ter samodejna kalibracija pa je pri takÅ”nih receiverjih že v veĆØini standardna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2008 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aha, ker zdaj nameravam sestavit en malo cenejsi surround... ki bi bil nadgradljiv. Za zvocnike sem mislil porabiti kaksne B&W 303, al pa kaj podobnega, tako da dobim lahko 4 za priblizno 800ā‚¬, center bi kupil dober, ker se mi zdi zelo pomemben, subwoofer pa bi dodal kasneje (verjetno zelo pomemben da ne prdi kar nekaj v tri krasne). Zelo pomemben mi je surround obcutek, ravno zaradi tega bom to delal, ker mam doma ze soliden stereo sistem in mi je v filmih zelo vsec, pogresam pa subwoofer in tisti zvocnik za govor, pa tut zadaj bi prislo kaj prav. Kateri je pa bolj poceni reciver, ne bi delal ravno znanosti, ene par modelov pa bi vseeno sel sprobat, v rangu tam nekje do 300ā‚¬. Denon mi je zelo vsec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tu se je veliko govorilo o Concept seriji.
Si kdo to lasti za posluŔanje glasbe?
Predvsem Concept 6 me zanima, in to zelo.

Si jih kdo lasti ali lahko pokomentira?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 05, 2008 00:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Concept serija se noro dobro obnese v 5.1 konfiguraciji, torej z wooferjem.
Samo concept 6 igrajo zelo mehko, naravno, nevtralno, ampak jim mogoĆØe manjka malo basa-vsaj z moj okus. Seveda je veliko odvisno od prostora in ojaĆØevalca...
ƈe kupujeÅ” samo Concept 6 jih je treba pred nakupom obvezno sliÅ”at. To lahko storiÅ” v Big Bangu. ƈe pa se lahko Å”e stegneÅ” za cca. 200ā‚¬ pa posluÅ”aj
Concept 8. Imajo vse kar Å”estkam manjka in veĆØ.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 05, 2008 00:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ aljo: ĆØe lahko dobiÅ” 4 DM303 za 800ā‚¬ je to mogoĆØe malo predrago, saj so novi stali cca. 300ā‚¬/par. So pa to vsekakor odliĆØni zvoĆØniki - analitiĆØni, detajlni (kot vsi Bowersi). Mislim, da bi jih moral dobiti za 800ā‚¬ skupaj z centrom LCR3. KupiÅ” Å”e kak dober woofer in imaÅ” odliĆØno kombinacijo.
Vendar vedi, da jim paÅ”e kak zvokovno toplejÅ”i receiver kot npr. Denon, Marantz (odliĆØno delajo z Marantzom) ali Harman. Novi modeli Onkya ali Yamahe po moje niso najbolj primerni za njih (imajo malce hladnejÅ”i zvok).

ƈe misliÅ” nadgrajevat (z Blu-Rayem) potem kupi vsaj receiver, ki ima HDMI vhod z 5.1 PCM podporo (Marantz SR4002 ali Denon AVR 1508), ĆØe že ne misliÅ” dat vsaj 450ā‚¬ za receiver z novimi dekoderji DTS HD in Dolby True HD. Verjetno ne razumeÅ” ĆØisto kar sem ti s tem želel povedati - ĆØe želiÅ” podrobnejÅ”i opis mi mailaj, da ti po domaĆØe razložim zakaj se gre.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DaniOcean



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 11:56
Prispevkov: 45
Kraj: Destrnik

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 05, 2008 00:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo, kmalu bodo pri meni dali concepti, cel komplet Smile pol bom poroĆØal naprej
je pa res, da mam Å”e eno malo vpraÅ”anje, pri receiverju ostajam na odloĆØitvi med onkyo pa denonom? Malce brskal po netu in videl, da ti dve znamki res ponujata ogromno (marantzi, harmani pa yamahae res niso slabi ampak me nekak vleĆØeta onadva)
Gledal sem celo denona 2808 pa 3808, samo tadva receiverja pomoje presegata zvoĆØnike in mogoĆØe nakup ne bi bil smiseln ali paĆØ ? Ker drugaĆØe ramiÅ”ljam o onkyu 606 al pa 705. Samo me nekak vleĆØe Denon 3808, ki tudi v vseh testih dobiva ocene, ki prepriĆØajo, je res tak dober, sploh kdo že mel tega na testu oz ga sliÅ”al? Ker finta v tem, da vržem za receiver enkrat veĆØ kot zvoĆØnike pol pa vidim da mi zvoĆØniki ne sfolgajo bi bla katastrofa
LP
_________________
All around me are familiar faces Worn out places, worn out faces
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 05, 2008 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, nasvet Ŕe zame.
Kupujem si zvoĆØnike. Tam, do 450ā‚¬(ampak to je res maximum).

Ogledoval sem si B&W 686, Triangle Stella es/Comete, nekaj System Audio.. je Ŕe kaj kar bi si lahko ogledal v tem cenovnem razredu?

Gledam pa lahko tudi rabljeno.

Ene zvoĆØnike za nabijat že imam, iÅ”ĆØem nekaj bolj nežnega.

Anyone?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 05, 2008 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
No, nasvet Ŕe zame.
Kupujem si zvoĆØnike. Tam, do 450ā‚¬(ampak to je res maximum).

Ogledoval sem si B&W 686, Triangle Stella es/Comete, nekaj System Audio.. je Ŕe kaj kar bi si lahko ogledal v tem cenovnem razredu?

Gledam pa lahko tudi rabljeno.

Ene zvoĆØnike za nabijat že imam, iÅ”ĆØem nekaj bolj nežnega.

Anyone?


predvidevam da misliÅ” na stereo zvoĆØnike. Za ta denar bi lahko dobil rabljene Sonus faber Concertino zvoĆØnike ki so bolj "nežni". Mislim da sem pred kratkim videl ene na Bolhi. Katero ferÅ”terkarijo pa imaÅ”?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 05, 2008 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da, stereo zvoĆØnike. Cena za par pa naj ne bi presegla 450ā‚¬.

Eni so na bolhi, samo možakar jih prodaja v kompletu:/
Pa tudi mislim da bi malo presegli 450.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 05, 2008 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz bi pogledal tudi dynaudio! MMMMMMMMMMMMMMMM za moje pojme odlicen zvocnike. Kombinacija NAIM + dynaudio ali pa NAD c372 + dynaudio... res poslusljivo. Ne bom zdaj nekaj ocenjeval, ampak za moje pojme super za rock
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 05, 2008 14:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ĆØe so samo SF Concertino (torej stara verzija) potem je realna cena nekje okrog 400 eur pomoje, naslednji model SF Concertino Home se je pa nekajkrat prodajal za cca 500 eur.
Sam sem imel doma Triangle Comete 202 ki so zelo uredu zvoĆØniki (rabljeni so bili tam cca 350 eur) vendar pa so bili Cocertino-ti v primerjavi dosti boljÅ”i v bass podroĆØju, ki je trianglom obĆØutno manjkal v moji sobi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 05, 2008 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za informacije, obema.

Glede ferÅ”terkarije je tako.. Zaenkrat imam Yamaha reciever ter nek starejÅ”i Onkyo integrirc. Itak nameravam zamenjat ĆØez poĆØitnice ko bo denar, tako da to niti nek problem izbirat kombinacij zdaj, ker gre to kar imam kmalu od hiÅ”e.

K aljotu sem se povabil posluÅ”at Comete, naslednji teden grem v LJ posluÅ”at Å”e B&W 686, potem pa se bom poĆØasi odloĆØil.
Vse je treba posluÅ”at, samo prej je fino malo povpraÅ”at, da ĆØlovek približno ve kaj obstaja in kaj je neprimerno.

Comete zvenijo torej podobnno kot Concertino?
Z basi ne bo problem, imam Ŕe sub nekje zakopan v kotu...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 05, 2008 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cometi zvenijo definitvno bolj svetlo od sonus fabrov, sonusi rabijo kar dobro ferÅ”terkarijo in potem znajo res zaigrati. To je ena stopnica viÅ”je od Cometov. Seveda pa daleĆØ od tega da so Cometi slab zvoĆØnik, ravno nasprotno...vendar pa kot pravim, jaz bi vseeno raje vzel sonuse...ĆØe imaÅ” kakÅ”no opcijo jih pojdi vsaj sliÅ”at prodajalcu pa da vidiÅ” kako se ti dopadejo...Vsekakor preposluÅ”aj ĆØim veĆØ. PriproĆØam ti da tudi posluÅ”aÅ” zvoĆØnike Opera Mezza, mislim da so tudi nekje v tem cenovnem rangu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 05, 2008 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom Å”el posluÅ”at, in poroĆØam.
ƈeprav, te Bowersi me tudi ful mikajo ker ne bi zasedli preveĆØ prostora. Že tako moram raĆØunat 30-50cm od zadnje stene, potem pa Å”e velikost zvoĆØnika, ufff... pa saj ne morajo biti na sredini sobe Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 05, 2008 18:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe te mikajo bowersi imaÅ” Å”e vedno lahko vÅ”eĆØne 601 S3 ki imajo front port tako da jih ne rabiÅ” met sredi sobe. Very Happy
Pa niso prav veliki vsaj meni se ne zdijo al pa sem se jih navadil. Embarassed

Osebno mi je starejÅ”a serija bolj veÅ”eĆØ po dizajnu. Novih pa nisem Å”e sliÅ”al.

http://www.bwspeakers.com/images/SpeakerModel/images/DM601_S3/detail_large_two.jpg

Sicer sem si vedno želel imeti 604 s3 a ledvic ne prodam.

http://i150.photobucket.com/albums/s120/garpan/DSCF0981-1.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe