Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nasvet
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DaniOcean



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 11:56
Prispevkov: 45
Kraj: Destrnik

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2008 12:01    Naslov sporočila: Nasvet Odgovori s citatom

Pozdravljeni, ker sem nov prvo pohvale za novo stran Wink

mam pa eno vpraŔanje?
Do sedaj sem posluÅ”al vse na logitechih (z-680 ...) ampak sedaj bi malo preklopo na posebej zvoĆØnike pa receiver
zaj za nek high end nimam denarja, nisem nekam zahteven preveĆØ, zato se zapiÅ”il v dalije Smile in sicer concept al pa ikon (ti so že malo dragi)
vzel bi sistem 5.1 pa rabim malo nasvetov od ljudi, ki so zvoĆØnike sliÅ”ali, jih mogoĆØe majo doma itd...
aja pa ĆØe imam možnost dobiti rabljene (cca leto pa pol stari) laufani na yamahi 559 bi bil to vreji nakup v primeru solidne cene? ker sem prebral, da baje kar vredu kupti rabljene zvoĆØnike, so kao uigrani?
LP
_________________
All around me are familiar faces Worn out places, worn out faces
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2008 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Vidim, da si omejen bolj na Big Bang. PriporoĆØam, da se malo razgledaÅ” in preposluÅ”aÅ” veĆØ razliĆØnih sistemov, magar vzameÅ” domov in vrneÅ” ĆØe ne ustreza, pogoji doma so namreĆØ drugaĆØni. Nekaj imaÅ” že napisano v tej temi, je pa to samo primer in pa komponente s katerimi sem bil bolj v stiku. Glede na to, da si imel prej Logiteche, raĆØunaÅ” verjetno na kakÅ”no cenejÅ”o varianto. V BB skoraj nikoli ne spila dobro, enkrat so me presenetili malĆØki serije royal, potem se pa skoraj neha. Zelo važna je postavitev, pa tudi nastavitev na receiverju. Recimo kot primer lahko dam, recimo NAD receiverji in pa novejÅ”i System Audio zvoĆØniki. Dokaj zdolgoĆØasena varianta, potem pa priklopimo tastare System Audio(do serije 1100), in je ĆØisto druga pesem, zaÅ”pilajo kot se zagre. Kasneje sem preizkusil nove tipe System Audio Å”e na Rotlu, tam pa so zaigrali kot se spodobi. Tako nekaj na pamet ni priporoĆØljivo kupovat. VĆØasih, ko so bile Yamahe (po mojem mnenju) na viÅ”jem nivoju kot danes, sem pri nekom sliÅ”al surround v kombinaciji z Bowersi (B&W), kjer je bil pa res surround, da si ĆØist noter padu, tako da sem bil kar preseneĆØen, da ta kombinacija spila presenetljivo dobro - najbolj je tukaj povdarek na zapolnjenosti prostora z zvokom. Pri danaÅ”nji kombinaciji Dali Concept in ena novejÅ”a Yamaha sem bil ĆØisto hladen, je pa res da prostori za posluÅ”anje v BB so ponavadi bolj svoh, posebej tisti na odprtem. NiĆØ nisi povedal kakÅ”en prostor imaÅ”, kakÅ”ne imaÅ” omejitve glede velikosti zvoĆØnikov in podobno...

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2008 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred nakupom predlagam da preĆØekiraÅ” tudi ponudbo rabljenih stvari. Z nakupom dobro ohranjenih rabljenih zvoĆØnikov dobiÅ” namreĆØ veĆØ zvoka za isti denar. Res da so ti dostikrat že izven garancije, vendar ĆØe ubodeÅ” dobro oĆØuvano stvar, ter z njo delaÅ” po pameti, potem ni straha.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DaniOcean



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 11:56
Prispevkov: 45
Kraj: Destrnik

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2008 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

COOL
eni ste struĆØkoti Smile

Ja soba je velika 5mx4m, pravokotnik, neke omejitve glede velikosti zvoĆØnikov nimam. Je pa res, da nebi rad nekaj na blef kupil in pol obžaloval, po drugi strani pa bimam ravno preveĆØ evrov da bi kupoval kaj megadragega. Mma možnost dobit ene rabljene concepte (Å”e v garanciji) za ugodno ceno, bi pa jih prklopo na kakega onkya al pa denona. je pa res, da veĆØji namen zvoka bo home theatre, pa tuji razna glasba kdaj pa kdaj samo ne neke vrhunske kvalitete, ker so tudi namenski playerji dragi.
LP
_________________
All around me are familiar faces Worn out places, worn out faces
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 02:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Concepti igrajo ĆØudežno z Harmanom in tudi z Marantz-om, ĆØeprav veĆØina kino frikov te dve firmi ne ceni tako kot Onkya, Denona in Yamaho. ƈe si iz Å”tajerske pojdi v Europark posluÅ”at (imajo odliĆØen studio-velik in z solidno akustiko) Concepte priklopljene na Harmana 645. Vendar imej gor sveže nogavice, ker te bo sezulo....

Sam sem imel Onkya 875 vendar sem ga prodal saj mi je zvenel prehladno (toplote ni porabljal za zvok ampak za gretje, he, he.. - grel se je kot svinja) in za upravljanje je bil noĆØna mora (poĆØasno preklapljanje med dig. vhodi, grozen daljinc, neuporaben Audyssey..). Na testu sem imel tudi Denona 2808 - zvenel mi je dolgoĆØasno, brez pravega basa in dinamike. To je bilo seveda testirano z mojimi zvoĆØniki, zato ljubitelji Onkya in Denona brez zamere.
V glavnem, hoĆØem povedat, da je važna prava kombinacija receiverja in zvoĆØnikov in prostora, zato predlagam, da Concepte kupiÅ” in nato vzameÅ” na test Onkya, Denona, Marantza in Harmana (slednja lahko vzameÅ” z akontacijo domov v Big Bangu, Onkya in Denona pa tudi kje verjetno).


ƈe pa ti gre striktno za dober filmski 5.1 zvok pa je po moje tako ali tako najboljÅ”a Yamaha - ima tudi najdaljÅ”o tradicijo in izkuÅ”nje z surround zvokom, vendar ima pri muziki malo manj bogat in topel zvok kot ostali.
Tukaj se splaĆØa probat RX-V663, ki ima tudi vse nove (Dolby True HD, DTS HD Master Audio..) dekoderje, odliĆØno YPAO avtomatsko kalibracijo in zelo dobre Cinema DSP efekte ter ogromno moĆØ in nenazadnje daleĆØ najenostavnejÅ”e upravljanje med vsemi konkurenti.



LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DaniOcean



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 11:56
Prispevkov: 45
Kraj: Destrnik

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem posluÅ”al jaz to v MB, meli demo filma curse of the golden flower, pa neke glasbene videe in sem se zaljubo v concepte Smile - ker paĆØ trenutno ni denarja za dalijeve IKONE, ki baje zvenijo Å”e bolje Smile
Je pa res, da prklopleni na harmana, pa Å”pilalo ko noro, preseneĆØen!
Bi vseeno probal kakega onka 605 (606) ker velja za referenco za tak denar Smile samo me malo skrbi moĆØ pa gretje, bo treba preizkusit
je pa res, da lahko concepte dobim za nekje 600E cel komplet z wooferjem vred, rabljene leto dni, je to dobra cena ? (so Ŕe v garanciji)
bom poroĆØal naprej pa ĆØe bo kaj kako fotko nalimal Wink
LP
_________________
All around me are familiar faces Worn out places, worn out faces
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem bil preseneĆØen, kako concepti igrajo. Za primerjavo sem posluÅ”al Å”e JBL-e, pa mi bas ni bil vÅ”eĆØ. Ikon ĆØist druga dimenzija proti conceptu. Jaz sem z mojimi concept 8 zelo zadovoljen. Bi pa se splaĆØalo priklopit jih na nuforce, pa da vidim, koliko potenciala imajo.

Tudi sam uporabljam HK, vendar stereo amp, pa zaenkrat ni pripomb.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KakŔna se vam zdi IKON serija?
Jaz sem jih ogledoval, pa sem bil skleptiĆØen glede visokotonca.
Ne dvomim o kvaliteti, ampak samo o tem kako bi se zvoĆØnik razumel z slabÅ”imi posnetki.

Kaj pa concept serija? Jaz sem sliÅ”al samo povrÅ”no, pa se mi ni zdelo napaĆØno. Jim pa bolj paÅ”e Marantz kot Yamaha.
ƈe se komu da opisat Å”e vaÅ”e izkuÅ”nje z tem, kar na plano z njimi..

http://www.bolha.com/oglas3307147
Tole izgleda super.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DaniOcean



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 11:56
Prispevkov: 45
Kraj: Destrnik

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz vem to, da ikoni so razred zase za svojo ceno. Je pa res, da baje concept serija ni izdelana na danskem, ikoni pa majo podpise lastnoroĆØne zadaj. Jaz ĆØe bi imel denar, bi kupo IKON serijo, ker pomoje mora zvener hudo, samo pol rabiÅ” hud receiver itd... pa prideÅ” na lepo ceno :S Sam bom poskuso z concepti, pa ĆØez ĆØas mogoĆØe preklopim na viÅ”jo ligo Smile
LP
_________________
All around me are familiar faces Worn out places, worn out faces
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Katero serijo conceptov boÅ” pa vzel?

Mislim da ne boÅ” razoĆØaran. Ko pa bo viÅ”ek ā‚¬, pa greÅ” na IKON.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ikoni zahtevajo res hudo amplifikacijo in dobre posnetke. Z cenejŔimi receiverji in slabimi posnetki se ne razumejo najbolje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DaniOcean



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 11:56
Prispevkov: 45
Kraj: Destrnik

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 20, 2008 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To tudi jaz prebral na raznih forumih ja. Hah, mogoĆØe pa kdaj pa dejo kaki bowersi Very Happy mogoĆØe Smile
Trenutno pa ciljam na concepte 6, pa concept 1, concept center pa sub concept
za ojaĆØevalec me najbolj vleĆØe onkyo 606, samo res lepo zvenijo ti zvoĆØniki s harmani pa marantzi (harmani se mi kar dopadejo)
pa ene kable od profigolda
pol pa bomo vidli
LP
_________________
All around me are familiar faces Worn out places, worn out faces
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 20, 2008 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sicer navijam za Yamahe, vsaj pri HT, ampak z Dali zvoĆØniki pa ne igrajo tako lepo. Marantz lepo gor paÅ”e, ampak oni se mi ne zdijo tako moĆØni v HT podroĆØju. V BB-ju imajo Yamaho, Marantz ter HK, pa lahko tam probaÅ”. Onkyo pa... Najbolje ĆØimveĆØ probat, da ti potem ne bo žal.

So pa tudi meni Bowersi pri HT zakon. Dobro prenaÅ”ajo eksplozije ter razliĆØne filmske efekte, pa tudi njihov Sound-stage ni ravno zavidljivo velik, kar pa za HT ni slabo.


my 2c.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2008 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

na kaj pa je sploh treba bit pozoren pri nakupu reciverja, tukaj so vse neki... HDMI, S-Video, blabla Smile ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 23, 2008 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Iz kataloga boÅ” bolj malo izvedel. Zvok je najpomembnejÅ”a stvar pri receiverju, to je pa potrebno preizkusit. MogoĆØe poleg zvoka, bi bilo v danaÅ”njih ĆØasih treba Å”e pogledat, kakÅ”ni audio formati se nam približujejo v surroundu, ampak trenutno Å”e vedno prevladuje Dolby Digital in DTS, z uvedbo Blu ray-a je pa audio format tudi doživel svojo spremembo. Nisem pa Å”e preizkusil kakÅ”nega Blu ray filmcka na svojem sistemu, bo treba v kratkem nekaj takega narest.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe