Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Spet nov lampaš

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 285
Kraj: Ĺ martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 27, 2024 21:48    Naslov sporočila: Spet nov lampaš Odgovori s citatom

Novo leto je tu že kar nekaj èasa in me je spet zagrabilo, da nekaj naredim. Tokrat sem se odloèil za PP lampaš. ECC88 na vhodu in kot konèna moja ljubljena 6E5P v triodni vezavi. Napajanje en poceni (caa 35€, kitajski switcher. Ja, tudi to sem moral probat). Bruma praktièno ni. Moè caa 8-9W (moram še zmerit). Zvokovno za zaèetek OK, malo se mora še ulavfati, tako pasivni elementi kot lampe.








_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2024 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bravo ..lepo ohišje...samo jaz bi vhode za signal raje zadaj prestavil ,bi po moje lepše izgledalo...enkrat moram pridet do tebe ,da malo poslušam te tvoje lampaše... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2024 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri izgledu škoda da nisi te bambusove rezalne deske porezkal na višino, da nima tega utora na obodu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 285
Kraj: Ĺ martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 29, 2024 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
bravo ..lepo ohišje...samo jaz bi vhode za signal raje zadaj prestavil ,bi po moje lepše izgledalo...enkrat moram pridet do tebe ,da malo poslušam te tvoje lampaše... Laughing


Kar oglasi se Drago. Si vedno dobrodošel.

Namerno je vhod za signal spredaj. To pa zato, da je pot signala èimkrajša - v mojem primeru je med konektorjema samo upor. Glej sliko:


_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
Kosmaj



Pridružen/-a: Tor Okt 2023 22:11
Prispevkov: 26
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2024 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo izgleda - predvsem mi je všeè, da je narejeno brez tiskanine.

Ali je kaj problema, ker so podnožja pritrjena na les glede na to, da se znajo kar dobro segreti ? Sploh izhodne lampe, èe so po veè ur v delovanju.
_________________
Nikoli ne odrastemo, le igraèe postanejo dražje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 285
Kraj: Ĺ martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2024 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kosmaj je napisal/a:
Lepo izgleda - predvsem mi je všeè, da je narejeno brez tiskanine.

Ali je kaj problema, ker so podnožja pritrjena na les glede na to, da se znajo kar dobro segreti ? Sploh izhodne lampe, èe so po veè ur v delovanju.



Sem naredil že kar nekaj ojaèevalcev na leseni osnovi in tudi z elektronkami, ki so tudi bile moènejše (npr GU50 - 40W), pa do sedaj še nisem imel težav s toploto.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe