Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kako čistite vaše soft dome?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2020 16:20    Naslov sporočila: Kako čistite vaše soft dome? Odgovori s citatom

Zanimajo me vaše izkušnje. Dynaudio, na primer, svetuje čim manj čiščenja, ker naj bi prah med reprodukcijo sam zletel ven. Morda samo občasno nežno izpihavanje. Ampak prahu se sčasoma kljub temu kar nabere.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2020 17:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz jih načeloma ne.
Če že kaj šarim malo popiham.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2020 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@benma, nimaš kaj, kupola bo sivela dokler bo površina lepljiva.
Za zaščito služi prednja maska na zvočniku.
Ok, moja piskalica je kovinska, a vseeno držim masko gor. Kolikor vem, ta boljše firme naštelajo optimalen zvok z masko gor. Meni brez maske je preveč energije med 5-10k med 1-2dB. Svojčas na testu mojih MA20 so to tudi merili (respons z in brez maske) in se tudi tako sliši. Ne obnaša se pa vsako blago enako in se izbira v fazi projektiranja glede na karakteristiko visokotonca, je v akustični funkciji.
---------------------------------------------------------------------------------------
Za zakuriti polemiko, da ni tak dolgčas pa tole:

Jasno, vsako masko kadar snameš se poveča nekoliko energija na visokih tonih - to običajno paše bolj naglušnim, pa kadar ni dovolj resolucije (ne nujno od zvočnika, stvar štarta s predvajalnikom in nadaljuje z elektroniko) da se to prikrije, pa tistim ko radi opazujejo kolesje od zvočnikov, jih od glasbe zanima bolj tehnika.

Kadar pride signal do zvočnikov 'ta pravi' ni potrebe po slačenju zvočnikov. V nasprotnem pa 'vse dela mineštro', zmečeš v zvočni pejsaž vse kar lahko naložiš.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2020 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz na zvočnikih nimam nič čez, ker se mi zdi nepotrebno delo, da bi to naredil.
Kadar jih ne poslušam jih cele pokrijem z debelim blagom, ki ščiti bolje.

Bonus tega da vidiš membrano zame je, da vem kdaj je preveč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2020 10:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kadar ne poslušam, oz. imam glasbo samo kot kuliso, imam maski na zvočnikih. V skladu s priporočilom proizvajalca ju pri resnem poslušanju snamem (pritrjeni sta z magnetki, tako, da ju ni težko sneti). Ampak se na visokotoncu kljub temu nabirajo drobni okraski.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2020 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

?
20 let stari Jamo i707 zvočniki, pa ni sledu o kakršnem koli prahu...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2020 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



O tem govorim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2020 00:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pronto plumero krpice so res fine, in zelo dobro pobirajo prah. Jaz svojih nisem še nikoli rabil čistiti ker so kovinski.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2020 02:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pištola za razelektrevanje ali karbonska ščetka za plošče. Še boljša je okrogla šoba sesalca Vorwerk, sesanje brez dotika membrane je itak samoumevno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 04, 2020 09:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi pustil, je najbolj varno.
Verjetno imaš tepih in je zato več prahu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe