Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

VINTAGE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 154, 155, 156, 157  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni,

bom kar tukaj vprašal...a mi lahko prosim priporočate kakšno sredstvo za "nego" furnirja na JBL L150A zvočnikih? Rad bi da ostanejo tako lepi kot so Wink Smile

lp,
Simon


odvisno če je lakiran ali natur...za natur razna olja, tungovo, truoil, laneno, olivno etc...čebeljni vosek (osebno ga ne bi uporabljal)...vsekakor poizkusi najprej spodaj da vidiš kako reagira...če je lakiran pa navadne tekučine za pohištvo (Pronto?)...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JBL u igri? Tole bo Pinus in JBL Slovenian Club members pravi naslov. Oni najbrz polirajo JBL-e Wink

Cizek imajo folijo, in disijo po rostilji... Ne rabis polirat. Wink

A.


Nazadnje urejal/a AndrejS Pet Nov 23, 2018 12:38; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 12:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se dobi JBL olje. Ampak je veliko ponaredkov, je treba pazit, da piše made in USA.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni,

bom kar tukaj vprašal...a mi lahko prosim priporočate kakšno sredstvo za "nego" furnirja na JBL L150A zvočnikih? Rad bi da ostanejo tako lepi kot so Wink Smile

lp,
Simon


odvisno če je lakiran ali natur...za natur razna olja, tungovo, truoil, laneno, olivno etc...čebeljni vosek (osebno ga ne bi uporabljal)...vsekakor poizkusi najprej spodaj da vidiš kako reagira...če je lakiran pa navadne tekučine za pohištvo (Pronto?)...


Huh.,..mislim, da je natur, nisem pa ziher Confused
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Se dobi JBL olje. Ampak je veliko ponaredkov, je treba pazit, da piše made in USA.


aha..bom poguglal.

hvala
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 13:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.., ja, dragi slo....., tako je tukaj..
Sam imam pri roki vedno lastno eco exstra oljčno..
Na štajarskem pa je bučno pri roki, kar z njim gor... haha..
Ta furnir imam po rokah preko 40 let namreč, tako da..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
.., ja, dragi slo....., tako je tukaj..
Sam imam pri roki vedno lastno eco exstra oljčno..
Na štajarskem pa je bučno pri roki, kar z njim gor... haha..
Ta furnir imam po rokah preko 40 let namreč, tako da..

lp


Verjetno se hecaš malo a ne....
LAhko se prestavi diskusija v JBL temo...če slučajno preveč tukaj smetim..

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ni treba končat nuklearno fiziko da določiš če je lakirano ali natur... in JBL olje se ne razlikuje od omenjenih olj...ko sem kupoval specijalen natur parket so mi uvalili specijalno olje ...ko sem odprl flašo že po mirisu sem opazil da je navadno laneno...Yebi ga sad...kot sem ti povedal, prej testiraj odspodaj da vidiš če boš zadovoljen...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 14:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
ni treba končat nuklearno fiziko da določiš če je lakirano ali natur... in JBL olje se ne razlikuje od omenjenih olj...ko sem kupoval specijalen natur parket so mi uvalili specijalno olje ...ko sem odprl flašo že po mirisu sem opazil da je navadno laneno...Yebi ga sad...kot sem ti povedal, prej testiraj odspodaj da vidiš če boš zadovoljen...


natur je Very Happy
Laneno seme tako vsak dan jem kot dodatek k zajtrku....ga malo stisnem pa je Very Happy Wink
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 14:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
ni treba končat nuklearno fiziko da določiš če je lakirano ali natur... in JBL olje se ne razlikuje od omenjenih olj...ko sem kupoval specijalen natur parket so mi uvalili specijalno olje ...ko sem odprl flašo že po mirisu sem opazil da je navadno laneno...Yebi ga sad...kot sem ti povedal, prej testiraj odspodaj da vidiš če boš zadovoljen...


natur je Very Happy
Laneno seme tako vsak dan jem kot dodatek k zajtrku....ga malo stisnem pa je Very Happy Wink


mislim da je ceneje kupit flašo... Laughing ...
ima določen vonj...s časom izgine ko se posuši...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK reseno. Pinus (z 40 leti izkusenj na JBL-ih) pravi, da rabis svoj oljcni nasad, ali pa oljno repico. Maybe so, bo ze vedel po tolkih letih.

Jaz sem za premaz svoje rocno izdelane bas kitare uporabil laneno olje v katerega sem stopil cebelji vosek. Ko se ohladi postane taka trdnejsa pasta.

Nanos poteka z fenom za lase. Z njim grejes les, da odpira pore. Ko pride topel les v kontakt z pasto, se ta stopi in upije. Vec kot poliras boljs zgleda.

Ce je lakirano samo obrisi z pronto in bo vse ok.

Sicer pa mogoce tukaj:
http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/jbl-cabinet-restoration-just-sand-it.767061/

Andrej


Nazadnje urejal/a AndrejS Pet Nov 23, 2018 14:26; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne uporablja se olja, ker se suši in dela na furnirju skorjo. Uporablja se vosek za les, katerega lahko vedno obnovimo, je dosti lepši izgled in še boljša zaščita je. Dobi se le v Samson, Kamnik.

http://www.samson-kamnik.si/sl/anticni-vosek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej očisti pore s tem
https://www.ilirija.si/sl/cisto/politura-za-pohistvo-cisto
Sem probal marsikaj, tale reč poživi furnir da je res lepo videt.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uh...to pa je mnenj. Bo treba nekaj probat od tega. Hvala

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2018 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.. odgovor je bil v stilu debate-vprašanja..
.. in kot pravi @fjaka, za ta problem ni potrebe po končanju nuklearne fizike..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 154, 155, 156, 157  Naslednja
Stran 155 od 157

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe