Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pomoč laiku pri nakupu soundbara
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
svabo



Pridružen/-a: Sre Jan 2018 23:17
Prispevkov: 3
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 24, 2018 23:39    Naslov sporočila: Pomoč laiku pri nakupu soundbara Odgovori s citatom

Pozdrav,
naslov pove veliko...
Trenutno si lastim precej povprečen 5.1 sistem, ki pa bi ga zaradi adaptacije in preureditve prostora zamenjal s soundbarom.

Prostor je velik 10 x 6(kuhinja, jedilnica, dnevna), leva polovica prostora sta kuhinja in jedilnica, desna pa dnevna soba, v kateri je samo sedežna in tv omarica.
Filme in glasbo rad poslušam na glas in kvalitetno.cca 50/50 je razmerje poslušanje glasbe(zabave)/gledanje filmov.
v izboru imam 3 soundbare:

SONY
https://www.bigbang.si/sistemi-za-domaci-kino/htst5000-603982?utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_1

LG
https://www.amazon.de/LG-SJ9-kabelloser-Subwoofer-dunkel-silber/dp/B06XRVT5V2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1516829554&sr=8-1&keywords=lg+sj9

SAMSUNG
https://www.amazon.de/Samsung-HW-K950-Soundbar-Lautsprecher-Digital-separat/dp/B01I40HZF0

Prosim za nasvet oz. priporočilo česa bolj primernega,ampak soundbar naj bo.Sub je lahko tudi na kabel ker bo ob tv-ju

hvala za prijaznost
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2018 00:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glej k firmam, ki imajo hifi pedigre. Slisal sem ze veliko dobrega o yamahinih soundbarih, ki naj bi krsili zakone fizike (npr. ysp2700), za muziko pa je tudi dobra varianta Dalijev kubik one. Yamaha je boljsa v nudenju prostorskega obcutka, dali pa pri glasbi. Kaj ti je bolj pomembno pa sam ves-jaz bi se odlocal med tema dvema.

Imas pa vsekakor precej velik prostor, zato se bo soundbar precej namatral. Obrni se na nekoga, ki se bo stvari posvetil malo bolj, da ne bos na koncu razocaran (npr. kaksen AV planet). Nenazadnje nimas tako majhnega budzeta - v trgovinah ala Big bang ne racunaj na kaksne zanesljive nasvete (ne recem pa, da kak prodajalec ne obvlada). Ce bos bral pa internetne teste in forume, ti pa na koncu res ne bo nic jasno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2018 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potrebno je iti poslušat. Pomembno je, da ima trgovina primeren izoliran prostor, kjer se lahko sliši učinkovitost soundbara. Še bolj bi fino, če bi ti uspel dogovor (proti varščini) da ti pustijo odnesti domov na preskus.. Ali pa možnost menjave v roku par dni.. z obvezo nakupa na koncu, jasno.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Vse bolj kaže, da bo prihodnost HT vedno bolj vezana na soundbar, vsaj kar se masovnega trga tiče. Večina lastnikov televizorjev se ne odloča za HT audio potem ko vidi kaj vse bi morali inštalirat vse okoli po dnevni sobi in koliko bi morali plačati za zelo negotov končni izplen, brez nobene garancije da bo to dopadljivo.
Veliki so že pripravljeni na osvajanje tega segmenta.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Drugače pa soundbar ni nič novega - verjetno prvi (1957) in še danes izjemno cenjen soundbar - dobro ohranjenemu gre cena v desettisoče eurov:
http://www.audioheritage.org/html/profiles/jbl/paragon.htm

Iz tega je razvidno, da koncept soundbar-a ni omejitev za dobre rezultate. Je prej garancija za stabilnost rezultata.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svabo



Pridružen/-a: Sre Jan 2018 23:17
Prispevkov: 3
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2018 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala obema...

po tem ko sem bil že skoraj odločen, sem dopoldne zakorakal v sonus art, kjer mi je Denon Heos odprl nova obzorja...in sem spet na začetku.

Dilema je velika, razlika v kvaliteti pa tudi, tuid cena je druga...

help
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2018 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

svabo je napisal/a:
hvala obema...

po tem ko sem bil že skoraj odločen, sem dopoldne zakorakal v sonus art, kjer mi je Denon Heos odprl nova obzorja...in sem spet na začetku.

Dilema je velika, razlika v kvaliteti pa tudi, tuid cena je druga...

help

Nema spasa - gottovo je ... najebo's Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svabo



Pridružen/-a: Sre Jan 2018 23:17
Prispevkov: 3
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še vedno se nisem odločil 100%

Ko gledam rewiew-e na youtube in po netu, ni nikjer omenjen Denon heos. In gledena to kako je dober me zanima zakaj ne?

In pa še ena dilema: Sony HT-ST5000 http://www.trustedreviews.com/reviews/sony-ht-st5000


Bose soundtouch 300+acoustimass 300 http://www.trustedreviews.com/reviews/bose-soundtouch-300

Hvala stručkoti
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Praviš takole:

"Filme in glasbo rad poslušam na glas in kvalitetno.cca 50/50 je razmerje poslušanje glasbe(zabave)/gledanje filmov"

Če bi meni želel nekdo predvajati razen TV še glasbo preko teh PVC soundbarov s kvazi efektom 5.1 ali 7.1, bi ga milo prosil, da me spusti ven iz sobe. Sem jih slišal kar precej, od Bose, pa LG, Yamahe..., tudi take z vgrajenim DSP-ji, ampak to je super efekt za japonske risanke, kjer se junaki s špicami koljejo itd., za glasbo pa žal to ni. Pred 10 leti me je enako mikalo za svoj TV in sem takratnemu 40" Samsungu pripel 2x JBL Control5 in Yamaha subwoofer 250W, torej sistem 2.1. To igra cele dneve ob prižganem TV in je poslušljivo brez vsakega napora. Vsekakor je potrebno biti spoštljiv do jate poznavalskih tonskih tehnikov, ki se trudijo za fantastične efekte ob snemanju filmov, zlasti SF. Ob angažiranih 5.1 ali 7.1 sistemih pa moraš seveda koncentrirano sedeti in se prepustiti nasilnemu obmetavanju z efekti za en določen čas (recimo 120 minut filma), dokler ti ne začne presedati.
Pri poslušanju kateregakoli vira je vsekakor najbolj pomembno, da sesaš zvok in finese v njem do gornje meje SPL, ki ga osebno še sprejemaš, ko to preide mejo in vsiljivo nabija vate, da se ušesa organsko začno braniti in zapirati, te to slej ko prej iritira in odvrne od ponavljanja takega doživetja. Dober primer so nekatere demonstracije na sejmih, a ne?
Pa brez zamere.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hehe, ne vem če si kdaj poslušal glasbo iz surround sistema za 1000€ all inclusive. Ne bi prosil, bi se iztrgal in jo popihal..

Pred leti sem tu opisal moje prvo srečanje s surround sistemom (v kinu Avditorij Portorož, Golden eye Bondov film, kmalu po začetku sem hotel oditi iz dvorane, mi je že napolnilo tista dva med nogami...), ma ne zaleže nič, bolje se sprijazniti s tem, da so pričakovanja zvoka podobna tistim iz odličnega stereo hifi sistema, s tem da ima še fascinantne surround efekte.
Vsaj malo logike - da en surround mnogo-kanalen receiver stane kot en entry level stereo ojačevalec bistveno manjše moči - bi moralo dati misliti, da žrtvovanje na področju kakovosti obstaja, je neizbežno. Sanje so sanje, razočaranje sledi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Časi so se spremenili potem bi moral slišati kaj je dober ht. Kina v sloveniji pa sploh ni dobrega ne zvočno še manj pa slikovno. Zvočni bar je samo za moderna stanovanja kjer lastnik želi samo malo nadgraditi zvok iz tv-ja hkrati pa ne želi v prostoru nič imeti razen štirih sten ene okne in enega regala z stolom na katerem sedi in gleda zaslon. To je moderni all inclusive za laike. Kot pravi pregovor _ebati se, ali da ti ne udže to nemože. Jaz tukaj ne bi kupoval zvočnega bara. Tv nudi povsem dovolj zvoka za laike. Sploh pa že sami zasloni imajo v večini že vgrajene zvočne bare pod zaslonom tako da imajo moderni minimalisti dodatno veselje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 26, 2018 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno se mlajši uspejo adaptirati na tovrsten tip reprodukcije. Enkrat sem si uspel ogledati tovrstni superduper kino (AMC Metreon 16, 135 Fourth St Suite 3000, San Francisco). Zadnji kriki tehnike in zvoka. Ampak zadeva je bila preko vseh meja naterana, zvočniki sicer skalibrirani, uravnoteženi in absolutno pod mejo ferceranja, zvok čist in močan, po moje sami horni, seveda spedenano na čim hujše efekte. Dajali so Shafta, dvorana polna temnejše publike s koruzo in ajmarji CocaCole v roki, vsi so zijali, komentirali in glasno navijali in se poistovetili z glavnim junakom. Pa ko to puška ubriše, se kar privzdigneš. Ja pač to ni zame, starega vosla, verjetno pa nekaj mora biti na tem, da jih toliko to sprejema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2018 10:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da se razumemo, jasno da lahko odlične hifi zvočnike in pripadajoči stereo ojačevalec vklopiš v Home Theatre in imaš vse kar ti srce poželi od glasbe do HT-ja. Samo cena se vsaj podvoji: če bi hotel stereo, ki stane nov 10.000€, dograditi z ekvivalenti v moderen HT atmos, bi potreboval še vsaj enkrat toliko denarja.

V nižjem cenovnem razredu pa cenim to razmerje tako na oko na 1:3.
Seveda pa vedno lahko dober stereo nadgradiš v HT ali vklopiš v HT (smo imeli tudi temo) z dodatki iz nižje klase (in s tem cenejšimi) surround in center zvočniki, pa subom, pa atmos zvočniki, pa kabli, pa dekoderjem itd.

ps:: če je govora o soundbaru kot alternativi klasičnem surround sistemu, potem poglejmo v cenovni ekvivalent, da stane podobno.
Odpirajo se tudi nove možnosti kot je soundbar z wireless rear zvočniki.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Joya2islam



Pridružen/-a: Čet Feb 2018 8:28
Prispevkov: 7
Kraj: Felafeldia

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 29, 2019 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

svabo je napisal/a:
Še vedno se nisem odločil 100%

Ko gledam rewiew-e na youtube in po netu, ni nikjer omenjen Denon heos. In gledena to kako je dober me zanima zakaj ne?

In pa še ena dilema: Sony HT-ST5000 http://www.trustedreviews.com/reviews/sony-ht-st5000


Bose soundtouch 300+acoustimass 300 http://www.trustedreviews.com/reviews/bose-soundtouch-300

Hvala stručkoti

Zvočne plošče so vsekakor vredne. Zagotavljali vam bodo boljši zvok, kot je mogoče z vašim televizorjem. V nekaterih primerih ponujajo odlično zvestobo za filme in glasbo. si oglejte ta priročnik- https://www.toppctech.com/best-soundbar-under-500/
_________________
I like ti write for different forums. Check my new article on https://reviewsdone.com/.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 08, 2019 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://en-de.sennheiser.com/ambeo-soundbar Brez poslušanja težko komentirati...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
neocodex



Pridružen/-a: Pon Dec 2010 18:20
Prispevkov: 19
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 23, 2019 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem tole: https://www.amazon.com/Yamaha-Audio-YAS-109-Subwoofers-Bluetooth/dp/B07T17918N/ref=sr_1_3?keywords=yamaha+yas-109&qid=1569259574&s=electronics&sr=1-3

kupil za v spalnico, predvsem zaradi prostorskih omejitev in tudi namensko je dovolj, ker se tu ne bojo gledali filmi, za to je dnevna soba.

Torej ta yamahin model pride brez suba (imajo še model s subom), meni je pa ravno ta zanimiv ker ima namesto tega močnejše driverje za mide in dodatne driverje za bas.

Po specifikacijah izgleda impresivno za ta denar, tudi že dobro slišal o yamahi, poročam ko se zadeva zmontira, nisem še nikoli imel soundbara (glavni sistem je 5.1 na AVR).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 23, 2019 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali res hočeš imeti vohuna (Alexo) v spalnici?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe