Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vsak zvočnik svoj predojačevalnik - da ali ne?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 09, 2019 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@dule80: Noben ti ne brani da sam probaš, če hočeš.
@ambasador: Glede na napisano me preseneča, da poslušaš gramofon. Če ti pušča desna guma verjetno ne greš zamejati leve?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 09, 2019 10:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem bil zamoten in prekinjen med izvajanjem prejšnjega posta, pa nadaljujem.

Ni vsaka debata za vsak nivo reprodukcije. Kot se viša hipotetična letvica, tako se odpirajo nove problematike in nakazujejo nove rešitve.
Nekateri proizvajalci so v tem liderji, drugi to počnejo samo zato, 'ker se to tako dela', v bistvu pa ne kapirajo za kaj sploh gre.
Na trgu pa se stvari obnesejo ali pa ne -- in dual mono gradnja elektronike je zaželjena v visoki klasi iz čisto enostavnih razlogov: se bolje sliši.

Sedaj pa debatirati o procentih in decibelih iz stališča low-fi-ja in kako je itak vse brezveze (ker se za mali denar ne da nič narediti) naredi vso debato itak brezveze.
Vsi, ki imajo low fi imajo prav - vse te navlake ne potrebuješ niti bo kakšno izboljšanje slišno na zamašenih in gluhih zvočnikih sploh.

Debate o gramofonskih glavicah z nekom ki nikoli ni poslušal tega in se obeša na te cifre - je odgovor samo eden: ja, so problemi s to predpotopno tehnologijo - a kakšni so šele problemi z digitalnim, ki je v številkah oh in sploh, pri poslušanju pa ne dohaja cveka v brazdi Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 09, 2019 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali namiguješ, da je moj sistem low-fi in poceni, čeprav ga ne poznaš (nisi slišal, če smo doslednji) in sploh ni relavanto? Rolling Eyes

Sem že slišal kaj dragega. Parkrat sem že slišal gramofon zveneti zelo dobro, ampak precej več je bilo takih ki niso.
- Ne pravim, da gramofon ni za poslušat. Je pa kontradiktorno če želiš izjemno visoko separacijo in imaš raje gramofon kot CD.
- Ne pravim, da je dual mono brezveze. Najbolj smiselen je tam kjer je največ presluha (torej dual mono gramofon).

Obešamo (prvi ti Laughing) se na številke, zato ker je razlika v večini primerov samo teoretična in je v praksi ni in ravno to sem želel ponazoriti z številkami.
Moraš se vprašati ali je to (te številke) dovolj dobro glede na ostale komponente. Ne pa se vozit 30km/h z Ferarijem po centru Ljubljane. To je samo razkazovanje (tako kot sistem "gospoda Yvesa").

Si pač navajen na tak (analogen) zvok. Morda pa bodo nekoč govorili "stari dobri MP3".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 09, 2019 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

brez veze se je zdaj nekaj prepirat in podrkavat...... V nekem povprecnem/solidnem sistemu brez presezkov se najbrz nima smisla ubadat z dvemi predojacevalniki, najbrz je bolje imeti enega kvalitetnejsega,....in ce smo ze pri separaciji kanalov, boljsi/drazji/kakovostnejsi imajo tudi samo stereo separacijo boljso od povprecnih enot.

Bilo bi zanimivo enkrat prebrati en post SLOVENCA ki ne pljuva po necem, ampak da je konstruktiven in bazira na ljubezni do reprodukcije in hobija samega, brez lastnega povzdigovanja,.....poskusimo vsi skupaj en dan delat tako......
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 10, 2019 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Predvsem pa poslušaj kak YBA produkt in ti zagotavljam, da ne boš razočaran. Pred leti je bilo na sejmu moč slišati njihovo vstopno linijo, ki je delovala zelo suvereno. Malo sistemov je bilo bolj prepričljivih, a za več denarja.
Gospod ima redni abonma v pariški filharmoniji in najbrž ve kako naj bi se slišal pribižek tistega doma. Ker si fen številk in procentov na testih, ker musko lahko izmeriš numerično in ne z dražljaji, ti zaupam še to, da je dotični predavatelj na tehnični univerziv Parizu. Bosta že našla skupen jezik s % in thd popačenji. Vse seveda v cifrah. Še prej se pa poduči o njegovi filozofiji pri koncipiranju naprav.
Itaq je tole čist mim, me pa jezi, da lahko vsak napiše pavšalno oceno ama baš o vsem, pa ni niti videl, kaj šele poslušal teh stvari. In ne samo tu!
Koliko kaj košta je odločitev proizvajalca in ne kupca. Ve se kaj je dobro in to pač plačaš.Če delaš kompromis je tudi OK, ampak vedi kje si. Če je ta hobi tebi pomemben in ti nudi užitek, boš slej ko prej raztegnil tošel. Best Buy, recommended in podobno na tem nivoju nima nobene vloge.
Tule govorimo o absolutu.

Sem šele sedajle videl da si nekaj dopisal, ko sem hotel še enkrat pogledati sliko.
Nisem komentiral YBA produktov ali ocenjeval zvoka sistema. Sem samo podal nekaj splošnih dejstev, ki so se mi porodila ob pogledu na sliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe