Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mylar
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 12, 2019 12:42    Naslov sporočila: Mylar Odgovori s citatom

Ali morda kdo ve kje se da dobiti 12 mikronski Mylar (ali kaj podobnega)?
Našel sem na Ebayu, vendar je iz Taiwana, kar verjetno pomeni carino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 12, 2019 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem sicer kaj si si zamislil, a mogoče bi bilo za pogledati folije polyimida z že nanesenim slojem aluminija ali bakra. Poglej guglimiđes.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 12, 2019 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, to sem našel za svetlobo odbijat. Samo je vse predebelo (85 mikronov).
Tudi rabim brez aluminija. Pač to kar se za elektrostate uporablja (mislim narediti magneplanarne).

Tole sem našel: www.ebay.com/itm/Electrostatic-Speaker-Membrane-Dupont-Mylar-C-12um-20M-/182167831875
Samo me zanima če se da kaj pri nas dobiti, ali pa vsaj v evropi.
Sem presenečen da je to edino kar sem našel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2019 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem jo za svoje panele dobil na ebayu, naparjena ne bo delovala.košcki evalmida so brezveze,grafit tudi,rabil boš licron crystal.
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2019 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se najde mylar tudi po evropi, je pa ta naziv registriran samo za duponta.
Gugl ponuja kar mu je plačano. Išči z drugimi iskalci - yandex, duck duck ...

Me prav zanima, kako bosch špulo lepil na mylar. Sem razmišljal o teh zadevah že pred leti. Zame je najboljša pot do uspeha jedkanje kaširane polyimid folije. Delal bi manjšo ploščino in prepustil basovanje kaki hitri verziji wooferja.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2019 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

galop je napisal/a:
Jaz sem jo za svoje panele dobil na ebayu, naparjena ne bo delovala.košcki evalmida so brezveze,grafit tudi,rabil boš licron crystal.

A tisto iz taiwana?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2019 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
Se najde mylar tudi po evropi, je pa ta naziv registriran samo za duponta.
Gugl ponuja kar mu je plačano. Išči z drugimi iskalci - yandex, duck duck ...

Bom še malo "racal".

lix je napisal/a:
Me prav zanima, kako bosch špulo lepil na mylar.

Ni ravno elegantno: https://youtu.be/b63j55kuV50

lix je napisal/a:
Zame je najboljša pot do uspeha jedkanje kaširane polyimid folije.

Če imaš printer ki printa vosek potem je precej enostavno, drugače je pa problematično (na istem YouTube kanalu lahko vidiš nekaj primerov neuspešnega jedkanja).
Pa spet moraš dobiti dovolj tanko folijo.

lix je napisal/a:
Delal bi manjšo ploščino in prepustil basovanje kaki hitri verziji wooferja.

Tudi jaz sem imel manjše srednjetonce in visokotonce v mislih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 14, 2019 08:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.parts-express.com/pedocs/specs/277-110--beston-rt001a-spec-sheet.pdf
Za 30 dolarjev ... brez panike. Če rabi višji izkoristek se uporabi dva (enega iznad drugega montirano) in se poveča občutljivost iz 88 na 94dB/W.

Karkoli narediš doma na temo planarca bo občutljivost okoli 80dB/W ali manj.
85dB Magneplanarja so za diy kar nedosegljive, sploh če nimaš nobene ideje in se omejiš na kopiranje.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 14, 2019 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Parts Express je super, če si v ZDA.

Jaz bi se rad samo malo igral.

Trenutno bi mi sicer prav prišel srednjetonec (300-3000Hz) z 96dB, kar bi bilo težko narest. Se pa da pridobit kar nekaj dB z push-pull pa močne magnete rabiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 14, 2019 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam nove 2x BG Neo 3pdr in 1x Neo 10 planar, ki so ostali od projekta, ki ga nisem nikdar začel.. BG NEO10 je z 92dB in karakteristiko eden izmed najboljših sploh. Ga lahko začneš uporabljati že pri 250hz navzgor do 6khz in se izogneš najbolj občutljivem delu tranzicije.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.


Nazadnje urejal/a berni Ned Jul 14, 2019 14:35; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 14, 2019 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja, med 300Hz in 3000Hz se ne pipa. Viva Audiostatic!
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 14, 2019 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za srednjetonca rabim res okrog 96 dB. Saj sem ga že izbral, samo bi bilo pa zanimivo če bi bil planaren. Ampak tak bi morda dosegel 96 dB le, če bi bil od tal do stropa.

Kot vedno ima vsak dizajn veliko pomankljivosti in kompromisov. Trenutno imam kretnico na 1,5kHz kar sploh ni optimalno, ampak moram reči da ne zveni slabo (zvok se lepo zmeša, le kakšen dB luknje je). Pri zelo visokih frekvencah je težko fazo uskladiti, pri zelo nizkih imaš pa ogromne elemente. Imel sem full-range pa je bilo težko za poslušat.

Z planarnimi se bi/bom zaenkrat samo igral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 14, 2019 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni problem, če se s kretnico poseže v vokalno področje, če se ve, kaj je potrebno narediti. Tudi famozni velikomembranski dvosistemci imajo rez ponavadi na 500 ali 800. Že kar nekaj časa kuham tračnega dvosistemca z aktivnim rezom na 250 in efektivo 93, v troblji bo še par db več. Kdaj bo skuhano ne vem, ker je preveč drugih odprtih projektov.
Ko ne veš kako bi obrnil fazo na visokih in se ti od preposlušanja že vrti v glavi, vzemi analyzer in poglej v kateri fazi ti naredi luknjo na krivulji. Obrneš fazo in je greben. Če grebena ni, je v redu, če je čudno v obeh variantah pa si se zeznu v projektu. Ne gre katerikoli spodnji rez s katerimkoli zgornjim. Naprimer 12db na basu in 18 na visokih ne boš nikoli spravil v fazo. S 6 db na visokih pa boš imel tako iznihavanje membrane visokotonca kot imaš na foolranđih doppler efekt.
LightBit, če se prideš kaj kopat v morje in če si cepljen proti tetanusu, se javi, ti pokažem par stvari in greva na radler. Imam tudi jaz polno glavo idej, ki jih verjetno ne bom nikoli realiziral, penzija sicer ni več tako daleč.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 15, 2019 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Za srednjetonca rabim res okrog 96 dB. Saj sem ga že izbral, samo bi bilo pa zanimivo če bi bil planaren. Ampak tak bi morda dosegel 96 dB le, če bi bil od tal do stropa.

Kot vedno ima vsak dizajn veliko pomankljivosti in kompromisov. Trenutno imam kretnico na 1,5kHz kar sploh ni optimalno, ampak moram reči da ne zveni slabo (zvok se lepo zmeša, le kakšen dB luknje je). Pri zelo visokih frekvencah je težko fazo uskladiti, pri zelo nizkih imaš pa ogromne elemente. Imel sem full-range pa je bilo težko za poslušat.

Z planarnimi se bi/bom zaenkrat samo igral.


Pri dB moraš upoštevati še dipolno planarno karakteristiko, če imaš zadaj odprtega. Torej upad jakosti na razdalji ni enak dinamičnemu zvočniku.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 15, 2019 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
Ni problem, če se s kretnico poseže v vokalno področje, če se ve, kaj je potrebno narediti.

Tudi jaz tako mislim, ampak kretnice niso nekaj kar lahko na pamet narediš brez simulacij in mikrofona. Verjetno pogosto ni narejeno kot je treba.

lix je napisal/a:
LightBit, če se prideš kaj kopat v morje in če si cepljen proti tetanusu, se javi, ti pokažem par stvari in greva na radler. Imam tudi jaz polno glavo idej, ki jih verjetno ne bom nikoli realiziral, penzija sicer ni več tako daleč.

Sliši se zanimivo. Sem pa ravnokar bil na morju, sicer bolj južno. Morda pa bo kdaj kakšna prilika.

Zna bit da bom vseeno probal z jedkanejm, ker je tako folijo z aluminijem lažje dobiti. Sicer verjetno bo predebela, ampak bomo videli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe