Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MARANTZ SR-5003 HDMI OUT/Problem??

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Allroad



Pridružen/-a: Čet Jun 2019 0:35
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 23, 2019 23:23    Naslov sporočila: MARANTZ SR-5003 HDMI OUT/Problem?? Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Oče ima MARANTZ SR-5003, TV je Philips UHD. Danes sva hotela priklopiti receiver na TV, da bi iz TV zvok/slika predvajal zvok.
V TV sem priklopil HDMI v HDMI 1 z ARC podporo, drugi konec HDMI sem priklopil v Receiver vhod HDMI OUT. Nato sem mi je na HDMI 1 prikazala slika za nastavitev. Vse sem vklopil ampak receiver ne predvaja zvoka...Z TVjem ni nič narobe saj sem pred tem na to TV kot preizkus priklopil svojo Yamaho.
Zvočniki so Dali Concept in so pravilno priklopljeni.
Spodaj priletim fotografije mogoče sem kaj zgrešil, navodila so pa katastrofa.

https://i.imgur.com/H7Y0naP_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

https://i.imgur.com/aX1rsh2_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium[/b]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 23, 2019 23:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HDMI OUT ni vhod, ampak izhod receiverja. Najdi vhod HDMI IN levo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2019 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor sem na hitro pogledal, ta Marantz ne podpira ARC.
Za zvok iz TV-ja bo najboljša rešitev optični kabel do Marantza.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Allroad



Pridružen/-a: Čet Jun 2019 0:35
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2019 12:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se je tudi meni vmes posvetilo, da le ARC-ja nima...Kaj pa je potem naloga HDMI TV IN?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 24, 2019 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Allroad je napisal/a:
Se je tudi meni vmes posvetilo, da le ARC-ja nima...Kaj pa je potem naloga HDMI TV IN?


HDMI TV IN je namenjen marantzovi TV. Če bi imel Marantz TV bi ga lahko kontroliral z daljincem od reciverja. Reciver in TV pa bi morala biti povezana z HDMI kablom preko HDMI 1 TV.

ps.
Če bi pa deloval zvok preko te povezave, nevem, to boš pa moral preizkusiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Allroad



Pridružen/-a: Čet Jun 2019 0:35
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2019 01:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem priklopil optični kabel v TV optical in v Marantz TV optical. Nato sem nastavil source TV in Digi1. Zvok dela in vse samo Centet ne deluje? Center je priklopljen na Center izhod na receiverju. Sem se poigral z nastavitvami pri TV in je isto. Bi mogoče mogel spremeniti vhod? Na CDplayerju deluje komplet z centerjem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 25, 2019 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej preveri v nastavitvah od Marantza, ce je center sploh izbran in da je receiverju jasno, da imas ta zvocnik prikljucen.

Center ne bo deloval, ce imas kot zvocni efekt izbran Pure Direct ali pa stereo. Tv programi vecinoma oddajajo v stereo. Le HBO in pa Cinestar in se nekaj jih je v Dolby Digital.

Bo pa center bo deloval, če boš imel izbran Dolby Pro Logic II, DTS Neo ali pa Neural THX itn. Stereo ti bo v tem primeru miksal tudi v center.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Allroad



Pridružen/-a: Čet Jun 2019 0:35
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 29, 2019 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem malce sprobal zadevo. Sepravi ce dam TEST TONE mi centet zazna...Ko je pa npr. muzika na Youtube imam pa na voljo samo DOLBY DIGITAL, STEREO, D+ PLIIx MS, M-CH MUSIC,MC-CH MOVIE, AUTO, DOLBY D EX, DOLBY VS. Center je še vedno mrtev. Na TV je receiver priklopljen preko optičnega kabla na TV vhod. Začne delovati npr. pri Marantz CD playerju. Je pa komplet sistem DALI.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 29, 2019 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pocekiraj, ce imas center v nastavitvah aktiven in kaksna je glasnost, postavi ga tudi na Large. Ce imas nastavljeno npr. D+ PLIIx MS in gledas TV program bi moral zvok priti preko centra.

Takole imam jaz na SR6003 in deluje vedno.

klik 1
klik 2

lp, d
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Allroad



Pridružen/-a: Čet Jun 2019 0:35
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 29, 2019 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pomoč z slikami. Nastavil sem vse na large tudi Center, in še vedno ne zazna Centerja...Speaker level imam vse na 0.0dB, če npr. tukaj štelam Center ga normalno slišim ko šumi, in ostale zvočnike, ki so nastavljeni. Nastavljeni imam 3.05m distance na 80hZ (prednastavljeno).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 30, 2019 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce imas povezano z opticnim kablom ga na Marantzu pikni v opticni vhod stevilka 3 in nastavi kot na sliki. Glej prvo vrstico.

klik

Kaj pa preko DVDja, Bluraya oz. PCja ti pa deluje center?

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Allroad



Pridružen/-a: Čet Jun 2019 0:35
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 07, 2019 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preverim še to pri očetu in sporočim. Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe