Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup CD predvajalnika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 10, 2019 16:37    Naslov sporočila: Nakup CD predvajalnika Odgovori s citatom

Hoj! Po koncertu, če mi je ta seveda ugajal, od izvajalca z veseljem vzamem še cd. Nič lepšega.
No, že nekaj časa pa sem brez predvajalnika. Sicer sem Tidal naročnik in cd predvajalnik v tem času morda res nima več smisla (v novem avtu ni cd-ja). Pred letom dni, me je trgovec sam prepričeval, da naj pozabim na CD, saj da ni več dobrih transportov, pa vedar...
Moja dilema je:
- kupiti novo napravo, recimo “bestbuy” Marantz 6006
- vzeti npr. rabljenega Marantza višjega ranga (15, 17), Arcama, Naima (cene so več kot dostopne).
- vzeti kak transport (cyrus...).
Kako razmišljate?
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 10, 2019 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Točka 3 je seveda odvisna od tega kakšen je že obstoječi DAC. Če je le ta dober je verjetno to najsmiselnejša rešitev.

Npr.: https://www.cambridgeaudio.com/en/products/cx/cxc

Nekateri Cyrus-i so imeli kar velike težave z zanesljivostjo - ne spomnim pa se ali so to zadnji ali kateri od prejšnjih.

Od novih (cenejših) CD playerjev bi mogoče pogledal še Rego Apollo R. Regina digitalija je vedno zelo poslušljiva in pa simpatično majhna enota je (polovične širine).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 10, 2019 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tidal še nekaj časa ne bo nadomestil CD kvalitete zvoka, predvajanega s solidnega CDP/CDT. Prednost CDT pred CDP je fleksibilnost, ker ga lahko kombiniraš z različnimi DACi. Navadno so tudi cenejši od CDP. Pomanjkljivost so dodatni kabli.

CD medij lahko nadomestiš z nakupi lossless komprimiranih datotek na raznih portalih (HD Tracks, ...). Kvaliteta zvoka je primerljiva, potrebuješ pa NAS in streamer... No, na koncertih bodo še nekaj časa delili CD-je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 10, 2019 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

P.S.
Nekaj časa sem uporabljal Musical Fidelity M1 CDT v kombinaciji z DACom. Zvok je bil zelo soliden. Ima tudi več digitalnih izhodov (celo AES/EBU). No, naenkrat je začel papat CD-je. Mogoče bi se dalo popravit, ampak se nisem odločil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 11, 2019 11:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, kvarljivost... tudi CA CXC ni na dobrem glasu.
Transport je verjetno res smiselen, po drugi strani pa se zaradi malega prihranka odpoveduješ funkcionalnosti v kakšni drugi kombinaciji. Sicer pa skoraj vsak player ima tudi digitalni izhod.
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 12, 2019 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najboljši nakup je kakšen Denon 3910, Yamaha S2300 ali primerljivi Blueray, ki obvezno predvaja DVD-A in SACD ter klasiko 16/44. Če nimaš dragocene zbirke nepoškodovanega vinyla, resne predvajalne tehnike, kup znanja itd., je to razen mrežnih predvajalnikov edini resen vir kvalitetne glasbe.
SACD je poceni:
https://www.ebay.com/itm/Denon-DVD-3910-SACD-DVD-Player-CD-Super-Audio-Audiophile-Digital-HDMI-Optical-/352634891163
obenem je nov pick-up 30€, cel tray pa 90€.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 09:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kocka je padla, nabavil sem Sony-ev multipraktik. Zelo solidno zgrajena naprava, ki predvaja vse.
Hitra slušna primerjava med cd ploščkom in tidalom na dveh vhodih istega daca, kaže zelo podobno zvočno sliko. Najslabši del naprave je ta, da nima front displaya. Pri cd-jkah me to ne moti, ker jih ponavadi poslušam od začetka do konca. Zaenkrat zelo zadovoljen.
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Edvard je napisal/a:
Kocka je padla, nabavil sem Sony-ev multipraktik. Zelo solidno zgrajena naprava, ki predvaja vse.
Hitra slušna primerjava med cd ploščkom in tidalom na dveh vhodih istega daca, kaže zelo podobno zvočno sliko. Najslabši del naprave je ta, da nima front displaya. Pri cd-jkah me to ne moti, ker jih ponavadi poslušam od začetka do konca. Zaenkrat zelo zadovoljen.


Glavno je, da si zadovoljen. Čestitam!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Edvard je napisal/a:
Kocka je padla, nabavil sem Sony-ev multipraktik. Zelo solidno zgrajena naprava, ki predvaja vse.
Hitra slušna primerjava med cd ploščkom in tidalom na dveh vhodih istega daca, kaže zelo podobno zvočno sliko. Najslabši del naprave je ta, da nima front displaya. Pri cd-jkah me to ne moti, ker jih ponavadi poslušam od začetka do konca. Zaenkrat zelo zadovoljen.

Tehnika gre svojo pot.
Vidim da predvaja tudi SACD. Bi zanimivo ugotoviti kako to deluje. Običajno kadar formati gredo iz mode, take firme 'spustijo konje'.
Sony je v preteklosti že to naredil: primer playstation s katrim se je dalo odlično poslušati CD-je (bistveno bolje kot s playerjem za isti denar) in tudi ripati SACD, kar je bilo dotakrat praktično nedosegljivo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 19, 2019 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se slepam na Pioneer BDP 150, ki ima moznost DLNA priklopa.
Sicer je tutti frutti player. Predvaja tudi SACD preko COAX izhoda,
in sicer tako, da DSD nekako presraufa u 24bit 88KHz SPDIF.

Ta COAX SPDIF (po kateri gre vse, SACD, BLUE RAY, CD, DVD, DLNA, YOUTUBE...)
izhod peljem na zunanji DAC. Na koncu zavisi kaksen DAC uporavljas.

Meni je vredu, dvomim pa, da bom v prihodnosti vlagal v SACD-je.



Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jager



Pridružen/-a: Tor Mar 2017 1:47
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Marsikdo od vas bo na tole samo malo dvignil obrvi, pa vendar. Doma imam starejši Sony receiver STR-DE425 in CD predvajalnik CDP-CE525, ki pa ga je začel nekaj srat. Nosilec cd-jev se ustavi nekje vmes in posledično zašteka. Včasih se ustavi na pravi poziciji. Nisem zahteven uporabnik, včasih pa vseeno rad poslušam glasbo. Torej, gledal sem Sonyjev DVD predvajalnik za nekih 60€. Bi bil to ustrezen nadomestek ali moram gledati kaj dražjega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jager je napisal/a:
Pozdravljeni!
Marsikdo od vas bo na tole samo malo dvignil obrvi, pa vendar. Doma imam starejši Sony receiver STR-DE425 in CD predvajalnik CDP-CE525, ki pa ga je začel nekaj srat. Nosilec cd-jev se ustavi nekje vmes in posledično zašteka. Včasih se ustavi na pravi poziciji. Nisem zahteven uporabnik, včasih pa vseeno rad poslušam glasbo. Torej, gledal sem Sonyjev DVD predvajalnik za nekih 60€. Bi bil to ustrezen nadomestek ali moram gledati kaj dražjega?


boli te kita...čim manj denarja za funkcionalen CD ali DVD...tut opazil ne boš...drgač, lahko daš laser zamenjat...20 do 30 eurića stroškov...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sony DVD za 60€ so šele prave smeti, to zatikanje ti serviser reši za nekaj 10€ (trdi jermenčki in zasušena mast). RTV servis 041 839 437.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
jager



Pridružen/-a: Tor Mar 2017 1:47
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:

boli te kita...čim manj denarja za funkcionalen CD ali DVD...tut opazil ne boš...drgač, lahko daš laser zamenjat...20 do 30 eurića stroškov...


Ni laser, z mehanizmom ki menja CD-je je nekaj narobe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jager



Pridružen/-a: Tor Mar 2017 1:47
Prispevkov: 13
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Sony DVD za 60€ so šele prave smeti, to zatikanje ti serviser reši za nekaj 10€ (trdi jermenčki in zasušena mast). RTV servis 041 839 437.


Eden pravi tako, drugi drugače! Confused
Verjamem, da za 60€ ne bom dobil kaj več od "smeti". Apak špila pa, najbrž. Kako je pa stvar okusa. Zato malo sprašujem. Hvala za tel številko, ko bo konec korone pokličem, zdaj najbrž še ne smejo delat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe