Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dali Concept in Yamaha
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Andraz



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 23:23
Prispevkov: 43
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2009 23:30    Naslov sporočila: Dali Concept in Yamaha Odgovori s citatom

Zdravo!

Lansko leto sem kupil dva zvoĆØnika Dali Concept 6 in receiver Yamaha RX-V463. Nekako nisem bil najbolj zadovoljen z nizkimi toni in sem danes dokupil Å”e subwoofer Dali Concept Sub. Najprej vse nastavim da dela, kot je treba, potem pa je na vrsti testiranje. Prej sem za dokaj zadovoljive base imel ojaĆØevalec nastavljen na 2ch Enhancer. Mislil sem, da bom z nakupom subwooferja lahko nastavil na 2ch Stereo in da bodo basi super, saj prej pri 2ch Stereo naĆØinu basov enostavno skoraj ni bilo. Nastavim na 2ch Stereo in od kakÅ”nih moĆØnejÅ”ih basov pri glasnosti -30dB Å”e vedno ne duha ne sluha. Pozna se, da je subwoofer prikljuĆØen, vendar ne nekaj pretirano. ƈe prestavim spet na 2ch Enhancer se dodatni subwoofer pozna zelo veliko, namreĆØ sobo napolni s takim basom, ki sem ga priĆØakoval. Zdaj me pa zanima, ali je ojaĆØevalec (Yamaha) preslab za kaj boljÅ”i zvok v 2ch Stereo naĆØinu ali pa so moje nastavitve slabo nastavljene.

Zvok veĆØinoma predvajam iz raĆØunalnika, povezan iz zvoĆØne kartice Creative X-Fi Xtreme Music, preko koaksialnega digitalenga kabla. Na subwooferju imam na ojaĆØevalec z digitalnim koaksialnim kablom preko LFE vhoda na subwoofer-ju, povezan na subwoofer output.

Je mogoĆØe, da je preslab ojaĆØevalec, napaĆØne nastavitve, ali celo zvoĆØna kartica v raĆØunalniku?

Hvala za odgovore!

LP
_________________
HiFi for life...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2009 23:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pomoje da nastavitve. Ker tisti sub je kar dober.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Summary:
We searched for a year or so. We wanted an economical, compact floor stander without serious compromises, for music (all kinds) as well as home theatre. It had to sound great on orchestra and also handle the sound effects of movie sound tracks - a tough call.
We wanted extended bass and a very level frequency response.
We are used to the sound of our old pair of Tannoy Monitor Golds (12 inch HPD drivers), which are very clean, extended and present an excellent sound stage, but are too big for our crouded loungeroom..

The concept 6 manages to "almost"d eliver the above for a very resonable price -To explain the low cost - they are manufactured in China to a Dali design. Compared to the Tannoys, really deep bass is missing, but I am very impressed with the tweeter in the concept 6 - presents a very "open" sound with quite a lot of imaging depth. Unless you A-B test, you don't really miss the deep bass, as the overall sound is just so well balanced. They can go loud as well, the two 6 inch bass/mid drivers seem un-flappable.

To make up for the lack of deep bass below 50Hz we just added the matching Concept Sub (12 inch, 160 watt), and after some careful tuning, the total result is quite astonishing.With the sub, this system compares favourably with systems costing $3000 and over.
Recommended for great sound on a budget, but definitely consider adding the sub.

Strengths:
Uniform frequency response, great "airy sounding" tweeter, very open sound, good stereo imaging, will go loud.
Compact and nice to look at.

Weaknesses:
Very deep bass missing.
Unfortunately not real wood veneer - cheapish vinyl finish.
Rather conservative styling (plain rectangular towers, no sexy curves)

Similar Products Used:
We compared to similarly priced Mordant Short and Warfdale

Zelo zgovoren opis..
Ta zvoĆØnik je sicer dovolj obĆØutljiv(ĆØeprav tovarne rade kaj napiÅ”ejo na pamet ravno glede obĆØutlivosti), Yamaha 400 je vseeno malo preÅ”ibka za kontroliran pogon basov, zvoĆØna kartica ni audio vir(preveĆØ motenj v raĆØunalniku) in se tako tudi obnaÅ”a, vpraÅ”anje kabla od zvoĆØne do receiverja, koliko basov ta "spusti" ĆØez.

ZvoĆØniÅ”ki Vandenhul Royal Jade imajo velik bas overhang in dodajo kar globok fake bas in najbolje, da jih vzameÅ” na probo..


Sicer "pojedo" nekaj srednjih in visokih tonov, a audio je vedno, You win some, you lose some..
NekoĆØ sem imel 5005, ki so predniki tvojih in tudi ti so stradali basov, visokih in srednjih pa so imeli preveĆØ, tako da bi ti Vandenhulli znali pobrat nekaj viÅ”ka visokih in dodat base..


Nazadnje urejal/a mestn pu Ned Feb 08, 2009 11:14; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andraz



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 23:23
Prispevkov: 43
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu, kakor piÅ”e v tem ĆØlanku(...and after some careful tuning, the total result is quite astonishing...), mi lahko kdo razloži, mogoĆØe kdo, ki ima isti ali podoben sistem doma, kako naj nastavim nastavitve za najboljÅ”i zvok? Nimam Å”e preveĆØ pojma o tem, torej bi vas prosil za pomoĆØ.

LP
_________________
HiFi for life...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Andraz je napisal/a:
mestn pu, kakor piÅ”e v tem ĆØlanku(...and after some careful tuning, the total result is quite astonishing...), mi lahko kdo razloži, mogoĆØe kdo, ki ima isti ali podoben sistem doma, kako naj nastavim nastavitve za najboljÅ”i zvok? Nimam Å”e preveĆØ pojma o tem, torej bi vas prosil za pomoĆØ.

LP
Pojdi v menu v Yamahi in v rubriki veliki, srednji, mali zvoĆØniki izberi povsod programsko opcijo veliki zvoĆØniki..

Kolikor se spomnim, so imeli 5005 v notranjosti zelo tanke licne, tudi na basovcih in basovci delajo bolje na 2,5mm licnah, ne pa na tanjÅ”ih in bi kar nekaj pridobil, ĆØe bi to, samo pri basu in bas midu, zamenjal z 2,5mm žico..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andraz



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 23:23
Prispevkov: 43
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu, o katerih žicah to govoriÅ”? O žicah za povezavo ojaĆØevalca in zvoĆØnika, ali katerih drugih?

Zanima me kaj zadaj na subwoofer-ju pomeni CROSSOVER (od 50 - 170Hz) in na kaj to vpliva, ter katera je najboljÅ”a nastavitev. Katero funkcijo na subwoofer-ju opravlja stikalo, ki ga lahko nastaviÅ” na 0Ā° ali 180Ā°?
Je potrebno na raĆØunalniku kaj nastavljat equalizer za boljÅ”i zvok?
_________________
HiFi for life...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Andraz je napisal/a:
mestn pu, o katerih žicah to govoriÅ”? O žicah za povezavo ojaĆØevalca in zvoĆØnika, ali katerih drugih?

Zanima me kaj zadaj na subwoofer-ju pomeni CROSSOVER (od 50 - 170Hz) in na kaj to vpliva, ter katera je najboljÅ”a nastavitev. Katero funkcijo na subwoofer-ju opravlja stikalo, ki ga lahko nastaviÅ” na 0Ā° ali 180Ā°?
Je potrebno na raĆØunalniku kaj nastavljat equalizer za boljÅ”i zvok?
Vandenhul Royal Jade so zvoĆØniÅ”ke žnore, ki imajo znaĆØilen globok bas..

Moji Daliji 5005 so imeli, ko sem jih (jasno, kot vedno) odprl, na basu in midbasu tanko pletenico, katere namen je dodatno filtriranje, da fabrika priŔpara pri kretnici..
2,5 mm pletenica je standard na notranjem ožiĆØenju kiÅ”t..

ƈe hoĆØeÅ” sliÅ”at kaj basa-Royal jade, Vandenhul in podobne žnore in ĆØe bi ti bili vÅ”eĆØ Royal Jade basi, je najbolje kupit kak decimeter tega kabla veĆØ in kar to zalotat med driver in kretnico.
In bas bo.

Suba sicer nimam, vem pa, da ima Yamahin receiver vgrajeno kretnico, ki omogoĆØa, da nastaviÅ” rezno frekvenco med zvoĆØniki in subom in podobno imaÅ” tudi na subu....
Za zaĆØetek bi ti svetoval, da na receiverju in subu to nastaviÅ” na najnižji rez, to posluÅ”aÅ” dan ali dva in potem dvigneÅ” nastavitev rezne frekvence za en korak in potem par dni posluÅ”aÅ” to nastavitev..

Najbolje je, da pregledaÅ” navodila nastavitve reza suba na subu in na receiverju in potem rezno frekvenco(reĆØe se tudi frekvenco križanja) nastaviÅ” na obeh enako Hz..

ƈe je rezna frekvenca npr, 80Hz, naj bo tako nastavljena na subu in na receiverju..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andraz



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 23:23
Prispevkov: 43
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo sem prebral navodila in piÅ”e, da se Crossover uporablja le, ĆØe je subwoofer prikljuĆØen preko Left/Right (rdeĆØe/ĆØrno) izhoda, jaz pa imam prikljuĆØen sub preko LFE izhoda. Torej Crossover naj ne bi vplival na niĆØ, vseeno pa bom nastavil na 80Hz, kakor je že na Yamahi.

Sem opazil Å”e nekaj. ƈe gledam film in na Yamahi nastavim na Movie Spacious, pa da ima film 5.1 zvok (Å”e bolje Å”e DTS), je bas odliĆØen v samem filmu, Å”e boljÅ”i, kot sem priĆØakoval. ƈe pa posluÅ”am glasbo, imam na 2ch Enhancer, pa se mi subwoofer pri nizkih glasnostih (ker imam na Auto) po 15 minutah prestavi v stanje pripravljenosti, kakor da ne prejme nobenega signala. Tudi na Yamahi kaže le L in R (torej le levi in desni zvoĆØnik, sub - torej LFE - pa ne kaže, je to normalno ali meni nekaj ne funkcionira). Bom ĆØez kakÅ”no urco sprobal Å”e na viÅ”ji glasnosti pa da vidim, ĆØe se mi tudi potem sub sam ugasne.
_________________
HiFi for life...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Andraz je napisal/a:
Malo sem prebral navodila in piÅ”e, da se Crossover uporablja le, ĆØe je subwoofer prikljuĆØen preko Left/Right (rdeĆØe/ĆØrno) izhoda, jaz pa imam prikljuĆØen sub preko LFE izhoda. Torej Crossover naj ne bi vplival na niĆØ, vseeno pa bom nastavil na 80Hz, kakor je že na Yamahi.

Sem opazil Å”e nekaj. ƈe gledam film in na Yamahi nastavim na Movie Spacious, pa da ima film 5.1 zvok (Å”e bolje Å”e DTS), je bas odliĆØen v samem filmu, Å”e boljÅ”i, kot sem priĆØakoval. ƈe pa posluÅ”am glasbo, imam na 2ch Enhancer, pa se mi subwoofer pri nizkih glasnostih (ker imam na Auto) po 15 minutah prestavi v stanje pripravljenosti, kakor da ne prejme nobenega signala. Tudi na Yamahi kaže le L in R (torej le levi in desni zvoĆØnik, sub - torej LFE - pa ne kaže, je to normalno ali meni nekaj ne funkcionira). Bom ĆØez kakÅ”no urco sprobal Å”e na viÅ”ji glasnosti pa da vidim, ĆØe se mi tudi potem sub sam ugasne.
Tele nastavitve so cela Å”tala..VeĆØina je na pol ali pa Å”e to ne, uporabna.. Laughing
Verjetno imaÅ” funkcijo Direct stereo..
Uporabi to. Ta je edina merodajna, da pokaže kaj audio ojaĆØevalec v Yamahi zmore.
OĆØitno ima sub funcijo stand by, ki samodejno izklopi sub, ĆØe izklopiÅ” ojaĆØevalec..
Lahko, da ga ta funkcija sraĆØka in zakaj to poĆØne, bi moral vedet prodajalec v trgovini..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Andraz



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 23:23
Prispevkov: 43
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 13:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam funkcijo Direct, vendar v navodilih piÅ”e, da je to za visokokakovostne posnetke, da ojaĆØevalec ĆØim manj obdela zvok. Torej to ni ravno najboljÅ”a nastavitev.

Ja, subwoofer ima samodejno prestavljanje na standby, po 15 minutah, ko ne sprejme veĆØ nobenega signala. Vendar ĆØe gledam film (5.1 - DTS) ni nobenih problemov, saj mi na ojaĆØevalcu kaže, sicer vse, tudi center in zadnje zvoĆØnike katerih nimam, ampak mi sub dela tako kot je treba, tudi takrat se iz standby-a samodejno prebudi in dela. Pri posluÅ”anju glasbe pa je vedno na standby, sploh se ne zbudi, tudi ĆØe ga dam na ON, kot da ga ni. Zakaj mi pri AUTO nastavitvah zazna subwoofer, tudi testni zvok predvaja, ampak ko zakljuĆØim AUTO nastavitve na zaslonĆØku kaže le L in R (sprednja dva), SUB-a ne kaže. MogoĆØe kdo ve, zakaj je tako in kako to popravit?
_________________
HiFi for life...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa glej. ƈe ima tip SUB, bi moral vseeno imeti dovolj basa. Tudi ĆØe bi imel neke male satelite, ali velike floorstanderje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariosala



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:37
Prispevkov: 75
Kraj: MENGEÅ 

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne poslusaj na direktu,ker tam dobis zvok samo na zvocnike,poslusaj na 2ch stereo ali prologic music,ali se bolje dts neo music.Pomembno pa je da imas na receiverju bass output naŔtiman na both,ali pa samo na fronte ce imas dobre zvocnike za producirati base.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Pa glej. ƈe ima tip SUB, bi moral vseeno imeti dovolj basa. Tudi ĆØe bi imel neke male satelite, ali velike floorstanderje.

Saj pravim, da jaz suba nimam..
Oziroma, naredil sem enega za zabavo, pa se mi ga ne ljubi niti preizkusit( Å”e ni lakiran), ĆØeprav imam v konĆØni 1KW 8Ohm sin potencijala v bridged modu....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

On pa ga ima. In ne-predelani concept zvoĆØniki + concept 6 imajo dovolj basa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Andraz je napisal/a:
mestn pu, o katerih žicah to govoriÅ”? O žicah za povezavo ojaĆØevalca in zvoĆØnika, ali katerih drugih?

Zanima me kaj zadaj na subwoofer-ju pomeni CROSSOVER (od 50 - 170Hz) in na kaj to vpliva, ter katera je najboljÅ”a nastavitev. Katero funkcijo na subwoofer-ju opravlja stikalo, ki ga lahko nastaviÅ” na 0Ā° ali 180Ā°?
Je potrebno na raĆØunalniku kaj nastavljat equalizer za boljÅ”i zvok?

Govoril je o notranjem ožiĆØenju v zvoĆØniku.
Crossover je frekvenca, do katere bo SUB igral, jaz bi pustil na tisi frekvecni, do katere gredo Concept 6, ali pa kar na 80Hz. O-180 pa je faza. Nastavi tako kot se ti boljÅ”e sliÅ”i. EQ-ja ti ni treba nastavljat, lahko pa ĆØe želiÅ”.

ƈe daÅ” v stereo naĆØin, pa imaÅ” prikljuĆØen SUB, pa vsa stikala na polovici(crossover ter glasnost), pa ojaĆØevalec na normalni glasnosti.. basi na kakih +2.. ne igra OK?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe