Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniÅ”ki kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 128, 129, 130 ... 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2021 18:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko pa ima plaÅ”ĆØ na zvoĆØniÅ”kih kablih smisla?

Npr, Lapp Olflex Classic 110 CY 2x4mm^2 bi bil okoli 3-4ā‚¬ po metru, ima pa CU žice ter pokositran bakren plaÅ”ĆØ. Kam potem ozemljit ta plaÅ”ĆØ, ga pustit v zraku?

Vsi interkonekti niso oplaÅ”ĆØeni, pa bi mogoĆØe pomagalo oz. se poznalo Å”e kje drugje.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2021 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak plaÅ”ĆØ (IC, PC, zvoĆØniÅ”ki, ohiÅ”ja), oplet ima smisel sploh, ĆØe živimo v urbanemu okolju. ƈe opleta ne moremo odvesti direktno v zemljo, potem se uporabi vsaj kaj takega https://www.russandrews.com/eu/plug-in-rf-router-uk/ . Tako imajo tudi koaksialni kabli smisel, kjer se plaÅ”ĆØ uporabi za odvod v zemljo.

Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: VaĆØe

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2021 21:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Koliko pa ima plaÅ”ĆØ na zvoĆØniÅ”kih kablih smisla?

Npr, Lapp Olflex Classic 110 CY 2x4mm^2 bi bil okoli 3-4ā‚¬ po metru, ima pa CU žice ter pokositran bakren plaÅ”ĆØ. Kam potem ozemljit ta plaÅ”ĆØ, ga pustit v zraku?

Vsi interkonekti niso oplaÅ”ĆØeni, pa bi mogoĆØe pomagalo oz. se poznalo Å”e kje drugje.

Pri zvoĆØniÅ”kih kablih ozemljitev plaÅ”ĆØa ne Å”kodi, je pa popolnoma nepotrebna in brezsmiselna.


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2021 01:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisi razumel, kaj sem napisal. Pri zvoĆØniÅ”kem koaksialcu je oklop enakega preseka 4mm2, kot sredinska žila (ena sama žila). Prednost je, da aktivna žila ne inducira ven toka. Po njej teĆØejo tokovi iz konĆØne stopnje, torej do 8A. Zmenite se, ali pomagajo posebni podstavki za na tla z mikroplivom, obenem pa ne ĆØutite indukcije na 8A toka. Slabost zvoĆØniÅ”kega koaksialca je obĆØutljivost za zvijanje. Debeli oklop pri pretiranem krivljenju postane v obliki krĆØnih žil na nogi, sicer funkcijsko pa to nima vpliva.
Pri signalnih kablih je pa druga pesem. Vsi asimetriĆØni signalni vodi morajo biti shieldani proti motnjam. ƈe pa imamo balanĆØne zveze (obiĆØajno XLR zakljuĆØene), se pa signal kreira iz razlike med hot in cold linijo, torej delajo diferencialno in motnja soĆØasno vpliva na oba voda, v sklepu se motnji odÅ”tejeta, signal nedotaknjen. Pa to je princip UTP kabla (4x twisted pair), ki je nadomestil nekdanje koaksialne raĆØunalniÅ”ke mreže z repeaterji in zvezdno vezavo. Pa Å”e tukaj se dobi oklopljen kabel za medicinske naprave, sploh ves life support in MIL program, reĆØejo mu STP (shileded twisted pair). Glavna predstavnika asimetriĆØnih zvez sta relativno cenena in odliĆØna RG58 in RG59 kabel. CY elektriĆØni kabel je za namen vezave nadzornih naprav v elektriĆØnih omarah proti motnjam, za audiofile pa je korist, da tako ne seva cca 4A dovoda primarja v IEC vtiĆØnico aparature v okolico. Ne nazadnje pa je to boljÅ”i ali vrhunski material, obiĆØajno s silikonskim prozornim plaÅ”ĆØem in s finim bride opletom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 21, 2021 02:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NajboljŔi recept je, potrebno je probati, potem veŔ.

So zvoĆØniki, ki imajo izvod za ozemljitev, ker imajo kletke zvoĆØniÅ”kih enot povezane na ozemljitev. ƈe se to sliÅ”i? NajveĆØkrat najbrž ne, vendar so sistemi kjer se take zadeve tudi sliÅ”ijo, namreĆØ ta 'malenkost' vpliva na noise floor. Skratka vsaka ozemljitev vpliva na noise floor. Potem morda lahko ugotoviÅ” koliko glasbe in 'detaljev' se Å”e skriva za 'nedoreĆØeno' zadevo. Å e bolj je zanimivo to, da ne 'sliÅ”iÅ”' veĆØ visokih frekvenc ampak, ĆØe 'izklopiÅ”' linijo za visokotonce hitro sliÅ”iÅ”, da ti Å”e kako delajo.

https://www.russandrews.com/images/pdf/Grounding%20Article%20Mk4links.pdf

Kakor koli, velja probati.



Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2021 13:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo pouĆØen video o zavajanju in prevarah v audio industriji:
https://www.youtube.com/watch?v=dLghg0QXPzs&t=632s
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2021 15:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Zelo pouĆØen video o zavajanju in prevarah v audio industriji:
https://www.youtube.com/watch?v=dLghg0QXPzs&t=632s


Ŕe njega nam limaj tukaj sem Rolling Eyes Laughing
samo da so meritve oh in sploh...
Meni je pomembno, da mi je zvok vÅ”eĆØ in da mi priĆØara "tisto nekaj"...
Pa so lahko meritve ĆØist mimo Rolling Eyes

lp
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2021 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Meni je pomembno, da mi je zvok vÅ”eĆØ in da mi priĆØara "tisto nekaj"...
Pa so lahko meritve ĆØist mimo Rolling Eyes lp


OdliĆØno izhodiÅ”ĆØe za komentar.

Po mojem mnenju je obĆØasni generalni problem tega naÅ”ega foruma priĆØujoĆØ naĆØin razmiÅ”ljanja, ki je prisoten v veliko replikah in komentarjih

Naslednji zelo pereĆØ problem foruma je dejstvo, da nekateri sploh ne vedo ĆØemu so namenjene specifiĆØne elektriĆØne in audio meritve in kakÅ”ni so pravilni postopki za ocenjevanje in vrednotenje posameznih meritev. In iz vse godlje na koncu nastane gostilniÅ”ka debata, ki nima ne repa in ne glave.

Seveda je popolnoma legitimno, da si vsak po svoje razlaga, kaj je njemu najbolj vÅ”eĆØen zvok. Emocije posameznika so sestavni del audiofilstva. O temu ni dvoma in to je pravica vsakega posameznika.

Ampak lepo vas prosim, izogibajte se komentarjem tipa " Pa so lahko meritve ĆØist mimo ", ker s tem dokazujete svoj "strokovni nivo" problematike in nepoznavanje dejanske situacije ter smeÅ”ite samega sebe pred ostalimi.

Za boljÅ”e razumevanje napisanega vam prilagam sledeĆØi video iz katerega je razbrati, da ĆØlovek prekleto dobro ve o ĆØem govori. Tisti prejÅ”nji video je mogoĆØe res malce provokativen, ĆØeprav tudi nakazuje problem interpretacije posamezne problematike na specifiĆØnem podroĆØju audio opreme.

ƈe vam uspe zdržati 45 minut in na koncu reĆØete "to je vse skupaj brez veze", potem nekateri oĆØitno živimo na razliĆØnih planetih. Predstavljena merilna oprema ( Audio Precision, Textronix ) in konkretno poznavanje problematike zvoka je za povpreĆØnega audiofila tega foruma na zelo zavidljivem nivoju.

Å e en dodatek, da ne bi bilo sluĆØajno napaĆØno razumljeno. Izbor testirane opreme in tip proizvajalca je v temu konkretnemu primeru popolnoma irelavanten in nepomeben, važna je vsebina povedanega.

SreĆØno.

Kot vedno, upam da ni osebnih zamer.

LP

https://www.youtube.com/watch?v=JkHNhSRDqqw

P.S.

Za nekatere je mogoĆØe pouĆØen tudi

https://www.youtube.com/watch?v=lz3JDLiNjmY

Lahko ja tudi vse skupaj "brez veze". Izbor je vaÅ” Smile.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2021 17:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Amir ima odliĆØne meritve. Njegovih reviewov se najbolj razveselim.
Veliko lažje zožam izbor na podlagi meritev kot pa mnogo kontradiktornih priĆØevanj.

ƈe ne razumeÅ” meritev ali namena meritev, so brez veze.

Saj jaz se tudi ne sekiram preveĆØ, ker se moj ojaĆØevalec ni najbolje obnesel na meritvi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2021 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Amir ima odliĆØne meritve. Njegovih reviewov se najbolj razveselim.
Veliko lažje zožam izbor na podlagi meritev kot pa mnogo kontradiktornih priĆØevanj.

ƈe ne razumeÅ” meritev ali namena meritev, so brez veze.

Saj jaz se tudi ne sekiram preveĆØ, ker se moj ojaĆØevalec ni najbolje obnesel na meritvi.


Jaz pa veliko lažje zožam izbor, ĆØe lahko zadeve doma sliÅ”im. MogoĆØe sem zgoraj preveĆØ hitro zapisal...
So meritve do neke mere potrebne. Ampak za moje pojme to ni zagotovilo za dober zvok.

P.S - sem nabavil DAC, ki ga je Amir že pred leti toplo priporoĆØal...
Od zvoka je bolj malo no...

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2021 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nelson Pass je nekoĆØ zapisal: "A major problem is that our hearing mechanism, mechanically and neurologically is radically different from our measurement apparatus, and so it can only give objective, but not necessarily subjectively truthful information."

Morda je to rekel zato, ker njegovi ampi na testih v nekaterih parametrih ravno ne blestijo. Dejstvo je, da je Nelson Pass legenda, to velja tudi za njegove ampe.

Moj kriterij: kako naprava zveni v moji dnevni sobi, v mojem sistemu. Seveda pogledam tudi rezultate testov, ampak le-ti pri nakupu niso odloĆØilni. Glavni merilni instrument je moje uho.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2021 19:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Nelson Pass je nekoĆØ zapisal: "A major problem is that our hearing mechanism, mechanically and neurologically is radically different from our measurement apparatus, and so it can only give objective, but not necessarily subjectively truthful information."

Morda je to rekel zato, ker njegovi ampi na testih v nekaterih parametrih ravno ne blestijo. Dejstvo je, da je Nelson Pass legenda, to velja tudi za njegove ampe.

Moj kriterij: kako naprava zveni v moji dnevni sobi, v mojem sistemu. Seveda pogledam tudi rezultate testov, ampak le-ti pri nakupu niso odloĆØilni. Glavni merilni instrument je moje uho.

+1
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2021 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gornji izjavi je dodal (Nelson Pass) Ŕe to: "The task of reconciling the discrepancy is beyond me. I just alter, measure, listen, and think. Over and over."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2021 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Jaz pa veliko lažje zožam izbor, ĆØe lahko zadeve doma sliÅ”im.

Ni ravno praktiĆØno posluÅ”ati toliko opreme doma, to mora biti že ožji izbor.

simon740 je napisal/a:
P.S - sem nabavil DAC, ki ga je Amir že pred leti toplo priporoĆØal...
Od zvoka je bolj malo no...

Tako hipotetiĆØno bom rekel, ĆØe želiÅ” recimo bolj "harmonsko bogat" zvok moraÅ” kupiti napravo, ki se tako izmeri.
Potem so pa v igri tudi lasnosti, ki nimajo veze z zvokom.
Sicer pa Amir tudi posluÅ”a. Torej tudi ĆØe nekdo drug posluÅ”a niĆØ ne pomaga.

Zanimivo je tudi kako naprave, ki se na testu obnesejo odliĆØno, v praksi lahko popolnoma zatajijo. Recimo za en DAC sem bral da je popaĆØenje samo na TRS na XLR pa ne. Torej ĆØe bi bil test narejen z XLR bi bila meritev dobra z TRS pa bi bilo zelo slabo. Res je da gre obiĆØajno za poceni ali "snake oil" robo.

Noben ne bo posluÅ”al naprave, ki mu tako ali drugaĆØe ne ustreza, zato ker je po meritvi najboljÅ”a.
Samo potem se Å”e dodatno zakomplicira zaradi placeba (danes tako jutri drugaĆØe in tako menjaÅ” stvari vsake pol leta).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 23, 2021 23:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa smo spet na valovni....Behringer rules. Tale igraĆØka je za Barbike straÅ”it ne pa za posluÅ”at, tak da zame ni omembe vredno da se omenja v audiu in verni reprodukciji. Pri dacih ste eni ostali Å”e kar na popaĆØenjih. Dokler ti je samo to pomembno si na Behringeru in podobnih jajcih.
Malo nesramno, ampak ĆØe si kdaj sliÅ”al Total dac, ki je po meritvah bil popljuvano povpreĆØen, ti bo mogoĆØe jasno in te bo zanimalo ĆØemu tale zadeva tako igra. In Å”e recimo Audio Note...slabe meritve. Na zadnje je bila na testu 4ka. Glasba teĆØe iz daca, ne pa klasiĆØno sterilno, ĆØisto, osiromaÅ”eno, stisnjeno... kar pride iz dacev ki so trenutni kitajski best buy produkti tam do 500eur. Ne reÅ”i jih ne dsd, pa mqa pa dual mono pa ultralow distorsion opamps...
Btw...ste se mogoĆØe vpraÅ”ali kakÅ”na popaĆØenja ima vaÅ” zvoĆØnik, ki je zadnji v verigi?... to je tud eden od razlogov, zakaj nekateri ne sliÅ”ijo razlik med kabli.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 128, 129, 130 ... 156, 157, 158  Naslednja
Stran 129 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe