Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2009 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rokos je napisal/a:
Bom kar tule vprašal, ko je tema o kablih.

Zanima me, kako je s kabli, pri zvočnikih, ali jih priložijo poleg, ali je potrebno posebej nabavit?

Konkretno gre recimo za ta model:
http://www.pcgiga.si/product_info.php?products_id=1317

In ta woofer:
http://www.pcgiga.si/product_info.php?cPath=319_393_484&products_id=1208

Pri prvem so tile konektorji:
http://www.home-technology-store.com/Images/Jamo/S606_darkapple_terminal_med.jpg (banane ali kako se že temu reče..).

Kupoval bom verjetno preko interneta in nočem, da me preseneti, da ni kablov... Smile Drugače pa, kje kupit te kable za zvočnike, ki imajo že konektorje gor? In katere izbrat, da imajo najboljšo razmerje med ceno/kakovost.

Hvala za odgove in lep pozdrav Wink


Mislim, da nobena (resna) firma ne prilaga kablov zraven, sploh pa ne zato, ker bi se potem spodobilo priložiti nekaj, kar bi bilo vsaj približno na nivoju zvočnikov, to pa bi potem že nekaj stalo in dvignilo skupno ceno. Tako da ne pričakuj zvočnikov z priloženimi kabli, bi pa bilo to lahko le pozitivno presenečenje.

Glede na omenjene zvočnike (za katere si dodal povezavo), bi ti svetoval, da kupiš kakšne, ki jih imajo v BigBang-ih in podobnih veletrgovinah, ki jih prodajajo z koluta (na tekoče metre), pa tudi konektorje, ki jih potem sam terminiraš (ali kakšen tvoj znanec, če sam ne znaš). Mislim, da ne boš kupoval neke drage, ki stanejo toliko kot zvočniki sami, to tudi ne bi bilo smiselno.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2009 17:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mal reklame,
Soliden kabel Profigold lahko nabaviš v Technotopu,jih tudi pošlje domov..To je soliden kabel za nekje 2€\m (odvisno od debeline)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Pozna kdo kak soliden interkonekt za ne prevelik denar?
Rabim pa minimalno 4m dolžine, kar pomeni da moram kupit 2x5m paket, zato iščem nekaj cenejšega, ker z dolžino cena tako neprijetno raste:/
Tam, do kakih 80€ sem pripravljen dat.

Za ta denar vem da ne bom dobil neke vrhunske transparence. Raje pa bi da kabel malo demfa, kot da je preveč svetel.

Že tako mi 5M z RCA priključki ne deluje ravno fajn ideja, ampak zaenkrat drugače ne gre.

Gledam pa sem Audioquest G Snake, pa kak QED cenejši se še najde v tem rangu.. Kaj še zamujam?
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mitja



Pridružen/-a: Ned Mar 2009 20:28
Prispevkov: 95
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Futureshopu dobiš 5m QED Qunex 1 za -50%, to je 23,74eur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot prvo van den hul je mogoče zadnji neutralni kabel nasplošno. Je bolj zaprt (recimo tome toplo). Karakter kablov so recimo topli hladni in nevtralni. Malo je nevtralnih na trgu in so tudi cenovno nedostopni. No par ih je tudi zelo odličnih in zelo poceni.Pa še to , kaj je nevtralno ???? Komu je kaj nevtralno, toplo in hladno je spet za debato !!!!! Pa spet nikamor nepridemo. Preprosto rečeno, dobro usklajen, (zbalansiran,zdefiniran) sistem rabi nevtralne kable . Slabši i zelo slabi sistemi rabe pomoč kablov da bi se dokaj približali nevtralnom, naravnom zvoku. Temu se reče poskus. Ja marketing je naredil iz velike vecine kablov WOW !!!!
Soditi (poslušati) pa moraš osenbno ali je kaj v tem resnica ali pa čisti bull.........
Kabli so za poslušat in to neki časa ne na prvo žogo.
Na koncu konca vse moraš poslušat in verjet lastnem občutku. Odpri ušesa zapri oči !!!!!!
Srečno !!!!!
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj to mi je vse jasno - zato pa pravim da iščem nek mehkejši kabel, ker nevtralnega za ta denar ne bom dobil Smile

VDH imam dva, pa sta mi bila na prejšnjem sistemu prav všeč. Tu pa sta pretopla. Problem bo samo dobit 5M kable na posojo, ker jih že tako trgovine pogosto morajo naročit Smile

Če malo prestavim vse skupaj bom prišel na 3M, pa še za to dolžino bi raje uporabil balanced povezavo, pa nimam možnosti. Bom videl kako bo..
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 16:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali rabiš kabel za zvočnike ali interconnecte ???? Balansiran je pač interconnect.
Dalo bi se kaj za probo, povej mi bolj detaljno (optimalno)
kaj rabiš pa se mogoce tudi da kaj izredno dobri in nevtralno
pa poceni zrihtat. Pa se v relativno kratkem casu !!!!
Nesmeš hitet itek, moraš poslušat in počasi naštudirat zadevo. Nerečem da se neda na prvo žogo ugotoviti da je kabel dobar ali vse eno počasi.
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še nekaj. Po ceni in še poceni kabli kot vidim iz naprej predlaganega v forumu ti nebo prineslo nevem kakšne spremembe v primerjavi z van den hulom. Vsak ima svoje
pomanjkljivosti. Na koncu konca osebno raje poslušam več toplega z manj rezolucije kot hladan kabel z več !!!!!
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Interkonekt iščem, da. Čez nekaj časa dobim aktivne zvočnike, zato rabim tako dolg interkonekt. Zvočniki imajo XLR in cinch vhod, preamp pa samo cinch izhod. Saj vse skupaj se bo zdaj zamenjalo v mesecu ali dveh, počasi..

Ne iščem izboljšave iz VDH, mogoče bi celo istega kupil(D-102 mk III), v tri meterski dolžini, ampak to pride predrago.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2009 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DIY kable - vzemi Mogami 2549 ali pa Klotz LaGrange + kvalitetne pluge (Eichmann Bullet pri prvem oz. Neutrik ProFi RCA pri drugem) in to je to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
honza



Pridružen/-a: Čet Feb 2009 10:45
Prispevkov: 187
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Ima kdo kakšne izkušnje s temi iterkonekt kabli?
Hvala za odgovore!




http://www.nordost.com/productdetail.asp?ProdID=16


Nazadnje urejal/a honza Sre Nov 11, 2009 17:46; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Raje vprašaj kdo jih nima Very Happy
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
honza



Pridružen/-a: Čet Feb 2009 10:45
Prispevkov: 187
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Raje vprašaj kdo jih nima Very Happy
Have a nice Day

Matt


Odgovor pa tak!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super kabel, dosedaj najboljse kar sem dal v sistem pri testiranju, ko sem iskal zvok, ki mi pase. Sploh je bilo razodetje in razlika od Van den Hula, ki je zvenel izjemno zamolklo in blatno. Kupil ga nisem, ker se mi zdi, da je Nordost Super Flatline bil tam tam z njim. Slednjega sem dobil rabljenega za super ceno.

Svoje testne kable bi nekako razvrstil takole od najboljsega do najslabsega. S tem da sta zadnja dva globoko pri dnu. Ostali pa so fajn oz. zelo fajn in sprejemljivi za moj sistem.

1. Nordost Blue Heaven
2. Nordost Super Flatline Gold MK II
3. Cardas Crosslink 1S
4. Audioquest Indogo Blue
5. Van den Hul D352 Hybrid
6. navaden audio kabel, licna drot

Ocene so subjektivne in so lahko v drugacnem sistemu popolnoma drugacne.

Se ga vsekakor splaca probat v sistemu. Sicer nisem testiral veliko kablov, nekaj pa le. Blue Heaven mi nekak sluzi kot referenca za ostale.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
honza



Pridružen/-a: Čet Feb 2009 10:45
Prispevkov: 187
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je to mnenje za zvočniški kabel?
delfincek je napisal/a:
Super kabel, dosedaj najboljse kar sem dal v sistem pri testiranju, ko sem iskal zvok, ki mi pase. Sploh je bilo razodetje in razlika od Van den Hula, ki je zvenel izjemno zamolklo in blatno. Kupil ga nisem, ker se mi zdi, da je Nordost Super Flatline bil tam tam z njim. Slednjega sem dobil rabljenega za super ceno.

Svoje testne kable bi nekako razvrstil takole od najboljsega do najslabsega. S tem da sta zadnja dva globoko pri dnu. Ostali pa so fajn oz. zelo fajn in sprejemljivi za moj sistem.

1. Nordost Blue Heaven
2. Nordost Super Flatline Gold MK II
3. Cardas Crosslink 1S
4. Audioquest Indogo Blue
5. Van den Hul D352 Hybrid
6. navaden audio kabel, licna drot

Ocene so subjektivne in so lahko v drugacnem sistemu popolnoma drugacne.

Se ga vsekakor splaca probat v sistemu. Sicer nisem testiral veliko kablov, nekaj pa le. Blue Heaven mi nekak sluzi kot referenca za ostale.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 156, 157, 158  Naslednja
Stran 3 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe