Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 134, 135, 136 ... 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador
Iskanje primernega kabla in potem pripadajočega BNC konektorja in potem še krimpanje zna biti kar utrudljivo. Pa še dober coax kabel je težko dobiti samo nekaj metrov.
Tule imajo kar ugodne cene, edino ne vem glede poštnine in morebitne carine: https://www.bluejeanscable.com/store/digital-audio/index.htm

Jaz bi naredil BNC/BNC povezavo. Nato bi nabavil BNC/RCA pretvornik (2 kosa), da imaš pokrite vse opcije, kar se tiče povezljivosti.


_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala!
Sem dojel da mora tudi mehanika/pogon ploščka imeti BNC priključek.
Tako je standardu zadoščeno v celoti in se izognem vsej revščini polovičarstva povezav.
Razumel sem tudi, da korektno izvedena digitalna povezava (75 Ohm kabel in prav tako 75 Ohm BNC priključki) popolnoma zadošča tudi če ni draga.
Hvala še enkrat, je tako vsaj en del kablarske zgodbe ustrezno obdelan/pojasnjen.
--------------------------------------------------------------------------------
Sem pa v tisku večkrat zasledil trditve, da se optična digitalna povezava slabše obnese od koaksialne. Gre tu za 'otroške bolezni' povezave ali prevelike zahtevnosti tega standrda??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Sem pa v tisku večkrat zasledil trditve, da se optična digitalna povezava slabše obnese od koaksialne. Gre tu za 'otroške bolezni' povezave ali prevelike zahtevnosti tega standrda??

https://thewelltemperedcomputer.com/Intro/SQ/Toslink_Coax.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

...
@benma:
Saj je že @stormsonic povedal, da se pri paru RCA - RCA konektorjev ne moreš izogniti odbojem/refleksijam signala, ga lahko samo zakasniš s primerno dolžino kabla do take mere, da ne ovira pretoka informacij. Očitno je veliko bolj ugodna BNC - RCA kombinacija..

Mislim, da vzrok ni v tem. Sem na "problematičen" DAC priključil CD/DVD player in ga povezal z istim RCA/RCA coaxom in deluje. Z RCA/RCA coaxi doslej nisem imel nobenih težav. Vedno bolj se mi zdi, da je težava v kombinaciji RCA izhoda na Digione kartici in tem konkretnim DACom (MF M1-DAC).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 20:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še nekaj na temo "digitalnih" kablov: https://thewelltemperedcomputer.com/KB/DigitalCable.htm

Ne vem sicer zakaj bi bil doma nadejen kabel boljši. Ali je problem da določene naprave ne delujejo dobro z standardnimi impedancami? Ali celo priloženimi kabli?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roogi58



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 11:02
Prispevkov: 92
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2021 08:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če kdo rabi dober adapter, ga lahko naročim.

https://viablue.de/de/stecker_xs_bnc_cinchadapter.php

pa solidni digitalni kabel za samogradnjo tudi.

https://viablue.de/de/kabel_nf75_koaxial_digital.php

Če kršim kakšno pravilo me prosim ne napadajte. Naj moderator to pač izbriše.
_________________
Viablue-Slovenija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 451
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 23, 2021 10:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom





Mogami 2921 z Oehlbach priključki.
Muca je rahlo razočarana nad debelino (žvečljivostjo) kabla.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepi Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 12:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izdelava kablov v lastni režiji se res splača, ravno sem končal en komplet 2x5m koksialca 2x4mm2 (Tasker 1126). Še jaz, ki me zlepa ne nabrišejo s sugestivnimi rezultati, priznam, da je v direktni AB primerjavi z drugim kvalitetnim kablom 2x2.5mm2 dosti boljši, mesnat zvok in večja dinamika, zvočna slika.... Je pa z enim kablom več kot eno ura dela na stojalu.
Lupljenje koaksialca in viklanje 4mm2 oklopa:

Polotanje konic in nalotavanje foršpana za poteg čez hlače:

Zaključevanje na banane:

Fertik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2021 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jožko1989 je napisal/a:
Lepi Smile


Muca al kablni? Laughing
Špilajo tud lepo.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mučača izgleda zelo prijazna. Tvoj kabel je vrhunski Mogami 2921, izdelal pa si biwiring varianto. Če si sam lotal, je vrhunski izgled. Moj je 2x4mm2 in je s shieldom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Mučača izgleda zelo prijazna. Tvoj kabel je vrhunski Mogami 2921, izdelal pa si biwiring varianto. Če si sam lotal, je vrhunski izgled. Moj je 2x4mm2 in je s shieldom.


Mučača rada žveči vso kavlovje, katero ni skrito. Vse do debeline povprečnega napajalnega 220v. Tako da sem imel dober izgovor, da konkretiziram tudi zvočniške.

Nisem nič lotal, bananice na zvočniški strani so screw on, s precej majhno luknjico. Ravno prav za 2,5mm2. Na ojačevalnikovi strani pa 2x2,5mm2 lepo namotan ravno prav pride skozi odprtino. Zgornji del bananice se odvije, kabel pa nazaj razpreš in ga zapogneš preko te tuljave, nato nazaj privijačiš zgornji del banane, ki prime kabel. V bistvu skoraj krimpanje.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roogi58



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 11:02
Prispevkov: 92
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 30, 2021 08:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še slika enih mojih.


_________________
Viablue-Slovenija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 451
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 30, 2021 09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep, plemeniti kabel, ustrezen za to dolžino. Po iskrenih izkušnjah, nikdar več ne bi šel na manj kot 4mm2 preseka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roogi58



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 11:02
Prispevkov: 92
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 01, 2021 07:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta ima dobrih 6 mm2 po polu. Je pa potrebni presek odvisen tudi od materiala. Pri čistem bakru mora biti večji kot pri posrebrenem ali čistem srebru, ker je srebro boljši prevodnik od bakra.

Precej vpliva na zvok pa nima le material ampak tudi konstrukcija in izolatorji, na koncu pa priključki. Ne stanejo zaman nekatere banane ali vilice 10 X več od navadnih oz. cenenih. Kolikor gledam razne samogradnje, so predvsem v priključkih velike rezerve, ker se ravno na tem področju na veliko špara. Sam sem s tem precej eksperimentiral in moram povedati, da se izplača.
_________________
Viablue-Slovenija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 451
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 134, 135, 136 ... 156, 157, 158  Naslednja
Stran 135 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe