Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniÅ”ki kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 132, 133, 134 ... 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2021 16:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Menda kmalu odprejo gostilne za prvo triado, bo manj prepirov. Za ocenjevanje kablov bi bilo pametno, da za primerjavo vzamete kakÅ”en sploÅ”no priznan, kot je RG58 in ocenjujete odmike. Zelo težko ga je premagati, se pa da. Vedno je ob tem dvom, kje obravnavani sistem (sestav) stoji, ali je sploh je z resolutivnostjo na sredini in ĆØuti slabÅ”e in boljÅ”e kable. Kajti zlahka si s sestavom in okusom na robu klifa in vsak napaĆØen korak je padec v globino. Z izbiro kablov se v uspeÅ”no sestavljenem, poznanem lastnem sistemu, da razbrati mikro razlike, s prepirom, kar tako za zabavo, paĆØ ne. In ĆØe ĆØez vsako trditev nekdo gre ĆØez s tarokom, je to nekredibilno. VĆØasih sem manj izkuÅ”enim v pomoĆØ ponujal vsakrÅ”no opremo na test, ton generator, osciloskop, zvoĆØnike, itd., da se prepozna dejanski status sestava, sistem reĆØemo namreĆØ zaporedju elementov, ki delujejo. Pa nikoli odziva, le stalne kritike brez izkuÅ”enj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2021 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
siroliver je napisal/a:

Jaz imam ze 15 let analogne (XLR) srebrne kable ki pa niso Oyaide.

Kako bi ti opisal razliko med bakrenimi in srebrnimi analognimi kabli - na sploŔno?


Tako na splosno ne bi vedel.,ker so ze razlike med srebrnimi in bakrenimi in posrebrenimi bakrenimi ....itd

Jaz sem moje izbiral pred leti ,na probi sem imel bakrene in srebrne istega proizvajalca in zadnji so se pokazali kot boljsa izbira na mojem sistemu,imam pa bakrene zvocniske in napajalne ,tako da nebi dajal neke prednosti enemu ali drugemu materijalu,pri meni se vse odloci na slusnem testu na mojem sistemu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2021 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

siroliver je napisal/a:
benma je napisal/a:
siroliver je napisal/a:

Jaz imam ze 15 let analogne (XLR) srebrne kable ki pa niso Oyaide.

Kako bi ti opisal razliko med bakrenimi in srebrnimi analognimi kabli - na sploŔno?


Tako na splosno ne bi vedel.,ker so ze razlike med srebrnimi in bakrenimi in posrebrenimi bakrenimi ....itd

Jaz sem moje izbiral pred leti ,na probi sem imel bakrene in srebrne istega proizvajalca in zadnji so se pokazali kot boljsa izbira na mojem sistemu,imam pa bakrene zvocniske in napajalne ,tako da nebi dajal neke prednosti enemu ali drugemu materijalu,pri meni se vse odloci na slusnem testu na mojem sistemu.


Za vse velja , mi lahko na enostaven naĆØin razložite kako ste primerjali? NamreĆØ o tem ni govora ali ste baker posluÅ”ali 2 dni potem srebro ali kako? Vsi vemo oziroma govori se o tem , da kabli potrebujejo ur in ur utekanja?

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2021 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam dva sistema in pustim laufat 24 ur na dan po vec dni ce je potreba pa ne samo kable tudi nove komponente,potem delam teste na glavnem sistemu .
Ponavadi po eno pesem z kablom x in isto pesem z kablom y,
druga pesem enako
tretja pesem enako......
vcasih je dolgocasno ampak taksen pac je ta hobi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2021 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Primer dobrega napajalnega kabla Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2021 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

siroliver je napisal/a:
Jaz imam dva sistema in pustim laufat 24 ur na dan po vec dni ce je potreba pa ne samo kable tudi nove komponente,potem delam teste na glavnem sistemu .
Ponavadi po eno pesem z kablom x in isto pesem z kablom y,
druga pesem enako
tretja pesem enako......
vcasih je dolgocasno ampak taksen pac je ta hobi

Ali imaŔ izkuŔnje z namenskimi datotekami za burn-in (Tellurium in Isotek)?
Svoje srebrne kable sem najprej ulaufaval s Tellurium datoteko non-stop 5 dni na backup DACu. Potem pa Å”e nekaj dni podnevi non-stop z glasbo na glavnem sistemu. PoĆØasi so se mehĆØali... Bral sem, da je nekdo ta Oyaide XLR kabel ulaufaval 1 mesec, preden je zares zaigral tako kot je treba...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 09:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vazno da gre signal skozi,sam kombiniram radio,CD,imam tudi Burn in CD od XLO Reference Recordings , vcasih spustim tudi njega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Menda kmalu odprejo gostilne za prvo triado, bo manj prepirov. Za ocenjevanje kablov bi bilo pametno, da za primerjavo vzamete kakŔen sploŔno priznan, kot je RG58 in ocenjujete odmike. Zelo težko ga je premagati, se pa da. ..

V kateri triadi smo upokojenci? Laughing Laughing
--------------------------------------------------
Pri digitalni povezavi sem opazil, da se kabel ne obnaÅ”a kot pri analogni. Ni da je malo tako ali onako, ampak nastanejo prav napake, tipa vreÅ”ĆØeĆØe violine istoĆØasno pa spodnji del spektra brezhiben, transprenten, informativen. Opazil sem Å”e pojav, ko je z nekaterimi ploÅ”ĆØki glasba preskakovala; komaj opazno, pa vendar je naprimer 2-3x na istem CD-ju zmanjkala informacija in je Å”e v istem hipu preskoĆØilo malo naprej v stilu ĆØe pevec poje 'mama' se sliÅ”i 'mma'..

ƈe se odloĆØim za terminiranje lastnega RG58 se vpraÅ”am na kateri bazi je potrebno izbrati konektorje in Å”e katera dolžina kabla je primerna da ni refleksij / oziroma da kabel res naredi na obeh koncih da bit je bit/ da ne prihaja poslediĆØno do napak v d/a pretvorbi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Pri digitalni povezavi sem opazil, da se kabel ne obnaÅ”a kot pri analogni. Ni da je malo tako ali onako, ampak nastanejo prav napake, tipa vreÅ”ĆØeĆØe violine istoĆØasno pa spodnji del spektra brezhiben, transprenten, informativen.

Morda pa so vreÅ”ĆØeĆØe violine posledica moĆØnejÅ”ih visokih frekvenc (upraviĆØeno ali ne). Lahko tudi da ima CD "pre-emphasis" (podobno kot pri ploÅ”ĆØah je to na nekaterih starjeÅ”ih CD-jih), ki se morda ne filtrira v tem primeru. CD-ji že sicer obiĆØajno zvenijo svetlejÅ”e kot gramofon. Pri doloĆØenih tudi meni zveni gramofon bolje iz tega vidika. PaĆØ v studijih radi "cukrajo".

ambasador je napisal/a:
Opazil sem Å”e pojav, ko je z nekaterimi ploÅ”ĆØki glasba preskakovala; komaj opazno, pa vendar je naprimer 2-3x na istem CD-ju zmanjkala informacija in je Å”e v istem hipu preskoĆØilo malo naprej v stilu ĆØe pevec poje 'mama' se sliÅ”i 'mma'..

Preveri stanje teh CD-jev. ƈe imaÅ” star CD player bi novejÅ”i morda pomagal (tudi ĆØe ceneni). Vsaj tako opažam, da so starejÅ”i bolj obĆØutljivi.

ambasador je napisal/a:
ƈe se odloĆØim za terminiranje lastnega RG58 se vpraÅ”am na kateri bazi je potrebno izbrati konektorje in Å”e katera dolžina kabla je primerna da ni refleksij / oziroma da kabel res naredi na obeh koncih da bit je bit/ da ne prihaja poslediĆØno do napak v d/a pretvorbi.

Pozoren bodi predvsem na impedanco (za RG58 piŔe 50 ali 52 ohm).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že povedal, da je moj player BREZ teh napak, ki so se pojavile Å”ele z digitalno povezavo na eksterni d/a pretvornik; in to neglede na ploÅ”ĆØek, stari, novi, zripani...
Torej ne ploÅ”ĆØki, ne mehanika playerja sami po sebi nimajo nobene zveze s to napako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: VaĆØe

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mcnaget je napisal/a:
siroliver je napisal/a:
benma je napisal/a:
siroliver je napisal/a:

Jaz imam ze 15 let analogne (XLR) srebrne kable ki pa niso Oyaide.

Kako bi ti opisal razliko med bakrenimi in srebrnimi analognimi kabli - na sploŔno?


Tako na splosno ne bi vedel.,ker so ze razlike med srebrnimi in bakrenimi in posrebrenimi bakrenimi ....itd

Jaz sem moje izbiral pred leti ,na probi sem imel bakrene in srebrne istega proizvajalca in zadnji so se pokazali kot boljsa izbira na mojem sistemu,imam pa bakrene zvocniske in napajalne ,tako da nebi dajal neke prednosti enemu ali drugemu materijalu,pri meni se vse odloci na slusnem testu na mojem sistemu.


Za vse velja , mi lahko na enostaven naĆØin razložite kako ste primerjali? NamreĆØ o tem ni govora ali ste baker posluÅ”ali 2 dni potem srebro ali kako? Vsi vemo oziroma govori se o tem , da kabli potrebujejo ur in ur utekanja?

Hvala


Potrebujejo, potrebujejo. Eni potrebujejo ure, drugi mesece utekanja, dokler se ne omehĆØajo. Eni pa z utekanjem celo otrdijo, zato je treba pazit kako jih utekaÅ”. Nekateri jih prikljuĆØijo kar na Å”vas aparat, da spustijo skozi veliko toka in pohitrijo proces Smile

Ja s temi kabli je podobno kot pri raĆØunalnikih. Å ele po nekaj mesecih utekanja programi zaĆØnejo dobro delovat. Smile Å e bolj se vidi to na novem TV, ko je slika zaradi neuteĆØenosti veliko slabÅ”a kot pri nekaj mesecev ulavfanih. Tudi hiÅ”na inÅ”talacija mora biti ulaufana - pri novejÅ”ih hiÅ”ah zato niĆØ ne Å”pila dobro. Podobno je z novimi hi-fi saloni, kjer ni pametno kupovat, ker je vsa inÅ”talacija Å”e neulavfana. ...

Meni osebno je Å”e vedno najbolj vÅ”eĆØ za posluÅ”anje baker, ko je uteĆØen vsaj 2 meseca. StarejÅ”i od 2 let je že preveĆØ trd zvok in ga vržem v smeti. Bi si pa želel posluÅ”ati ĆØisto srebro ali celo zlato, vendar nimam naftne vrtine ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Že povedal, da je moj player BREZ teh napak, ki so se pojavile Å”ele z digitalno povezavo na eksterni d/a pretvornik; in to neglede na ploÅ”ĆØek, stari, novi, zripani...
Torej ne ploÅ”ĆØki, ne mehanika playerja sami po sebi nimajo nobene zveze s to napako.

Zakaj bi dodajal eksterni DAC, ĆØe poslabÅ”a in je že sicer brez napak? Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Primer dobrega napajalnega kabla Laughing

ƈe ni od Kodile, ni niĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

ƈe se odloĆØim za terminiranje lastnega RG58 se vpraÅ”am na kateri bazi je potrebno izbrati konektorje in Å”e katera dolžina kabla je primerna da ni refleksij / oziroma da kabel res naredi na obeh koncih da bit je bit/ da ne prihaja poslediĆØno do napak v d/a pretvorbi.


RG58 je visokofrekvenĆØni vodnik, velikokrat tudi po MIL standardu, ki zlahka prenaÅ”a tudi audio frekvence in jih ne duÅ”i. V primeru S/PDIF gre za visoke frekvence in je zelo primeren. Nekateri audio namenski kabli izvajajo duÅ”enje in s tem gladijo ringing zvok, skratka posegajo v to. Zato imajo celo puÅ”ĆØice za smer gor namalane, da Å”e bolj kunÅ”tno izgleda. Ocenjujem, da je minimalna dolžina 70cm, kot je primer za UTP, da ni motenj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: VaĆØe

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
longplay je napisal/a:
Primer dobrega napajalnega kabla Laughing

ƈe ni od Kodile, ni niĆØ.

Ja, samp ĆØe so preveĆØ "ulaufani", je bolj žalost Smile

Sicer pa, ĆØe je proizvajalec kablov kaj vreden, jih ima kakÅ”en mesec ali dva priklopljene na izmeniĆØen tok, da pridejo v trgovino že vteĆØeni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 132, 133, 134 ... 156, 157, 158  Naslednja
Stran 133 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe