Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniÅ”ki kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Zato imaÅ” ti povsem kompatibilne naprave, zvoĆØna kartica je povsem kompatibilna z Beringer ampom.
V ĆØem je problem?

V tem da se napiŔe "Behringer". Da bo vsaj izgledalo kot da veŔ za kaj gre.

jacoby je napisal/a:
Za nas naj te ne skrbi, niĆØ ne jamramo da ne igra...

Zakaj pa potem iÅ”ĆØete prave kable veĆØ desetletij?
V studijih imajo na stotine metrov kablov, pa nimajo takih problemov z izborom kabla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo humorja sa se ohladi vroĆØa avdiofilska kri.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 15:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
jacoby je napisal/a:
Zato imaÅ” ti povsem kompatibilne naprave, zvoĆØna kartica je povsem kompatibilna z Beringer ampom.
V ĆØem je problem?

V tem da se napiŔe "Behringer". Da bo vsaj izgledalo kot da veŔ za kaj gre.

jacoby je napisal/a:
Za nas naj te ne skrbi, niĆØ ne jamramo da ne igra...

Zakaj pa potem iÅ”ĆØete prave kable veĆØ desetletij?
V studijih imajo na stotine metrov kablov, pa nimajo takih problemov z izborom kabla.
Ja, Behringer je ĆØisto nekaj drugega kot Beringer! Idea
OK priklopi pa na BEHRINGER

Kar se tiĆØe kablov v profesionali, (katere del ti nisi) imam frenda, ki je 20 let delal v Londonu po razliĆØnih studijih, kot inženir in producent, torej ĆØe si je v Londonu s tem plaĆØeval (lagodno) življenje, je svoje delo zelo dobro obvladal, upam da se s tem lahko vsi strinjamo.
NekoĆØ sva v njegovem studiu testirala neke studio monitorje, ki sem jih sam upgrade-al, in takrat sem s sabo prinesel tudi moj Nordost XLR IC kabel srednjega razreda.
Ko je on na obstojeĆØem sistemu sliÅ”al razliko med "navadnimi" kabli in temi, je rekel:
"fak, sej ne morem verjet".
ƈez par tednov mi je javil, ti a veÅ” da sem nabavil 5m tistega kabla...
Od takrat naprej mislim da nima veĆØ "navadnih" kablov v studiu.

Toliko, s tabo sem zakljuĆØil.
Upam da bo admin tudi, ĆØe bo potrebno!
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še prijatelja si okužil.
Ali sta sluĆØajno delala slepi test ali je to spet samo Å”e ena ankdota?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slepi test je bolj za slepe in slabovidne bi rekel...torej ni bil slepi test!
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Zakaj pa potem iÅ”ĆØete prave kable veĆØ desetletij?
V studijih imajo na stotine metrov kablov, pa nimajo takih problemov z izborom kabla.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 16:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
Tole sem pripel na neki drugi temi, pa je Ŕlo kar mimo brez debate, zato pripenjam Ŕe tu, ker je vredno branja.

Tema: Slepi ABCD test kablov - poroĆØilo, analiza in komentarji.

www.stereophile.com/content/minnesota-audio-society-conducts-cable-comparison-tests-0

_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj sem Å”el že sam iskat, ĆØe že obstaja kakÅ”en slepi test. Nisem naÅ”el prepriĆØljivega rezultata.
Morala bi biti vsaj 75% verjetnost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.. ok, stran veĆØ, gor ali dol.., ĆØe lahko..
Odgovor , na vpraŔanje ali je kablaža vzrok ali posledica..?
Po moje je samo potreba - enakopravni sestavni del sistema..
ƈe nam to povzroĆØa probleme, tako probleme sliÅ”anja ali izbora samega in poslediĆØno financ, je to druga stvar.. Vsak ve zase..
Tu nam je bila celo ponujena opcija FM Acusticsa, ki ponuja kable že v paketu..
In to naj bi bila kao dobra reŔitev.. Samo kupiŔ cel sistem in vse skrbi odpadejo.. Halo..?
Torej tu imamo opravka z t. i. ultra hi endom - govorim o cenah, poglejte cene..
Preden nadaljujem, naj povem, da sem njihov komplet sistem sliŔal 4 krat.. Dvakrat poglobljeno..
O zvoku - lahko reĆØem: - uravnotežen, gladek zvok, dokaj nevtralen, ne ravno analitiĆØen, brez nekih ekstremov, a obenem neimpresiven, deloma z manjkom live efekta.. ƈe že, same elektronike ok, zvoĆØniki, ki so v sklopu tako tako.. Ne bo Å”lo.. Ne moreÅ” ponujati zvoĆØnikov, ki zadovoljijo potrebe vsakega prostora.. In seveda, zakaj ne bi ponudili Å”e svoje kable, ki niso niĆØ posebnega.. Samo biznis..
Moja ocena - hi end, a brez ultra..
ƈe pa Å”e pogledamo sestav elektronik samih - se popolnoma strinjam z @jacobyem.. To ni vredno te cene..

Podoben pristop ima tudi Audio Tekne..
Sem se pred leti pogovarjal s njihovim konstruktorjem v starem Vklopu, na prezentaciji.. Tudi oni ponujajo poleg elektronik (- izvrstnih), Å”e njihove kable.. Sva govorila potem o kablih.., - mi je bilo takoj vse jasno.. Opremljeni z Å”tekarji ital. consumer proizvajalca po 5 ā‚¬ kom.. Take, kot jih imam po instalaciji v hiÅ”i (- je bila takrat ravno na novo..) Nikelj itd.. Zakaj ne raje npr. Oyaide ali Furutech itd... ? Hmm, ne bi veĆØ o tem..
Tudi komentar z A. Road-a v Londonu, lako navežem na to, kar je povedal @jacoby o svojem primeru v tistem studiju..
Je tip iz A.R. lepo navedel, da se gre v osnovi za ekonomijo.. Imajo veĆØ studijev, zakaj bi troÅ”ili.. No, ta v @jacobyem primeru je bi do teh zadev boj dovzeten in nabavil kvalitetnejÅ”e kable,,,
Tako to gre...


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:

Tudi komentar z A. Road-a v Londonu, lako navežem na to, kar je povedal @jacoby o svojem primeru v tistem studiju..
Je tip iz A.R. lepo navedel, da se gre v osnovi za ekonomijo.. Imajo veĆØ studijev, zakaj bi troÅ”ili.. No, ta v @jacobyem primeru je bi do teh zadev boj dovzeten in nabavil kvalitetnejÅ”e kable,,,
Tako to gre...
lp


"Tip" iz Abbey Road-a je napisal, da nimajo toliko denarja, da bi ga zapravljali za zvoĆØniÅ”ke in napajalne kable, raje se osredotoĆØajo na signalne poti, ojaĆØevalce, zvoĆØnike in akustiko prostorov.

Signalne poti se nanaÅ”ajo na povezovanje razne elektronike minus zvoĆØniki in njegov zapis sovpada z izkuÅ”njo @jacoby-a.
"Problematika" signalnih ali "napajalnih" ali zvoĆØniÅ”kih kablov namreĆØ ni ĆØisto eno in isto.

Sploh pa "tip" ni kar nek tip, ima ime in priimek in v svetu profesionalnega audia nosi upraviĆØeno poznano in konkretno kompetentnost, ki vsaj 10 na 6. potenco krat presega kompetentnost nekega ncc2000.

In seveda, "tip" ne živi od prodaje audio elektronike, kablov, panelov, ampak od proizvodnje dobrega zvoka. Napaka?


Se pa strinjam, da so kabli lahko potreba. Ni pa to odgovor na vpraŔanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.. ja, dobro, vemo, da ima mister celo ime, lahko je celo sir.., sem hotel samo skrajŔati pisanje... ok..
In, da so v studiu primarni signalni kabli snemalnih naprav - važnejÅ”i od zvoĆØniÅ”kih in napajalnih - mi je tudi jasno.. Hotel sem navesti samo bistvo..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pinus

Velike besede o enkovrednosti komponent bi bilo dobro malo obrazložiti.

V ĆØem so kabli enakovredni ostalemu delu HI Fi (ali ĆØe hoĆØeÅ”, Hi END verige) + prostoru?

Po ceni, po vplivu na zvok, po skrbnosti izbire, po razliki v kakovosti med istovrstnimi "komponentami",........

Ali nek sistem v popolnoma prazni sobi z odliĆØnimi kabli igra bolje kot enak sistem v dobri sobi z navadnimi - tovarniÅ”ko priloženimi kabli,...........

Torej kje je enakovrednost po tvoje.

Ne provociram, samo rad bi razumel ta tvoj pogled na kable.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...@ck - moja navedba pojma "enakopravni del" - jasno da, v smislu vpliva na konĆØni zvoĆØni rezultat (- tu je pomemben pravi izbor materialov , da so v korelaciji s tonalno-timbralnim karakterjem sistema samega) in seveda ne, kot cenovne enakovrednosti (enakopravnosti)i s komponentami, zvoĆØniki itd... Normalno, da so te v primerjavi s kabli veliko dražje.. ƈe hoĆØemo Å”e tretiran prostor 8x5 - o ceni tega pa lahko spet debatiramo, bo odvisna od veĆØ faktorjev...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 21:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
...@ck - moja navedba pojma "enakopravni del" - jasno da, v smislu vpliva na konĆØni zvoĆØni rezultat (- tu je pomemben pravi izbor materialov , da so v korelaciji s tonalno-timbralnim karakterjem sistema samega) in seveda ne, kot cenovne enakovrednosti (enakopravnosti)i s komponentami, zvoĆØniki itd... Normalno, da so te v primerjavi s kabli veliko dražje.. ƈe hoĆØemo Å”e tretiran prostor 8x5 - o ceni tega pa lahko spet debatiramo, bo odvisna od veĆØ faktorjev...

lp


Torej ĆØe te prav razumem ima kabel po tvoje popolnoma enak zvoĆØni vpliv na konĆØni rezultat (zvok) kot npr. zvoĆØnik.

Torej imamo odliĆØen izvor, ojaĆØevalec in zvoĆØnik in z zamenjavo tovarniÅ”kega interkonetnega kabla (cena 1-2 ā‚¬) za odliĆØen kabel dobimo na zvoku tako razliko v +, kot dobimo razliko v - ĆØe zamenjamo na istem sistemu s super kablom odliĆØen zvoĆØnik za slab plastik fantastik.

Ne pije vode.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa povezave znotraj komponent, ki jih skupaj ni malo. Morda tudi te že kdo menja in barva zvok?

lp Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 156, 157, 158  Naslednja
Stran 68 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe