Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

akustika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BD



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 15:51
Prispevkov: 6
Kraj: ajdovÅ”ĆØina

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2009 17:45    Naslov sporočila: akustika Odgovori s citatom

Zdravo. Imam velik problem, ki mi lomi Å”katle. ZvoĆØnike imam postavljene na stojalu, ki je visoko cca 15cm, to pa je postavljeno na 45cm omarici. Vse skupaj je pomaknjeno na levo stran, tako, da zaseda 2 tretjini Å”irine sobe. Komponente so postavljene na viÅ”jo omarico, ki se drži nižje, na kateri so postavljeni zvoĆØniki. (moderno pohiÅ”tvo, minimalistiĆØen design) Soba je Å”iroka 3,3m, dolga pa cca 6m. UÅ”esa so postavljena cca 3m od zvoĆØnikov. Upam, da si vse skupaj predstavljate.
Kadar sedim na kauĆØu sliÅ”im, odmev, oz. zapacano zvoĆØno sliko v sredjih nizkih tonih. Ni taka panika, ma je. Ko se pa nagnem naprej se zvoĆØna slika Å”ĆØisti in je vse ku mora bit. ZvoĆØniki so Triangle Titus ES, se pravi kar majhni zvoĆØniki.
VpraÅ”anje. So mogoĆØe zvoĆØniki premejhni za prostor? To spraÅ”ujem zato, ker ko je moj znanec menjal velike Martin Logan za Å”e veĆØje Martin Logan se je zvok Å”ĆØistil, ni imel veĆØ potrebe po raznih Å”punjah po vogalih sobe. Torej po njegovih izkuÅ”njah so veĆØji zvoĆØniki izniĆØili odmeve in prostora ni bilo potrebno akustiĆØno tretirati.
Vem, da bi v mojem primeru bilo najbolÅ”e v sobo dodati razne basstrape in podobno, vendar to zdaj ni mogoĆØe izvesti. Pa tudi soba ne bi veĆØ izgledala po mojem okusu. V prihodnosti imam namen menjati zvoĆØnike, mogoĆØe tudi za veĆØje, ĆØe bi se moja teorija obnesla.
No, kaj pravite?
LP Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2009 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

premakni kavĆØ za 30cm naprej Smile
Ali pa premakni zvoĆØnike.
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2009 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe imaÅ” sluĆØajno kavĆØ ob zadnji steni, ga ĆØe je le mogoĆØe premakni bolj v notranjost sobe in zvok bo takoj postal bolj ĆØist.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2009 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
ƈe imaÅ” sluĆØajno kavĆØ ob zadnji steni, ga ĆØe je le mogoĆØe premakni bolj v notranjost sobe in zvok bo takoj postal bolj ĆØist.

lp


In ne samo to: zvok bo tudi pridobil na globini, oziroma reliefnosti. Torej opazila se bo razvrsitev posameznih instrumentov na zvoĆØnem odru, seveda na posnetkih, ki so tako posneti, da to omogoĆØajo.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BD



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 15:51
Prispevkov: 6
Kraj: ajdovÅ”ĆØina

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 07, 2009 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore. To mi je jasno, sem tudi vse to že probal in funkcionira, ni debate. Vendar je v naÅ”i hiÅ”i faktor, ki ima zelo veliko težo pri sprejemanju odloĆØitev, zato se spogledujem z alternativnimi reÅ”itvami, ki ne bi preveĆØ segale v prostor in bi pustilo pohiÅ”tvo tako ku je. Zavedam se tega, da na taki naĆØin zvok ne bo nikoli idealen, vendar bi ga rad izboljÅ”al kar se le da. Ali ima nekdo pozitivne izkuÅ”nje pri izboljÅ”avi zvoka v smeri ki sem jo omenil z menjavo manjÅ”ih zvoĆØnikov za veĆØje?
Hvala lepa.
LP Dejan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 08:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe ti ne Å”pilajo tamali ti bodo veliki Å”e manj. Moje izkuÅ”nje. Ni pa reĆØeno. Vendar nima smila komplicirati z menjavo komponent, ĆØe nimaÅ” prostora, kjer bi priÅ”le do izrazra. VeÅ” kje imaÅ” jedro težav in dokler ne boÅ” tega odpravil je vse ostalo brez haska.
Faktor v vaÅ”i hiÅ”i lahko prepriĆØaÅ” s slikami urejenih hi-end sistemov, ki imajo sobe lahko resniĆØno lepe (ne vsi seveda). NajboljÅ”e da kupiÅ” res lepe samostojeĆØe zvoĆØnike, ki bodo dnevni v okras in jih bo faktor z veseljem gledam skoraj sredi dnevne Wink
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 10:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Antony je napisal/a:
ƈe ti ne Å”pilajo tamali ti bodo veliki Å”e manj. Moje izkuÅ”nje. Ni pa reĆØeno. Vendar nima smila komplicirati z menjavo komponent, ĆØe nimaÅ” prostora, kjer bi priÅ”le do izrazra. VeÅ” kje imaÅ” jedro težav in dokler ne boÅ” tega odpravil je vse ostalo brez haska.
Faktor v vaÅ”i hiÅ”i lahko prepriĆØaÅ” s slikami urejenih hi-end sistemov, ki imajo sobe lahko resniĆØno lepe (ne vsi seveda). NajboljÅ”e da kupiÅ” res lepe samostojeĆØe zvoĆØnike, ki bodo dnevni v okras in jih bo faktor z veseljem gledam skoraj sredi dnevne Wink

OdliĆØno razloženo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2009 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Pod "ƈlanki" beri "ZAKAJ" ENAKI AUDIO SISTEMI ... ...
~
Se nadaljuje
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe