Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ojačevalec in zvočniki za Led Zeppelin
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mito11



Pridružen/-a: Sre Avg 2011 12:06
Prispevkov: 152
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2019 00:13    Naslov sporočila: Ojačevalec in zvočniki za Led Zeppelin Odgovori s citatom

Pozdravljeni, rabil bi nasvet za nabavo zvočnikov in ojačevalca, za poslušanje muzike tipa Led Zeppelin. Prostor je velikosti 25 m2. Ojačevalec in zvočniki naj bi rabljeni koštali vsak po cca 500€. Kakšna stotka več ni problem. Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041955456
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2019 03:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen mito11,

mnogim s podobnimi željami sem že velikokrat svetoval in večina je zelo zadovoljnih. Ojačevalnik je lahko rabljen in cenejši. Kak rabljen japonski integrirec v razredu 200 - 300 eur te zna zadovoljiti (ta cenovni okvir v praksi ne pomeni ničesar, če imaš srečo). Zvočnika pa priporočam, da iščeš med profesionalno opremo z visokim izkoristkom vsaj 95db 1W/m. Woofer naj ima 15" premer (38,5 cm), visokotonec na trobljo naj bo z nizkim frekvenčnim rezom, če je trosistemski pa je večinoma še boljše. Edino tak sistem ti lahko premakne maso zraka potrebnega za tako glasbo. Razmisli.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rabis nekaj mehkeje zvenecega. Je malo drazje kot tvoj budzet, ampak dobis zelo solidno kombinacijo:

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=22028

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=21901
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mehkeje zvenečega? Aja? A Zeppelini so mehkuži, ki naj zvenijo - mehko??

Kot je svetoval @Lix - pro zvočnik ti bo serviral glasbo zelo neposredno, po potrebi s pravim šusom, po mojem je to ravno tisto, kar muzika, ki bi jo poslušal tudi narekuje. Pozabi na prefinjeno HI-FI šaro, če ti je preferenca rock in želja glasnost se drži Lixovih napotkov, možakar je ozvočil dovolj koncertov in so mu, posledično, stvari jasne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 13:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
/.../po mojem je to ravno tisto/.../


Kaj pa če ne? Ravno zaradi takih kot si ti, je ta forum tam kjer je. Ne mine ena debata brez dr*****

Ne poznam lix-ovega dela, ampak sam niti za hip ne bi želel imeti doma ozvočenja, kot se ga sliši na 80% koncertov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@raptor, ker ravno ne poznaš Lixa je fino, ce njegove predloge lahko ocenimo tisti, ki ga - poznamo.

Sicer pa - sem na veliko na koncertih, tistih 80% zvoka, ki je na koncertih po tvoje zanič - po mojem je ravno obratno. So redki špili, ki so v današnjih dneh zares narejeni (ozvočeni) zanič. Če drugega ne, ima pro neskončno prednost pred veliko večino domačih sistemov - fundament in neposrednost. In si resni bandi tudi ne morejo privoščiti, da bi zaradi ozvočenja izpadlo, da ne znajo igrat. Zadnje, kar sem slišal in je bilo bolje od vsega hi-fi zvoka je bil Waters v Zagrebu. Pa Tyler v trstu, zunaj. Pa Atomobili v CD-ju, Metheny ravno tako v CD-ju.

Me pa zanima, kaj te tako moti v mojem predlogu. Je le drugačen od tvojega. Zdi se mi, da bolj pisan na kožo interesentu, kot tvoj. Zakaj bi to pomenilo - d***? Kot kaže strpnosti bolj manjka tebi, kot meni, a ne?

Še vedno pa ne razumem - zakaj bi naj bil rock mehak? Zakaj bi jedel chili, če ne maram jesti pekoče?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
Mehkeje zvenečega? Aja? A Zeppelini so mehkuži, ki naj zvenijo - mehko??


Tole zgoraj si še enkrat preberi in upam, da ti bo jasno ob kaj sem se spotaknil. Govoriva o drugačni reprezentaciji zvoka, ki pa je odvisna od osebnih preferenc oziroma okusa. In če je nekdo zaradi okusa pripravljen prcat nekoga drugega, potem je njegov domet približno na nivoju curka 70-letnika s fuč prostato.

Osebno bi vzel za tako trdo in hladno muziko nekaj mehkejšega in ne bi stvari še dodatno zaostroval s kakšnimi trobljami. Če bi povzel kolega, bi rekel, ne vem, zakaj mora rock špilat trdo in ostro. Pa mi je jasen namen trobelj, ampak meni niso blizu.

epic je napisal/a:
@raptor, ker ravno ne poznaš Lixa je fino, ce njegove predloge lahko ocenimo tisti, ki ga - poznamo.


epic je napisal/a:
Zdi se mi, da bolj pisan na kožo interesentu, kot tvoj.


Res si kaliber!
1. Nikjer nisem ocenjeval lixovega predloga, ampak sem podal svojega, precej konkretnega.
2. Na podlagi česa pa to veš? Razen seveda, če avtorja teme osebno poznaš. Sam nikjer ni omenil kakšen zvok točno išče in je to, v katero smer bo šel, čisto njegova izbira.

Over & Out
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če mene vprašate PA pri višjih glasnostih zveni precej bolj "mehko", ker je manj popačen.
Troblje seveda znajo biti nadležne, če ni narejeno pravilno (tako kot z vsako zadevo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 14:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... le opinioni sono come le palle. Ognuno ha le sue...

Tako o podobnih zadevah moji sosedje.


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 14:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poslušajte Lixa, nabavite kakšen PA, da se zadeva komot dere:

https://www.ebay.de/itm/Electro-Voice-EV-FR-200-B-Hifi-Lautsprecher-Highend-FR-200-B-Raritat-Speakers/254183692340?hash=item3b2e875834:g:jmAAAOSwuehbLjB4


https://www.ebay.de/itm/USA-Made-Electro-Voice-Tapco-100S-12-EV-PA-Lautsprecher-Monitor-EVM-Force-SX300/233133894117?hash=item3647dce9e5:g:asYAAOSwmetcZhQY


Nazadnje urejal/a joztom Pon Apr 01, 2019 23:33; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zeppeline sem dosedaj najboljse in najbolj verodostojno slisal na ATC 100 ASL Tower. Aktivci. Ampak stanejo en uc z glave.


Za manjse sobe, ce se ni zvocnikov in ampa bi js priporocal Neumann KH310A. Tudi aktivci. Ima sut in fluidnost. Slisal pri Canyonnu v Ljubljani in je bilo impresivno z rokom. Ampak spet presega tvojo ceno za vec kot 3x. Ampak v koncni fazi je lahko to tudi poceni, ker ti morda ni potrebno 3 ali 4x menjat sistema, da prides na koncu do tega.


Sem ziher, da se najde tudi kaj v second hand ali vintage sferi, ampak je to bolj kot ne tudi hit and miss lahko.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@delfinus - strinjam se s teboj kar se ATC-jev tiče, enako kar se tiče zvoka manjših aktivcev, tudi poslušal pri Cannyon audiu. Ampak kaj, ko nam je @mito v štartu napisal - cca.500 EU x 2, mogoče stotaka več. S temi soldi pa nič od tega ni dosegljivo.

Mogoče bi bilo fino, ko bi nam sogovorniki, ki prosijo za nasvet, v bodoče zaupali še to, kakšne so njihove preference glede zvoka, torej kakšen karakter zvoka želijo za svoj denar. Rocker in mellow zvok Marantza in Sonusov? Lahko, kar se mene tiče. Ampak - kot sem nakazal - če je jasno, kaj posameznikovim ušesom godi, naj to tudi pove. Pa bodo nasveti bolj fokusirani in slabe volje manj. In bomo kljub temu še vedno vsi imeli - svoja j***a.

Dobra, @pinus!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

obišči Audio Serum in poslušaj nove Cerwin Vega...to je za tebe...velike mrcine so jurčka...če se izboriš za popust si zmagal... Very Happy ...

http://www.cerwinvega.com/home-audio/floorstanding-speakers/sl-15.html#
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na momente me to kar sem sprožil zabava, na momente zakuhava :-)
Definicija "PA derala" je očitno zame povsem drugačna, kot za mnoge na tem forumu. Če je enaka komponenta vstavljena v furnirano in polakirano kišto je to nonplusultra, če je kišta črne barve z neugledno mrežo na čelni strani pa je ropotulja, deralo, dreknapalci in ne vem kaj še vse ne.
http://www.audiomeasurements.com/wp-content/uploads/2014/06/USFestivalFigure2.jpg
V PRO svetu gre zares in ni hecov, v hajfaju pa se hecamo in imamo vsak svoja mnenja o tehnologiji, ki je pravzaprav ne razumemo.
Naj samo spomnim na tiste, ki obožujejo zvok Danleyev - to je čisti PA (bolj troblja kot tisto se ne da), oziroma bol pošteno klasificirano kot SR (sound reinforcement, PA pomeni public address in je sinonim za lajevce, oprosti epic, kateri se uporabljajo na želežniških postajah).
Me prav zanima kako bo mito11 komentiral vse to :-)

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 01, 2019 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Yep, tudi mene zanima, kako se bo opredelil @mito.

Je pa tako - to, da o PA-ju nekaj malega pišemo tisti, ki imamo s proizvodi tovrstnih proizvodov kanček izkušenj za potencialne interesente še ni čisto zlato. Štacun s hi-fi robo je veliko, kako pa naj se nekdo navduši nad PA aparati, kaj pa jaz vem. Tudi pri meni je bilo podobno - prijatelj od prijatelja ti bo posodil ojačevalec, probaj, boš slišal...

Ne bi rad delal reklame, pa naj bo brez imen proizvajalcev - prijatelj, hi-fi zanesenjak s 40 leti izkušenj in kr nekaj novci pod palcem je v začetku leta doma preizkusil 4 različne ojačevalce, 3 so se kitili z zvenečimi imeni, 4. pa, no, tudi, a je bil slednji iz PA voda. Izplen? PA je gladko in povsem osmešil ostale visokokategornike, pa brez kakšnega dretja in podobnih anomalij o katerih nekateri razpravljajo.

Naj bo dovolj. @mito, ce te bo zanimalo, kako se sliši PA ojačevalec, si bom za to vzel čas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe