Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moraš upoštevati tudi vpliv razpoloženja. Soba, postavitev, ... je bilo že omenjeno.
Tudi uau efekt se pogosto spremeni v au efekt ko zamenjaš glasbo. Neutralni zvočniki so pogosto "dolgočasni".


to ni splošno pravilo - glede navtralnih zvočnikov... Confused
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, to je seveda subjektivno (če poslušaš dolgočasno glasbo).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro. Zelimo se pogovarjati o vsem moznem. Sam sem mislil, da se bomo lotili izkljucno zvocnikov. Kar govorite je, da so recenzije zvocnikov brez veze, ker je treba cez vse holisticno gledat in ce smo posteni je to nemogoce. Mogoce se najlazje z aktivci.
Jaz bi raje zapravil kes za veselje ne za kompromis za katerega ze sedaj vem da ne bom ravno zadovoljen. Mogoce sem z uau efektom pretiraval. Vem da so wilsoni drazji zato sprasujem kaksne so kaj izkusnje. Saj se lahko pogovarjamo tudi o rabljenih zvocnikih za 5k, ce bo beseda o wilsonih lazje tekla. Ali pa za 10. Ce je vredno, zakaj pa ne. Kolikokrat pa kupujemo kaj takega.
Naj bo izbira kompromisa po "dobri" ceni, kar se gre vecina folka, plan b.
Magico mi niso vsec ker rezejo zrak. Podobno b&w. Dejte mal povedat kaj je vas ocaralo in zakaj. Mogoce bo bolj konstruktivno. Lahko je cel sistem, samo naj bo poudarek na zvocnikih, da ne bo sla debata na vse razen zvocnikov, v smislu sem zamenjal kabel... in zdaj to igra da dol pades.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka,


Ce je edina ovira 3k, sedaj 5k, pa pol 10k, jo lahko tudi se malo dvignes, v perspektivi
naslednjih 20 let recimo.

Sestavi kupcek penezov in nabavi, saj tako ali tako ves kaj bi rad Wink
Za take stvari se moras sam odlocit. Tudi za zeno najbrz nisi prasal za mnenje prjatlov?

Jaz ne bom vec pisal ker postaja dolgocasno....


Andrej


Nazadnje urejal/a AndrejS Tor Mar 19, 2019 16:27; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 16:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja preferenca je zvocna slika, ce sem dobro prevedel abbildung, in iz tega bi izhajal. Cim manjsi vpliv skatel. Nevtralnost mi ni ni dolgocasna, ker ta omogoca poslusanje vseh zvrsti. V bistvu je velika prednost. Slisal sem ze precej zelo dragih skatel, velikih in ne izginejo. Pa so to 100k rang ala focal, b&w, atc, magico, pmc.... wilsoni so se mi zdeli dalec spredaj po kriteriju, ki mi je najbolj pomemben. Revija stereoplay, kjer pogosto gledam ocene, wilsone ceni zelo visoko po kriteriju abbildung.
Vem kaj bi rad, nimam pa dovolj izkusenj da kar narocim po internetu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Jaz bi raje zapravil kes za veselje ne za kompromis za katerega ze sedaj vem da ne bom ravno zadovoljen.

Ali je nakup zvočnikov manj znane znamke kompromis?

Audiomarka je napisal/a:
Magico mi niso vsec ker rezejo zrak. Podobno b&w. Dejte mal povedat kaj je vas ocaralo in zakaj. Mogoce bo bolj konstruktivno.

To ne bo šlo.
Ti praviš, da neki zvočniki "režejo zrak", drugi bo rekel, da "trgajo gate" ali "povzročajo sladkorno", ...

Kupi tisto kar hočeš in ne potem razmišljat o tem, da morda obstajajo boljši.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Cim manjsi vpliv skatel.

Si že poslušal kakšne open baffle?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo me moti, da ni mogoce dobit par postov kaj je komu dobro in zakaj. Sigurno ne bomo vsi govorili o istih stvareh, ampa malo je pa ze motece. Je tu kaksen entuziast, ki je prisel do cilja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa Gamut? Nekateri modeli imajo hude specifikacije in ocene. Zasledil sem jih na hrvaškem. Na Audiomarktu že nekaj časa prodajajo model M7.
Treba pa bo spremeniti naslov teme na 5k.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 16:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V tem primeru priporočam Dynaudio Contour 30, ki jih je mogoče dobiti pod 5k (2nd hand). Ti zvočniki so moja končna postaja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj? Kaj te je prepricalo. Kaj se ti zdi glavna odlika?

Nazadnje urejal/a Audiomarka Tor Mar 19, 2019 16:58; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 16:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

za mal denarja velik muske, too late...

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=15200

Wilson Watt Puppy, Von Schweikert VR4,VR5 itd.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 4k eur bo zelo težko dobiti kaj boljšega od tega:

https://usato.audiograffiti.com/annunci/diffusori-acustici/221189/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Zakaj? Kaj te je prepricalo. Kaj se ti zdi glavna odlika?


Vse je super: oder (širok, precizen, škatle izginejo), dinamika (tudi v najtišjih pasažah je mogoče zaznati detajle, basi so čvrsti, hitri, hitro in močno udarijo, z vsemi detajli, visoki toni so zelo natančni, nobenega sikanja, nobenega zaokroževanja).

Temu moram dodati, da moj eci5mk2, ki poganja oba Contoura, ni ravno svetovni prvak v resoluciji in je na nekoliko toplejši strani (je pa zelo močan na basu). S kakšnim hitrejšim in bolj analitičnim ampom bi znalo zveneti še bolj prepričljivo.

Zvočnika sta dokaj neobčutljiva na postavitev in na akustiko prostora, kar je v mojem primeru veliko vredno..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No pol predvidevam Jacoby, da si jih slišal. Fajn, vsaj eden hehe. Puppy-je mislim. Sicer izgledajo kot kak lik iz star wars, ampak bi človek že potrpel za košček magije hehe.

Opero sem pa že slišal in je bilo zelo dobro. Nekaj se mi je zdelo sicer da non stop šumi, verjetno kaka amplifikacija lampaška ali gramofon, ampak so mi bili všeč. Je pa to precej velika zadeva. Rabiš še en kaštel sezidat prej Smile

Kar se dynaudio tiče se pa meni zdi to zvočnik za ziheraše. Niti enega področja ni v katerem prednjači, nič pa tudi ni narobe z njim, zato jih lastniki kar hvalijo. Tudi približno niso primerljivi z wilsoni kar se tiče abbildunga. Par klas razlike. Novo contour serijo sem slišal samo preko 20ke in sem bil za ta denar kar precej razočaran. Te cene bodo padle kot kamen po moje. Včasih so držali cene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 3 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe