Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:

Se eno stvar si bim drznil napisat in sicer contour 20 ni na ravni electre, sploh kar se tice resolucije, niti kar se tice odra. Mislim da noben zvocnik z navadno soft dome napravo ni na tej ravni resolucije.

Verjamem, da tako slišiš.

Za Contour 20 sicer ni na voljo Datenblatt-a, je pa za Special 40, ki je nekoliko slabši od Contourja 20, oba pa imata vgrajen enak visokotonec.

Focal Electra 1008beII: 56/76
Dynaudio Special 40: 58/79

"Abbildung" imata oba 13, za "Feinauflosung" pa je Dynaudio dobil boljšo oceno od Focala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://techtalk.parts-express.com/forum/tech-talk-forum/48379-the-worst-speakers-ever-shiny-finishes-good-marketing-terrible-sound

Audiomarka, mogoče so ti pa bolj všeč taki ki niso ravni. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 18:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj verjamem, da marsikaj napišejo. Problem je, da ni res.
Prvič, da sem slišal neko zavidljivo resolucijo je bilo, ko sem slišal neko varianto Heil AMT visokotonca. Tega ne pozabiš kar tako. In noben soft dome, ki sem ga slišal ni niti približno prišel temu blizu. Tak vtis imam. Zdaj ali je Focalov BE tviter bolj resolutiven od tega Heila ne vem. To bi rabil probat, ampak prvič se ne počutim prikrajšanega. Recimo, da je malo slabši ali pa isti, kaj vem, ampak na tistih zvočnikih z AMT tviterji se ni dalo kaj dosti različne muske poslušati. Nekaj super, drugo zanič. Focalovi zvočniki imajo zame prednost, da prebavijo vse.
Jaz revijam verjamem samo še znotraj znamke ali še bolje serije. Contoure sem poslušal v btcju, zdej koliko je tisto idealna poslušalnica je vprašanje, ampak nič se mi ni zdelo narobe, nič me tudi ni pritegnilo. Mogoče je prednost soft doma, da lahko zveni bolj naravno?

Ja o Wilsonih premalo vem. Samo spomnim se kako me je pritegnil ta zvok enkrat. Itak so predragi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj ni res, zakaj naj ne bi držalo, kar napišejo, vrednotijo, ocenijo?
Lažejo ali je mogoče treba teste kako drugače razumet??

Drugače pa čestitke, da si našel nekaj dobrega zase, Uživaj v glasbi in čim manj audiofilfilozofiranja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 09:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Vse zgoraj napisano je res, vendar pa je treba imeti na umu star rek, ki pravi "majhni zvočniki-majhni problemi, veliki zvočniki pa veliki problemi". Predvsem glede basa in prostora seveda.
Kolikor vidim, se pri subih pogovarjate o bolj starinskih zasnovah brez DSPja, ki pri sodobnih konstrukcijah zelo olajša vklopitev v sistem.
lpm

x2...brez dsp-ja ne gre spravit stvari kot je treba (casovno/fazno/frekvencno)
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
Zakaj ni res, zakaj naj ne bi držalo, kar napišejo, vrednotijo, ocenijo?
Lažejo ali je mogoče treba teste kako drugače razumet??

Drugače pa čestitke, da si našel nekaj dobrega zase, Uživaj v glasbi in čim manj audiofilfilozofiranja!


Ja to je se vedno na prvo zogo. Ampak nisem si mislil, da mi bojo tako vsec. Mogoce bom po parih mesecih ali pa ko bom presaltal na atc drgacnega mnenja... bomo videli. Mogoce so bila pricakovanja nizka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 21, 2019 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede basa sem ugotovil naslednje. Če prav gre za stand mount zvočnik je pri basu, pravijo modri možje tako, da bolj poslušamo sobo kot zvočnik. Če se prav spomnim electra 1008 po papirjih nese do 40 Hz pri cca -6dB. V moji sobi je na 40Hz, brez suba, +5 dB glede na ostalo in to je flat skoraj do 30, heh.
Zdaj pa bodi pameten glede basa preko interneta ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 21, 2019 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Glede basa sem ugotovil naslednje. Če prav gre za stand mount zvočnik je pri basu, pravijo modri možje tako, da bolj poslušamo sobo kot zvočnik. Če se prav spomnim electra 1008 po papirjih nese do 40 Hz pri cca -6dB. V moji sobi je na 40Hz, brez suba, +5 dB glede na ostalo in to je flat skoraj do 30, heh.
Zdaj pa bodi pameten glede basa preko interneta ...


Tvoja electra po papirjih nese do 46hz (+-3db).
+-6db je neobičajno in navadno proizvajalci tega ne navajajo.

Če pa ti v tvoji sobi slišiš 30hz, pa je to super.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 21, 2019 20:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni samo to da igra dovolj nizko. Vprašanje je tudi kakšne kvalitete je bas in koliko ga zdrži preden se začne kompresirat in začne kvariti še srednje tone.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 21, 2019 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Do 33hz (+-3db) gre electra 1038, ki stane preko 8000EUR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 21, 2019 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.focal.com/sites/www.focal.fr/files/shared/catalog/document/electra_1008_be_specification_sheet.pdf

Nisem se dosti zmotil. 41Hz, -6dB.

Bas je izmerjen, ni to na uho. Mikrofon naj bi meril do 15 Hz, pol bo 30 menda že ujel Very Happy

Nikoli se nisem kaj dosti poglabljal, vendar mi je že dosti časa jasno, da je v sobi hitro preveč basa. Ko se imel floorstanderje, sem imel zaprte reflekse.

No sedaj luknjo do 30 Hz zapre še woofer tko, da po meritvah špila do 20. Res pa ne povsem z isto močjo kot 40 Hz.

Malo ste skeptični, ampak ne morem pomagat. Zadeva oz. soba špila. Kar se pa 1038ke tiče jo je pa pred časom nekdo na hrvaškem prodajal pod 2k, precej poripsano sicer. Drugače so 3-4k.

Če se prav spomnim je razlike med 1028 in 1038 1 Hz pri globini. Tko, da je šlo vse verjetno v power handling, da je glasnejša in lažja za poganjat. Kar se mene tiče je 1038 stran vržen denar. 1028 bi pa rekel, da bi znala biti dober kompromis. 2,5k cca to stane. No pri nas ziher vec. Itak jih pa ni kaj dosti na trgu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 24, 2019 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Do sedaj focalovih zvocnikov nisem kaj dosti poznal. Sem sel malo gledat za nazaj revijo audio in je bila electra 9 serija uvrscena v referencno klaso, skupaj z bw 802s, mbl 111... zanimivo. Ko se pojavi utopia pa vse skupaj prestavijo v hi end klaso in je referencna skupina zelo majhna. U glavnem electro so rangirali pod dynaudio confidence in nad contour. Canton, ki smo ga omenjali je spitzen klasse in s tem se kar zelo strinjam. Tukaj ni primerjave.
Za zadnjo serijo pa ne najdem audio liste na netu.
Liste gor ali dol electra je vsekakor nad mojimi pricakovanji in iz dneva v dan sem bolj preprican, da je electra hudo konkurencen zvocnik. Vedno se mi zdi, da izlusci nekaj vec tudi iz slabsih posnetkov in pricara prostor tudi tam kjer ga prej nisem opazil.

Malo pogresam, da ni nihce predlagal kake elektronike, glede na to da je bilo nekaj govora o tem kako so focali obcutljivi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 25, 2019 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Do sedaj focalovih zvocnikov nisem kaj dosti poznal. Sem sel malo gledat za nazaj revijo audio in je bila electra 9 serija uvrscena v referencno klaso, skupaj z bw 802s, mbl 111... zanimivo. Ko se pojavi utopia pa vse skupaj prestavijo v hi end klaso in je referencna skupina zelo majhna. U glavnem electro so rangirali pod dynaudio confidence in nad contour. Canton, ki smo ga omenjali je spitzen klasse in s tem se kar zelo strinjam. Tukaj ni primerjave.
Za zadnjo serijo pa ne najdem audio liste na netu.
Liste gor ali dol electra je vsekakor nad mojimi pricakovanji in iz dneva v dan sem bolj preprican, da je electra hudo konkurencen zvocnik. Vedno se mi zdi, da izlusci nekaj vec tudi iz slabsih posnetkov in pricara prostor tudi tam kjer ga prej nisem opazil.

Malo pogresam, da ni nihce predlagal kake elektronike, glede na to da je bilo nekaj govora o tem kako so focali obcutljivi.



http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=22605

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 09:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V oglasih so tudi Tannoy SGM 3000.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 09:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Ni samo to da igra dovolj nizko. Vprašanje je tudi kakšne kvalitete je bas in koliko ga zdrži preden se začne kompresirat in začne kvariti še srednje tone.

Večkrat opozoril na to, a očitno ne znam povedat. Probam tako:
naprimer zvočnik je deklariran 40Hz na -6dB (pa recimo da to drži, ker lahko tudi ne, hehe)

1.) vedno je merjeno z 1W moči.
Vprašanje je ali lahko sploh prenese 2W na tej frekvenci.
En sam 17cm woofer je tu že v škripcih. Pa recimo da prenese.
Dva 17cm basovca v eni škatli dvigneta glasnost basov za 6dB , poleg tega se za cca 3dB poveča prebavljiva moč (na 4W); torej iz 88dB (-6 na 40Hz +12dB= 94dB max glasnosti na tej frekvenci za dva basovca. En basovec pa samo 85dB na 40Hz pa nič več.

2. pri višji glasnosti od 94dB (85 za enojen wooferček) bo rezultat kompresija basov (posledično z velikimi distorzijami) kar bo v najboljšem primeru dodalo zabuhlost in do ene mere občutek povečanja glasnosti (kolikor naraste 2.harmonsko popačenje, ki kot stranski učinek daje občutek volumna)
To isto, samo v manjši meri se dogaja višje po spektru, vse dokler zvočnik ne doseže isto kompresijo kot na preostanku višjega spektra. Običajno okoli 150Hz za opisani primer.
To pojasni razlike v percepciji basa malega in velikega zvočnika kljub temu da imata ENAK frekvenčni razpon. Razlika je v kompresiji. Stvar je preverljiva v primerjavi med dvemi zvočniki, ki uporabljajo identične driverje - recimo enkrat poslušaš samo box z enim wooferjem, v primerjavi pa dodaš še en identičen box tako da poslušaš dva identična boxa.

3. percepcija najnižjih frekvenc je izjemno povezana z akustiko prostora in postavitvijo zvočnika.
Lahko se tistih 40Hz celo poravna s preostalim spektrom če se ujame s stojnim valom sobe in poslušalec je postavljen tam, kjer se to sliši. Ker tudi selitev ušes po prostoru vpliva na to.
Lahko pa (in to je bolj verjetno če ne veš kaj počneš) tistih 40Hz potone še tišje.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Čet Sep 26, 2019 09:28; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 17 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe