Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi.perx je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Evo kot receno, malo zabave za cez zimo. Mislim, da se bolje nisem mogel odlocit. Preizkus doma je eden in edini. To bi morala biti kljucna vloga audio dilerja. Da ti prpele en kombi zvocnikov in pol probavas, kaj je dobro kaj ni in kaj ti je vsec. Poslusanje na raznih sejmih in prepucavanje na forumih, sama megla. Saj slisis kaj je dobro, ampak oceniti kaj je bolje oz. kaj ti sede... to pa ni koncano v treh minutah. Zato sem se namesto, da bi se zapodil v ene zvocnike, odlocil za 2 para, cenejsih, manjsih predstavnikov. Tako da dobim vpogled kaj ena in druga firma ponujata. Oba naj bi bila ultra resolutivna in ne vem kaj se, ce beres forum, kjer po navadi pisejo lastniki o svoji robi.
Ajde zdej da vidimo. Za katere pravite da so boljsi? Vizualno ni dileme 😁


ƈe ne boÅ” paril Focalov na sistemu za vsaj 5000ā‚¬ +, ne bo nĆØ od zvoka, "ropotuljica", vsa filozofija na 15 straneh strel v prazno Laughing Laughing Wink

Ja, pod tole se pa podpiÅ”em. Focali, Å”e posebej viÅ”jega ranga, so velike lupe, ki brez milosti razkrinkajo slabosti komponent in kablov. Potem pa ljudje pravijo, "to so j***a, to ne igra" in niĆØ krivega zvoĆØnike prodajo. Slab sloves pa ostane.
lpm

Pozdrav Wink

_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar podpisujte. Samo se mi zdi, da prevec komplicirate. Kaj takega je verjetno pritikalo focalom stare slave. Sicer z njimi sam nimam izkusenj, ampak tule gre za povsem uravnovesene zvocnike s katerimi lahko poslusam vse. Sigurno bi s kakim boljsim ojacevalcem dobil ven se vec resolucije, lepsevisoke, samo je vprasanje koliko resolucije si clovek zeli.
Jaz sem do sedaj na grande utopijah slisal najboljsi bas ever, electra 1028 mi je bila vsec, samo trenutno ni bilo nic po pametni ceni, 1038 sem bil malo razocaran nad globino basa, tudi odrsko me ni najbolj preprical da bi placal vec kot za 1028, vendar to je tudi vprasanje postavitve, sobe... edino focal kanta mi je bil na naim sistemu zanic. 1008 sem postavil nekam, nic kaj dosti nisem kompliciral. Poganjam ga z musical fidelity m6 sistemom. Se priporocam za nasvete izboljsav, vendar me nic ne moti. Saj verjamem, da ste skozi leta nasli optimalne komponente... ampak fundamentalno gledano z nobenim zvocnikom, ki ga imam ni nic narobe kar tezko recem za veliko drugih. Pri nekaterih zvocnikih, ki imajo npr. neke specialne tviterje pol nekaj igra oh in sploh druge stvari pa ne mors poslusat. Tu pri obeh ni nobenih problemov. Tudi v domzalah mi je diler pametoval, da z mf ne bo slo... in nisem smel poslusat svojih posnetkov, sam njegove semplerje in sem dobil obcutek, da mogoce to res ni zame.
Dobr zdej 1008 nimajo rusilne moci in basa u iber, ampak imam se woofer prkloplen in to dela. Ne vem zakaj bi blo toliko problemov. To spila Very Happy
Me pa zanima kateri firmi dajete prednost po obicajnih audiofilskih kriterijih, resolucija, stage, dobr bas je brez veze ocenjevat ko glih nista enako velika.
Potem je se vprasanje okusov, ampak to nima smisla besedicit
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Me pa zanima kateri firmi dajete prednost po obicajnih audiofilskih kriterijih, resolucija, stage, dobr bas je brez veze ocenjevat ko glih nista enako velika.

Jaz "stavim" na ATC (ocenjujem ĆØisto samo po slikci).
BoÅ” pa potem povedal kako bo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈrnih zvoĆØnikov ne kupuj Å”e posebej ne lakiranih to je sama vaba za prah in prstne odtise ĆØe jih boÅ” brisal bodo celi popraskani. Meni oba modela delujeta precej nizkocenovno, in preveĆØ kiĆØasto zaradi ĆØrnega laka ter nizkocenovno zaradi mreže. ƈe bi imela Å”e kolesa spodaj bi lahko bila dynacord.

Nazadnje urejal/a longplay Tor Sep 17, 2019 21:50; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

So ti boljÅ”i na sliki. V živo je to kot noĆØ pa dan. MaÅ” nek avto finiÅ” u nulo, pol pa zraven aluminijaste plate in iveral.

Dobro eden za Atc, no pa benma, 2 torej, sem Å”el gledat nazaj. VeĆØina pa za vse kaj drugega. Sej nima veze.

Nikoli Å”e nisem imel standmounterjev v dnevni, kar hecno, ampak kar se stage-a tiĆØe, not bad. Te kar ponese. Kar ne neham Laughing

Sem Å”el gledat kaj piÅ”e glede abbildunga in je res standmounter 2 razreda oz. 2 enoti boljÅ”i od najveĆØjega. Kolikor se lahko zaneseÅ” na te ocene.

https://www.connect.de/testbericht/focal-electra-1008-be-ii-1098423-6619.html
https://www.connect.de/testbericht/focal-electra-1038-be-ii-811650-6545.html

Resolucija zanimivo ista ocena kot diablo in tudi abbildung, tko da niso glih Å”paral niti z electro. Bas je mal slabÅ”i od diabla pa ni tolk flat, ampak dinamike pa malo veĆØ. Sem mislu, da je Diablo v vsem boljÅ”i. electra ni slaba majke mi

https://www.connect.de/testbericht/focal-diablo-utopia-317389-5571.html

U glavnem blues, pop, rock, hc vse Å”opajo focali brez problema in to mi je vÅ”eĆØ. Hkrati pa audiofilske posnetke res zaigrajo "da mama vidi". Ne vem zakaj se govori, da so Focali sitni. Men se zdi, da ta visokotonec daje resolucijo, ki je drugi ne.
MF je nek srednji ojaĆØevalnik, ni težaven, bas ma dober, res globok in avtoritativen, ostalo je pa bolj nekje vmes. Isto cdp. Verjetno je cdp Å”e mal slabÅ”i, ampak ni neke panike. So pa definitivno rezerve tukaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
ƈrnih zvoĆØnikov ne kupuj Å”e posebej ne lakiranih to je sama vaba za prah in prstne odtise ĆØe jih boÅ” brisal bodo celi popraskani. Meni oba modela delujeta precej nizkocenovno, in preveĆØ kiĆØasto zaradi ĆØrnega laka ter nizkocenovno zaradi mreže. ƈe bi imeli Å”e kolesa spodaj bi lahko bili dynacord.


Longplay sej to je nizkocenovno. Å e ceneje kot sem sprva naĆØrtoval 2 za ceno enega Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To preÅ”tudiraj to ni kiĆØ to je tehnologija ki nudi izjemen zvok za ta denar v tem razredu. Dobijo se pa pri južnih sosedih.
https://www.fyneaudio.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko prebiram zapise se mi utrne potreba povedati tole:
mali zvoĆØniki ne morejo (in ne smejo) predvajati normalnega basa.

Predvajajo prikrojen zabuhel (neresolutiven) bas, sicer bi izpadli brez fundamenta, brez teže. Seveda je poskrbljeno da celota izpade dopadljivo za uho. Ponavadi gre za 'grbo' med 80-120Hz. Narejenost takega basa se razkrije ko se hoĆØe to nadgraditi.

Take zvoĆØnike je potem nemogoĆØe s subwooferjem spremeniti v dobro zveneĆØ kompleten sistem, ker niti odziv niti kakovost sama ne ustreza zahtevam takega sistema.

Primerov iz prakse je kolikor hoĆØeÅ”, nenzadnje veliko avdiofilov ravno zaradi tega ne mara subwooferjev. Razloga sicer ne prepoznajo, pa krivijo sub-e.
Bolje pustiti mini-je same kot so.
ƈe zadoÅ”ĆØa bim-bum-bam pa je lovska sezona odprta celo leto.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Sep 18, 2019 09:39; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zato pa zagovarjam samostojeĆØe (oz. veĆØje) zvoĆØnike.
Sub ni enostavno dodati (sploh kadar v resnici ne igra samo sub frekvenc). Dober zvok je možen, ampak ga je težko doseĆØi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@audiomarka: ne spomnim se, da bi kdaj na sploŔno preferiral ATC. Res sem enkrat v Inteku posluŔal zelo dobro kombinacijo Cantata + viŔji model aktivnega ATC (cena >10K). Model, ki ga imaŔ ti, je precej manjŔi.

Iz lastnih izkuÅ”enj vem, da zvoĆØniki, ki ne gredo krepko pod 40Hz, ne zvenijo dobro. Imel sem Dynaudio Focus 160, Dynaudio Contour 20, Harbeth SHL5+ (vsi >=40Hz). Vsem je manjkal bas. Å ele Contour 30 (32Hz) je zaigral tako kot je treba (ne samo na basu).

Kompakti so privlaĆØni zaradi navidez nižje cene (mnogi pozabijo priÅ”teti stroÅ”ek dobrih stojal in daljÅ”ih zvoĆØniÅ”kih kablov) in ker mnogi mislijo, da bodo pomanjkanje basov lahko enako dobro reÅ”ili s subom. Po mojem mnenju je takÅ”no razmiÅ”ljanje napaĆØno. Raje Å”e malo naÅ”parat in kupit samostojeĆØe modele.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 12:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
@audiomarka: ne spomnim se, da bi kdaj na sploŔno preferiral ATC. Res sem enkrat v Inteku posluŔal zelo dobro kombinacijo Cantata + viŔji model aktivnega ATC (cena >10K). Model, ki ga imaŔ ti, je precej manjŔi.

Iz lastnih izkuÅ”enj vem, da zvoĆØniki, ki ne gredo krepko pod 40Hz, ne zvenijo dobro. Imel sem Dynaudio Focus 160, Dynaudio Contour 20, Harbeth SHL5+ (vsi >=40Hz). Vsem je manjkal bas. Å ele Contour 30 (32Hz) je zaigral tako kot je treba (ne samo na basu).

Kompakti so privlaĆØni zaradi navidez nižje cene (mnogi pozabijo priÅ”teti stroÅ”ek dobrih stojal in daljÅ”ih zvoĆØniÅ”kih kablov) in ker mnogi mislijo, da bodo pomanjkanje basov lahko enako dobro reÅ”ili s subom. Po mojem mnenju je takÅ”no razmiÅ”ljanje napaĆØno. Raje Å”e malo naÅ”parat in kupit samostojeĆØe modele.


V tvojem prostoru so res najbolje zaigrali C30.
Je le relativno velik prostor in pri "monitorjih" je vedno nekaj manjkalo.
Pa vendar ne gre posploÅ”evati. V mojem prostoru npr samostojeĆØi ne bodo nikoli zaigrali kot morajo. Enostavno ni "prostora" za njih. SamostojeĆØ zvoĆØnik rabi prostor okrog sebe, da lahko "zadiha". Prostor je najpomembnejÅ”i. Ni bližnjic.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse zgoraj napisano je res, vendar pa je treba imeti na umu star rek, ki pravi "majhni zvoĆØniki-majhni problemi, veliki zvoĆØniki pa veliki problemi". Predvsem glede basa in prostora seveda.
Kolikor vidim, se pri subih pogovarjate o bolj starinskih zasnovah brez DSPja, ki pri sodobnih konstrukcijah zelo olajŔa vklopitev v sistem.
lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Simon: se povsem strinjam s teboj, "majhni zvoĆØniki v majhne, veliki zvoĆØniki v veĆØje prostore". To sem pozabil napisati. Moja izkuÅ”nja je bila: majhni zvoĆØniki v nekoliko veĆØjem prostoru.

Res si pa tudi težko predstavljam kako bi zvenel sub v majhnem prostoru. Basi potrebujejo prostor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 13:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi v to smer ne gre posploŔevati.
Tudi veĆØji zvoĆØniki so lahko bolj zadržani na basu (a kljub temu imajo globino) in tako ne povzroĆØajo veĆØjih problemov v majhnih prostorih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 18, 2019 15:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej so bli kabli problem pa elektronika. Zdaj je pa monitor. Hehe. Tezko recem za 1028, ampak za 1038 sem preprican, da odrsko sepa dalec zadaj. Sem ga poslusal vec ur.
Kje ima kak zvocnik bunko ali luknjo, to je posledica verjetno prdvsem sobe in postavitve. Kolikor vidim meritve na connect.de je pa zadeva flat ko crta. Malo spet bluzite. Atc in focal to niso komercialne znamke, ki bi igrali na bunke.
Na prvo zogo lahko dam pohvale za electro, je pa pred mano neomejeno stevilo dni testiranja in igranja. Takih zvocnikov ne bo nikoli tezko prodat, ce bom sel na vecje tako, da si bom vzel cas. Zaenkrat je kar ok. V bistvu je super. Tudi elektroniko sem pogledal v testih in je v enakem rangu. Se sicer priporocam za nasvete kako iztisniti se vec.
Malo me ze matra hrbet ker prevec sedim pred sistemom.
Se eno stvar si bim drznil napisat in sicer contour 20 ni na ravni electre, sploh kar se tice resolucije, niti kar se tice odra. Mislim da noben zvocnik z navadno soft dome napravo ni na tej ravni resolucije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 16 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe