Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Drugo ti ne preostane kot sejem high end tam lahko slišiš in vidiš vse od a do ž.


Na high end sejmih ne boš videl 2nd hand zvočnilov. Nove high-end zvočnike boš težko našel za 3k, bo treba seči globlje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 18:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš tudi pod dva tisočaka ki so marsikateremu proizvajalcu konkurenca. Je jih malo ampak obstajajo. Rabljenih pa seveda ni saj to ni kramarski sejem. Ja razen kitajcev ki privlečejo kakšne starine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče razmisliš o poti, ki ti jo je predlagal delfinius: aktivci. Za 3k ze kaj dobis.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V iskanju uau efekta so se nekateri s foruma iz klasike preselili v precej specifične zvočnike, recimo troblje, planarce, dinamične dipole...., zvočnike, ki imajo neke odlike, ki jih noben drug tip zvočnika ne doseže. No dinamični dipoli bi zelo verjetno tudi meni ustrezali.

Moj prvi stik z Wilsoni je bil nepozaben. Ne vem kater model je bil, ampak tisto je bilo super, zdelo se mi je kot da gledam film. Moral bi testirat, seveda tiste, ki sem jih pripravljen plačat, potem še koliko gredo v sobo, kako to vse izvest je pa druga.... Jasno je da mora v končni fazi vse bit poštimano, vendar z vsakim zvočnikom ne bo uau efekta, z mnogimi bo bolj au efekt, ker bo nekaj motilo, ali bodo čisto zaspani, ali bodo škatle tako očitne da filma še zdaleč ne bo. In škatle so očitne v vseh navedenih primerih z moje strani, še najmanj pri Atc in Sopri, ampak tudi tam. PMC sploh ni biser kar se tega tiče.
Če veste za boljše od Wilsonov in po možnosti še cenejše, na dan z besedo. Wilsone je težko prebolet, ko jih enkrat slišiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uh pa smrekce sem pozabil in druge omni variante, ena se celo trenutno prodaja tukaj, ampak ne bo šla v budget Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:

Moj prvi stik z Wilsoni je bil nepozaben. Ne vem kater model je bil, ampak tisto je bilo super, zdelo se mi je kot da gledam film.


Nisi slišal wilsonov, ampak si slišal zvok nekega audio sistema v nekem prostoru.
Mogoče le v razmislek...

Sicer je že @ajka nekaj v to smer, a se ne prime ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne da se ne prime, ne strinjam se. Na glavi lahko stojiš in z nekimi povprečnimi zvočniki ne boš naredil čudeža. S tisto opero ne bo zvoka pa da ima zlate kable. Ne gre. No mogoče gre za določene zvrsti v določenih pogojih... ampak tega jaz ne iščem. Vse mora igrat.
Imaš pa prav, da sem slišal sistem v neki sobi in takrat sem spoznal, da se z nekaterimi zvočniki da narediti čudež. Z nekaterimi v bilokaterih sobah pa ne.
Tukaj ne bomo prišli skupaj, da bo nek guru iz nič naredil vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 23:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@marka, sej veš da tukaj ne boš dobil odgovora, preprosto ker ga ni !
Kar ti iščeš, ne boš dobil za 3K, niti za 4K, tam 5+K za rabljeno robo.
In kaj zdaj??
Kupi Wilson če ti je všeč, pa še ene toliko za ampe in izvore, al boš kar na receiver navezal za začetek?
Imaš pa še eno možnost; JBL Club Slovenia members! (samo še nekaj dni, potem bo over!)
Good luck! Coming soon Laughing
_________________
The only way to do great work is to love what you do


Nazadnje urejal/a jacoby Pon Mar 18, 2019 23:41; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 23:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2019 23:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Ne da se ne prime, ne strinjam se. Na glavi lahko stojiš in z nekimi povprečnimi zvočniki ne boš naredil čudeža. S tisto opero ne bo zvoka pa da ima zlate kable. Ne gre. No mogoče gre za določene zvrsti v določenih pogojih... ampak tega jaz ne iščem. Vse mora igrat.
Imaš pa prav, da sem slišal sistem v neki sobi in takrat sem spoznal, da se z nekaterimi zvočniki da narediti čudež. Z nekaterimi v bilokaterih sobah pa ne.
Tukaj ne bomo prišli skupaj, da bo nek guru iz nič naredil vse.



LP

Še enkrat povedano, 101 x slišano ...
Če ni sistema kot celota ne bo nč ...
Sem poslušal Wilson Alexandria XLF in Magico Q7 v površno sestavljenem sistemu *** , pa manj poznane Cessaro Liszt, TAD Reference One in zvok, povprečen, daleč daleč pod pričakovanji... Ni bilo prave dinamike, veliko pomanjkanje basa, polnosti, telesa, zračnosti in 3D odra pri Cessaru pa celo polno "viškov" !!!
Naštel sem zelo različne "filozofije" zvočnikov tako, da okus tukaj ni vpliva ... Da o cenah niti ne govorimo !!!

*** površno sestavljen sistem pomeni ponavadi, ali je sistem sestavljen po znamkah ne glede na kompatibilnost, ali po prestižnosti, samo da se vidi, da o neupoštevanju "zakonitostih prostora" ne govorimo !!!

Če ne startaš takoj "sistem kot celota", si naredil že v startu napako, ki kasneje zelo dosti stane, ponavadi jih lastnik niti ne rešuje, ker v bistvu živi v prepričanju, da je to "vrhunsko" Laughing Laughing Wink

Da se ne gradi "Sistem kot celota" se dela napaka še prav posebej pri "starih modelih dražjih" zvočnikov, ker se jih dobi "relativno poceni" ...
Ravno tukaj je past, ne moreš obesit na B&W 801(menda dve serije nazaj ) Denona za tisočaka gor, sem imel "kontakt" z lastnikom takega sistema Crying or Very sad Embarassed

PS.: Pravi pregovor: "Še nobena hruška, ni jabolka obrodila" Laughing
Torej velja, da ne moreš od Harbeth_a pričakovat, da bo dinamičen kot Avantgarde in obratno, zato ni eden slabši od drugega Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nevem, kupis Cizek in si resu. Do sedaj se ni se nihce pritozeval.

Pa mas 2k za ostalo po zelji.

A.

https://www.subito.it/audio-video/cizek-model-one-salerno-285984739.htm

PS:

Ajka, mislim, da se sadno drevje lahko cepi.
Torej jabolka so ze obrodila hruske, in obratno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Nevem, kupis Cizek in si resu. Do sedaj se ni se nihce pritozeval.

Pa mas 2k za ostalo po zelji.

A.

https://www.subito.it/audio-video/cizek-model-one-salerno-285984739.htm

PS:

Ajka, mislim, da se sadno drevje lahko cepi.
Torej jabolka so ze obrodila hruske, in obratno.


@AndrejS - ker ne veš - "nevem" se piše - ne vem.

Sicer pa - ko ti je, več ali manj, vse jasno - kako bi ti npr.cepil Magneplanarje c Cizeki? Kaj bi predstavljal križanec?

Razmisli o cepiču, ki sliši na ime - objektivnost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za popravek, je nekaj vredno v teh casih, kjer je lazje nekaj ustvariti kot najti.
Tudi jabolka in jablana niso ravno ista stvar, ma dobro.


Tak cepic je naredil kar Atkinson. Predstavlja pa njegov sistem. Kako zveni ve pa samo on.

Vendar je bila kar praksa Quade sestavljat z MG27. Quad ima diagonalo ravno pravsnjo, da mu znese do tistih 250Hz od MG27. Tam se lepo pomesata berz potrebe po extra driverjih. Ce ima kdo Quad-e lahko enkrat poskusimo.

https://www.stereophile.com/content/conrad-johnson-pv11-preamplifier-system-and-setup

Audiomarka je vprasal cisto normalno vprasanje, vmes so bili tudi namigi narabljeno robo. Kupis pa itak tisto kar ti stima. Kaj je tu ne-objektivnega?

Subjektivno nakupovanje?! mmm...


Andrej


Nazadnje urejal/a AndrejS Tor Mar 19, 2019 13:56; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se včasih kar ne morem načudit vsej ožini tega foruma. Forum naj bi bil namenjen pogovoru in širjenju entuziazma nad našim hobijem, večina tistih zimzelenih osebkov foruma pa precej uspešno skrbi ravno za nasprotno (so svetle izjeme). Polno nekega prepucavanja in snobovstva. Pa kar mi je najbolj zanimivo je to, da tu ne gre za neke malinovce s preveč časa, ampak dece stare 30+ let!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 12:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Moj prvi stik z Wilsoni je bil nepozaben. Ne vem kater model je bil, ampak tisto je bilo super, zdelo se mi je kot da gledam film. Moral bi testirat, seveda tiste, ki sem jih pripravljen plačat, potem še koliko gredo v sobo, kako to vse izvest je pa druga.... Jasno je da mora v končni fazi vse bit poštimano, vendar z vsakim zvočnikom ne bo uau efekta, z mnogimi bo bolj au efekt, ker bo nekaj motilo, ali bodo čisto zaspani, ali bodo škatle tako očitne da filma še zdaleč ne bo. In škatle so očitne v vseh navedenih primerih z moje strani, še najmanj pri Atc in Sopri, ampak tudi tam. PMC sploh ni biser kar se tega tiče.
Če veste za boljše od Wilsonov in po možnosti še cenejše, na dan z besedo. Wilsone je težko prebolet, ko jih enkrat slišiš.


Moraš upoštevati tudi vpliv razpoloženja. Soba, postavitev, ... je bilo že omenjeno.
Tudi uau efekt se pogosto spremeni v au efekt ko zamenjaš glasbo. Neutralni zvočniki so pogosto "dolgočasni".

Edina opija je, da greš sam poslušat čim več zvočnikov. Pa ne glej preveč na znamko, če hočeš ugodno skoz priti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 2 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe