Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofoni BEST BUY po cenovnih rangih
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Erik_AudioGuru



Pridružen/-a: Čet Apr 2017 19:05
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2019 22:10    Naslov sporočila: Gramofoni BEST BUY po cenovnih rangih Odgovori s citatom

A bi lahko rangirali gramofone, kaj predstavlja najboljši nakup do določenega cenovnega ranga, recimo;
do 500 EUR
do 1000 EUR
do 1500 EUR
do 2000 EUR
do 5000 EUR, potem pa kar končajmo
_________________
sem Audio Guru
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2019 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da pri izdelkih niso vse lastnosti sorazmerne s ceno, oziroma niso enako zastopane med seboj, je potrebno izdelati prednostno listo:

Torej čemu daješ prednost pri zvočnih kvalitetah:
dinamiki, globokim basom, zračnosti, velikosti scene, srednjim tonom, visokim tonom, globini scene, mikrodinamiki, pretočnost glasbe.. in tako naprej, da ne naštevam.

Potem je pomembno kakšne so zahteve za obliko in funkcije:
ali je lahko bolj eleganten ali bolj tehno ali mora imeti leseno ohišje ali si zadovoljen s plastiko, morda kovino, pa barva da se ti ujame na domu. Ali je pomembno da ima pokrov ali je lahko brez? So omejitve glede teže ali velikosti?

Nadalje ali je potreben auto-stop na koncu morda avtomatika, tri brzine ali samo dve, je nujna regulacija obratov, pa hitra menjava odjemne doze ali ne? Mora imeti vgrajen phono/dac za digitalizacijo?

Nadalje ali si poln predsodkov
- okoli pogonov - jermen, kolešček, direkt drive?
- države izvora
- imena proizvajalca
---------------------------------------------------------------------------------------
To je samo toliko, da se hitro razčisti zakaj je komu kaj boljše od drugega. Najboljša izbira je tisto kar potrebuješ in ti je dosegljivo.
Da ne govorimo o tem, da je zvočni rezultat pogojen s harmonijo ostale opreme kamor spada še odjemna doza in phono stage. Z variabilami kablov, mat-a, mizice na kateri je in pa sozvočja s preostalim delom audio verige.
---------------------------------------------------------------------------------------
V splošnem pa velja- vsaj v teh vstopnih klasah do nekaj tisočakov- da je zvočno/in tehnično gledano višji model boljši od nižjega. Torej če hočeš boljše, posežeš višje po lestvici. V istem razredu med različnimi proizvajalci se vrtimo v istem rangu - seveda ne igrajo enako, tam kjer je eden slabši, je drugi boljši. In obratno.
Trg je toliko urejen, da bo težko en model s ceno x posekal drugega s ceno 2x. Lahko pa ti bo en cenejši model ultra bolj všeč od drugega dražjega - ma samo tebi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2019 10:10    Naslov sporočila: Re: Gramofoni BEST BUY po cenovnih rangih Odgovori s citatom

Erik_AudioGuru je napisal/a:
A bi lahko rangirali gramofone, kaj predstavlja najboljši nakup do določenega cenovnega ranga, recimo;
do 500 EUR
do 1000 EUR
do 1500 EUR
do 2000 EUR
do 5000 EUR, potem pa kar končajmo

Jaz bi kar takoj končal, hahaha.
Za take best buy lestvice se obrneš na revije, ki to objavljajo po nekih svojih kriterijih. Če pristajaš na tako politiko. Ki potem švabi to razumejo drugače od angležev ali američanov.
Ne razumem zakaj bi nekdo potreboval/opletal z naj lestvico po različnih cenovnih razredih.
--------------------------------------------
Po mojem mnenju manjka kategorija 3.500€, ki predstavlja pravi mejnik performans, ker je kar nekaj pomembnih modelov tu.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charleston



Pridružen/-a: Sre Dec 2018 12:32
Prispevkov: 24
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2019 10:47    Naslov sporočila: Re: Gramofoni BEST BUY po cenovnih rangih Odgovori s citatom

Erik_AudioGuru je napisal/a:
A bi lahko rangirali gramofone, kaj predstavlja najboljši nakup do določenega cenovnega ranga, recimo;
do 500 EUR
do 1000 EUR
do 1500 EUR
do 2000 EUR
do 5000 EUR, potem pa kar končajmo


Nekaj podobnega kar iščeš ima What Hi-Fi vsako leto: https://www.whathifi.com/awards/best-turntables-2018
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2019 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsakršno primerjanje nekih tujih "best buy" lestvic je potrebno postaviti še v kontekst nižjih cen, ex-demo in rabljene ponudbe domačih proizvajalcev gramofonov (Kuzma, Pear Audio, Holbo), ki sicer najnižjega cenovnega ranga ne pokrijejo, vse ostalo pa.

Za zelo malo izdelkov lahko rečemo, da so slovenski produkti primerljivi s svetovnim vrhom, glede gramofonov imamo pa kar srečo tu. Very Happy
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2019 18:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Več s svojo glavo mislit in poslušat s svojimi ušesi.
Lestvice tipa What Hi-Fi, kjer so "zmagovalci" v naprej znani nimajo nobene vrednosti Crying or Very sad

Drugače videno slišano znotraj 1000€ do cca 3500€ :

Michell Tecno dec, Gyro SE, Orbe SE
Origin Live Aurora, Calypso, Resolution
Origin Live ročice, best buy znotraj 1000€ , Aliance, Onyx, Silver
Odjemne doze Soundsmith, do 1000€, že nekaj odličnih doz Wink

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2019 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

neumno vprašanje...sploh za tiste, ki se nikoli niso ukvarjali z gramofoni.....pa yebi ga sad.....
Nad 5120...s tem bi lahko živel do konca svojih dni....300 eurića s solidno glavo....zmaga....
P.S. flat ročica......
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2019 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole se gredo pri WHAT HI*FI. Izbor za leto 2019. Morda bo komu kaj od tega všeč.
https://www.whathifi.com/best-buys/hi-fi/best-turntables
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2019 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo

Po mojih izkušnjah pa so tej izbori kar verodostojni,Rega do 2500 euro če smo pošteni prektično nima konkurence v vseh treh segmentih,Vse ostalo so izpeljanke originala tipa Origin ,Mitchell etc....
lani sem prodal dve 8 ci in nekoliko enk in trojk,vem kako je narejeno in kako igra in ostalega v tem rangu si skoraj ne upam priporačat ....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2019 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
Živjo

Po mojih izkušnjah pa so tej izbori kar verodostojni,Rega do 2500 euro če smo pošteni prektično nima konkurence v vseh treh segmentih,Vse ostalo so izpeljanke originala tipa Origin ,Mitchell etc....
lani sem prodal dve 8 ci in nekoliko enk in trojk,vem kako je narejeno in kako igra in ostalega v tem rangu si skoraj ne upam priporačat ....

Evo, kako vsak svojega boga moli:
osebno sem prepričan, da čeprav solidna izbira v rangu 2500€ Rega ni ravno nivo z entry level PearAudio kot s Kuzma Stabi s pripadajočimi ročicami. Ker dokler poslušamo zvočnike (po angleško) velikosti škatle za čevlje je eno, ko zabrunda dober subwoofer, pomeče vse te igračke u luft.
In ni še konec, kam pa s Soulines Kubrick srbskim gramofonom, ki se je prebil na ameriško top listo (B klasa)? Cena v ZDA seveda ni ista kot v Beogradu.
https://www.stereophile.com/content/recommended-components-2018-edition-turntables-tonearms-cartridges-etc
Vse to že na teritoriju bivše juge, nismo niti povohali japonskih, nemških, ameriških variant...
Pa če že debatiramo o best buy listah, so evropske zelo nacional popular obarvane. Je ameriška bolj demokratično odprta, vsaj za moj okus.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2019 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo

Pazi ,Rega je za 2,5 e že z mc glavo,kaj pa Rega ročice ?
zgleda ambasador da Rege že dolgo nisi vidu od blizu.
za te denarje je to to plug n play.brez štelanja, vtaja itd...
pa pustmo zdaj to da s Cizeki odkrivaš ameriko

p.s. sem pa vseeno imel v mislih vstopne modele(1,2,3) ki pri konkurenci ne dosegajo regine kvalitete izdelave,še posebej ročic.
pa vseeno ,tudi v razredu 2,5 e so izredno močni

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2019 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

canyonn je napisal/a:
Živjo

itd...
pa pustmo zdaj to da s Cizeki odkrivaš ameriko
...
lp

Ja, odkrivam kaj pomeni ko sub pretrese poslušalnico, da vse notri zaplava.
Odkril sem tudi, kako kabel ročice lahko ne spusti skozi res nizkih tonov, oziroma to naredi zelo plaho. Kar je dobrodošlo za lahke gramofone, da se preveč ne vznemirijo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Erik_AudioGuru



Pridružen/-a: Čet Apr 2017 19:05
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2019 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Kljub neposrečenemu začetku, kar nekaj zelo dobrodošlih predlogov.
Michell recimo itd.
Kaj pa Kuzma Stabi + Stogi za ceno 3500 EUR
https://www.analogueseduction.net/turntables/kuzma-stabi-s-turntable-with-stogi-s-tonearm.html
Ti gramofonski kompleti so menda v SLO bistveno cenejši. Za koliko bi se taka stvarca dobila v SLO. Vse skupaj gramofon+ročica+odjemna doza ?

Ali je komplet na linku celoten ? .. ali je še kaj potrebno dokupiti, recimo napajalnik itd..?

Ko sem bil majhen, pred precej leti, mi je bil ta gramofon všeč in mi je še vedno.
_________________
sem Audio Guru
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2019 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj so neke cene: http://www.kuzma.si/products.html

Vprašaj Kuzmo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klemen



Pridružen/-a: Ned Okt 2010 17:07
Prispevkov: 8
Kraj: Bukovica pri NG

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2019 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnjič sem od enega znanca slišal, da je zelo zanimiva Audio-Technica at-lp1240. Za svoj denar ji baje ne pride kaj dosti blizu.
Pogovarjala sva se namreč o technicsu sl-1200 in izvedenkah.
A ima kdo izkušnje z obema?
Je pa tudi res da prihajajo zdaj technicsi na novo ven in to v precejšnjih različicah.
Je pa še vedno A-T bolj poceni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe