Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dobri posnetki?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 16:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

da ne smetim preveč temo....
gre za en vrhunski posnetek in za mene najboljšo izvedbo Vier letzte Lieder...Four Last Songs...Richard Strauss....CD DDD
povezano s pisanjem o sistemih....če vam to izdržijo zvočniki pr močnejši glasnosti, lako skačete v luft...
osebno mislim da tvoj Behringer nima problemov...problem je v zvočnikih ali v glavi, igli....vsaj iz mojih izkušenj...


_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 16:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam na modrem disku(BD) vrhunski jazz.



Isto na modrem disku(BD) za testiranje vokala vrhunsko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 19:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP
Če želimo, da ima "tema" težo, je potrebno objavit ime avtorja, naslov albuma_posnetka in produkcijo ...
Tako na splošno "ama" nima nobene veze... Npr. "overutre 1812" jih je nešteto "naštancanih" ...

Naprimer : Muddy Waters ‎– Folk Singer, prva izdaja Chess Records 1964. Kot zanimivost je sledilo z leti še več kot 30 izdaj pod različnimi založbami tudi audiofilskimi ...
Ima morda kdo prvo izdajo ?



Ta Muddy Waters-Folk Singer je recimo veliko boljša od Analogue Productions(posebno na dvojni lp na 45 obratov ).Tudi sicer je ta založba superiorna drugim a nažalost tudi zelo €€€€€.
Ena plošča ,ki po mojih izkušnjah res izstopa je Cat Stevens-Tea for the Tillerman(dvojni na 45 obratov je najboljši posnetek kar sem jih kdaj slišal na LPju)
Mobile Fidelity Sound Lab je cenovno tam tam a marsikateri album ni na nivoju Analog Productions.
Zelo dobra EU založba je Stockfish
Allan Taylor-All is gone in In the groove sta vrhunska od te založbe in pa verjetno marsikomu poznan Chris Jones -Roadhouses & Automobiles je ena najboljših plošč posnetih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je odlicen nabor fajn posnetega, pa tudi glasba je zelo razlicna in fajn.



Tag Mclaren Test Tracks

1. Hopper Dance - Empire Brass Quintet
2. Red Blood - Blues Company
3. Scarborough Fair/Norwegian Wood - Joe Beck/Ali Ryerson
4. This Love - Friend N' Fellow
5. Melody In C - Marc Carey
6. Ku-Ka-Limoku - The Robert Hohner Percussion Ensemble
7. Baiao De 3 - Rosanna & Zelia
8. Brick House - Sara K
9. No More Promises - Thursday Dive
10. You'll Never Get To Heaven - Bill Morrissey
11. I Thought About You - Christy Baron
12. Percussive Pyromania - Friedemann
13. Don't Think Twice - Telecats
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
osebno mislim da tvoj Behringer nima problemov...problem je v zvočnikih ali v glavi, igli....vsaj iz mojih izkušenj...

To imam digitalno. Sem poslušal potiho tako, da se zvočniki praktično niso premikali.

Recimo na "Mahler - Symphony 5 - Scherzo. Kraftig, Nicht Zu Schnell" okrog 13:50 je en tak prdec na mojem posnetku. Če tisti ki imate Mahler-ja od Soltija lahko potrdite, da vaš ni tak bom z veseljem poiskal drug CD (če bo treba tudi LP).
Lahko sami poslušate odlomek: https://drive.google.com/open?id=1QiRfXutwRB82maufPzStRGLwVa8JB_EI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prdec flac ga dobro šrota. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 23:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

slišal...skoraj da ne verjamem da je sistem kriv.....neki drugega je narobe....v štartu.....IMHO....nikoli v 40 let poslušanja igle nisem imel tak problem....yebi ga sad.....

Mahler V sinfonijo sem imel v zlatih časih 6 izvedb....celo snemal sem jo....nikoli nobenih problemov....kaseta, LP, CD....?!?!?
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2018 23:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gre za tele CD-je: https://www.discogs.com/Mahler-Sir-Georg-Solti-Chicago-Symphony-Orchestra-The-Symphonies/release/8047841
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2018 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...Zanima me, če poznate kakšne res dobre dinamične in naravne (bolj "surove") posnetke glasbe?
Zanima me predvsem bluz. ----

--------------------------------------------------------------------
Ta CD je presenetljivo dinamičen:
https://www.discogs.com/Gabi-Novak-Pjesma-Je-Moj-%C5%BDivot/release/1386239

So bolj popevke z jazz barvo a dosti brutalno dinamično posneto glede na 'kompresija imperatrix mundi'. Že samo zaradi tega je to zanimivo slišati na hifi inštalaciji, čeprav žanr lahko komu ni dopadljiv.

Recorded 2002-03-05 to 14 at Morris Studio, Zagreb, Croatia.
This release was awarded with 4 Porin awards in 2003, in Album of the year, Best pop album, Best female vocal performer and Best vocal collaboration categories.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 21, 2018 15:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:

Ta Muddy Waters-Folk Singer je recimo veliko boljša od Analogue Productions(posebno na dvojni lp na 45 obratov ).Tudi sicer je ta založba superiorna drugim a nažalost tudi zelo €€€€€.
Ena plošča ,ki po mojih izkušnjah res izstopa je Cat Stevens-Tea for the Tillerman(dvojni na 45 obratov je najboljši posnetek kar sem jih kdaj slišal na LPju)
Mobile Fidelity Sound Lab je cenovno tam tam a marsikateri album ni na nivoju Analog Productions.
Zelo dobra EU založba je Stockfish
Allan Taylor-All is gone in In the groove sta vrhunska od te založbe in pa verjetno marsikomu poznan Chris Jones -Roadhouses & Automobiles je ena najboljših plošč posnetih.


Imam Watersa in Stevensa od Analog Productions, so dobre ampak, če te obe pridejo s carino in poštnino 150eur., te pa vse mine.

Tudi Taylor-ja od Stockfish imam, se mi zdi, da je malo "napumpana". Hočem reči, da so boljše firme svinjsko drage in ne vem, če bom še kaj novega kupil od njih, preveč žep boli. Rolling Eyes
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2018 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Muddy Waters je precej dober glede na starost posnetka.

Kaj pa morda kaj novešega v tem stilu?
Recimo Allan Taylor mi zveni čisto preveč mehko, statično, in dolgočasno.
Morda kaj posnetega samo z dvema dobrima mikrofonoma in brez EQ-jev in kompresorjev.

Pa ne-prdeči Mahler me še vedno zanima.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2018 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2018 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Muddy Waters je precej dober glede na starost posnetka.

Kaj pa morda kaj novešega v tem stilu?
Recimo Allan Taylor mi zveni čisto preveč mehko, statično, in dolgočasno.
Morda kaj posnetega samo z dvema dobrima mikrofonoma in brez EQ-jev in kompresorjev.

Pa ne-prdeči Mahler me še vedno zanima.


Evo še par blues vrhunskih posnetkov-plošč.


Analogue Productions dvojna na 45obratov


impulse založba dvojna na 45obratov




Vse tri od Analogue Productions.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2018 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@simon740: Tole je dobro posneto. Morda bi si pa želel več "nasilja nad kitaro". Precej vokalno usmerjeno je.

@aleksander: Hoodoo man blues je v redu ja. Sem ga včeraj na YouTube-u preverjal. Se pozna startost tem posnetkom. Na ploščah verjetno izpade zelo dobro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2018 22:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
@simon740: Tole je dobro posneto. Morda bi si pa želel več "nasilja" nad kitaro. Precej vokalno je.

@aleksander: Hoodoo man blues je v redu ja. Sem ga včeraj na YouTube-u preverjal. Se pozna startost tem posnetkom. Na ploščah verjetno izpade zelo dobro.


Ja ena boljših blues plošč ,ki jih imam v zbirki.Ma kar koli kupiš od AP je špica.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 2 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe