Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kii THREE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2018 23:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
No ja, 10+ zvočniki so na second hand trgu 3 jurje. Torej, spet ne tako kisli.
Še zdaleč pa ne popolni in treba je najti tisto s čimer želiš uživati, brez da te moti kislina.


No, jaz sem imel v mislih nove.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2018 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... oziroma primere, ko za zvočnike res plačaš 10k+
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2018 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Haha. To je pa druga basen. Tolk sem placal, da ni variante da menjam tudi ce sem ga usral 100 posto. Zanikanje zna biti mocna zadeva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2018 23:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bistvo je koliko plačaš, ne koliko je vredno. Tako deluje placebo. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2018 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Bistvo je koliko plačaš, ne koliko je vredno. Tako deluje placebo. Laughing


Podobno je pri avtomobilih: pametni kupujejo rabljene bmw-je, neumni frajerji pa nove. Če ne bi bilo neumnih frajerjev, pametni ne bi prišli do svojih bmw-jev. Koliko je torej vreden bmw?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2018 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozabil si tiste, ki ne kupijo BMW.
Stvar je vedno vredna toliko kot kupec misli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Bistvo je koliko plačaš, ne koliko je vredno. Tako deluje placebo. Laughing


Podobno je pri avtomobilih: pametni kupujejo rabljene bmw-je, neumni frajerji pa nove. Če ne bi bilo neumnih frajerjev, pametni ne bi prišli do svojih bmw-jev. Koliko je torej vreden bmw?



LP
Ampak rabljen BMW ima lahko "šmrkljast" volan, "flekaste" zadnje sedeže, vonj po "prepotenem, da o "ponarejenih km" ne govorimo ...
Ipak moraš nekaj plačat, da zaznaš vonj "novega" ... Za nekatere je vonj novega pomembnejši od "dragega parfuma" ...

Je isto pri Hi-Fiju, odpiranje škatle, kot darilo za "Božička", vonj po "novem laku" zvočnika, nedolžni "vijaki" stojala itd. Rolling Eyes Rolling Eyes Wink , ne pa vonj rabljenega zvočnika, ki še vedno "diši" po "zadnjem golažu" Embarassed Crying or Very sad


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj je pa cisto mimo tole usekalo. Koga sploh briga koliko je kdo dal zakaj. Dejstvo je da 10k ni vec prav veliko v audiu, za nove stvari je pa to pravi drobiz.
Obstaja zelo velika verjetnost, da 10k ne bo dovolj za zadovoljitev vseh zelja, je pa tudi res da tisti ki je dal 10k za nove boxe verjetno ne bo ob prvem nezadovoljstvu menjal ker bi 5 stran vrgel.
Kakorkoli pa trditev da das 10k in se zleknes v naslanjac ne drzi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Zdaj je pa cisto mimo tole usekalo. Koga sploh briga koliko je kdo dal zakaj. Dejstvo je da 10k ni vec prav veliko v audiu, za nove stvari je pa to pravi drobiz.
Obstaja zelo velika verjetnost, da 10k ne bo dovolj za zadovoljitev vseh zelja, je pa tudi res da tisti ki je dal 10k za nove boxe verjetno ne bo ob prvem nezadovoljstvu menjal ker bi 5 stran vrgel.
Kakorkoli pa trditev da das 10k in se zleknes v naslanjac ne drzi.

Povem kaj menim in opažam:
Velika večina ne pride niti na pol toliko stroška za zvočnike in so zadovoljni do penzije in še potem.
Za zadovoljstvo mora biti prav izbrano in učinkovito umeščeno v prostor, nadalje potrebno potrošiti podobno cifro za amplifikacijo in podobno za izvor zvoka. Torej okoli 30 tisočakov.
-------------------------------------------------------------------------------------
10k zvočnik na 3k ojačevalcu in po možnosti še manj izvoru zvoka /po možnosti iz odsluženega računalnika/ je no-go varianta.
Digitalno če hočeš da res igra 10k zvočniku primerno - nimaš šans izpod 6/7 tisočakov - tu šele začnejo resne zadeve.

Ojačevalci so podobna štorija, z nekaj izjemami. Nekaj več se najde če gre za specifiko (ni potrebe po veliki moči).
-------------------------------------------------------------------------------------
Skrivnost zadovoljstva na dolgi rok so uravnotežene performanse posameznih naprav in uravnoteženost kompleta. To se lahko dosega na različnih nivojih (cenovnih če hočemo) in kot mi kaže praksa in izkušnje z okolico, se marsikateri avdiofil ustavi za daljši čas, če ne definitivno, kadar to doseže.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 13:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da pojasnim. O 10k+ sem napisal zato, ker sem imel v dosedanjih podobnih diskusijah na tem forumu občutek, da je povdarek na cenovno optimalnih rešitvah. Včeraj so se hkrati pojavili trije linki na strani kjer je govora o 10k variantah, za katere dvomim, da bodo med nami našle veliko interesentov. Pred časom je nekdo vprašal kaj mu priporočamo za 10k, na koncu pa se je debatiralo o tem kako obnoviti driverje na neki vintage varianti.

Skratka, želel sem izpostaviti, da nekdo, ki bo za zvočnike dejansko prpiravljen plačati 10k, razmišlja na drugačen način kot tečejo naše tukajšnje debate. Samo to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Da pojasnim. O 10k+ sem napisal zato, ker sem imel v dosedanjih podobnih diskusijah na tem forumu občutek, da je povdarek na cenovno optimalnih rešitvah. Včeraj so se hkrati pojavili trije linki na strani kjer je govora o 10k variantah, za katere dvomim, da bodo med nami našle veliko interesentov. Pred časom je nekdo vprašal kaj mu priporočamo za 10k, na koncu pa se je debatiralo o tem kako obnoviti driverje na neki vintage varianti.

Skratka, želel sem izpostaviti, da nekdo, ki bo za zvočnike dejansko prpiravljen plačati 10k, razmišlja na drugačen način kot tečejo naše tukajšnje debate. Samo to.


Tako je Smile
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To si pač eden izmisli nekaj da si bo nabavil kot je bilo to v primeru teme zvočnik z high end basom za 10k potem pa nazadnje gura vintage za 0,5% te cene. Toliko bo govora tukaj prvo kante potem pa kii. Kaj sledi nič samo flancanje od repnega puljenja pa do tja dajanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kake mate. Tezite brez veze. Za razliko od 95% ki debatirajo sem jaz kante poslusal, poslusal sem tudi electre. Veckrat in to z zelo resnimi nameni. In zdaj da boste zadovoljni bi jih moral tudi kupit? Za 10k rrp clovek malo dvigne pricakovanja. Ni kar vse dobro. In najt nekaj dobrega se meni sploh ne zdi tako lahko, v poplavi vseh povprecnih izdelkov. Za nekatere ni namen zapravit kes in govorit kako drage zvocnike ima, ampak jih dejansko uporabljat. Tu potem vse ravno ne pride skozi. In ce je kii se ena slepa ulica, vas prav nic ne briga. Presaltajte na drugo temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Zdaj je pa cisto mimo tole usekalo. Koga sploh briga koliko je kdo dal zakaj. Dejstvo je da 10k ni vec prav veliko v audiu, za nove stvari je pa to pravi drobiz.
Obstaja zelo velika verjetnost, da 10k ne bo dovolj za zadovoljitev vseh zelja, je pa tudi res da tisti ki je dal 10k za nove boxe verjetno ne bo ob prvem nezadovoljstvu menjal ker bi 5 stran vrgel.
Kakorkoli pa trditev da das 10k in se zleknes v naslanjac ne drzi.

Povem kaj menim in opažam:
Velika večina ne pride niti na pol toliko stroška za zvočnike in so zadovoljni do penzije in še potem.
Za zadovoljstvo mora biti prav izbrano in učinkovito umeščeno v prostor, nadalje potrebno potrošiti podobno cifro za amplifikacijo in podobno za izvor zvoka. Torej okoli 30 tisočakov.
-------------------------------------------------------------------------------------
10k zvočnik na 3k ojačevalcu in po možnosti še manj izvoru zvoka /po možnosti iz odsluženega računalnika/ je no-go varianta.
Digitalno če hočeš da res igra 10k zvočniku primerno - nimaš šans izpod 6/7 tisočakov - tu šele začnejo resne zadeve.

Ojačevalci so podobna štorija, z nekaj izjemami. Nekaj več se najde če gre za specifiko (ni potrebe po veliki moči).
-------------------------------------------------------------------------------------
Skrivnost zadovoljstva na dolgi rok so uravnotežene performanse posameznih naprav in uravnoteženost kompleta. To se lahko dosega na različnih nivojih (cenovnih če hočemo) in kot mi kaže praksa in izkušnje z okolico, se marsikateri avdiofil ustavi za daljši čas, če ne definitivno, kadar to doseže.


Me zanima kaj je tisto pravo. Veliko jih je hvalilo Focal, ja mogoče, ampak ne do 10k, potem Harbeth, ja za nekatere zvrsti. Vsepovsod so eni izgovori. Pa ni blo to pa ni blo ono.

Mene zanima allrounder. Najprej zvočnik, potem pa naprej. Dinamika mora bit. Focal že zelo po spodnji meji hodi. Recepti pridejo kasneje. Če zvočnik v osnovi ne štima, se to težko popravi.
Mogoče bi moral tudi horne gledat, samo tam se mi zdi, da so tviterji precej agresivni. Po pravici povedano jih kaj dosti nisem slišal, koliko so praktični tudi ne vem. Resnih jbl sploh še nikoli nisem slišal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 22, 2018 21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočnik ki ga hočeš mora biti velik.

Horni niso vedno agresivni. Če hočeš dinamiko rabiš veliko premikajoče površine. Morda preberi tole, da boš vedel kaj iskati.
Kar se tiče JBL morda 4367. Ambasador je mislim, da že vsaj dvakrat omenjal Klipsch RF-7 III.
Ali pa morda Audio Alto 5K, ki ima precej dinamike in nima horna (istega visokotonca sem pred kratkim kupil za moje nove zvočnike). Ali pa Ubiq model One ima tudi precej dinamike, ampak rabiš več moči kot pri Audio Alto.

Moraš tudi vedeti, da zvočnik za 10k ni še enkrat boljši od tistega za 5k.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 3 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe