Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup komponent za hišni kino
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
_jure



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 17:42
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2009 17:55    Naslov sporočila: Nakup komponent za hišni kino Odgovori s citatom

Lep pozdrav

Prebiram vaš forum in vidim, da se člani precej spoznajo na audio tehniko.

Moje vprašanje:

Lastim si LCD televizor Sony Bravia KDL-40D3500 in rad bi si nabavil sistem za domači kino, ki bo služil za gledanje filmov in tudi poslušanju glasbe. DVD player že imam, ostal video material pa bo poganjal NMT eGreat 31B.

Glede na to, da bi rad da se hdmi iz recieverja in TCja razumeta, sem se začel spogledovati z recieverjem Sony STR-DG720. Zanima pa me tudi sistem zvočnikov. Nekako sem opazil, da člani hvalijo sistem Infinity Primus. Cena cca 650€.

Zanima me, če je moja naklonjenost do sony receiverja upravičena, ali bi bilo bolj pametno kupiti receiver kakšne druge znamke (yamaha, onkyo, harman). Je v podobnem cenovnem razredu kateri od teh receiverjev boljša izbira?

So zvočniki Infinity TSS veliko boljša izbira kot Primus?

Katero kombinacijo do vrednosti cca 800€ bi vi priporočali?

Za odgovore in nasvete se najlepše zahvaljujem.

lp, Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2009 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Kar se receiverja tiče, bi bilo bolje da bi vzel kateregakoli od naštetih, Sony pa običajno za te zadeve ni nabolj posrečen.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_jure



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 17:42
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2009 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če izbiram med Yamaha RX-V663 in Onkyo TX-SR606?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2009 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ista pesem..
Sam bi izbral Onkyo(ga je kolega nabavu pred kratkim in je ok,pa še design mi je ljubši)

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2009 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lp!
Mene neki zanima pa si bom kr sposodu temo. imam jamo s606, onkyo tx505. rad bi kupil še center, zadnja dva + woofer. Kaj mi predlagate da nebi bilo predrago bi nekot sovpadalo s kombinacijo ki jo že imam in da bi bil zadovljiv zvok. glede denarja ne vem kolk bi dau ker niti nevem po kakšni kvaliteti naj gledam. Pač bi prosu za predloge da bi bili zvočniki nekot skladni s tem ki jih že imam. se mi splača kupiti jamo S serijo dokupit do polnega paketa ali raje kiro drugo firmo?

P.S. če bi se dal dobit v takšni barvni kombinaciji http://www.jamo.com/Default.aspx?ID=5922&M=Shop&PID=17157&ProductID=17849

hvala za odgovre.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2009 21:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi zadnje zvočnike vzel kar jamo, neko podobo serijo. Pri subu pa se lahko malo bolj poigraš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
djpiky



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 20:55
Prispevkov: 59
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 29, 2009 17:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kaj pa center?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 29, 2009 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@jure:
Na Primus HCS najbolje paše Harman 155 ali 255. Komplet dobiš v BB za 699 oz. 799 €.
Z Sonyem DG720 bo zvok porazen, zato ga niti slučajno ne kupuj.
Tudi Onkyo in Yamaha nista ne vem kako posrečena za Primuse, saj imata oba dokaj trd in hladen zvok, Harman pa izjemno toplega in je zato boljši partner Primusom. Sicer pa pojdi poslušat v kak Big Bang...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_jure



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 17:42
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 00:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako torej... Rad bi sicer ojačevalec ki ima tudi dolby HD, tako da v tem primeru pride v poštev harman 255 in infinity primus. Je opazna razlika med Primus HCS in TSS1200?

V glavi sem se sicer že nagibal k Yamahi RX-V663... Kakšen predlog kateri zvočniki bi pasali zraven?

Morda kaj iz ponudbe: http://www.mediamarket.si/index.php?D=3&cat_id=4&offset=20? Kaki JBl komplet?

Vsekakor bom šel v živo poslušati, samo sem malo bol "švoh" s časom, pa se raje prej bolje pozanimam.

Hvala za nasvete!

/edit
Na bigbang strani ne najdem kompleta za avr 255. Je sistem še v akciji, ali sem prepozen?
http://www.bigbang.si/zvok/predvajalniki-medijev/surround-receiverji
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 00:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Komplet je v akciji. Zgleda, da nimajo vseh kompletov na spletni strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_jure



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 17:42
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 00:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upam, da ne težim preveč.

Za harman 255 piše da je 7*50W - http://www.harmankardon.com/product_support/SupportDetails.aspx?Region=USA&Country=US&Language=ENG&cat=&prod=AVR%20255/230&sjump=ps&ky=873F9B626E7E5C553CFD7982960EEE67&#active

Yamaha RX-V663 pa 7*95W - http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=567571&CTID=5000300&ATRID=1020&DETYP=ATTRIBUTE

Je Yamaha toliko močnejša?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2009 01:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če boš kupoval v Bigbangu,imaš tako ali tako možnost poslušat oba...
Se pa te številke o moči zelo razlikujejo od firme do firme,ki pa v praksi niso take..se pa veliko kupcev ozira ravno na ta podatek in jim že samo, da vidijo tam napisano 7x150w ta receiver lepše igra kon npr. en zraven na katerem piše 7x90w pa čeprav ni tako...

Moj nasvet je da greš in poslušaš kolikor je pač možno.. Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 31, 2009 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede moči je tako, da se lahko meri po različnih kriterijih.Harman Kardon pač to počne pod najtežjimi, zato pridejo ven nižji watti, ki pa so realno tolikšni, kot pri drugi firmi nominalno dvakrat višji.
Eden od pokazateljev "pravih" wattov je pri analognih ojačevalcih lahko teža.Le-ta je močno odvisna od dimenzioniranosti napajanja, ki je po drugi strani zadolženo za dovajanje zadostne energije.
Še en pojav:so AV receiverji, ki so v stereo načinu kar močni, jim pa moč po kanalu zelo pade, ko gre za prostorski zvok!Torej je treba poleg 2x...W gledati tudi na 5x...W ali 7x...W.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 31, 2009 15:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

_jure, preden boš šel karkoli kupovati, predlagam da prečekiraš cene trgovine Technomarket. Za njo sem prvič slišal tukaj na forumu, ko je nekdo objavil povezavo. Ko sem gledal ponudbo, so imeli neke cene smešno nizke napram drugim trgovinam.

V zvezi moči... tisto na papirju ne velja nič. Edini merodajen je slušni preizkus v praksi. Proizvajalci se dobro zavedajo, da kupci nimajo niti znanja niti opreme, da bi v praksi lahko realno merili moč ojačevalcev, kar s pridom izkoriščajo in na papir pišejo takšne cifre da boli glava. Ko pa se ojačevalnik v praksi obremeni z nekimi malo zahtevnejšimi zvočniki, pa wati čudežno izpuhtijo, zvočna slika pa se sesede skupaj kot hišica iz kart. Jaz ne verjamem nič. Probati v praksi in to je to.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 31, 2009 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo res so nizke cene. Še pred kratkim so na audio-kontaktu prodajali demo zvočnike jamo r-909 za 8999,00 euro. V Technomarketu pa se novi dobijo za 2.699,00 euro po komadu. Škoda da nimajo več znamk Wink
Še naslov do cene:
http://technomarket.si/product_detail.php?product_id=09043687
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe