Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pomoč pri nakupu prvega sistema: nasvet pri izbiri zvočnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 29, 2018 08:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

urosbe:tule se boš težko prebil do bistva ,ker je nekaj takih ki enostavno ne znajo brati in svetovati. Ti kupuješ zvočnike za 500 eur, ampak oni kljub temu k stvari pristopijo kot bi kupoval zvočnike za 30000 eur. Pa še vse kaj druga boš slišal, na koncu pa vsekakor medsebojne obračunavanje. Sam nisem strokovnjak za ozvočenje, vendar pa mislim da tvoj prostor za 500 eur ne bo šlo, še posebej ker želiš postaviti stereo. Za takšen denar bo lažje ozvočil prostor s sateliti in subom. Kolega je na podoben način ozvočil poleg manjše dnevne sobe še teraso z Bose-ji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 29, 2018 19:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Likalnik



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 2:51
Prispevkov: 46
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2018 00:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

Ce si sposodim temo...tudi sam kupujem nekaj na ta nacin kot predhodnik.....av reciever ze imam in pa pioneer CS 701 zvocnike....sedaj bi zvocnike zamenjal in dodal se center zvocnik....kasneje se sub...
Zakaj menjal stereo zvocnika....zato, da imam center in kasneje sub vse v kompletu...

Gledal sem tole

https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/zvocniki/klipsch-rp-160m/

https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/zvocniki/klipsch-rp-440c/

Majdic v AT ima se 100e ceneje vse skupaj

Kako je s temi zvocniki rp 160 so majhni...me zanima ce so vseeno primerni za glavna L and R zvocnika.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
urosbe



Pridružen/-a: Sob Apr 2018 22:16
Prispevkov: 3
Kraj: Vodice

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2018 21:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
In kako boš svetoval kakšen izgled mu bo pasal? Ima cel kup zahtev za 300 Eur. Barva mora verjetno pasati v dnevno, oblin ne sme imeti...
Poleg tega je tip obseden s cenami in sledi ceni receiverja dolgo časa in ko se spremeni kontaktira prodajalca. Takega si noben ne želi domov spustit. In pol bo za komponento za par sto evrov kompliciral z ne vem čem vsem in cenkal. Samo beži. Naredil je bajto, zdaj bo pa prišparal z avdio opremo 50 evrov in bo sledil 6 mesecev oglas. Niso samo prodajalci čudni, če mene vprašaš.


@Audiomarka: Cel profil si sestavil o meni... čestitam! Ampak si žal zgrešil, popolnoma Wink

Ti podrobneje razložim še eno zanimivost pri kupovanju AV receiver-ja preko tega foruma. Ko sem pred cca 3 meseci začel spremljati oglase sem opazil, da je ravno nekdo izmed uporabnikov na tem forumu objavil oglas za všečno Marantzovo zadevo po znižani ceni za 380€. In ker forum prikaže tudi ostale uporabnikove oglase, sem opazil, da je isto zadevo najprej prodajal za 450€, saj je bil stari oglas še aktiven. In ko sem ga kontaktiral, se je naredil neumnega, in popravil ceno oglasa nazaj na prvotno. Poslal sem mu nekaj dni star link (preko Googlovega cache) na katerem je bilo jasno vidna znižana cena za receiver in mu tudi pojasnil, da me je premamila prav ta nižja cena 380€, pa nisva prišla skupaj. Ne gre se za to, da bi "škrtaril" ali cenkal za teh 70€, ker za 70€ nihče ne bo ne bogat ne reven, temveč za princip. No na koncu, sem kupil nekaj modelov novejšo zadevo za skorajda 2 kratnik tega zneska in tudi tistemu prodajalcu nisem cene znižal niti za 1 cent.

Za zvočnike sem sicer omenil budget 300-500€, vendar opažam, da v vseh odgovoril navajaš le najnižjo ceno 300€. V bistvu sem že v prvem odgovoru, ki ga je podal delfinus dobil dober nasvet in predlagani Canton Vento bi bili s svojo velikostjo perfektni, tudi cena (ki je sicer nad omenjenim budgetom, bi bila še v mejah dosega), ampak mi oblikovno žal res ne sedejo.

Primarni namen te teme je, da bi od poznavalcev dobil še kakšno priporočilo, katere večje samostoječe zvočnike bi mi še predlagali, kot sem pa že v prvem postu omenil, ne iščem neke high-end robe, ker v mojem prostoru ne bo prišla do izraza. Če bi bil navdušenec, bi si verjetno uredil tematsko sobo za ta namen. Pa si je nisem. Iščem zvočnike za nekoliko večji dnevni prostor, (ki je tako velik ker obsega pretežni del pritličja) in z veliko stekli in malo pohištva smo daleč od idealnega prostora za kakšno vrhunsko hifi robo. Če pa želim škatlasto obliko namesto okroglin, pa tudi ne zahtevam preveč ali pač?

Če denar ne bi bil ovira, bi se verjetno zapeljal do Sonus Art, vzel nov receiver in zvočnike v stilu B&W 702 S2 ali CM10, odštel 5-6 tisočakov in ne bi za nasvet spraševal na forumu. Realno stanje pa je nekoliko drugačno - poznate koga, ki je zgradil hišo in imel na koncu še vedno polno denarnico? Jaz ga ne in tudi jaz nisem izjema Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2018 13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glej Canton Karat, ta velike samostojece. So kvadratni, da bolj ne morejo bit. Ampak bo tezka pri nas, bo treba vklopit Audiomarkt.de (izberi Canton znamko pa ti bo dalo zadetke) in pa Hi-Fi Shark.

http://www.audio-markt.de/_markt/
https://www.hifishark.com/search?q=canton+karat


Sicer pa na Bolhi pocekiraj se tale model. Evo za pol tvoje cene. Glede na poznavanje ERGO linije je tole zelo fina cena. Kako igra ta doticni model ne vem.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2018 15:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ti je toliko do b&w potem imaš ene 603-ke na ponudbi rabljenih za cca 500. Dvomim, da ti jih bo kdo priporočal boš pa "prišparal" 200 eur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/zvocniki/tangent-spectrum-x6/

imaš tudi v beli barvi. Meni ko ne audiofilu igrajo zelo lepo, poslušljivo tudi v precej velikem (cca50 m2) in ne kvadratnem prostoru. Imaš tudi v beli barvi, meni so tudi dizajnersko zelo lepi.

(audiomarka se bo verjetno zgražal LOL)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 15:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bowersi samostoječi 600 serije s kevlarjevim srednjetoncem so odlična izbira, samo, samo, samo - če jih boš poganjal z 'ragljo' od ojačevalca in izvora zvoka - ti bodo to neusmiljeno butnili v fris.
Zelo resolutiven zvočnik prikaže tudi probleme elektronike.
Nič narobe, samo da veš, če ti kaj ne bo štimalo - zamenjaj elektroniko.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Men se zdi, da imajo nižje serije b&w problem z usklajenostjo driverjev, višje serije pa preveč visokih. Rezultat je, da zadeva ne igra. Višje serije, kar režejo, so kao precizne, nižje serije so pa enostavno slabe. Neprijetno in neživljensko je vse skup. Ničesar nimajo s čimer bi pritegnili, vsaj ne v prijetnem smislu. Niti ne verjamem, da je lahko vedno kriva elektronika. Kriv je zvočnik. No mogoče se motim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se popolnoma strinjam z Audiomarko.
Če je velika resolutivnost mišljeno to, da v frekvenčni karakteristiki zija velika luknja od 800Hz pa do 3KHz, pa da so zvočniške komponente bolj približek avtomobilskim, želim veliko sreče pri izboru kablov in ojačevalnikov, ob katerih naj bi tale zvočnik zaigral.
Stare, res stare serije so bile v redu, dejansko tiste taprve.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2018 20:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vsi novi B&W so histerični.....in ob komentrju mojih vele spoštovanih prijateljev, ki so povedali da ta zvočnik ima potencijal...če ne zaigra na prvvo roko, kjer koli, kadar koli......smeti....histerija.....doživel na sejmu.....

in ne mi filozofirat.....če zvulja ne igra na plaži ali sejmu , ne bo igrala nikjer....HOWGH
_________________
šoo mazgoon


Nazadnje urejal/a fjaka Sob Maj 05, 2018 11:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa kaj ga serjete, kot niježvkazaseljaka, pač B&W ni za vsakega. V tem primeru za fjako, lixa,audiomarko & co. Pika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če komplet ne igra, ker je lahko (in ponavadi je) elektronika z izvorom zvoka vred zakurac, posebej AV, če ni top ali nekaj tik pod vrhom - moraš to pariti z 'zamašenimi' zvočniki ki ne slišijo vsega.

Smatram za potrebno poudariti, ker taka situacija prevladuje na trgu nižje klase.

Pa saj je jasno to že od nekdaj. Pa tudi sami nekateri poveste kako se to sliši v praksi. Žal, včasih tudi razstavljalci na sejmu ne (o)pazijo da so v offside-u.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Če vam ojačevalec višje po spektru je - več pači - se to sliši kot preveč visokih tonov. Pejte si pogledat meritve tam kjer jih še izvajajo in boste hitro pogruntali da so THD popačenja na 1kHz 2-3x nižja kot na 10kHz.
Na netu se marsikaj najde in morda boste tudi o svojem ojačevalcu izvedeli koliko velja. Vtipkajte THD vs frequency in vaš model ojačevalca. Z malo sreče..
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sob Maj 05, 2018 09:42; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan je napisal/a:
Pa kaj ga serjete, kot niježvkazaseljaka, pač B&W ni za vsakega. V tem primeru za fjako, lixa,audiomarko & co. Pika.

No jaz pa pravim: "bolje prvi u selu nego zadnji u gradu." Zakaj bi človek rinil v težave, če se jim lahko spretno izogne. Predvsem, ker je govora o par stotih evrih.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Urošbe, tole na fotki je pred časom po hudem iskanju pristalo v novem 50+ m2 minimalistično opremljenemu prostoru s skoraj identičnimi izhodišči tvojim. AV receiver, multiroom, ~500€ za osrednje zvočnike.



Sedaj so ti boxi centralni peace v prostoru, nobel so, pašejo, vaw je hud. Zvok je soliden, ampak AV reciver je šibka točka, z pravim ampom so bistveno bolj smood, vse je bolj prav, a za tak plac še večja površina bas enot ne bi bila odveč.. Vsi željeni parametri so bili izpolnjeni, razen cene. Za željeni budget navkljub mnogo iskanja ni šlo. Če nisi audiofil, so zvočniki investicija, ki lahko preživi vsak kauč ali beljenje sten, zato se mogoče splača.. Edino, kar je žal lastniku, je plod spoznanja, ko je slišal te bokse na enem stereo ojačevalcu v cenovnem rangu njegovega AV resiverja. Danes bi šel na stereo, multorum pa reševal individualno.

Ne vem, če se ti boxi danes novi še dobijo, rabljeni pa verjetno kje, gre pa za Focal Chorus 826W, ki so obstajali v več barvnih kombinacijah.

Toliko, če kaj pomaga, komentar nebulozam okoli BW, premahnih boxih za tak prostor in o psihoprofiliranju pa izpuščam..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 3 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe