Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

KUZMA demo room
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2023 20:11    Naslov sporočila: KUZMA demo room Odgovori s citatom

Gospod Franc Kuzma, svetovno znani izdelovalec gramofonov je v svoji tovarni v Kranju zgradil demo sobo, kakršne nima nihče drug iz te branže. No in danes je napočil dan otvoritve in dan odprtih vrat.

Razstavljeni so vsi njegovi proizvodi in elektronika, katero zastopa, ter seveda vrhunski zvočniki. Igral je sistem, sestavljen iz njegovega gramofona najvišjega ranga, na katerem je bila njegova najboljša ročica, ter njegova druga najboljša odvzemna doza.

Phono Pre je bil manjši Zanden, predojačevalec Pass, končne stopnje pa monobloki Mark Levinson. Zvočniki so bili Wilson Audio Maxx, se mi zdi, da tretje generacije. Vse povezano z vrhunskim kablovjem.

Zvok v poslušalnici, veliki približno 65 kvadratnih metrov je bil zelo dober, brez ven štrlečih delov, z manjšim pikom v področju 130 Hz, v celoti zelo poslušljiv, z zelo dobro iluzijo dvorane in odra. Tonalni balans je bil zelo dober, mikro in makro dinamika tudi, predvsem pa predvajano v naravni glasnosti in brez ekscesnega navijanja voljuma.

Gospod Kuzma, hvala za demo, imel sem se zelo lepo.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Mostec



Pridružen/-a: Sre Sep 2014 17:55
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 25, 2023 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je bilo zvokovno zelo poštimano. Na hifi sejmih se Kuzmi ne da ukvarjati z akustiko prostora, ponavadi gramofone samo razstavi na ogled. Tukaj v Kuzma demo sobi pa je bilo veliko truda posvečenega prav akustiki prostora, ki je za mene ključnega pomena pri poslušanju. Sistem je igral na sobi jakosti (za moj okus malo prepotiho) zvok pa je bil vrhunski. Stari maček Kuzma in njegova desna roka Matjaž sta tako odvrgla rokavice vsem audio salonom v SLO. Moje mnenje: nihče od Slo high end salonov mu ni do gležnjev. Če se vsi združijo pa mu ne pridejo do kolen. Hvala celotni Kuzma ekipi za prekrasen dan v vaši poslušalnici!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2023 00:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Krasna soba. Ena najboljših, kar sem jih slišal pri ponudnikih HI FIja.
Zvok dinamičen, ogromno mikro detailov, dober " oder" in zelo poslušljivo pri normalni glasnosti.
Mi je pa v zvoku manjkalo malo "žmohta". Zvok mi je deloval nekako "suho" - premalo topel - malo je manjkalo na višjih in srednjih basih, pa tudi nižje.
Ko sem po dobri uri zapustil poslušalnico, sva se zunaj s Francem o zvoku v njegovi demo sobi pogovarjala kar nekaj časa. Omenil sem mu to kar sem slišal v sobi (in zgoraj napisal) in seveda je tudi on že davno prišel do istih ugotovitev.
Pa da se razumemo, nič katastrofalnega a pri takih zvočnikih ter ostalih aparaturah in kablih ter akustično dokaj urejeni sobi sem pričakoval še tisto nekaj malege kar sem navedel.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2023 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mostec je napisal/a:
Sistem je igral na sobi jakosti (za moj okus malo prepotiho) zvok pa je bil vrhunski.


Bolj za šalo kot zares. Very Happy

To je sporočilo, ki ga je zelo znani konstruktor zvočnikov Paul Klipsch napisal enemu od svojih sodelavcev pri testiranju in konstrukciji modela z oznako KLIPSCHORN.



LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2023 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... nič niste omenjali, da se bo "zgodila" otvoritev..., bi se z veseljem pripeljal...
Glede na že prej objavljene fotke, podatke - vsekakor naj slo audio room.., Torej, čestitke..
Še par besed o navedbi sistema samega in "ck"-jevega opažanja...
- bi tako na daljavo rekel, da je "zdravilo" za omenjeno pomankljivost - zamenjava M. Levinson monoblokov - npr. za Karanove...
M.L. - ove elektronike (- po stari seriji 2..), imajo ne glede na model, zgoraj omenjene karakteristike zvoka in ga v že nevtralnih sistemih rade nagnejo v smer, ki je bila v tem primeru opažena..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
mise



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 21:56
Prispevkov: 51

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2023 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Tudi midva sva včeraj v proizvodnji v Kranju v salonu prisluhnila v novi poslušalci.
Res sva uživala!
Za naju sta prvi 2 poslušalnici v Sloveniji!
1 pri Kuzm-i doma.
2 pa v proizvodnji v salonu

Še nekaj fotografij iz včirajšnihodprtih vrat:







_________________
Mitja & Sebastjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mise



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 21:56
Prispevkov: 51

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2023 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
... nič niste omenjali, da se bo "zgodila" otvoritev..., bi se z veseljem pripeljal...
Glede na že prej objavljene fotke, podatke - vsekakor naj slo audio room.., Torej, čestitke..
Še par besed o navedbi sistema samega in "ck"-jevega opažanja...
- bi tako na daljavo rekel, da je "zdravilo" za omenjeno pomankljivost - zamenjava M. Levinson monoblokov - npr. za Karanove...
M.L. - ove elektronike (- po stari seriji 2..), imajo ne glede na model, zgoraj omenjene karakteristike zvoka in ga v že nevtralnih sistemih rade nagnejo v smer, ki je bila v tem primeru opažena..

lp

Se strinjala s tabo.
Lp
_________________
Mitja & Sebastjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 26, 2023 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, se spomnim, da so Wilsone uspešno parili z Krell elektroniko, vendar tistih generacij (do vključno Evo serije), nad katerimi je čvrsto roko še držal Dan D'Agostino.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2023 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dan odprtih vrat v KAT salonu
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz


Nazadnje urejal/a JAZZZ Pon Nov 27, 2023 13:39; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2023 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iskrene čestitke Francu za predstavitev nove poslušalnice. Ne verjamem, da smo dobili mandat za komentarje, torej veliko uspeha v poslu, tako kvalitetna poslušalnica bo vsekakor pomagala.
Wilsoni so toliko dobri kot je pogon. So se neštetokrat dokazali. Tudi vrhunske končne stopnje so oropane super iskrivosti zaradi varnosti delovanja, žal je to nujno. V tako veliki kubaturi in obveznem dušenju, je rezultat vrhunski.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 27, 2023 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Iskrene čestitke Francu za predstavitev nove poslušalnice. Ne verjamem, da smo dobili mandat za komentarje, torej veliko uspeha v poslu, tako kvalitetna poslušalnica bo vsekakor pomagala.
Wilsoni so toliko dobri kot je pogon. So se neštetokrat dokazali. Tudi vrhunske končne stopnje so oropane super iskrivosti zaradi varnosti delovanja, žal je to nujno. V tako veliki kubaturi in obveznem dušenju, je rezultat vrhunski.

Se pridružujem z izjemo mandata za komentarje Laughing Laughing
Saj kaj pa naj na audio forumu...in zakaj ne bi smeli komentirati slišanega na javni predstavitvi?
Velika težava oziroma spretnost v hifiju je pogruntati kateremu kosu opreme kaj pripisati.

PS - za popestritev obudim spomin na enega ljubljanskih sejmov, ko so me skoraj vrgli ven iz sobe. V predvajanje sem namreč ponudil CD z godalnim triom All Capone
https://www.discogs.com/release/1566756-All-Capone-%C5%A0trajh-Trio-Greatest-Hits
Huuuh...vihar, kakšno razburjenje,,, tipi ne znajo igrati, violina se tako ne sliši ker mu je žena violinistka in valjda on ve, snemalci nimajo pojma ...
No, imel je popolnoma prav, slišalo se je točno tako kot je razstavljalec projektant komentiral. Samo da ni bil kriv CD posnetek...
Ploščo še danes po 20 letih z veseljem zavrtim. Vsi trije instrumenti se krasno slišijo z ambienco in 3D-jem, krasnimi detajli od drgnjenja loka po strunah, vibriranja trupa, izzvenevanja strun.. danes bolje kot kdajkoli prej.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2023 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa dajte predlagat za tole poslusalnico, da se doda nek topping, ki je sedaj dozorel, da ne bodo cas tratili z gramofoni. Zdaj je baje cas za digitalno. Pol rabijo pa samo se ojacevalnik od jozla in ene jble. Z wilsoni... ne vem ce to poje Laughing
Mandatarji AK
_________________
Kokain za vse, ne le za peščico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2023 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne klobasaj, če ne veš, zakaj ima Kuzma tako poslušalnico, kot jo ima in komponente, kot jih ima.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 28, 2023 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej ne govorim njemu, ampak mandatarjema foruma. Čakam, da bosta predlagala zizeke ali pa jbl.

Men so všeč stari Wilsoni s titanovimi focalovimi visokotonci. Za berilijeve opažam, da se jih veliko vdre (notranji del) in pol se začne cefrat berilij itd...
_________________
Kokain za vse, ne le za peščico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 29, 2023 00:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... že dalj časa ne odgovarjam na neumestne provokacije, največkrat namenjene meni, @ambasadorju, @joztomu, a tokrat bom vseeno..
Osebek, kot lahko berete, enostavno ne more iz svojega kalupa.. Nič novega, standard, ki se ponavlja, forum pa je njegovo prizorišče za izživljanje frustracij in neskončno provociranje ob vsaki priliki, v vsaki temi..
Admina to očitno ne moti... Danes je za tipkovnico dovoljeno vse, kajne.. Poskušaš pripeljati forum na nivo "nogomanije" npr..
..Gospodov slogan - "kokain za vse, ne le za peščico" - nam lahko tudi nekaj pove s kom imamo tu opravka..
Ja, npr. ob konzumiranju cenene robe, namesto tiste prave, lahko tudi prihaja do določenih posledic in s tem izjav, sklepov, neskončnih natolcevanj, kot zgoraj... Določen tip ustanov pri nas še vedno nudi pomoč takim osebkom, seveda, če jo poiščejo, kljub mandatarju, ki še ni uredil zdravstva...
In ko smo že pri mandatarstvu - hvala za ta naziv, ki si ga podelil meni in @ambasadorju.. Te pa to obenem zelo moti.. Ne glede na vse, menim, da sva včasih tule napisala tudi kaj konstruktivnega..
Kot kaže, bi si ti želel te nominacije...No, tukaj so ti že drugi, ne jaz, podelili pripadajočo nominacijo.. Mislim, da je vsem jasna..
Poizkusil pa si le - lastniki Wilsonov se tokrat, npr., lahko obrnejo nate glede cefranja berilija...
Pa sorry ostalim za delen off topic...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe