Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Avdiofilija koraka v studije

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 15:47    Naslov sporočila: Avdiofilija koraka v studije Odgovori s citatom

Intek je z "nastopom" - preizkus Shunyate- v profi studiih naredil "preplah". Prvega je vrglo na rit M.Štibernika v Marsh Recording Studio, kar je povzročilo domino efekt ... (včeraj me je klical slovenski svetovno znani mastering tehnik, da mu povem svoje mnenje o različnih kablih).
Govorim o napajalnih in povezovalnih kablih. Zanimivo bo spet slišati znalce, ki so tako pljuvali po meni in oznanjali, da v studijski tehniki pa kabli res niso važni . Laughing Pa tudi ne. Važno, da resnica pride na dan in da se vidi, kdo lapa vsevprek.

Pa lep pozdrav za nekaj let Wink

P.S.: Klopotec je izdal že 80 CDjev. Med zadnjimi je legendarni Keith Tippett (bivši King Crimsonovec) http://www.klopotec.si/klopotecglasba/cd_tippettliveintriest/
Čaka pa se izdaja portugalskega tolkalca Vasco Trilla(odličen avdiofilski zvok), Anthony Coleman-solo klavir, Pat Thomas-solo klavir ... in nekaj američanov. Založba je že poznana izven Slovenije in mesečno dobivam ponudbe za izdaje tujih projektov...
Okoli 10 CD jev ima "ročno narejene" ovitke na trdem kartonu - vsaka barva se tiska posebej ... Grafiko mi dela italijanski pianist Nicola Guazalocca-po poslušanju glasbe. Vrstijo se tudi dobre ocene na free jazz blogih.

Pa še en avdiofilski projekt moderne klasike Uroš Rojko-Luka Juhart, ki bo izšel na nemški založbi za moderno klasiko in jazz Neoss ( https://neos-music.com/ ) , kjer je izšla že prejšnji Juhartov CD Deconstructing Accordion , ki sva ga zaradi izjemne težavnosti komadov snemala po komadih dve leti.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 27, 2018 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včerajsem bil pri Martinu Štiberniku(Marsh studio), kjer je Intek demonstriral Shunyata napajalne kable+še nekaj pripomočkov. Zvočniki ATC 150. Šli smo od "priporočene" opreme "navzdol". Šokantno.
Testiral sem svoje posnetke in če primerjam prej - potem, so posnetki izgubili opis prostora. S "priporočeno" opremo sem takoj slišal dobre in slabe strani prostora, kjer sem snemal, z normalnimi kabli pa je vse to izginilo. Da ne omenjam še drugih bonbončkov.

Ja, ko smo vse postavili na "normalno" stanje, se je menjal samo napajalni kabel na DACu. V bistvu je Štibernik imel DAC na spisku za menjavo, ampak po menjavi napajalnega kabla to ni bilo več potrebno.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe